Archiv pro měsíc: Duben 2014

Velká bitva se šťastným koncem!

Sokol Zbečník A-Slavia Hradec Králové 5:4!

Jeden z největších favoritů soutěže-Hradecká Slavia přijela na předehrávané utkání k nám povzbuzená o pondělní výhru 5:2 v Rožnově a dal se očekávat dlouhý a vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo-hrálo se přes 3 hodiny a byl to obrovský boj.

Jan Andrýs, David Hartman-R.Urubčík, D.Urubčík 2:0 (10-3, 10-5)

Naše hlavní dvojka podala téměř bezchybný a parádní výkon a ještě trochu nerozehraného bojovného soupeře prakticky za celý průběh prvního utkání nepustila do hry: 1-0!

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-J. Soukal, Č. Teichman 0:2 (9-10, 9-10)

Velmi vyrovnaný průběh mělo druhé utkání, v prvním setu se vedení přelévalo ze strany na stranu, domácím se podařilo otočit z 6-8 na 9-8, za stavu 9-9 tam však poslal Jirka Soukal neskutečné eso po lajně a vedení se tak ujal Hradec. Zbečnickou dvojici to nepoložilo a ve druhém setu se bojovným výkonem ujala vedení 6:3. Tady nastal zlomový moment, kdy se nám nedařilo proměnit své útoky, naopak jsme dvakrát chybovali a stav se zastavil až na 6-7. Od té doby to bylo bod za bod, za stavu 8-8 se nám podařilo chytit těžký útok, avšak jsme se nešťastně téměř srazili a míč přes tak už nepřehráli. Podařilo se nám znovu vyrovnat na 9-9 a Culda za tohoto stavu skvěle zasáhl v poli, ubránili jsme se ještě dvakrát a sice z těžkých pozic, ale útočili, přesto se radoval opět soupeř: 9:10 a srovnáno na 1-1-škoda!

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-M.Stejskal, L.Vlček, P.Černý 2:0 (10-9, 10-7)

V souboji naší první trojice se soupeřovou druhou jsme si v prvním setu vypracovali vedení 8-5, Slavia ale srovnala, naštěstí za devítkách jsme to poprvé urvali i my. Soupeř hrál velice slušný zápas a pořádně kousal, jak mladý Černý se snažil a dařilo se mu, tak především Martin Stejskal hrál výborně a chytře. Ve druhém setu jsme začali hůře a hned prohrávali 1-4. Od té doby jsme ale zlepšili mezihru a skvěle otočili až na konečných 10-7: 2-1!

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Č.Teichman, R.Urubčík, D.Urubčík 1:2 (5-10, 10-9, 9-10)

Jedna z nejlepších trojic v kraji nastoupila proti ZPZ trojici, která se v úvodu držela do stavu 4-4, bohužel obrovské množství chyb v útoku doslova darovalo 1.set Hradci. Ve druhém setu přišlo naše zlepšení, zabojovali jsme a dostali se do nadějného vedení, soupeř dokázal vyrovnat, ale poslední útok Kebab nekompromisně trefil. Ve třetím setu pokračovala velká bitva, Zbečník se dostal do vedení 8-7 a v tuto chvíli balon od Lukáše hraný zadarmo skončil milimetry v autu, zřejmě rozhodující bod za stavu 8-8 získala Slavia, my pak ještě v předlouhé výměně doslova ubojovali srovnání na devítky, poslední útok Česti bez bloku byl však nekompromisní-2:2!

Lukáš Doležal, Matěj Šimek-M.Stesjkal, P.Černý 2:0 (10-6, 10-6)

Veledůležitou vloženku jsme začali fantasticky, když jsme se hned na začátku ujali vedení 7:1. Matěj fantasticky servíroval, skvěle fungovala mezihra a zdálo se, že 1.set už bude náš. Pak však přišel výpadek a nervózní chvíle, když Hradec stáhl na 5-7. Naštěstí po našem time-outu jsme už zaútočili přesně, mladý Černý vzápětí chyboval a vyhráli jsme tak 10-6. Velmi dobrý výkon naší dvojice pokračoval i ve druhé sadě, naopak soupeř se trápil. Neustále jsme vedli a dokráčeli k zaslouženému vítězství-3:2!

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Č.Teichman, Urubčík, J.Soukal 0:2 (4-10, 9-10)

Neuvěřitelný výkon-jiné slovo mě nenapadá k výkonu Česti Teichmana především v 1.setu, kde doslova kouzlil a vycházelo mu naprosto vše, na co sáhl. K tomu se navíc přidal výborný výkon v poli Soukala s Urubčíkem, našim se nedařilo příliš bodovat a výsledkem toho všeho byla jasná prohra v 1.setu. Podobně začal i druhý set, v polovině jsme se však už chytili, když se především Honza na útoku rozstřílel a srovnali stav, ve vyrovnaném závěru ovšem Česťa znovu prokázal své zkušenosti i to, že měl skutečně mimořádný den a posledním útokem za stavu 9-9 vytloukl náš blok-znovu srovnáno 3:3!

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-M.Stejskal, L.Vlček, P.Černý 2:0 (10-6, 10-3)

Za stavu 3-3 nastupovala naše trojka s nutností zvítězit a zvládla to na podtrženou jedničku! Bojovným výkonem, který podpořilo jak výborné pole, tak tentokrát bezchybný útok obou útočících hráčů jsme zvládli 1.set a ve 2.setu to byl doslova koncert od Kebaba na bloku, kdy M.Stejskala několikrát nekompromisně zavřel-zaslouženě jsme tedy jasně zvítězili a znovu vedli-4:3!

Jan Andrýs, David Hartman-Č.Teichman, J.Soukal 1:2 (10-9, 9-10, 9-10)

Skvělý nohejbal a obrovsky vyrovnaný zápas byl k vidění v utkání prvních dvojic! V prvním setu jsme se dostali v závěru do dvoubodového vedení, soupeř dokázal vyrovnat na 9-9, ale poslední útok patřil nám. Ve druhém setu to bylo přesně naopak. O 2 body jsme prohrávali, v závěru parádně zabojovali, otočili na 9-8 a vypracovali si tak 2 mečboly. Česťa srovnal a my malinko za devítek přetáhli příjem, což se nám stalo osudným, soupeř to potrestal a vynutil si 3.set. Tam jsme navíc prostříhali volbu a soupeř měl tak výhodu útoku. Na úvod přišlo naše zkažené podání, vzápětí jsme vybojovali srovnání. Poté se šlo bod za bod, za osmiček jsme chytili útok, ale do vedení se nedostali. Ještě jsme znovu srovnali na devítky, ale v ligové formě hrající Česťa opět nechytatelným klepákem zakončil a Hradec tak srovnal na 4:4-velký ,,pešek,,!

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-R.Urubčík, D.Urubčík 2:0 (10-8, 10-5)

Zápas druhých dvojic měl tedy rozhodnout o osudu nekonečného utkání a my dobře věděli, co nás čeká. V obou vzájemných utkáních v minulém roce jsme s touto mimořádně fyzicky vybavenou a bojovnou bratrskou dvojicí naprosto stejně prohráli ve 3.setu 9-10. Culda nastoupil do utkání s chutí a obrovským odhodláním. Dařilo se nám v 1.setu bodovat podařenými útoky do stran i středu, ujali se vedení a to přes mírné starosti v závěru udrželi-10:8! Také na začátku druhého setu jsme se hned soupeři utrhli a poté trpělivým, téměř bezchybným výkonem podpořeným výbornou obranou a velkou bojovností, zvyšovali náskok. Celkově jsme podali jeden z nejlepších výkonů v mistrovském zápase za Zbečník, byli v zápase lepší a po zásluze ho dotáhli do vítězného konce-10:5 a 5:4!

Ani 4 body fenomenálně hrajícího Česti Teichmana nestačily na nadšeně bojující zbečnický tým. Krásný zápas s vítěznou tečkou, celý mančaft se zasloužil rovnoměrně o body-bravo hoši a jen tak dál!

Program týdne nohejbal

Úterý 29.4. 17.00 Sokol Zbečník A-Slavia Hradec Králové. Jeden z favoritů soutěže-posílený Hradec čeká na A tým, dá se čekat těžký mač a velký boj, Hradec včera vyhrál 5:2 v loni neporazitelném Rožnově. Pozor: Zápas se bude hrát ve zbečnické hale!!!

Pátek 2.5. 17.00 VOŠ Náchod-Sokol Zbečník B. Hraje se v Dolní Radechové na Benfice!Pozemky s Jardou Volhejnem či Joskou Maťátkem, také těžký soupeř pro naše béčko..

Přijďte fandit! :-)

V. Petrovice-Zbečník A 1:5!

Los nám přihrál na první zápas hned tradiční Derby na Velkých Petrovicích. V našem dresu se poprvé v mistrovském zápase představila velká posila Honza Andrýs, jinak sestava zůstala téměř stejná jako v minulém roce. Všichni jsme měli v paměti poslední velmi vyrovnané a bojovné derby, kde Petrovice hodně kousaly a museli jsme se mít na pozoru. Domácím citelně scházel se zády laborující Gof. Na první dvojku postavil soupeř podle očekávání dvojici Valda, Eross, kteří toužili vrátit nám s Culdou porážku ze souboje o 3. místo na nedávném Šlajsu. Podpořit nás přijel tradičně Petr Šimek a také malej Venda Pohl. Mračna, která se nad Petrovicemi stahovala, však nevěstila nic dobrého…

Tomáš Valášek, Martin Tér-Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 1:2 (8-10, 10-8, 9-10) stav 0:1

Úvod prvního setu se nám vcelku vydařil, byli jsme stále o krůček vepředu, ovšem soupeři se podařilo potrestat náš menší výpadek a dostat se do vedení 6-7. Za tohoto stavu Borek vzal zkušeně time-out, který se ukázal býti výborným tahem, hned po něm se totiž misky vah převážily na naši stranu a nakonec jsme vydřeli výhru 10-8. Ve druhém setu za stavu 1-1 Culda udělal gesto fair-play, když přiznal neviditelnou lehkou teč, za což byl oceněn potleskem, od té doby jsme ale zcela vypadli z role. Za stavu 1-7 to vypadalo na 3.set, pak však Culda skvělým servisem zavelel k náporu. Zabojovali jsme a dokázali srovnat na 8-8!  V této chvíli se ovšem rozpoutalo nad areálem hotové peklo, vichr nabíral na intenzitě a v dlouhé výměně, kdy bylo úspěchem už jen dostat míč přes síť, se Valdovi podařilo dát devátý bod. Poslední útok ode mě pak skončil v autu a šlo se do 3.setu. Začátek ve větrné loterii, kde to již o nohejbale příliš nebylo, patřil nám a vedli jsme 8-6. Soupeř vyrovnal a sahal po vedení, za tohoto stavu skvěle zabojoval Culda, když doběhl zdánlivě ztracený balon a pak ještě zakončil nechytatelným kraťasem, ještě Petrovice srovnaly na 9-9, naštěstí pro nás si ale v těžkých podmínkách nenahrály a Eross již nedokázal dostat míč přes síť-důležitá výhra, zlatý bod a vedeme 1:0! :-)

Jiří Vinter, Vladislav Friml-Jan Andrýs, David Hartman 0:2 (6-10, 4-10) stav 0:2

K větru se přidal déšť, ale hrálo se dál. Soupeř proti naší první dvojici nasadil Plínu s Džakopou, zřejmě s cílem posílit Bednou vloženou dvojici. Naši hráči, kteří spolu nastoupili (věřte nebo ne) na dvojku vůbec poprvé, se vypořádali s přírodními živly lépe, potvrdili svou kvalitu a získali bez větších problémů pro nás druhý bod, konec tohoto zápasu se však dohrával již za prudkého deště a bylo jasné, že se venku zápas nedohraje..

Po dohodě obou týmů následoval přejezd do zbečnické haly, kde zápas pokračoval trojkami.. Silnější trojka Petrovic se snažila zdramatizovat vývoj utkání, proti stála sestava ZPZ… :-P

Tomáš Valášek, Tomáš Bernard, Jiří Vinter-Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 1:2 (6-10, 10-8, 8-10) stav 0:3

První set jsme měli ve své moci a po slušném výkonu ho zaslouženě získali, velmi se na útoku dařilo především Kebabovi a zdálo se, že jsme na dobré cestě přidat 3.bod. Nebyli bychom to ale my, abychom vydrželi ve stejném výkonu a bez chyb hrát celý zápas. Soupeř se mohl ve druhém setu spolehnout na naše minely v útoku a set vypadal jasně ztracený, opět jsme ale zabojovali a srovnali na 8-8. To však bylo z naší strany bohužel vše a šlo se do 3.setu. Začátek od 5-5 klasika: 2 chyby v útoku a musíme znovu dotahovat, za stavu 6-8 se nám podařilo útokem snížit a potom přišly velké chvíle Lukáše Doležala, který dokázal dvakrát za sebou nekompromisně zablokovat a i poslední míč patřil nám: 10-8 a 3:0 pro Zbečník!

Martin Tér, Milan Hauschke, Vladislav Friml-Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek 0:2 (5-10, 6-10) stav 0:4

V tomto utkání jsme měli od začátku převahu a přestože se soupeř snažil, byli jsme jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli. 4:0!

Tomáš Bernard, Milan Hauschke-Lukáš Doležal, Matěj Šimek 2:1 (10-8, 7-10, 10-8) stav 1:4

Velice vyrovnanou a také kvalitní podívanou nabídl souboj vložených dvojic. V prvním setu se našim dařilo do vedení 7-6, za tohoto stavu však přišla lehká chyba na útoku, Petrovice se chytily a set získaly poměrem 8-10. Ve druhém setu jsme získali pomyslný brejk a udržovali ho až do konce, posledním útokem z druhé zakončil Matheus a bylo srovnáno! Rozhodující set začal naší chybou, soupeř vzápětí získal dvoubodové vedení, které udržel až do konce. Velmi dobře zahrál Bedna, kterého podpořil solidním výkonem také Milan, naše dvojka nehrála zle, prezentovala se velice slušnou mezihrou, ale na vítězství to žel tentokrát nestačilo.

Tomáš Valášek, Tomáš Bernard, Jiří Vinter-Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek 0-2 (6-10, 8-10) konečný stav 1:5

Začátek zápasu nám vyšel, dostali jsme se hned do tříbodového vedení a zodpovědně dotáhli první sadu do vítězného konce. Ve druhém setu pokračoval náš velmi dobrý výkon do stavu 6-3. Po dojmem jasného vedení jsme trošičku usnuli a soupeř srovnal. Naštěstí jsme včas zabrali, znovu se utrhli na 9-7 a poslední útok zvládli: 10-8 a 5:1!

Pochvala celému týmu za bojovný a slušný výkon! :-)

Velkopetrovický Šlajs 2014

Tradičního turnaje dvojic se zúčastnilo 12 krajských mančaftů, z ligových hráčů tentokráte nedorazil nikdo, protože vyšší soutěže jsou již v plném proudu. K největším favoritům patřila batňovická dvojice s názvem Vemena (Minařík, Sedláček) a také Černčice A (Marek, Řehák).

Sokol Zbečník vyslal do boje dvě družstva-tradiční sestavu Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach a také nově utvořenou dvojici Lukáš Doležal, David Hartman.

Systém byl opět jako na Memoriálu Ládi Hrnčíře olympijský, tedy 3 skupiny po 4 týmech. Bodově nejlepší 4 družstva šla ze základních skupin přímo do čtvrtfinále, zbytek na 5.-12.místě s to rozdal v předkole Play-off.

Los si celkem zalaškoval, když k sobě přisoudil do skupin jak obě petrovické dvojice, tak i ty zbečnické, rovněž Batňovice si daly oddílová derby. V Céčku jednoznačně vládla dvojice Minařík se Sedláčkem, která jako jediná neztratila ani set a šla tedy do čtvrtfinále z 1.pozice, ve vyrovnaném áčku zvítězil se 4 body batňovický Šíša tým (Šaroun, Pech) a v béčku lehce překvapivě triumfoval Zbečník A (Prouza, Vlach), který s 5 body postoupil celkově ze 2.pozice přímo do čtvrtfinále. Podařilo se mu zvítězit celkem čtyřikrát 10-9 (z toho dvakrát s Černčicemi A) a v závěrečném utkání skupiny mu tak na 1.příčku ve skupině stačila i remíza s oddílovými kolegy (Doležal, Hartman). Ti prohráli na úvod ve 2 setech s černčickými favority ale neustále se zlepšovali, jak ukázal pak další průběh turnaje. Jako čtvrtí se přímo do čtvrtfinále dostali Janci (Dvořáček, Moglichová).

V osmifinále smolně posledním zkaženým míčem prohrála s Bednovou dvojicí ta pekelská (Krejčík, Rychtařík), taktéž vypadla s Černčicemi A oslabená sestava Úpičáků (Staněk, Horák), které se bohužel již předtím zranil Míra Staněk a musel ho v utkání zastoupit p. Friml. Nezaváhali ani Lukáš s Davidem s Velkými Petrovicemi  (Friml, Vinter) a také domácí Votýpkáři (Eross, Sarah), kteří vyhráli s Černčicemi B (Poláček, Dostál).

V úvodním čtvrtfinále si Eross s Valdou poradili ve 2 setech s Janky, Míňa se Sedláčkem nedali šanci Bednovi s Gofem, Lukáš s Davidem přetlačili ve 3.setu Šíša tým a Zbečník A po svém jednoznačně nejlepším a nejbojovnějším výkonu dne opět zdolal Černčice A 2-0, v obou setech poměrem 10-6!

V semifinále Votýpkáři nestačili na Vemena a ve zbečnickém derby měla dlouho navrch dvojice Culda, Lukáš. Několik vlastních chyb po úvodním vyhraném v dobře rozehraném 2.setu však poslal zápas do rozhodujícího třetího dějství, kde posledním možným míčem vyhrál Zbečník B dalším z nekompromisních útoků od ve formě hrajícího Lukáše Doležala.

Oba poslední zápasy měly překvapivě jednoznačný průběh, Zbečník A se oklepal po smolné porážce v semifinále a v boji o 3.místo Erosse s Valdou (až na mírné problémy v úplném závěru) porazil poměrně přesvědčivě 2-0 a ve finále korunoval svůj překvapivý triumf Zbečník B, který nedal po vynikajícím výkonu příliš šanci favorizované dvojici Vemen a jen podtrhl skvělý úspěch na dvojkovém turnaji pro zbečnický nohejbal. Tato umístění jsou pro nás slibným příslibem těsně před začátkem letošní sezony.

Výsledky Zbečník A (Culda, Lukáš V.)

Skupina: Zbečník A–Velké Petrovice 2:0 (10-6, 10-9), Zbečník A-Černčice A 2:0 (10-9, 10-9), Zbečník A-Zbečník B 1:1 (10-9, 6-10)

Čtvrtfinále: Zbečník A-Černčice A 2:0 (10-6, 10-6)!

Semifinále: Zbečník A-Zbečník B 1:2 (10-8, 7-10, 9-10)

O 3.místo: Zbečník A-Votýpkáři 2:0 (10-5, 10-8)

Hodnocení: Ve skupině povětšinou spíše trápení, přesto se nám povedlo postoupit přímo do čtvrtfinále, v klíčovém utkání s Černčicemi jsme v prvním setu otočili spíše díky chybám soupeře ze 3-6, ve druhém setu pak po zlepšeném výkonu málem zase ztratili vedení 9-6 (stejně jako v 1.zápase proti Petrovicím ve druhém setu), naštěstí se nám tentokrát (ve skupině) na devítkách dařilo. V posledním zápase v derby jsme opět otočili nepříznivý vývoj a urvali koncovku 1.setu, druhý set, ve kterém už nám o mnoho nešlo, pak nevyšel.

Ve čtvrtfinále jsme se vyhecovali jako již bývá poslední dobou na turnajích téměř tradicí proti silným (Maňasovi a Honzovi-ať už ve dvojicích či trojicích snad 6 výher v řadě?) k jasně nejlepšímu výkonu a zaslouženě vyhráli. Velká škoda semifinále, kde jsme nedotáhli dobře rozehrané utkání a nezopakovali tak dobrý výkon jako v předchozím zápase. Jediná porážka na turnaji tedy alespoň byla s našimi kluky. O třetí místo jsme naštěstí zabojovali a proti nejspíš první petrovické dvojici v soutěži zaslouženě uhráli výborné 3.místo. Culda, ač není se sebou tradičně příliš spokojen, zahrál velmi dobře. Já jsem se necítil příliš fyzicky dobře (na čemž se asi se podepsala pauza se zraněným ramenem), ale celkově to šlo a bronz pěkný, nejvíce potěšilo v laufu a výborně odehrané vítězné čtvrtfinále.

Výsledky Zbečník B (David, Lukáš D.)

Skupina: Zbečník B-Černčice A 0:2 (8-10, 5-10),

Zbečník B-Velké Petrovice 2:0, Zbečník B-Zbečník A 1:1 (9-10, 10-6)

Osmifinále: Zbečník B-Velké Petrovice 2:0

Čtvrtfinále: Zbečník B-Šíša tým 2-1

Semifinále: Zbečník B-Zbečník A 2:1 (8-10, 10-7, 10-9)

Finále: Zbečník B-Vemena 2:0 (10-7, 10-6).

Hodnocení: Co dodat? Poprvé v této sestavě a hned prvenství na těžkém dvojkovém turnaji, z čehož byli překvapení i samotní kluci. Od začátku měly jejich výkony vzestupnou tendenci, jedinou porážku jim uštědřil hned v úvodním zápase Maňas s Honzou. Hoši zvládli i těžké čtvrtfinále s Šíšou, v semifinálovém derby byli o chlup lepší a asi nejlepší výkon si schovali na finále, které proti favoritům jasně vyhráli. Jako vždy skvělý hecíř a bojovník David a téměř nechybující a nekompromisní Lukáš-tleskám!