Archiv pro měsíc: Říjen 2014

Kvalifikace se bude hrát v Hronově!!!

plakát 004

deník

Hlavní vrchol sezony a velký nohejbalový svátek je tady! Zbečník se zúčastní kvalifikace o 2. ligu v nohejbale mužů a bude (po přidělení pořadatelství) hrát svou kvalifikační skupinu v neděli 9. listopadu od 9 hodin ráno v domácím prostředí v Hronově! Zbečnický tým věří, ačkoliv nebude rozhodně favoritem na postup, ve velkou podporu sportovní veřejnosti v celém regionu!

Propozice KV2L A

,,Vzhledem k úspěšně rozjeté sezoně v KP a rýsující se šanci účastnit se kvalifikace jsme se rozhodli v letním přestupovém období posílit náš kádr o úderné, charakterově výborné a týmové hráče: Tomáše Valáška z Velkých Petrovic a Martina Řeháka z Černčic. Máme velkou motivaci a pokusíme se udělat maximum pro to, abychom po letech vrátili 2. ligu v nohejbale zpět do našeho kraje. Jsme ovšem pokorní, můžeme spíše jen překvapit, očekáváme velice těžké soupeře i zápasy. Reálně to vidím spíše na boj o 2. místo, které by zaručovalo ještě účast v dodatečné kvalifikaci. O domácí prostředí jsme usilovali hlavně proto, abychom znovu výrazněji probudili zájem o tento krásný a kdysi tolik populární sport přímo v Hronově. Všichni se těšíme a věříme, že nám přijde hodně lidí fandit a utvoří bouřlivé prostředí, odměnou pak za to snad uvidí kvalitní nohejbal a náš bojovný výkon.,, přeje si jeden z hráčů Lukáš Vlach. ,,Ačkoliv se nám s dlouholetým spoluhráčem od žáčků Zdeňkem Prouzou podařilo před několika lety vyhrát dorostenecký titul mistrů ČR za Velké Petrovice, postup do 2. ligy za náš mateřský oddíl, který je pro oba srdeční záležitostí, by pro nás znamenal asi ještě o něco víc. V kvalifikaci můžeme startovat (na rozdíl od vítěze kraje Batňovic) i díky naší momentálně velice úspěšné mládeži. I to by měla být pro celý tým další motivace navíc. Dlouhodobě je v našem sportu problém, že talentovaní kluci z východních Čech odcházejí za lepším do ligových oddílů, protože zde nemají, kde hrát vyšší soutěž a já věřím, že někteří mladí z tohoto kraje (i přímo od nás) mají na to, 2. ligu mužů v příštích letech hrát, i když samozřejmě musejí na sobě neustále pracovat a makat.,, dodal Lukáš Vlach.

Jedno střetnutí se bude hrát stejně jako v kraji na 5 vítězných utkání, přičemž maximální počet může být devět zápasů (5:4). Jediným rozdílem bude disciplína singlu, která se v kvalifikaci hraje jako pátá v pořadí místo utkání vložených dvojic. Ze 3 kvalifikačních skupin postupuje do 2. ligy přímo vítěz, týmy ze druhých míst se utkají v dodatečné kvalifikaci o poslední volné místo. Los přisoudil nohejbalistům Zbečníka za soupeře do kvalifikační skupiny A ze Středočeského kraje SK Nohejbal Hlavenec a za kraj Praha TJ Sokol Řeporyje. Oba naši soupeři skončili ve svých krajích stejně jako my na 2. místech. Mírným favoritem budou zřejmě Řeporyje, které mají zkušenosti z předchozího působení ve 2. lize a skončili letos v kraji Praha, který  je podle mnohých svou výkonností na úrovni této soutěže, jen těsně za Čakovickou rezervou.

Tak 9.11. doražte fandit! Předem všem díky za podporu! Zbečník dotoho!!! :)

 

Statečný boj Davida na singlech SŽ v Lounech

DSC_0035

Velice solidní výkony Davida na poháru ČNS v Lounech-výsledky: Polák-L.Musil (Dynamo ČB) 1:1 (8-10, 10-5), Polák-Q.Boleloucký (Modřice) 2:0 (10-5, 10-7) 1.místo sk. G!, OF skupina: Polák-F.Hokr (Horažďovice) 1:1 (5-10, 10-8), Polák-D.Žikeš (Dynamo ČB) 0:2 (9-10, 4-10). Přes velice těžký los nám o pouhopouhý 1 míč smolně utekla bodovaná osmička, i tak pochvala a spokojenost s výkony i bojovností našeho hráče, který získal velice cenné skalpy L. Musila i Bolelouckého, skvělý set zahrál i s favorizovaným Žikešem. Jediný jeho slabší 1. set s Hokrem rozhodl v minitabulce vzájemných zápasů s ním a s Musilem těsně o tom, že si s prostějovským Ftačníkem čtvrtfinále nezahraje.  Do osmičky postoupilo ze 23 startujících starších žáků hned 5 (!) hráčů z Českých Budějovic, které tak potvrzují svou obrovskou kvalitu a jasnou letošní dominanci, dále pak favorit Ftačník, který nakonec celý pohár vyhrál, Kovařík ze Žatce a radechovský Patrik Levý, který ve čtvrtfinále bohužel vypadl s budějovickým nejlepším singlistou Višváderem. Jarda a Vašek hráli fotbalový zápas za Hronov a nezúčastnili se.

Průběžný stav poháru, ve kterém jsme stále na krásném 6. místě zde: Vyhodnocení+poháru+ČNS+2014 (1) (1)

Hezké singlové zážitky z Nymburka!

Nakonec jsme se včera (přes určité problémy s ,,ne,,přihláškou :-o) zúčastnili mistrovství ČR starších žáků jednotlivců v krásném sportovním centru v Nymburce. Sokol Zbečník reprezentovali na náročných jedno-dopadových singlech David Polák a Václav Pohl. Konkurence byla vskutku obrovská a zúčastnilo se rekordních 32 (!) hráčů. Pořadatelé společně s šéfem komise mládeže rozdělili kluky ze všech oddílů do 4 losovacích košů a systém byl poměrně krutý, pouze první 2 postupovali do dalších, už vyřazovacích bojů.
David vyfasoval zřejmě nejtěžší skupinu ze všech, když kromě jednoho z velkých favoritů celého mistrovství Lukáše Kábrta z Prostějova, dostal do základní skupiny také dalšího z výborných ročníků 99 Kovaříka z Žatce (na kempu v Chabařovicích jednoho z nejlépe hodnocených žáků 1.skupiny), a aby toho nebylo málo, tak ještě loňského mistra republiky v singlu mladších žáků: Filipa Hokra z Horažďovic. Na úvod přišel zápas s Lukášem Kábrtem, David začal velmi dobře a držel s favoritem krok, nebál se hrát aktivně, velice dobře servíroval a dotáhl set až do stavu 9:9! V tuto dobu byl soupeř pod tlakem, ovšem přišlo bohužel první zkažené podání v nejméně vhodnou chvíli! To byla veliká škoda, navíc hned vzápětí přišlo na úvod druhé sady Davidovo eso s prasátkem ze servisu (mělo přijít o balon dříve!) Po vyhrané koncovce se Lukáš Kábrt už zklidnil, více útočil a dokráčel k očekávané výhře. Od Davida to byl ale na úvod rozhodně solidní zápas. V dalším a zřejmě klíčovém zápase ho čekal po delší pauze žatecký Kovařík. Úvod mu příliš nevyšel, pak ale přišlo zlepšení a dotáhl na 7:7. Za tohoto stavu uspěl se štěstím ve výměně Kovařík a to Davida poznamenalo do dalšího průběhu. Přestalo se mu dařit, začal příliš kazit a zápas ve dvou setech prohrál. To pro nás bohužel znamenalo v kombinaci s dalšími výsledky ve skupině u něho konec nadějí na postup ze skupiny, přesto byl David odhodlaný zvítězit alespoň v posledním zápase s Filipem Hokrem, který se krátce předtím postaral o první senzaci mistrovství, když ve dvou setech zdolal Lukáše Kábrta! David začal poslední zápas uvolněněji a velice dobře, aktivní útočnou hrou se ujal vedení a zcela zaslouženě v 1.setu zvítězil poměrem 10:6. Také ve druhém setu začal solidně a do poloviny setu vedl. Pak však přeci jen přišly nějaké ty chybičky v kombinaci se zlepšenou hrou Hokra a rozhodnout tak musela po smolně ztracené koncovce 2.setu až zkrácená třetí sada. Ta Davidovi bohužel vůbec nevyšla, v podstatě se v ní porazil svými chybami sám a neuhrál v ní ani bod. Celkově mě ale svými výkony rozhodně nezklamal. Našly se určitě mnohem hratelnější skupiny, ale los samozřejmě neovlivníme.
Vašek díky svému vynikajícímu výsledku z loňského mistrovství republiky v mladších žácích byl nasazen do 2.výkonnostního koše. Jeho soupeři v základní skupině byli následující: Karlovarský Bartoška, Pekelník Šimeček a favoritem byl velký sympaťák-Martin Buriánek z Horažďovic. Na úvod čekal Vaška mohutný Bartoška. Začátek byl od našeho hráče dosti rozpačitý, přesto se dostal do vedení 8:5, pak však přišly jeho zbytečné chyby a bylo srovnáno na 8:8. Po našem oddechovém čase naštěstí soupeř zkazil servis a set dopadl zdárně. Ve druhé sadě už to bylo klidnější, a přestože výkon nebyl zdaleka ideální, první výhra byla na světě. Ve druhém zápase s ,,Šimim,, z Pekla už se Vašek rozehrál k mnohem lepšímu výkonu a jasnou výhrou 2:0 si zajistil hlavní cíl dne: postup ze skupiny. V přímém souboji s Buriánkem se tak mohl porvat o vítězství ve skupině. První set mu vyšel na jedničku, vycházela mu útočná hra, kterou si často chodil do volejů a jasně zvítězil po výborném výkonu poměrem 10:4. Nepříjemný herní výpadek ovšem přišel na začátku druhého setu, kde Vašek zkazil několik lehčích míčů, a prakticky pouze po jeho vlastních chybách se nepříznivý stav zastavil až na 2:7. Naštěstí se ale náš hráč nevzdal, zabojoval a přitvrdil na servisu, získal na herní jistotě a osmi (!) body vřadě si zajistil bez ztráty setu prvenství ve skupině! Od začátku turnaje výrazně zlepšující se výkony nám dávali určité naděje také do osmifinále, ve kterém nás měl čekat soupeř ze druhého místa. Bylo zde z 8 skupin hned několik hratelných variant, ovšem tentokrát nám štěstí opravdu nepřálo. Na Vaška vyšel jeden z velkých favoritů celého mistrovství: vysoký a úderný levák Zdeněk Koudelka z Českých Budějovic. Začátek osmifinále byl ale naprosto parádní, náš hráč nastoupil bez bázně a hany a svého soupeře v 1.setu, ve kterém snad neudělal jedinou chybu, senzačně doslova smetl z kurtu poměrem 10:3! Také úvod druhého setu byl nadějný (3:2 pro Vaška), teprve pak se dostal Koudelka poprvé do vedení, což ho uklidnilo a vrátil se ke své precizní a tvrdé hře. Ani za stavu 4:7 se ale náš hráč nevzdal a stáhl na jediný bod, klíčovou výměnu za stavu 6:7 ale zastavila k naší smůle páska a závěr si pak hráč Dynama už pohlídal. Rozhodující set začal povedenými útoky na obou stranách a za stavu 6:6 přišla na řadu předlouhá výměna, ve které byl Vašek aktivní a zatlačil soupeře do defenzívy, ten však vybral téměř ztracený balon a důležitý bod nakonec získal pro sebe. Přestože Vašek bojoval ze všech sil až do posledního míče, přeci jen nakonec zvítězil velký favorit-důrazný a zkušený Koudelka. Nutno podotknout, že byl k vidění zápas výborné úrovně, po kterém přišel v ten den zatím největší potlesk od přítomných diváků. Vašek zahrál určitě svůj nejlepší zápas v singlu na 1 dopad, který jsem u něho zatím viděl a nemůžu mu po tomto výkonu prakticky nic vytknout. O velké vyrovnanosti utkání svědčí celkový poměr míčů: 23-23. Devízou Vaška byl opět výborný servis, slušná technika, cit na míč i dobrý pohyb, jako jeden z mála těchto mladších ročníků (2001 a mladší) se pak nebál hrát ,,prsa,,, z čehož výrazně těžil. Oproti dřívějšku se snažil o útočnější singlové pojetí a ve většině případů mu to vycházelo.
Oba naši kluci se tedy převážně proti starším a silovějším klukům neztratili, jejich výkony jsou tedy slušným příslibem do dalších let a určitě se jim nasbírané zkušenosti budou hodit. :-)
Své nasazení do 1.koše i trochu větší štěstíčko na los využil po svých solidních výkonech Patrik Levý z Dolní Radechové, který jako vítěz skupiny dostal v OF Pekelníka Horčičku a probojoval se tak (po těsném vítězství s ním) do nejlepší osmičky. Zde narazil právě na Zdeňka Koudelku, se kterým prohrál dvakrát 5:10 (pro Vaška se tedy otevírala slušná šance dostat se až do nejlepší čtyřky, ale jeho čas třeba přijde v příštích letech..).
Také favorizovaný Lukáš Kábrt se ve velké konkurenci neprobojoval mezi nejlepší čtyři, když už předtím vypadl s oddílovým kolegou Ftačníkem. Tento zřejmě největší favorit však nakonec také nevyhrál, když ve finále po jasně vyhraném prvním setu padl se zvěrkovickým Tůmou. V nádherném souboji o 3.místo a budějovickém derby přetlačil Višváder ,,východočeského kata,, Zdeňka Koudelku a získal bronz. Nutno říci, že úroveň singlu byla letos opravdu na parádní úrovni a diváci byli svědky krásného nohejbalového zážitku. Někteří hráči se neztratí velice brzy ani mezi muži, nejvíce se mi líbila hra Višvádera z Dynama ČB.
Výsledky Vaška: Pohl-Bartoška 2:0 (10-8, 10-5), Pohl-Šimeček 2:0 (10:2, 10:3), Pohl-Buriánek 2:0 (10:4, 10:7), 1.místo skupina A.
Osmifinále: Pohl-Z.Koudelka 1:2 (10:3, 6-10, 7-10)
Výsledky Davida: Polák-Kábrt 0:2 (9-10, 3-10), Polák-Kovařík 0:2 (7-10, 3-10), Polák- Hokr 1:2 (10-6, 8-10, 5-10) 4.místo skupina E..
Všechny výsledky zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DQjyFd7fhXo8ezAi0wFh9WVmqgaB8UtVNd-sTDh1Hog/edit?pli=1#gid=112942904
Konečné pořadí:
1.Tůma (Zvěrkovice) r. 1999
2.Ftačník (Prostějov) r. 1999
3.Višváder (Č.Budějovice A) r. 1999
4.Z.Koudelka (Č.Budějovice C) r. 2000
5.-8.Kábrt (Prostějov) r. 1999, Andrís (V.Meziříčí) r. 2000, Straka (V.Meziříčí) r. 2000, Levý (D.Radechová) r. 2000
9.Václav Pohl (Sokol Zbečník) r. 2001

xFsok87VcF0Xg-tZt6vANVWABdF9n8RaUso7L3Z7fyd_92mpEL5gTlCHGglcEyaVWZ8yIUc

fotky zde:

Pohár ČNS Louny: http://www.nohecmagazin.cz/index.php/souteze-mladez/1235-sever-dobyli-jihoei

Ještě čerstvé info od Vl. Pabiána ke kvalifikaci o 2.ligu mužů: Vypadá to s přidělením pořadatelství na neděli 9.listopadu do Hronova nadějně. Pravděpodobně budou 3 skupiny, ze kterých bude postupovat vítěz (zatím to vypadá na pořadatele: Zbečník, Horažďovice, Chabařovice), vše se ale definitivně dozvíme do konce října. Místo Čakovické rezervy budou hrát kvalifikaci za Prahu Řeporyje.