Archiv pro měsíc: Říjen 2015

Roba obhájil, Lukáše po roce znovu přetlačil Ftačník

V Týnu nad Vltavou se konalo MČR dorostenců v kategorii jednotlivců. Největší naše želízko v ohni Lukáš Kábrt zahrál ve skupině parádně. Nejprve zdolal Zrnu (ČB), když po výborném výkonu v 1. sadě (10:6), pak ve druhém setu parádně zabojoval a otočil ze 3:7 až na 10:7. Poté si to rozdal o vítězství ve skupině se svým východočeským kamarádem Mariánem Příhodou (odchovanec TJ Peklo). Dal se čekat vyrovnaný duel, Lukáš ale zahrál skvělý zápas, prakticky nic nezkazil a nedal soupeři vůbec šanci (10:4, 10:5)! Ve skupinách došlo k mnoha překvapením, nevyhráli je Roba, Hanus ani Ftačník a právě tahouna prvoligového Prostějova Ftačníka Lukáš vyfasoval při losu již pro osmifinále (vloni ho přitom Kuba vyřadil na žácích). V něm se hrál kvalitní a naprosto vyrovnaný zápas, který dvakrát dospěl do devítek. Poprvé Lukáš trochu laciněji zkazil do sítě, podruhé Ftačník trefil svou bombu přesně na lajnu. Opět se ukázal nesmyslný a velmi krutý systém republikového turnaje, když přes své výborné výkony Lukáš skončil po 1. porážce již v osmifinále. Michal po očekávané prohře s Ftačníkem sehrál velmi dobrý zápas s Kovaříkem (který nakonec překvapivě skončil celkově 4.), v 1. setu vedl 9-8 a v tom druhém dokonce 9-6, ale ani to mu k výhře nestačilo a prohrál dvakrát 9-10. V předkole se zvěrkovickým Hrdličkou vedl v 1. setu 9:7, ale znovu to bohužel nedotáhl do vítězného konce a po boji ztratil i 2. set. Pavel v těžké skupině neměl příliš šanci, v předkole se Součkem zahrál ale slušně, vzal mu set a dost ho potrápil. Oba tak skončili před branami osmifinále. Snad budeme mít ve středu na poháru v Lounech více štěstí i na devítkách, které jsme všechny tentokrát prohráli..
12188898_1140876249273437_79107325961761296_n

Naše výsledky Kábrt-Zrna 10:6, 10:7, Kábrt-Příhoda 10:4, 10:5, 1. místo sk. E, osmifinále: Kábrt-Ftačník 9:10, 9:10. Středa-Hanus 4:10, 7:10, Středa-D. Hrdlička 4:10, 1:10, 3. místo sk., předkolo: Středa-Souček 1:2 (10:8, 3:10, 7:10) Pošepný-Ftačník 6:10, 5:10, Pošepný-Kovařík 9:10, 9:10, 3. místo sk., předkolo: Pošepný-V. Hrdlička 9:10, 8:10 všechny výsledky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/12k6roRbaA2jtYRU_aPHA3BQFnFc7nNNdMgc2iQgP60k/edit?pli=1#gid=1177627042https://docs.google.com/spreadsheet…

Konečné pořadí MČR 1 D: 1. Roba (Prostějov), 2. Belko (Vsetín), 3. Hanus (Modřice), 4. Kovařík (Chabařovice A), 5.-8. Ftačník (Prostějov), Žikeš (České Budějovice), Burian (Modřice), Tůma (Zvěrkovice), 9.-16. Kábrt (Zbečník), Souček (Čelákovice), V. Hrdlička, D. Hrdlička (Zvěrkovice), Š. Krunert (Šacung), D. Višvader (České Budějovice), M. Příhoda (Prostějov), J. Malý (Karlovy Vary).

Oba naši kluci v nejlepší osmičce na MČR!!!

V Prostějově se v neděli konalo MČR jednotlivců starších žáků. Zúčastnilo se 25 hráčů z celé republiky, Sokol Zbečník reprezentovali Václav Pohl a David Polák, to vše ve velké konkurenci silného ročníku 2000.
Systém turnaje byl jednoduchý. Nejprve se hrálo v 8 základních skupinách (sedm po 3 a jedna po 4 hráčích), z nichž nejlepší 2 postupovali do osmifinále. Hrálo se ve 2 halách, základní skupiny odehráli však naši kluci ještě v jedné.
Vašek byl společně s dalšími 7 hráči nasazen do 1. koše, na úvod skupiny ho ale hned čekal nebezpečný hráč z ,,Valmezu,, Bílý. Začátek byl poměrně nervózní, Vašek více chyboval a bojovný soupeř se dostal do vedení (6:8). Po time-outu náš hráč srovnal a předlouhou, pohlednou a klíčovou výměnu urval i s trochou štěstí pro sebe a i poslední bod vzápětí získal (10:8). To soupeře viditelně nalomilo a ve 2. setu mu Vašek nedal zlepšenou hrou vůbec šanci (10:1). Důležitá výhra v úvodním zápase tak byla na světě.
Ve druhém zápase číhal karlovarský hráč Murin, kvalita zde však byla jednoznačně na naší straně. Po solidním výkonu a hladké výhře se tak Vašek již po 10. hodině mohl radovat z vítězství ve skupině a následovala pro něj téměř tříhodinová předlouhá pauza.
David hned na úvod schytal favorizovaného Brože, pustil se do něj ovšem bez bázně a hany a hned vedl 3:0, poté ještě držel vyrovnaný stav (6:6), ale konec zvládl lépe mohutný hráč Čakovic (6-10). Také ve 2. setu byl favorit lepší a náš hráč podlehl stejným poměrem (6:10). Musel tak o postup zabojovat ve svém dalším zápase s českobudějovickým Tomášem Musilem, kde potřeboval minimálně lepší remízu.
První set David však odehrál velmi dobře, zodpovědnou hrou ho s přehledem vyhrál poměrem 10:3. Na úvod druhého setu však přišel výpadek a trochu nervozity (1:4). Za stavu 3:5 se povedlo Davidovi urvat postupový bod a mohl hrát už více klidněji. Závěr se mu příliš nepovedl a po některých lacinějších chybách prohrál poměrem 8:10.
Na postup do osmifinále to ale stačilo a oba naši kluci tak netrpělivě čekali na los, který za nás tentokrát obstaral Borek, protože já mám poslední dobou na něj smůlu-viz např. OHDM v Plzni. K překvapením patřilo vítězství ve skupině výborně hrajícího modřického Bartoše na úkor Václava Koudelky a právě na tohoto modřického hráče narazil David. Z 1. míst hrozili určitě mnohem těžší soupeři, takže jsme věřili, že by mohl mít David šanci, navíc i dál se rýsovala zajímavá šance (vítěz P. Levý/L. Musil). To Vašek dopadl hůře, čekal ho hned nebezpečný a velmi šikovný Straka z Valmezu a v případě vítězství pak ve čtvrtfinále jeden z největších favoritů, v poslední době ve velké formě hrající Štěpán Krunert, celkově tato druhá strana pavouka vyšla jako výrazně silnější.
Bohužel tentokrát to vyšlo, že každý z našich kluků hrál v jiné hale a navíc téměř současně, proto jsem zůstal s Davidem a Borek cestoval do druhé haly s Vaškem.
Vašek začal osmifinále dle informací ze druhé haly velice zle, nevěděl si rady s chytře hrajícím hráčem Valmezu a za stavu 3:9 se zdál set ztracený. Zřejmě v tuto chvíli se ale chytil a dotáhl na 8:9, poslední bod však patřil soupeři. Druhý set nakonec Vašek zvládl a srovnal. Ve 3. setu se stav přeléval ze strany na stranu, Vašek vedl 7:6, pak prohrával 7:8, naštěstí zabojoval a zápas dotáhl do vítězného konce: 10:8!
David ucítil svou šanci a na sebevědomého Bartoše vlétl jako uragán, masíroval ho smečovaným servisem a dostal se do vedení 6:2. Zaskočený soupeř věděl, že musí zabrat a stáhl na 8:6. Parádní vítězná pata Davida však znamenala klíčový 9. bod a také setbol byl ve velkém stylu proměněný-10:6! Začátek druhého setu trochu utlumil euforii (0:3), náš hráč se ale nevzdal a dotáhl stav. Hrál se velice pohledný singl, v koncovce Bartoš odskočil na 7:9 a zdálo se, že nás čeká loterie od 5:5. Delší výměnu však zvládl David úspěšně a vítězným úderem snížil. Za stavu 8:9 se nebál jít do velkého risku se smečovaným servisem, kterým zatlačil soupeře za zadní lajnu. Došel si pro volej a nekompromisně proměnil: 9-9! Naprosto totéž se mu povedlo za stavu 9:9-fantastický servis, volej i přesné zakončení a jeho velká odvaha byla po zásluze odměněna překvapivým postupem mezi nejlepších 8!
Oba kluci v nejlepší osmičce to už byl velký úspěch a tajně jsem doufal, že by se mohlo povést ještě něco více. David čekal jak dopadne zápas P. Levý-L. Musil, Patrik nakonec ve 3. setu bohužel padl 6:10 a čekal tak na Davida Lukáš Musil. Ten sice hrál celý den výborně (např. čistá remíza s Kalousem), ale nebyl to soupeř, se kterým by se nedalo hrát, když by David zopakoval parádní výkon z osmifinále.
V prvním čtvrtfinále Z. Koudelka rozstřílel Bolelouckého a v tom dalším jeden z největších favoritů Z. Kalous překvapivě vypadl s oddílovým kolegou, výborně hrajícím Adamem Brožem.
Ze druhé haly nepřišla bohužel příznivá zpráva. Vašek na Štěpána Krunerta, jeho silové pojetí a výtečnou hru nestačil, ve 2. setu svitla naděje (vedení 3:1), příliš chyb v dalším průběhu setu od našeho hráče však znamenalo, že se do semifinále podívá hráč Šacungu.
Viditelně svou velkou šancí hodně namotivovaný David tentokrát čtvrtfinále nezačal dobře, hned dvakrát chyboval a soupeř odskočil až na 1:5. To vypadalo už zle, ale po oddechovém čase se David uklidnil a úžasně zvedl, hecoval se po každém vydařeném míči a zaslouženě srovnal na 8:8! Za tohoto stavu však zkazil servis o pár centimetrů, což byla velká škoda, navíc vzápětí soupeř sice podle mého názoru zkazil rovněž, ale rozhodčí se neshodli a nařídili nový míč. Ten získal Musil a nutno říct, že měl několikrát v celém setu velké štěstí, David rozhodně nebyl horším hráčem a pozitivní výkon si přenesl i do úvodu 2. setu, když se opět skvělou hrou dostal do jasného vedení 6:1. Musil však přestal kazit a po jeho snížení na kontakt David viditelně značně znervózněl, několik delších výměn ztratil a začal hodně kazit. Nepomohl ani oddechový čas, ani snaha o vyburcování, David téměř již nepřehrál míč přes síť a byl konec. Po zápase samozřejmě u něj došlo na velké zklamání, ukápla možná i nějaká ta slzička..
V nádherném finále, které v pohodě sneslo měřítko dorostu, přetlačil Koudelka Krunerta a Dynamo se tak raduje ze zlaté medaile, Adam Brož vybojoval pro Čakovice bronz v souboji s Musilem.
V první osmičce tedy 4krát extraligové týmy (2, 2, 1, 1) a dvakrát Zbečník. Já myslím, ze hodně dobré! Medaile visely znovu velmi vysoko, proto jsem s umístěním a výkony obou spokojen.
Speciálně tentokrát musím pochválit Davida, mel možná životní šanci hrát o medaili a opravdu zahrál srdcem. To, jak famózně otočil 2.set v OF s favorizovaným vítězem skupiny-modřickým Bartošem ze 7-9 neskutečnými posledními 3 míči, byl zážitek, za to lze smeknout klobouk. Prohra ve čtvrtfinále zamrzí, protože na soupeře měl, zápas však odbojoval a je to i tak pro něho parádní výsledek.
Vašek, co jsem měl možnost vidět, hrál také dobře, technicky je na tom velmi slušně a uhrál to, na co měl, a co jsem od něj čekal. Vloni vypadl s letošním vítězem Z. Koudelkou (ve vůbec ne beznadějném zápase, který na body vyhrál) a letos s druhým Krunertem. Za rok máme u něj v ročníkových jedničkách velké šance, že by to mohlo pro nás vůbec poprvé cinknout (třeba na domácím singlovém mistrovství?…)

Výsledky Vaška: Zbečník A-Valašské Meziříčí B 2:0 (10-8, 10-1), Zbečník A-Karlovy Vary A 2:0 (10:2, 10-4), 1. místo sk. B, osmifinále: Zbečník A-Valašské Meziříčí A 2:1 (8-10, 10-7, 10-8), čtvrtfinále: Zbečník A-Šacung A 0:2 (6-10, 6-10).
Výsledky Davida: Zbečník B-Čakovice A 0:2 (6-10, 6-10), Zbečník B-České Budějovice D 1:1 (10-3, 8-10), 2.místo sk. C, osmifinále: Zbečník B-Modřice B 2:0 (10-6, 10-9)!, čtvrtfinále: Zbečník B-České Budějovice C 0:2 (8-10, 7-10).

Konečné pořadí MČR 1 SŽ v Prostějově:
1. Zdeněk Koudelka (TJ Dynamo České Budějovice A)
2. Štěpán Krunert (SK Šacung Benešov A)
3. Adam Broz (TJ Avia Čakovice A)
4. Lukáš Musil (TJ Dynamo České Budějovice C)
5.-8. David Polák, Václav Pohl (oba TJ Sokol Zbečník), Zdeněk Kalous (TJ Avia Čakovice), Quido Boleloucký (TJ Sokol SDS EXMOST Modřice)
9.-16. Václav Koudelka (TJ Dynamo České Budějovice), Patrik Levý (TJ Sokol Dolní Radechová), Ondřej Pospíšil (TJ Sokol I Prostějov), Jan Bartoš, Jakub Dujka (oba TJ Sokol SDS EXMOST Modřice), Jiří Podzemný, Daniel Bílý, Jakub Straka (všichni NK Valašské Meziříčí)
17.-25. Petr Šimeček, Dominik Veselý (TJ Peklo nad Zdobnicí), David Majštiník (NK Valašské Meziříčí), Michal Jonas (TJ Sokol SDS EXMOST Modřice), Tomáš Musil (TJ Dynamo České Budějovice), Lukáš Murin, Zdeněk Rendl, Patrik Toman, Jakub Krška (všichni SK Liapor-WITTE Karlovy Vary)
12087935_953288854727585_4110782103471569708_o 12113351_953288978060906_1983891525424881853_o 12080399_953289088060895_6290833398980062026_o 11226081_953289548060849_8378089372121942014_o

Vydařené zakončení mužské sezony, žáky čeká 1. z letošních vrcholů-MČR 1

12111999_482204251980104_8146848770875286738_n

Zakončení sezony Sokola Zbečník se velice vydařilo a díky všem co dorazili (jak do haly, tak pak pod Chlomek). Přišli téměř všichni pozvaní (škoda, že se omluvil z osobních důvodů např. Jarda Volhejn, kterému jsme chtěli také poděkovat, především za pomoc s BDL). Především Borek měl velký úspěch se svým hraním na kytaru. :-)

Výsledky sranda turnaje trojic: 1. Polda team-O. Poláček, V. Pohl, L. Vlach, 2. Legendy-J. Andrýs, B. Ekrt, D. Polák, 3. Velké Petrovice-Bedna, Culda, Gof, 4. Má milá-Maňas, M. Ansorge, Džakopa (Kábrtka), 5. Radegast-Doležal, Hartman, Kábrtka.

Ocenění: Petra Pohlová-celoroční výpomoc v kiosku při ligových zápasech a celkově její podpora nohejbalu ve Zbečníku+přání k 40. narozeninám, Milan Anzorge-tahoun B týmu v obou 2 sezonách, které za něj odehrál prakticky všechny zápasy a dopomohl ke krásným umístěním (3. a 4. místo pro Zbečník v OP) a k tomu, že se mohli zlepšovat naši žáci, Maňas-za své vynikající výkony v lize a příkladný přístup-nevynechal žádný ligový zápas (trénink, turnaj), Džakopa-za vzájemnou výpomoc od V. P., vypůjčení auta a podporu, nejlepší řidič a perfektní kapitán-David Hartman, Jan Andrýs-poděkování za 2 sezony, které odehrál v našem dresu a za to, že několikrát vzal naše mladíky na turnaje, největší bavič týmu při výjezdech ven: Bedna, nejvěrnější fanoušek: Eross.

V neděli 18.10. se koná 1. letošní vrchol sezony pro naše starší žáky, kteří se zúčastní MČR jednotlivců v Prostějově. Reprezentovat nás budou ve velké konkurenci mimořádně silných ročníků 2000 David Polák a Václav Pohl.

Zbečník na Zlaté huse na krásném 5. místě, Žáci Zbečníka přeborníkem HK kraje pro rok 2015

T1G7NAbcT6DjkSL6lALBWhQjhHb_KIA2xfx0lJbWHmCu7vClU8ShhpHkm64d8Ce6mPyzxgY 2015-10-03_031 12088528_1131913123503083_9060639926771896588_n
Na prestižní Zlaté Huse v Pardubicích, tradičním velkém turnaji na konec antukové sezony, obsadilo družstvo Zbečníka v sestavě Řehák, Doležal, Vlach výborné 5. místo, když ze skupiny postoupilo ze 2. místa (R tým s Martinem Petrem již letos potřetí nad jejich síly), pak dokázalo otočit po velkém boji osmifinále s Gebovým Dynamem B a ve čtvrtfinále nestačilo na tradičního jasného vítěze a mistra světa Pavla Kopa (Holice). Druhá sestava (Lukáš Kábrt, Culda, Eross) postoupila ze skupiny ze 4. místa a v osmifinále vypadla s R týmem (silná sestava Bělé).