Archiv pro měsíc: Listopad 2013

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme Mikulášovi, čertovi, andílkům a všem, kteří se podíleli na zajištění hezkého odpoledne. Všichni jsme si cvičení moc užili a děti už se těší na hry s padákem a skákání na nové trampolíně. :-)

 

CVIČENÍ S MIKULÁŠEM A ČERTEM

V pondělí 2. 12. 2013 přijde na cvičení rodičů a dětí MIKULÁŠ s ČERTEM.                                Pro každého malého člena TJ Sokol Zbečník je připraveno překvapení, tak ať se nás sejde co nejvíc. :-)

Zpráva za 2 roky: Nohejbal žáci

Před více než 2 lety jsem v našem oddíle začal s nohejbalovými tréninky mladých žáků. V premiérové sezoně v KP žáků jsme vloni obsadili 2. místo jen těsně za Peklem nad Zdobnicí. Letos jsme již krajský přebor zaslouženě a jasně vyhráli.

Vrcholem, na který jsme se v poslední době zaměřili, bylo Mistrovství ČR MŽ v kategorii singlů v Prostějově, kterého jsme se zúčastnili minulý měsíc. Reprezentoval nás Jaromír Beran a Václav Pohl. Oba kluci v posledních týdnech před mistrovstvím poctivě trénovali a musím je za jejich přístup pochválit, udělali jsme myslím všichni pro dobrý výsledek maximum.

Mistrovství se zúčastnilo 21 hráčů z celé ČR. Jarda Beran statečně bojoval o postup ze skupiny do čtvrtfinále, v rozhodujícím setu ztratil smolně vedení 9-7 s modřickým B hráčem (Brenner) a skončil ve skupině na 3.místě. Celkově tak obsadil po solidním výkonu s bilancí: 1 výhry, 2 remízami a 1 porážkou slušné 9-12. místo!

Vašek Pohl vybojoval pro Zbečník 4.místo v republice, což je obrovský a historický úspěch pro náš oddíl. Byl mojí velkou nadějí, ale přesto předčil svým výkonem všechna očekávání, hrál fantasticky a s obrovským nasazením, vyrovnal se mnohem zkušenějším, kolikrát o hlavu vyšším soupeřům a můžu před jeho výkonem jen smeknout klobouk a poděkovat mu za krásný zážitek. Už postup do čtvrtfinále byl velikým úspěchem a pro všechny nohejbalové trenéry a odborníky překvapením, protože dostal doslova skupinu smrti, ze které však senzačně postoupil, když vyřadil např. mistra ČR ve dvojicích a trojicích z Čakovic, pak ve čtvrtfinále jednoznačně porazil domácího favorita a vítěze skupiny Pospíšila a v semifinále bojoval jako lev o finále s vícemistrem republiky ze starších žáků Horažďovickým Hokrem, kde mu chyběly v závěru 3.setu při vedení 8-5 jen 2 míče od vysněného finále. Přestože to nešťastně nedopadlo, hodil porážku za hlavu a hned poté svedl nádhernou bitvu o bronz s velkým talentem z extraligových Modřic-Bolelouckým a podlehl až posledním možným míčem 9-10 ve 3. setu.

Dalším obrovským úspěchem bylo naše vítězství na nedávné Poslední smeči mladších žáků v Prostějově. Trojice Václav Pohl, Jaromír Beran a David Polák senzačně vyhrála celý prestižní a tradiční turnaj bez ztráty jediného setu, když ve finále dokonce porazila i velkého favorita z Modřic A 10:7 a 10-9! Vítězství bylo zasloužené, zdobila nás velká bojovnost a výborná mezihra celého týmu, kluci soupeřům tak trochu vrátili nešťastné prohry z nedávného mistrovství.

O týden později jsme zkusili, s výhledem na další sezonu, zúčastnit se turnaje poháru ČNS starších žáků na Kotlářce Praha. Kluci hráli vůbec poprvé ostrý turnaj na dva dopady a rozhodně nezklamali, podařilo se jim zdolat jak Peklo nad Zdobnicí, tak i Liapor Karlovy Vary a podlehli pouze všem třem medailistům z mistrovství ČR v této kategorii: Prostějovu, Kotlářce Praha a Dinamu České Budějovice.

Další skvělý výsledek, na který jsme dosáhli, bylo 3. místo dvojice David a Vašek na turnaji do 13 let v Modřicích. Kluci potvrdili, že v této věkové kategorii patří mezi špičku v celé ČR a získali zasloužený bronz, když jako jediní na celém turnaji po velké bitvě zdolali celkového vítěze z Dolní Radechové s ostříleným Patrikem Levým v sestavě a vyhráli základní skupinu. Ve čtvrtfinále jsme pak udolali bojovné Košice, jedinou porážku nám uštědřil až v semifinále nejlepší tým na turnaji-Valašské Meziříčí. V boji o bronz jsme pak ale opět zabojovali a až překvapivě jasně porazili po velmi dobrém výkonu domácí favority z Modřic A.

Chtěl bych poděkovat rodičům za vstřícný přístup k nohejbalu, že se podařilo skloubit tréninky kluků s těmi fotbalovými a také mým kamarádům, kteří si na mojí prosbu přišli proti klukům na trénink občas zahrát a připravit je trochu na to, co je na mistrovství a dalších velkých turnajích čeká, ať už to byli z našeho A týmu mužů Matěj Šimek, Zdeněk Prouza, anebo třeba starší žák z Dolní Radechové Patrik Levý.

Kluci jsou velikým příslibem do budoucna, uvidíme jak se vypořádají příští rok s obtížným dopadovým přechodem do starších žáků a pro příští sezonu plánuji znovu postavit a přihlásit zbečnický B tým do okresní soutěže mužů, kde by naši šikovní mladí (Vašek a David) dostávali šanci hrát a postupně se otrkávali.