Parádní zápas skončil zaslouženou dělbou bodů!

2LM: TJ Sokol Zbečník-R.U.M. NK Holubice 5:5

zpzzzz 001

zpzzzz 006

zpzzzz 002 zpzzzz 003
Po nepovedeném utkání v Modřicích čekal na zbečnické nohejbalisty další favorit soutěže z Holubic a kdo tentokrát přišel do hronovské haly, tak se rozhodně nenudil. V dresu hostí se představil bývalý reprezentant a mistr světa Petr Bubniak a tento fenomenální hráč znovu ukázal, že stále umí, když vyhrál 4 z pěti svých zápasů. Ani domácí se však favorita nezalekli, rvali se o každý míč a k vidění tak byl z obou stran výborný nohejbal.
Do první dvojice za domácí nastoupili Valášek s Vlachem a 1. set po bojovném výkonu vyhráli 10:8. Ve druhém setu se šlo téměř bod za bod a v dramatické koncovce uspěli o jediný míč znovu domácí: 1-0. Na druhou dvojku Zbečník vyslal Řeháka s Kábrtem a v 1.setu se jim příliš nedařilo (6-10). V tom druhém vyrovnaný souboj dospěl do stavu 9-9, kde domácí měli i nadějný útok, ten však promarnili a bylo srovnáno: 1-1.
Do první trojice domácí v sestavě Řehák, Doležal, Vlach doslova vlétli a do stavu 10-6 a 5-2 soupeř nechytil úžasně hrajícímu Řehákovi jediný míč, pak však přeci jen přišly chyby domácích, kteří znervózněli a soupeř dotáhl ve 2. setu ztrátu. V dramatické koncovce však uspěl za devítek Zbečník, který se tak znovu dostal do vedení: 2-1. Druhá trojice domácích (Valášek, Kábrt, Hartman a střídající Prouza) se v 1. setu výrazně trápila a hladce podlehla. Ve druhém setu se ale zlepšila a dostala se do vedení 7-5. To však bylo z domácí strany vše a série vlastních chyb znamenala vyrovnání: 2-2. Tradičně velice důležitá vložená dvojice byla v 1. setu ve znamení chyb, kterých domácí sestava Hartman, Prouza napáchala přespříliš, přesto prohrála o jediný míč. Ve druhém setu domácí zabrali a po zlepšeném výkonu srovnali, v rozhodujícím setu domácí hráči silou vůle a velkou bojovností přetlačili hosty a Zbečník potřetí vedl: 3-2. Do singlu nastoupil za domácí mladý Kábrt a mohl si tak zahrát možná životní zápas se specialistou na tuto disciplínou-s Bubniakem. Přestože domácí hráč bojoval a k vidění byla spousta hezkých momentů a delších výměn, Holubice bez větších potíží potřetí vyrovnaly a Bubniak tak vyhrál za potlesku přítomných diváků i svůj třetí zápas dne. Řehákovu sestavu tak čekal nelehký úkol: prolomit Bubniakovu sestavu a dostat Zbečník zpět do vedení. Domácí hráči začali dobře, ale za vedení 5:4 přišlo přeci jen zaváhání a ztráta 5:7. Po oddechovém čase ale Zbečník vydřel srovnání a v napínavé koncovce, která brala dech, se mohl radovat. Také druhý set byl velmi vyrovnaný a bojovný z obou stran, za stavu 9:9 však Řehák znovu zakončil neuvěřitelně a domácí počtvrté vedli: 4:3! Valáškova sestava si brousila zuby na soupeře a začalo to pro domácí velmi nadějně (5-2). Několik zbytečných chyb za sebou však vrátilo hosty do hry, jejich smečař se proti prvnímu zápasu až neskutečně rozkopal a Holubice šly do vedení. Také ve druhém setu měl domácí tým zprvu navrch (6-4), ale znovu to nestačilo a v závěru se radoval hostující celek: 4-4.
Valášek s Vlachem v 1.setu na Bubniakovu dvojici nestačili a zdálo se, že Holubice poprvé povedou. Domácí se ale nevzdali a po velkém dramatu ve 2. setu za devítek Valášek zakončil přesně. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 8-8, závěr pak patřil přeci jen o chlup lepším hostům: 4-5.
Řehák s Kábrtem tak museli vyhrát, aby Zbečník nevyšel ze zápasu s prázdnou. První set odehráli domácí na jedničku a šli do vedení. Ve druhém setu Zbečník smazal tříbodovou ztrátu, ale koncovka patřila hostům. Ve třetím setu však rozhodlo větší srdíčko domácích a znovu především Řehák, který to vzal jako ten zkušenější a správný tahoun na sebe, o tom, že se body budou v zápase zaslouženě dělit.

Sestava Zbečníka: Hartman (C), Prouza, Valášek, Řehák, Kábrt, Vlach, Doležal.

,,Po celý zápas jsme byli o krok vepředu. Po tom, co jsme dokázali poprvé zlomit v odvetné trojici za stavu 3:3 Bubniakovu sestavu, však bohužel druhá trojice nedotáhla nadějně rozehraný zápas do konce a nakonec musela dvojice Řehák, Kábrt pro nás vybojovat a zachránit remízu.Divácky velice atraktivní, napínavý a parádní zápas skončil nakonec spravedlivou dělbou bodů, oba týmy podaly bojovný a kvalitní výkon.Nejlepším hráčem soupeře byl čtyřbodový Petr Bubniak, u nás znovu zářil fantastický Martin Řehák, který v domácím prostředí v této sezoně prohrál jedinou trojici! Jsem spokojený s naším týmovým výkonem a především s tím, že všichni zápas odmakali. Sympatickému a férovému soupeři držím palce do zbytku sezony, herně se mi tento tým líbil v obou vzájemných utkáních nejvíce.,, hodnotil utkání vedoucí domácího Zbečníka Lukáš Vlach

Poslední utkání jarní části sezony sehraje Zbečník tuto sobotu 27.6. znovu v domácím prostředí hronovské haly od 9 hodin se Vsetínem B.

PS: Maňas má opravdu ve 2. lize v domácí prostředí ve trojicích bilanci 11-1, pouze formace zkušeného Petra z Bělé hned v 1. zápase a trojici sezony, kdy jsme byli jako nováčci vykulení a nervozní, zde vyhrála, recept na něho následně nenašly: 2. sestava Bělé, 2krát pak nejsilnější týmy Modřic, Holubic, Rozvízu, dále ani Třebíče a Zlína. Klobouček dolů!

Důležitý souboj o 6. místo Zbečník zvládl!

BDL: Start Praha-Zbečník 1:6

10632875_1017721041586441_8574355059913865201_n
Dorostenci Zbečníka nastoupili v Praze na Střeleckém ostrově proti domácímu Startu s cílem zvítězit a posunout se tak před svého soka v tabulce. Důležité pro úspěch bylo eliminovat domácího tahouna, 19letého Ulwera.
Do první dvojky nastoupili za hosty Šimek s Levým a proti slabší sestavě domácích bez větších problémů zvítězili po solidním výkonu ve 2 setech: 0-1.
Proti elitní sestavě domácích (Ulwer, Janeček) Zbečník nasadil Kábrta s Pohlem a 1. set byl spíše soubojem kvalitního servisu a slabšího příjmu v menším prostoru okolo hřiště. Oba týmy se praly s tímto těžce, vedení se přelévalo ze strany na stranu, v závěru se Pohlovi podařilo dvakrát výborně zabodovat a Zbečník vedl. Ve druhém setu se domácí zlepšili, naopak hosté se začali na útoku trápit. Rozhodující 3. set však zvládl Zbečník jak v obraně, tak i na útoku výtečně a důležitý druhý bod byl na světě: 0-2.
Trojice hostujícího týmu Šimek, Levý, Středa pak dlouho ztrácela a zdálo se, že Start sníží. Za stavu 10-6 a 9-7 pro domácí, však Zbečník zabojoval a koncovku urval. Ve třetím setu ale znovu Zbečník ztrácel dva body (7-9), přesto se nevzdal, srovnal a trochu zázračně stav také díky nervózním a chybujícím domácím i podruhé otočil: 0-3!
Kábrt v singlu byl favoritem a 1. set také zvládl velice dobře. Možná se tím mírně uspokojil, domácí hráč se naopak chytil, zahrál výborně a bylo srovnáno. Ve 3. setu ale hostující kapitán povolil soupeři jediný bod a Zbečník tak měl 2 body za výhru v kapse: 0-4!
Druhá trojice Kábrt, Pohl, Pošepný však zahrála velice mizerně, její výkon byl odevzdaný, plný chyb i bez valného nasazení a Start tak snížil: 1-4. Dvojice Kábrt, Pohl a střídající Středa v dalším zápase nepřipustila větší komplikace a rozhodnout o bodovém zisku pro oba celky tak měl rozhodnout poslední zápas: 1-5.
Do něj za Zbečník nastoupil znovu Šimek s Levým a 1. set jim nevyšel (6-10). Také ve 2. setu Zbečník ztrácel, ale ze stavu 8-9 dokázal otočil a vynutil si tak rozhodující set. V něm se zdáli hráči Zbečníka v lepší psychické pohodě a také se dostali do vedení 9-7. Start se nevzdal, snížil a po chybě hostů srovnal na 9-9. Za tohoto stavu hostující Šimek na útoku zabodoval a Zbečník tak získal překvapivě plný počet 3 bodů!

,,Zlomovým momentem bylo utkání prvních trojic, kde jsme druhý i třetí set zázračně otočili ze stavu 7-9. V poslední dvojici pak rovněž rozhodovaly dvakrát devítky a v nich jsme tentokrát měli vždy více štěstí.

Měli jsme tentokrát v koncovkách více štěstí než rozumu, jsem tedy hodně rád za 3 body, díky nimž jsme se vrátili na 6. příčku, a získali jsme tak zpět ztracený bod z minulého týdne a utkání se Zvěrkovicemi, kde jsme byli bez žáků výrazně oslabení. Slušně jsme zvládli dvojice, zklamáním byl pro mě odevzdaný výkon a přístup ve druhé trojici. Slušně od nás zahrál Pavel Středa. Zápas na podtrženou jedničku odřídil rozhodčí Ondřej Pachman.,, hodnotil vedoucí Zbečníka Lukáš Vlach

V dalším kole BDL Zbečník přivítá v neděli v domácím prostředí hronovské haly oba týmy Dynama Českých Budějovic. Začátky v 11 a cca 14 hodin.

Pátý triumf za sebou!!!

NM

2LM sk. B: TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol Třebíč 6:2

Nohejbalisté Zbečníka přivítali v domácím prostředí Třebíč a chtěli soupeři oplatit porážku z 1. utkání.
Do úvodní dvojice nastoupili Řehák s Kleandrem a proti slabší formaci soupeře neměli problém jasně ve 2 setech zvítězit: 1-0.
Do druhé dvojice postavili domácí Valáška s Vlachem proti hlavní dvojici Třebíče a k vidění byl dramatický souboj. První set urvali za devítek domácí, v tom druhém se nejtěsnějším poměrem radovala Třebíč. V rozhodujícím setu se Zbečník dostal do vedení a dotáhl důležitý zápas k vítězství: 2-0.
První trojice Zbečníka nastoupila ve složení Valášek, Kleandr, Kábrt a po trpělivém výkonu zvítězila ve 2 setech: 3-0.
V dalším duelu trojice Řehák, Hartman, Vlach nejprve ztrácela 2 body, ale po zlepšeném výkonu, když znovu především Řehák předváděl na síti úžasné věci, nakonec oba sety získala poměrem 10-8: 4-0!
Vložená dvojice nastoupila v sestavě Prouza, Hartman. Tentokrát se domácím hráčům příliš nedařilo a vybrali si slabší chvilku. Přes střídání ve 2. setu Kábrta do hry domácí neustále jen dotahovali ztrátu, v obou setech těsně podlehli a Třebíč tak získala první bod: 4-1.
S napětím se očekával singl, kde dostal za Zbečník příležitost nejmladší hráč týmu Kábrt (15 let) a se svou rolí se popasoval znamenitě. Po zodpovědném, bojovném a taktickém výkonu s minimem chyb zvítězil ve 2 setech: 5-1.
Valáškova trojice mohla zápas ukončit, ale 1. set jí příliš nevyšel. V tom druhém zlepšila hru a šlo se do rozhodující sady. V něm se dařilo více hostům a ti tak ještě snížili: 5-2.
Řehákova trojice však byla proti druhé formaci Třebíče favoritem a svou roli zvládla bez větších problémů, když nedala svému soupeři šanci: 6-2!

,,Důležitým momentem byla vyhraná druhá dvojice, kterou jsme urvali po boji ve 3 setech a po tentokrát nepříliš povedené vložené dvojce pak definitivně rozhodl vítězný singl, který při své premiéře sehrál mladý Lukáš Kábrt skvěle.,, popisoval zlomové momenty utkání Lukáš Vlach.

,,Jsem spokojený s výsledkem i výkonem. Soupeř byl oproti prvnímu zápasu oslabený, přijel pouze v 6 hráčích a celkově jsme tak měli vyrovnanější tým. Nejlepším naším hráčem byl znovu Martin Řehák a největší radost nám udělal výborně odehraný singl Lukášem Kábrtem. Vyhráli jsme popáté za sebou, což je malá pohádka, ale zůstaňme pokorní. Jsme rádi, že jsme touto výhrou už prakticky zachránění.,, hodnotil vedoucí domácího týmu Lukáš Vlach

Sestava Zbečníka: Hartman (C), Valášek, Vlach, Řehák, Kleandr, Prouza, Kábrt, Bernard
Další utkání sehraje Zbečník u vedoucího celku 2. ligy v Modřicích B v sobotu 13.6. od 10 hodin.