977859_3244052317582_991779530_o

nohejbal A

Kvalifikaci o 2. ligu mužů bude hrát Zbečník v neděli 9.11. od 9.00 v Hronově!!!

plakát 004

NO Sokol Zbečník A statistika 2014

konečná tabulka KP 2014

Pořádně hořká sedmička a věčně druzí

Říká se, že sedmička je šťastné číslo, s tím na zbečnické nohejbalisty ale momentálně nechoďte! Právě těžko uvěřitelných 7 prohraných setů nejtěsnějším poměrem 9:10 totiž rozhodlo o tom, že se z vítězství v kraji pro rok 2014 radují Batňovice.
Ale pěkně po pořádku. S menší nadsázkou zápas desetiletí pro Zbečník začal slavnostně, když jsme Borkovi předali za celý náš tým dárek k narozeninám (tričko se jménem a číslicí ke kulatinám a také půllitr se jmény všech kluků). Borek pak vyslovil přání, o kterém jsme všichni dobře věděli a před zápasem si to i psali mezi sebou, že tím nejlepším dárkem by pro něho bylo vítězství v tomto rozhodujícím utkání celé sezony.
Soupeř samozřejmě přijel s jasným cílem vyhrát a podle toho vypadala i jeho nesmírně nabitá sestava.
Jan Andrýs, David Hartman-Michal Sedláček, Jiří Minařík 1:2 (8-10, 10-9, 9-10) 0:1
Před velice početnou diváckou kulisou do první dvojky nastoupili David s Honzou proti Michalovi Sedláčkovi s Míňou a nezačali nejlépe. Dokonce i na zkušeném Davidovi, ačkoliv sám před zápasem psal hlavně se z toho nepos…, :-) byla vidět tíha okamžiku. Celý 1. set naši hoši museli dotahovat počáteční ztrátu, kterou se jim zlikvidovat nepodařilo a soupeř se ujal vedení (8:10). Ve druhém setu přišlo zlepšení, neustále jsme byli o krok vepředu a do koncovky si vybudovali vedení 9:7. Soupeři se povedlo srovnat a zřejmě jediný šťastný moment s vyhranými devítkami v celém utkání přišel nyní, když Honza s prasátkem zakončil-srovnáno a šlo se do třetího setu. V něm pokračoval velký boj, za osmiček sporný míč bohužel posoudili hostující rozhodčí pro svůj tým, což naši kluci nesli velmi nelibě. Ještě jsme srovnali, ale za stavu 9:9 Míňa nekompromisně zakončil na zeď: 0-1.
Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Drahomír Souček, Jan Kleandr 1:2 (7-10, 10-5, 9-10) 0:2
S tímto jsme úplně nepočítali a do druhé dvojky jsme s Culdou nastoupili proti Kleandrovi se Součkem. Vzhledem k dalšímu vývoji bylo potřeba vyhrát. V prvním setu byl náš výkon velice nervózní a svázaný, než jsme se z toho oklepali byl set v trapu-7:10. Naštěstí začátek 2. setu nám vyšel. Dostali jsme se do vedení, které jsme postupně navyšovali a set získali poměrem 10:5. V tuto dobu se mi dařilo bodovat a totéž platilo i na začátku 3.setu. Bohužel za stavu 7:7 jsem důležitý útok pokazil a soupeř se dostal nahoru. Srovnali jsme a znovu došlo na stav 9:9. Při tomto rozhodujícím míči se Souček podsmekl (nevím jestli chtěl nahrávat nebo zakončovat), každopádně s neuvěřitelným štěstím balon doslova převalil přes pásku na naši stranu, na což jsme nemohli reagovat a prohráli tak i druhou dvojku naprosto stejně jako 1. utkání-0:2.
Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Jiří Dvořáček, Michal Sedláček, Jan Kleandr 0:2 (9-10, 9-10) 0:3
To už bylo na pováženou a do boje šla Honzova trojka proti sestavě Dvořáček, Sedláček, Kleandr. Velice vyrovnaný úvodní set dospěl znovu do stavu 9:9. Za devítek jsme tentokrát Matějem chytili útok soupeře, David však nahrával hodně zezadu a Honza z velice těžké pozice trefil do autu: 9:10. Také druhý set měl podobný průběh, vedení se přelévalo ze strany na stranu a za devítek se znovu radovaly Batňovice-0:3.
Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Drahomír Souček, Michal Šaroun, Jiří Minařík 2:1 (9-10, 10-8, 10-7) 1:3
Teď už se opravdu muselo zvítězit, protože to vzhledem k nabité vložence soupeře začalo zavánět kanárem. Začali jsme poměrně slušně a po celý úvodní set jsme vedli, na konci ještě 9:7. Soupeř snížil, Míňa bodově zablokoval a byly tu opět devítky a pro změnu znovu neúspěšné. To už na nás byla znát veliká frustrace z celého průběhu utkání. Druhý set jsme ale začali dobře, avšak výpadek přišel a za stavu 6:8 se zdálo, že je vymalováno. Při time-outu jsme se naštval a klukům řekl, že prostě neprohrajeme. A vida! K obratu zavelel Culda, když třemi bodovými útoky otočil stav v setu v náš prospěch a i poslední míč jsme vydřeli-10:8! Třetí set už pak patřil nám, Lukáš skvěle držel soupeře blokem a první vlaštovka byla tedy na světě-10:7 a 1:3.
Tomáš Valášek, Lukáš Doležal (Matěj Šimek)-Jiří Dvořáček, Michal Šaroun 0:2 (7-10, 9-10) 1:4
Do vloženky si soupeř vyšetřil Dvořáčka s Šíšou (zřejmě nejsilnější sestava na 3. dvojku v historii kraje), my postavili Valdu s Lukášem, střídal do hry v úvodním setu také Matěj. Hostující hráči však hráli výborně a po celý 1.set jasně vedli. Jejich chyby pak přišly až v závěru, když už bylo pozdě-7:10. Také druhý set vypadal bledě, Batňovice výrazně vedly (5:9). I díky chybám nervózního Šíši jsme dokázali vyrovnat na 9:9, ale za tohoto stavu vytáhl právě on bodový šlajs-1:4.
Jan Andrýs, Tomáš Valášek, David Hartman-Michal Šaroun, Drahomír Souček, Jiří Minařík (Jindřich Kupský) 2:0 (10-7, 10-6) 2:4
Velice hezký a bojovný nohejbal přineslo další utkání trojic, naše sestava ukázala jak výborné pole, tak i razantní útok a soupeře po výborném výkonu přehrála ve dvou setech-2:4. V průběhu tohoto zápasu odstoupil zraněný Míňa, když k tomu přičteme kulhajícího Součka, otevírala se nám velice slušná šance na obrat v celém utkání v případě, že zvládneme přehrát silnou trojku Batňovic..
Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Jiří Dvořáček, Michal Sedláček, Jan Kleandr 1:2 (10-4, 6-10, 9-10) 2:5

V prvním setu jsme podali téměř perfektní výkon (možná vůbec nejlepší v celé sezoně), hráli v euforii s neuvěřitelným nasazením a silného soupeře (Dvořáček, Sedláček, Kleandr) zcela zaskočili a rozstříleli-10:4! Podobně začal i druhý set, vybojovali jsme dvě předlouhé výměny v náš prospěch a drželi se ve vedení (4:3). Poté se však soupeř dostal poprvé do vedení a tím také do pohody. Přestože jsme nesložily zbraně, bylo srovnáno. Rozhodující 3.set byl znovu velkou bitvou, začali jsme na útoku a Culda trefil kraťasem milimetrový aut. Vyrovnali jsme, ale nedařilo se nám zabodovat a Batňovice odskočily na 6:8. I velezkušený Dvořáček ale znervózněl a zachyboval a bylo srovnáno-8:8. Možná rozhodující výměna celého zápasu a zcela lehký míč se mi od levačky odrazil slušně řečeno do pryč. Při dalším útoku jsme se báli do balonu praštit, ale Dvořáček znovu vykopl míč do autu! Posedmé tedy 9:9 a soupeř trefuje povedený šlajs-hotovo a velká radost v táboře hostí a naopak smutek v našich řadách. Jsem přesvědčený stejně jako všichni ostatní včetně diváků, že bychom zápas ve dvojicích i díky zranění Míňi ještě otočili. Ani napodesáté vřadě jsme tak kraj bohužel nevyhráli.
Když ale shrnu celou sezonu, tak byla opravdu parádní. Celou sezonu jsme odehráli v podstatě až na 2 utkání v 6 hráčích. Parta v týmu výborná, všichni jsme také velmi rádi za návrat srdcaře Borka na pozici našeho kouče, za vše mu patří velký dík. Chyběla tomu tedy pouze ta třešnička na dortu, takováto porážka samozřejmě bude ještě chvíli mrzet.
K tomu všemu přidejme nově postavený zbečnický B tým a jeho nečekaně skvělé výsledky, neuvěřitelně za poslední půlrok zlepšujícího se mladého Vaška a celkově výborné výsledky našich žáků, tak prostě nelze být příliš zklamaní. Navíc nás teprve čeká ten hlavní vrchol-kvalifikace o 2. ligu mužů, kterou budeme hrát začátkem listopadu. Už na včerejší početné divácké návštěvě bylo (přes nepříliš velkou propagaci utkání) vidět, že nohejbal v Hronově má svoji velkou tradici, i proto doufáme v přidělení pořadatelství kvalifikace (v případě, že by to dopadlo, tak zároveň všechny zveme na neděli 9. listopadu do Hronova a moc děkujeme za včerejší podporu!)

O vítězství v kraji rozhodne přímý souboj s Batňovicemi!
NK Rožnov-Sokol Zbečník A 3:5
Průběh:
M.Kleandr, T.Chadim-Z.Prouza, L.Vlach 1:2 (7-10, 10-8, 8-10) 0:1
Vl.Simon, J.Chadim-J.Andrýs, D.Hartman 0:2 (6-10, 6-10) 0:2
Chadim, Simon, Vanžura -Z.Prouza, L.Doležal, L.Vlach 2:0 (10-8, 10-3) 1:2
Kleandr, Chadim, Smítka-J.Andrýs, M.Šimek, D.Hartman 2:0 (10-9, 10-7) 2:2
Vanžura, Smítka-M.Šimek, L.Doležal 0:2 (skreč soupeře) 2:3
Chadim, Simon, Vanžura-J,Andrýs, M.Šimek, D.Hartman 2:1 (8-10, 10-7, 10-9) 3:3
M.Kleandr, Chadim, Smítka-Z.Prouza, L.Doležal, L.Vlach 1:2 (6-10, 10-5, 9-10) 3:4
M.Kleandr, T.Chadim-J.Andrýs, D.Hartman 1:2 (9-10, 10-7, 8-10) 3:5

Velice těžký zápas jsme sehráli (už s Honzou Andrýsem v sestavě) na půdě silného Rožnova, který měl v kádru 4 hráče ze soupisky ligových Čakovic (Chadimové, Kleandr, Simon). Potřebovali jsme zde napravit zaváhání z Černčic, abychom se udrželi na přímý kontakt s Batňovicemi. Průběh zápasu byl znovu velice zvláštní, nedařilo se nám ve trojicích (především obě první trojice byly z naší strany doslova katastrofální) a nechali jsme tak v nich Rožnov vrátit do hry a neuvěřitelně jsme si tak zápas zkomplikovali. Naopak nás tentokrát výrazně podržely dvojky.
Hned v 1.zápase jsme s Culdou mohli spíše jen překvapit proti špičkové dvojici Kleandr, Chadim. To se nám však nakonec podařilo, když po vyhraném 1.setu soupeř zlepšil hru a vynutil si 3.set. V něm jsme prohrávali 6:7 a Rožnov byl na útoku, ale těžkou chvíli jsme přestáli a nakonec vybojovali pro Zbečník 1.bod. David s Honzou pak přidali bez větších problémů po výborném výkonu také druhý bod a zdálo se, že by to mohlo být dobré. Ovšem opak byl pravdou. Naše trojka sice začala dobře, ale koncovku 1.setu vůbec nezvládla. Ve 2.setu se pak doslova rozsypala a po zoufalém výkonu, kdy se nikomu nedařilo zhola nic zaslouženě prohrála. Také druhá trojice nezahrála dobře a soupeř tak ani nevěděl jak a byl zpět v utkání-2:2.. Vložku naštěstí soupeř sám od sebe bez boje skrečoval (nutno říci, že bychom jí stejně vyhráli) a šlo se hned do odvetných trojic za stavu 3:2 pro nás. Honzova trojka se proti prvnímu zápasu zlepšila a sahala po vedení 4:2 v zápase, když vedla ještě 9-7 ve 3.setu a měla tak 3 mečboly! Ty ovšem zůstaly bohužel trestuhodně nevyužity a bylo srovnáno na 3:3. V tuto chvíli to s námi nevypadalo růžově, naštěstí jsme začali trojku dobře, Lukáš si proti M.Kleandrovi věří a bylo to znát. Dostali jsme se do vedení 7:2, avšak znovu přišel tradiční výpadek a soupeř stáhl na 6:7, klíčovou osmičku jsme pak konečně trefili a set už pak dotáhli do konce. Ve druhé sadě ale soupeř zahrál výborně a šlo se do 3.setu. Prohrávali jsme v něm ještě 8:9 a byli na pokraji porážky, naštěstí Lukáš dvěma bodovými útoky rozhodl o našem zlatém vítězství-utekli jsme tedy doslova hrobníkovi z lopaty a znovu vedli-4:3! Parádní souboj pak svedla naše hlavní dvojka proti Kleandrovi s Chadimem. K vidění byl krásný zápas, ve kterém se v 1.setu šlo bod za bod, za devítek se v závěru radovali naši kluci. Ve druhém setu zahráli domácí hráči skvěle a srovnali. Rozhodující třetí set se v samotném závěru zlomil na naši stranu a Zbečník tak mohl slavit důležitou výhru! O vítězi v kraji tak rozhodne náš domácí zápas a velké finále s Batňovicemi, utkání se bude hrát pravděpodobně ve středu-tuto, anebo příští.
http://www.nohejbalcerncice.banda.cz/clanek/131295/tabulka-kp-2014/

Sokol Černčice-Sokol Zbečník A 5:4
K jednomu z klíčových zápasů sezony v kraji jsme zavítali na půdu věčného rivala z Černčic. Citelně nám scházel Honza Andrýs, který musel jet do Hradce pískat fotbal, místo něho nám pomohl jako šestý hráč Míša Ducháč, pro kterého to bylo po delší době na 2 dopady velice těžké.

R.Michálek, L.Koutný (stř. J.Poláček) – Z.Prouza, L.Vlach 0:2 (6:10, 5:10) 0:1 

V první dvojce jsme nepředvedli bůhvíjaký výkon, ale byli jsme mnohem trpělivější než domácí hráči, kteří nám svými chybami hodně pomohli. Stačilo to tedy k až nečekaně hladké dvousetové výhře.

M.Řehák, H.Marek – M.Ducháč, D.Hartman 2:0 (10:6, 10:6) 1:1

Druhý zápas byl pro nás velice náročný. Domácí dvojice, která je po celou sezonu jasně nejúspěšnější v celé soutěži hrála skvěle, naopak naši si tentokrát příliš nevyhověli a nedostali se téměř do hry-srovnáno.

L.Koutný, O.Poláček, R.Michálek – Z.Prouza, L.Vlach, L.Doležal  1:2 (5:10, 10:5, 7:10) 1:2 
První trojku jsme zahájili výborně a v 1.setu soupeři nedali šanci. Druhý set se však vyvíjel ve zcela opačném gardu, trápili jsme se s příjmem a domácí tým srovnal. Také začátek 3. setu patřil Černčicím, které se dostaly do vedení 7:5. Za tohoto stavu jsme dali kontaktní bod, parádně zabojovali a šňůrou 5 bodů v řadě zcela otočili průběh třetího setu a získali tak druhý bod pro Zbečník.

M.Řehák, H.Marek, J.Poláček (stř. J.Marek) – M.Ducháč, D.Hartman, M.Šimek 2:0 (10:8, 10:9) 2:2

Druhá trojice nezačala ideálně a v podstatě v celém zápase dotahovala ztrátu. Ve druhém setu jsme srovnali ze 7:9 na 9:9 a měli ještě útok, avšak soupeř byl šťastnější.

R.Ježek, J.Marek – M.Šimek, L.Doležal 1:2 (7:10, 10:8, 8:10) 2:3  

Důležitá vložka a náš výborný výkon v 1.setu, ve druhém však naši kluci znervózněli a muselo se do třetího setu. V tom jsme byli přeci jen o chlup lepší a potřetí tak Zbečník vedl.

L.Koutný, O.Poláček, R.Michálek – M.Ducháč, D.Hartman, M.Šimek 2:1 (8:10, 10:6, 10:6) 3:3

Odvetné trojice a rozhodující fáze zápasu, Michalova trojka zvládla 1. set na výbornou, ovšem začátek druhého setu našim utekl a opět tedy 3.set, který bohužel lépe zvládly Černčice-znovu tedy srovnáno.

M.Řehák, H.Marek, J.Poláček (stř.J.Marek) – Z.Prouza, L.Doležal, L.Vlach 2:1 (7:10, 10:3, 10:7) 4:3

My šli na Maňase, na kterého se nám na turnajích mimořádně daří a první set to jen potvrzoval, hráli jsme skvěle především v poli a zaslouženě vyhráli 10-7. Avšak tradičně jsme chybovali na začátku 2.setu a nechali dostat soupeře na koně, Maňas se dostal do laufu a bylo zase srovnáno. Rozhodující 3.set začal lépe pro Černčice, ale my vzápětí dvěma body kontrovali a vedli 7:6. Od tohoto stavu jsme ale nebyli schopní zabodovat a dlouhé výměny na rozdíl od 1. setu patřily soupeři, v závěru jsme ještě přidali naše chyby a Černčice tak poprvé vedly.

L.Koutný, O.Poláček (stř.R.Michálek) – M.Ducháč, D.Hartman 0:2 (8:10, 6:10) 4:4

Už se začalo dosti stmívat, když se David s Duchinem pokusili ještě vynutit si rozhodující zápas. Nezačali opět příliš dobře a prohrávali 5:7. Pak však přišlo báječné vzepjetí a obrat až na 10:7. Také druhý set již pak patřil nám a v 19.30 tak musel rozhodnout poslední zápas za stavu 4:4.
Jak přes kopírák se tedy opakoval vývoj z Hradce, kde jsme museli rovněž s Culdou (my 2 slepýši) nastoupit na poslední dvojku. Tentokrát to bylo s viditelností ještě výrazně horší, přesto se nakonec šlo hrát.

M.Řehák, H.Marek – L.Vlach, Z.Prouza 2:1 (10:8, 9:10, 10:7) 5:4

V 1. setu měl od začátku navrch soupeř, který si vedení pohlídal až do konce. Nejradši bychom zápas přerušili, nebo ho dohráli jindy, ale nakonec se pokračovalo i druhým setem. Zdravě jsme se naštvali, dařilo se nám ze všeho bodovat a vedli jsme 7:4. Černčice srovnaly, ale udrželi jsme se nahoře až do koncovky, kdy se mi klepákem podařilo zakončit a vydolovali jsme tak za prakticky už totální tmy rozhodující set.
První útok Maňas nekompromisně proměnil, já pak zakončil nedůrazně a soupeř odskočil na dvoubodový rozdíl. Poté soupeř zahrál ke všemu neuvěřitelnou haluz, když se mu dobíhaný a šťastně roztočený míč vrátil na jeho polovinu a bylo prakticky hotovo. Prohráli jsme 7:10 a celý zápas tak 4:5.
Dá se říct (jak trefně poznamenal Borek), že jsme letos ještě za regulérních podmínek neprohráli. Ale nedá se nic dělat, měli jsme zápas vyhrát dříve a nikde není psáno, že bychom tuto velmi silnou dvojku jinak porazili. Utkání jsme si spíše prohráli ve trojicích, když jsme vyhráli pouze jednu. Maňas opět mimořádný výkon a proti nám za 2 zápasy neuvěřitelných 8 bodů! Veliká škoda, ale boj o 1. místo s Batňovicemi rozhodně nevzdáváme! Zítra hrajeme další těžké utkání v Rožnově a jen výhra nám zajistí před posledním zápasem jistotu toho, že budeme mít ve vzájemném utkání 1. místo ve svých rukou.

S Peklem jsme nezaváhali

KP Muži: Sokol Zbečník A-TJ Peklo nad Zdobnicí 5:1
Průběh:
1. dvojice Honza, David 2:0 (10:6, 10:7) 1:0
Soupeř nehrál špatně, naši kluci ale podali úplně jiný výkon, než na jaře v Pekle-zodpovědná hra a bezproblémová výhra.
2. dvojice Culda, Lukáš 2:0 (10:6, 10:5) 2:0
Čekali jsme trochu těžší zápas, kromě rozpačitého začátku se nám však dařilo a po solidním výkonu druhý bod pro Zbečník.
1. trojice Kebab, Culda, Lukáš 1:2 (9-10, 10-1, 8-10) 2:1
V prvním setu jsme začali slušně a dostali se do dvoubodového vedení, pak však přišel výpadek a koncovka za devítek vyzněla pro Peklo. Druhý set naše jednoznačná výhra 10:1, proto mi hlava nebere, jak můžeme takovýto zápas prohrát. Jenže od stavu 5:5 přišel aut z našeho útoku prvním a pak také posledním míčem ve 3. setu a zcela zbytečná prohra byla na světě.
2. trojice Honza, Vašek, David 2:0 (10:5, 10:3) 3:1
Ve zbečnické hale se cítí Honza jako ryba ve vodě a znovu se to v pátek potvrdilo, soupeře svými útoky zcela rozstřílel. Pekelský smečař především v 1. setu navíc hodně kazil.
Vložená dvojice Kebab, Vašek 2:0 (10:6, 10:7) 4:1
Lukáš ze začátku trochu nervózní výkon, pak se však rozehrál, výborně nahrával a Vaškovi se dařilo téměř vše na co sáhl. Jeho hra mě moc potěšila a vůbec nebylo znát, že má v nohou předchozí dlouhý zápas za B tým. Soupeř s mladým Horčičkou také bojoval o každý míč, ale na naší dvojku to nestačilo.
1. trojice Kebab, Culda, Lukáš 2:1 (9-10, 10-8, 10-6) 5:1
Znovu trápení naší trojky, závěr prvního setu jako přes kopírák prvního zápasu a znovu jsme na devítky prohráli. Také ve druhém setu se nám nedařilo vybudovat si nějaký větší náskok, v nervózním závěru to však dopadlo tentokrát úspěšně. Třetí set jsme si pak již po zlepšeném výkonu pohlídali.
Suma sumárum-před závěrečným a těžkým trojbojem v boji o 1. místo v KP výhra přeci jen z kategorie těch povinných. Peklo přijelo proti prvnímu zápasu poněkud oslabené. Sympaticky ale zapojuje do družstva i mladé kluky, kterým dává šanci a snažilo se uhrát co nejlepší výsledek. My zvládli velice slušně všechny tři dvojky, taktéž Honzova trojka neměla vůbec žádný problém. Naopak druhá trojka se dost trápila a výkyvy v naší hře jsou příliš výrazné. Místo Matěje, který byl na Výravě, dostal jako 6. hráč šanci Vašek a chopil se jí výborně.
Tento týden se bude hrát vložené kolo: ve středu hrajeme v Černčicích a v pátek v Rožnově.
http://www.nohejbalcerncice.banda.cz/clanek/131295/tabulka-kp-2014/

Na úvod podzimu jsme překvapení nedopustili!

Sokol Zbečník A- NO Smržov 5:0

Podzim jsme zahájili na domácím hřišti zápasem proti poslednímu týmu tabulky Smržovu.

1. dvojka Honza, David 2:0 (10:6, 10:9) 1:0

Kluci začali dobře a získali poměrně hladce 1. set (10:6), i ve druhém vedli 7:3 a zdálo se, že je první bod na dobré cestě. Pak však přišel výpadek a soupeř pěti body v řadě otočil na 7:8, naštěstí jsme 3. set nepřipustili, když za devítek Honza nekompromisně zakončil: 1-0.

2. dvojka Culda, Lukáš 2:0 (10:4, 10:7) 2:0
Úvod utkání nám vyšel velmi dobře a první set jsme získali po zodpovědné hře 10:4, v úvodu toho druhého s námi soupeř držel krok. Za stavu 5:3 jsme udělali 2 zbytečné chyby a Smržov tak poprvé vedl-5:6. Po oddechovém čase se nám povedlo vyrovnat a soupeř pak třikrát za sebou zkazil, poslední útok jsme proměnili-10:7 a 2:0.
1. trojka Honza, Mates, David (2:0 (10:3, 10:5) 3:0
Proti slabší trojici Smržova bylo od začátku jasné, kdo je pánem na hřišti a kluci tentokrát vůbec žádné komplikace nepřipustili-3:0.
2. trojka Kebab, Lukáš, Culda (Vašek) 2:1 (7:10, 10:3, 10:6) 4:0
Proti silnější trojici soupeře jsme za příznivého vývoje postavili na zadáka mladého Vaška. V prvním setu nám utekl především díky velké kazivosti na útoku začátek a museli jsme dotahovat nepříjemnou ztrátu 2:6. Tu jsme sice smazali a srovnali na 7:7, pak však dvakrát přišel také horší příjem, soupeř zablokoval a i poslední náš útok skončil v síti -7:10. Do druhého setu nastoupil místo Vaška Culda (nutno podotknout, že určitě ne kvůli jeho špatnému výkonu, první set jsme si totiž prohráli spíše chybami na útoku). Lukáš se na síti rozkopal a celkově jsme podali solidní výkon-srovnáno na 1:1. První bod ve třetím setu sice patřil soupeři, ale to bylo z jeho strany vše a my tak zaslouženě zvítězili-4:0.
Vložená dvojka Mates, Vašek 2:1 (8:10, 10:7, 10:6) 5:0
Do vložené dvojice nastoupili naši mladí odchovanci s věkovým průměrem 15 let a zároveň tedy dva leváci, Vašek tak hrál na pro něj nezvyklé pozici vlevo. První set byl od našich kluků velice nervózní, především si nahrávali příliš daleko od sítě z čehož pramenily i chyby na útoku. Ve druhém setu jsme ale výrazně zlepšili mezihru a hned to byla úplně jiná písnička. Srovnali jsme po bojovném výkonu na 1:1 a v rozhodujícím setu pak již povolili soupeři jediný bod-5:0!
S výsledkem bez ztráty kytičky proti slabšímu soupeři tedy samozřejmě spokojenost, největší radost mi udělala výhra našich mladých v ložence.

 

Horní Radechová-Sokol Zbečník A 1:5

Po porážce v Hradci jsme se chtěli vrátit na vítěznou vlnu. V duelu jsme byli favoritem, v loňském zápase jsme zde ovšem úvodní dvě dvojice prohráli a toho jsme se chtěli tentokrát vyvarovat.

R.Riedl, M.Chráska-Z.Prouza, L.Vlach 1:2 (6-10, 10-9, 7-10) 0:1

První set jsme začali rozpačitě a do poloviny setu vedl soupeř, pak jsme zpřesnili hru a dotáhli set do vítězného konce. Také ve druhém setu jsme v jeho průběhu byli v mírném vedení, v koncovce ještě 9-7. Soupeři se povedlo srovnat a když Culdův kraťas za devítek zastavila páska, museli jsme trochu zbytečně do nepříjemného 3.setu. Začali jsme úspěšným útokem a za stavu 7-6 vydřeli dlouhou výměnu a utrhli se, za stavu 9-7 tentokrát kraťásek vyšel Culdovi na výbornou a Zbečník tak vedl 0:1.

M.Seidl, M.Kupský (M.Máslo)-J. Andrýs, D. Hartman 0:2 (7-10, 7-10) 0:2

Michal Kupský dorazil na zápas na konci školního roku ve značně podroušeném stavu a kromě prvního míče, kdy trefil nekompromisně, to bylo znát, na začátku druhého setu pak byl vystřídán. Naši kluci tentokrát utkání zvládli bez větších problémů, hráli slušně a i když ve druhém setu soupeř bojoval, tak to na ně nestačilo: 0:2.

R.Riedl, M.Chráska, P.Forman-L.Doležal, Z.Prouza, L. Vlach 0:2 (7-10, 7-10) 0:3

Žádná sláva, v naší hře bylo dost zbytečných chyb, naštěstí koncovky patřily nám-0:3.

J.Celba, M.Seidl, M.Máslo-J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek 2:1 (10-8, 7-10, 10-9) 1:3

První set patřil soupeři, zlepšený výkon nám přinesl vyrovnání a i ve 3.setu se zdálo, že už dotáhneme zápas do vítězného konce. Od stavu 9:7 jsme však nedokázali přes množství vlastních útoků zápas zakončit. Když pak také poslední útok za devítek (skákaný klepák) skončil na pásce, soupeř získal první bod-1:3.

J.Celba, P.Forman-L.Doležal, M.Šimek 0:2 (7-10, 8-10) 1:4

Vloženku jsme tentokrát zvládli proti nebezpečným domácím výborně a opět se přiblížili konci utkání-1:4.

R.Riedl, M.Chráska, P.Forman-J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek (V.Pohl) 1:2 (10-7, 8-10, 8-10) 1:5

V prvním setu si zahrál za A tým premiérově Vašek, příliš se mu ale nedařilo, navíc mu ostatní svým přístupem příliš nepomohli a začátek byl hrůzný-1:6. Romek bodoval, nám opět vázla mezihra a přestože jsme stav kosmeticky upravili, už si soupeř set pohlídal. Ve druhém setu byl začátek podobný, na síť to tedy šel zkusit David a druhý set se nám podařilo urvat. Také třetí set jsme pak nějak uhráli a překvapení tak nepřipustili.

Výkony v druhé půlce jara nebyly nejlepší a možná tedy dobře, že je teď téměř dvouměsíční pauza. Snad se dáme dohromady a porveme se s Batňovicemi o 1.místo. Otázkou také je, jestli bychom neměli kádr posílit alespoň jedním hráčem..

Tabulka jarní části. Vzhledem k tomu, že rozhoduje v konečném účtování vzájemný zápas, tak bychom na konci soutěže skončili na 1.místě. Druhý náš podzimní zápas s Batňovicemi s vysokou pravděpodobností může být rozhodující.. Ať už vyhrajeme KP nebo ne, budeme mít vzhledem k našim úspěšným žákům na podzim právo účasti v kvalifikaci o 2.ligu mužů.

 

Slavia HK-Sokol Zbečník A 5:4

Další neuvěřitelný zápas sehráli nohejbalisté Zbečníka v dalším vzájemném utkání se Slavií Hradec Králové. Tušili jsme, že toto bude pro nás asi nejtěžší jarní zápas, kde může přijít vůbec první letošní porážka a to se potvrdilo. V posledních letech bývá kromě jediné výjimky železnou pravidelností, že vyhrává domácí tým a vždy se jedná o mimořádně vyrovnanou a dlouhou bitvu. Přijeli jsme a hned nás v Hradci přivítala pořádná průtrž mračen, jejíž intenzita navíc nabývala postupně na síle. Všechna hřiště byla zcela pod vodou, protože se však domácím hráčům do drahé haly vůbec nechtělo, museli jsme čekat na zázrak. Ten se nakonec díky kvalitnímu odvodňování nového areálu na Slavii opravdu stal a mohlo se začít hrát v cca 17.50. Po zkušenosti z domácího zápasu, kdy proti nám Česťa udělal 4 body, panovaly největší obavy právě z tohoto hráče a vynikajícího smečaře. Cesta tak měla vést hlavně přes druhou trojku soupeře, nakonec však vše bylo zcela jinak a tak trochu na palici..

Čestmír Teichman, Jiří Soukal-Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 0:2 (9-10, 9-10) 0:1
Na hřišti to ještě trochu klouzalo, ale přesto se začalo hrát. Čekala nás na úvod domácí hlavní dvojka, se kterou jsme doma smolně prohráli ve dvou setech na devítkách. V prvním setu se hrálo bod za bod, byli jsme neustále o bod nahoře a dařilo se nám na útoku, také za stavu 9-9 se mi povedlo trefit přesně čáru a šlo se do druhého setu s vedením o poznání klidněji. V něm jsme pokračovali ve slušném výkonu a dostali se až do tříbodového vedení. To jsme však ztratili a soupeř srovnal na 8-8. V dramatické koncovce jsme tentokrát měli více štěstí my a jako přes kopírák vrátili soupeři domácí porážku. Parádní a dá se říci i překvapivá výhra na úvod nám dávala slušnou naději do dalšího průběhu utkání!

Martin Stejskal, David Urubčík-Jan Andrýs, David Hartman 2:0 (10-9, 10-7) 1:1
V dalším zápase jsme tak mohli jít proti druhé dvojici domácích do trháku. Začátek byl poměrně vyrovnaný, ale nebylo to z naší strany úplně ono, některé chyby byly lacinější a bojovný soupeř za devítek svůj útok proměnil. Také druhý set nám bohužel úplně nevyšel, soupeř se dostal do vedení a udržel ho až do konce-bohužel srovnáno na 1:1.

Martin Stejskal, Patrik Černý, Libor Vlček (Jiří Soukal)-Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 2:1 (10-8, 4-10, 10-8) 2:1
Utkání, které jsme měli proti druhé trojce vyhrát.. Začátek zápasu však byl velice špatný, především naše mezihra byla tragická a Hradec vedl 2-6. Až v tuto chvíli jsme se zlepšili a srovnali na 7-7. Koncovka však patřila soupeři, prohráli jsme 8-10 a museli dotahovat ztrátu. Ve druhém setu jsme se výrazně zlepšili a poměrně jasně vyhráli. Loterie od pětek začala bodem pro soupeře, Martin Stejskal pak dvakrát chytře vytloukl blok a když jsme k tomu přidali další zbytečnou chybu na útoku, už to bylo zlé a zbytečná porážka byla na světě. Hradec se tak ujal vedení 2:1.

Čestmír Teichman, Roman Urubčík, David Urubčík-Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek 2:1 (10-4, 9-10, 10-7) 3:1
Zřejmě nejsilnější trojka v celé soutěži v 1.setu ukázala svoji sílu a nedala našim hráčům vůbec šanci. Ve druhém setu jsme také tahali za kratší konec, v závěru se nám však podařilo srovnat a urvat 3.set. V něm Česťa v úvodu schytal tvrdou ránu do choulostivých míst, nijak ho to však v dalším průběhu neomezilo. A protože měl navíc za sebou obrannou zeď, Slavia se tímto vítězstvím dostala do trháku na 3:1. Ještě jsme mohli doufat v obrat, museli jsme ale bezpodmínečně vyhrát vložku…

Patrik Černý, Roman Urubčík-Lukáš Doležal, Matěj Šimek 1:2 (10-9, 8-10, 9-10) 3:2
Velice vyrovnaný zápas přineslo utkání vložených dvojic. Začali jsme dobře a v 1.setu se dostali do vedení 4:2. Pak však přišel náš velký výpadek a Hradec získal 5 bodů vřadě. Nevzdali jsme se a srovnali na 9-9, poslední výměnu však pro sebe vybojoval soupeř a vypadalo to s námi bledě. Ve druhém setu pokračoval vyrovnaný průběh, vedení se přelévalo ze strany na stranu, ale tentokrát jsme závěr zvládli lépe. V rozhodujícím setu jsme neustále dotahovali, za osmiček jsme dlouhou výměnu doslova urvali a totéž se opakovalo i za devítek. Kluci druhý bod tedy vydřeli a stále jsme tak ještě v zápase žili…

Martin Stejskal, Libor Soukal, Patrik Černý-Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek 2:1 (10-8, 6-10, 10-6) 4:2
Velká šance na srovnání se nám nabízela v tomto zápase, avšak 1.set byl festivalem našich chyb, soupeř prakticky nemusel dělat body, protože jsme je za něj dělali sami a po zásluze 1.set ztratili. Ve druhém setu přišlo zlepšení, získali jsme náskok a ten si tentokrát pohlídali. Třetí set však našim hráčům naprosto nevyšel, uhráli jediný míč a vypadalo to na brzký konec utkání.

Čestmír Teichman, Roman Urubčík, David Urubčík -Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 1:2 (10-9, 6-10, 9-10) 4:3
Těžká šichta čekala naší trojici, aby se ještě pokusila zdramatizovat celý zápas musela porazit soupeřovu lepší. Celý první set jsme stále dotahovali, naštěstí Česťa několik míčů pokazil a drželi jsme vyrovnaný stav. V koncovce jsme se dokonce dostali do vedení, ovšem za devítek jsme svůj útok neproměnili a soupeř vedl. Ve druhém setu jsme za stavu 3:5 doslova vstali z mrtvých, najednou hráli výborně a bojovali o každý míč. Parádní útok i obrana a najednou bylo srovnáno. Velmi dobrý výkon jsme si přenesli i do úvodu 3.setu a dostali se do vedení 9-7. Soupeř snížil a po našem útoku do sítě bylo srovnáno. Za devítek po oddechovém čase Lukáš přetáhl příjem, nějak se mi špičkou povedlo míč zvednout halfem a Culda z pod sítě vytáhl neuvěřitelný kraťas-10-9 a 3:4! Opět se ukázalo, že hrajeme nejlépe, když nemáme co ztratit..

Čestmír Teichman, Jiří Soukal-Jan Andrýs, David Hartman 1:2 (10-7, 8-10, 9-10) 4:4
Úvod nám zase nevyšel a první set získal soupeř. Ve druhém setu to ale už byla jiná písnička, kluci hráli parádně a s velikým nasazením, utrhli se a vedli 9-5, pak však trochu zbytečně dovolili domácím snížit až na 9:8 a získat tak volbu do 3.setu. Třetí set jsme nezačali dobře a za stavu 6:8 to s námi opět nevypadalo růžově, těžký míč jsme vzápětí doslova vytáhli z kanálu a snížili na 7:8, za tohoto stavu přišla výborná změna servisu a Česťa nezvládl příjem-srovnáno 8-8! Poté následovala nejdelší a nejhezčí výměna celého zápasu a tu vydoloval znovu Zbečník. Soupeř ještě vyrovnal ale poslední útok David proměnil-4:4!

Martin Stejskal, David Urubčík-Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 2:1 (10-6, 8-10, 10-7) 5:4
Těsně před devátou hodinou začal již ve značném šeru rozhodující zápas, nastoupili jsme nabuzení a vedli 4-2. Pak jsme však vypadli z role a i díky těžkým podmínkám koncovku setu vůbec nezvládli. Ve druhém setu jsme si vypracovali tříbodový náskok, který soupeř ještě stačil zlikvidovat, poslední dva míče jsme ale získali silou vůle my. Ve třetím setu byla už tma jak v pr…. a určitě to především pro mě s 8 a půl dioptriemi nebyla výhoda. Některé míče, co jindy chytám, se bohužel odráželi jinam než měli. Na to se však nelze vymlouvat, protože podmínky byly pro oba stejné, my nezvládli začátek a to se od pětek nesmí stát, Martin Stejskal hrál ve výborné pohodě a uhrál pro svůj Hradec i rozhodující 5.bod. .

Velká škoda je, že jsme si nechali utéct zápas z 1-0 na 1-3 a největší chybou bylo, že se ani jedné naší sestavě nepodařilo porazit relativně slabší trojku Hradce. Poslední dvojka možná mohla vypadat jinak, hrát se za lepších podmínek, třeba ale také ne.. První porážka našeho týmu tedy přišla, přesto nakonec musím mančaft pochválit, že se nevzdal ani za stavu 2:4 a ještě zabojoval. Také je potřeba pochválit soupeře za kvalitní výkon, celkově si za vyrovnaný dvojzápas s námi tu 1 výhru asi zasloužil, tentokrát Slavii táhl její šéf a zkušený mazák Martin Stejskal. Je jen škoda, že s Batňovicemi Hradec těsně 4:5 prohrál.. Jarní část soutěže zakončíme zítra v Horní Radechové.

Sokol Zbečník A-Černčice 5:4

Odložený zápas s Černčicemi jsme nakonec odehráli v neděli, přestože z tohoto termínu nebyli někteří naši hráči po těžkém víkendu vůbec nadšení (Culda, Honza). Soupeř do poslední chvíle skládal tým a přijel citelně oslabený o zraněného Lukáše Koutného i o Radka Michálka, navíc na poslední chvíli nemohl ani Jarda Poláček. Musel si tak vypomoct hráčem z B týmu Reichertem a také Marcelem Kozákem, který kope nohejbal spíše rekreačně. Jak to tak ve sportu bývá, ostatní hráči A týmu Černčic nastoupili uvolněně s tím, že nemají absolutně co ztratit a hrálo se jim tak velice dobře. Naopak my v posledních zápasech nepodáváme nejlepší výkony,  trápíme se a vítězíme tak spíše silou vůle. Honza s Davidem nestíhali a dorazili na utkání o něco později, výjimečně jsme tak s Culdou nastoupili v domácím zápase do první dvojky..

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Radek Ježek, Ondřej Poláček 2:0 (10-6, 10-6) 1:0

V prvním setu jsme se drželi od začátku ve vedení a dotáhli ho do vítězného konce poměrem 10-6. Pak se soupeř zlepšil, do poloviny druhé sady se mu dařilo na útoku a vedl ještě 4-5. Pak jsme však zabojovali, zlepšili hru a otočili na konečných 10-6. K ideálu měl náš výkon dosti daleko, ale přesto jsme důležitý 1.bod pro Zbečník získali.

Jan Andrýs, David Hartman-Martin Řehák, Jan Marek 0:2 (7-10, 7-10) 1:1

Soupeřova hlavní dvojka znovu ukázala, proč má v dosavadní sezoně 100 % úspěšnost. Naši hráči se pomaleji zahřívali, ale ani ve 2.setu nenašli recept na výbornou hru soupeře a podlehli dvakrát 7-10.

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Radek Ježek, M. Kozák, P. Reichert  2:0 (10-4, 10-7) 2:1

Černčice postavily jednu velice silnou trojici a tu postavily jako druhou v pořadí, aby se dříve dostala do hry, tudíž naší trojici čekala nejdříve ta relativně slabší. V prvním setu se nám dařilo, nedali jsme svému soupeři šanci a zvítězili poměrem 10:4. Ve druhém setu jsme vedli 5:1 a zdálo se, že už 2.bod získáme. Tradiční výpadek jsme si však neodpustili ani tentokrát a nechali hosty srovnat. Teprve pak jsme se zkoncentrovali a dotáhli set i zápas poměrem 10-7 do vítězného konce.

Jan Andrýs, Matěj Šimek, David Hartman-Ondřej Poláček, Martin Řehák, Jan Marek 1:2 (7-10, 10-9, 8-10) 2:2

V tomto střetnutí musel rozhodnout po námi vydřené koncovce 2.setu poprvé v utkání až 3.set, v něm však byl o něco lepší Maňas a spol. a Černčice tak znovu srovnaly stav na 2:2.

Lukáš Doležal, Matěj Šimek-M. Kozák, P. Reichert 2:0 (10-4, 10-8) 3:2

Tradičně klíčová ,,vložka,, a první set jasně v naší režii (10-4). Ve druhém setu se soupeř rval o každý míč, ale naši kluci závěr zvládli, potvrdili roli favorita a znovu jsme tak vedli.

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Ondřej Poláček, Martin Řehák, Jan Marek 1:2 (10-9, 8-10, 5-10) 3:3

Začátek utkání byl z naší strany naprosto parádní. Velmi se nám dařilo v obraně i v útoku a po zásluze jsme vedli 9-5. Jenže poslední bod ne a ne přijít, trošku jsme si ,,kákli,,  a soupeř vyrovnal. Až za devítek jsme náš útok naštěstí proměnili. Jenže nepříliš vydařený závěr jsme si přenesli i do druhého setu a soupeř získal především po našich chybách v mezihře čtyřbodový náskok. Dokázali jsme však zabojovat, srovnali na 8:8 a nikdo by v tuto chvíli zřejmě nečekal, že to byl poslední náš bod, žel stalo se.. Ve třetím setu jsme se nedostali vůbec do hry a soupeř tak potřetí vyrovnal stav zápasu.

Jan Andrýs, Matěj Šimek, David Hartman-Radek Ježek, M. Kozák, P. Reichert  2:0 (10-7, 10-7) 4:3

Další zápas co se relativně měl vyhrát a naši kluci to zvládli, přestože soupeř srdnatě vzdoroval, tak jsme si výhru pohlídali a opět byli o krůček vepředu.

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Martin Řehák, Jan Marek 0:2 (7-10, 9-10) 4:4

Očekávané utkání začalo hezkou úvodní výměnou s úspěšným koncem pro hostující tým, což předznamenalo další vývoj. V prvním setu soupeř zahrál excelentně a bezchybným výkonem nám nedal šanci. Přesto jsme věřili, že šance přijde a také se tak stalo. Ze začátku druhého setu jsme se dostali do vedení a neustále byli nahoře (5-2, 8-6 a ještě 9-8). Bohužel jsme tentokrát nebyli dostatečně trpěliví a třikrát důležitý útok zahodili. Za devítek míč přelétl pětkrát síť, několikrát jsme se ubránili, ale poslední útok trefil Honza Marek perfektně. Soupeř měl obrovskou radost, protože se mu podařilo prolomit prokletí naší dvojky a vzájemnou bilanci s ní, která ho v poslední době téměř budila ze spaní. Jednou to přijít muselo, na to je soupeř dostatečně kvalitní a nutno podotknout, že si to Honza s Maňasem za svůj výborný výkon určitě zasloužili.

Jan Andrýs, David Hartman-Radek Ježek, Ondřej Poláček 2:0 (10-9, 10-8) 5:4

Šlo se tedy do finále, rozhodující dvojka měla rozhodnout o osudu celého utkání a soupeř v ní podal heroický výkon! Jak Radkovi, tak i Ondrovi vycházelo v úvodu téměř vše na co sáhli a byla k vidění velká bitva. Za nepříznivého stavu 8-9 by se v nás krve nedořezal, naštěstí jsme dokázali vyrovnat a za devítek si soupeř těžký servis ideálně nepřihrál a vedli jsme. Ještě ke všemu měl ve druhém setu svalové problémy Honza Andrýs, který musel být za stavu 6-7 ošetřen, naštěstí se ,,kousl,, a závěr jsme dokázali urvat. Vyhráli jsme 10-8 a celý zápas tak poměrem 5:4.

Musím smeknout před oslabeným soupeřem a jeho hráči, kteří podali skvělý a bojovný výkon (ať už fenomenální Maňas, Honza Marek, Polda, Radek Ježek či kluci co jinak za A tým Černčic nehrají). Za vítězství a udržení nuly na kontě proher jsme tak velice rádi.  Z našeho týmu všichni hráči získali po 2 bodech. Nelze nikoho vyzdvihovat, vyhráli jsme tak nějak pouze to, co jsme papírově vyhrát měli. V dalším zápase se utkáme ve středu na horké půdě v Hradci Králové, kde se utkáme s domácí Slavií..

Sokol Zbečník A-Velké Petrovice 5:3

Naprosto stejný průběh jako loňské domácí derby mělo toto střetnutí velkých rivalů. Znovu jsme vedli 2:0, zase Valda vyhrál obě trojky+soupeř vyhrál také vloženku, a rovněž Eross (přestože nehrál vůbec zle a bojoval jako lev) nevyhrál ze 4 zápasů ani jeden.


Jan Andrýs, David Hartman
-Džakopa, Plína 2-1 (8-10, 10-2, 10-7) 

Velké Petrovice obětovaly na 1.zápas proti naší hlavní dvojici svou jindy vloženku, jenže David dorazil až chvíli po 17.hodině a byl ze začátku tuhý, což mělo za následek překvapivě ztracený 1.set, až poté se do toho kluci dostali, druhý set jasně vyhráli a i rozhodující set si pak už pohlídali-1:0.

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Valda, Eross 2-0 (10-8, 10-3) 

Druhou dvojku jsme začali dobře a ujali se vedení 7:4, soupeř se ale nevzdal a srovnal na 8:8. Za tohoto stavu jsme klíčový útok zvládli a set získali. Druhý set jsme již měli ve své moci, Culda výborně servíroval, pár těžkých míčů jsme vydřeli v poli a když se k tomu přidalo pár chyb soupeře, tak jsme proti silné dvojce vyhráli-2:0.

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Valda, Bedna, Plína 1-2 (10-6, 8-10, 8-10) 

První trojka začala výborně a s přehledem získala 1.set, ve druhém setu však přišla série chyb a soupeř se dostal do tříbodového vedení. Ještě jsme srovnali, avšak koncovka patřila Petrovicím. Valda se chytil, celkově soupeř ucítil šanci a po bojovném výkonu získal i rozhodující set a vrátil se do hry-2:1.

Zdeněk Prouza, Lukáš Doležal, Lukáš Vlach-Eross, Gof, Milan 2-0 (10-8, 10-8) 

Začátek dalšího utkání patřil také hostům a museli jsme likvidovat tříbodovou ztrátu. Tu jsme trpělivě stahovali a závěr setu poté zvládli na výbornou. Také ve druhém setu jsme zaváhali hned v úvodu, pak však zlepšili hru a po zásluze dotáhli zápas do vítězného konce-3:1.

Matěj Šimek, Lukáš Doležal-Bedna, Gof 0-2 (5-10, 8-10) 

Soupeř spoléhal na nabitou vloženku a Bedna s Gofem opravdu nezaváhali. Hráli výborně a především v 1.setu nám nedali vůbec šanci, ve druhém setu se kluci sice zlepšili, ale víc než na 8 bodů to nestačilo-3:2.

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Eross, Gof, Milan 2-1 (10-9, 9-10, 10-9) 

Až překvapivě vyrovnaný a dramatický zápas přišel v další trojici, všechny sety rozhodovali až devítky, naštěstí rozhodující útok ve 3.setu dopadl pro nás zdárně-4:2.

Zdeněk Prouza, Lukáš Doležal, Lukáš Vlach-Valda, Bedna, Plína 1-2 (10-5, 6-10, 8-10) 

Naše trojka mohla zápas ukončit a 1.set jsme zahráli parádně (10:5). Ve druhém setu hráči Petrovic zlepšili hru a dostali se do vedení 3:7, ještě jsme dotáhli na 6:7, ale to bylo z naší strany vše. Ze začátku 3.setu přišly naše chyby na útoku (6:8), a když po našem snížení devátý bod získal soupeř s prasátkem, a také rozhodující míč pak zahrál Valda skvěle, vybojovaly si Petrovice zaslouženě pokračování utkání-4:3.
Jan Andrýs, David Hartman-Valda, Eross 2-1 (10-9, 8-10, 10-9)
Obrovský boj se pak odehrál v poslední dvojici, za zmínku stojí především neuvěřitelná výměna za devítek v 1.setu, kde oba soupeři vytáhli v poli ztracené balony a především David zázračným zákrokem zachránil pro nás 1.set, za což ho ocenil i Valda. Soupeř se nechtěl vzdát a 2.set získal v koncovce pro sebe. Za stavu 8:8 ve 3.setu měl soupeř dokonce výhodu útoku, naštěstí však v tomto momentu zachyboval. Ještě Petrovice srovnaly, ale poslední útok jsme proměnili a mohli se tak radovat z vítězství v poměru 5:3.

Chtěl bych pochválit soupeře za bojovný výkon a především znovu fenomenálně hrajícího Tomáše Valáška. V poslední dvojce byl k vidění z obou stran vynikající nohejbal. Náš tým se bohužel příliš nepoučil z předchozího zápasu v Pekle, opět se nechal trochu ukolébat vedením 2:0 na zápasy a 1:0 na sety a polevil poněkud lehkovážně v koncentraci, což se příště už opravdu nemusí vyplatit. Z našeho družstva bych vyzdvihl výborný výkon Culdy. Držíme tedy stále neporazitelnost a v neděli od 18 hodin přivítáme Černčice.

Peklo nad Zdobnicí-Sokol Zbečník A 4:5!

K dalšímu zápasu KP mužů jsme zavítali na horkou půdu do Pekla, kterému se letos z více důvodů zatím příliš nedaří, ale nikdy to zde nebývá pro soupeře jednoduché. Přáli jsme si udržet naši dosavadní letošní neporazitelnost, ale zápas se trošičku zvrtl. Museli jsme si sáhnout až na dno svých sil a body doslova vydolovat.

M. Hostinský, P. Kytlík-Z. Prouza, L. Vlach 0:2 (6-10, 8-10) 0:1

Důležitou úvodní dvojku jsme začali dobře, 1.set získali poměrem 10-6, avšak ve 2.setu přišlo naše zaváhání a soupeř se dostal do dvoubodového vedení. Naštěstí jsme včas zabojovali, vývoj otočili a první bod tak putoval na konto Zbečníka.

M. Příhoda, P. Prachař-J. Andrýs, D. Hartman 2:1 (7-10, 10-8, 10-8) 1:1

V tomto zápase jsme jednoznačně počítali s výhrou a s tím, že se dostaneme po dvojicích do vedení 2:0. Jak to tak ale někdy bývá, vše bylo trochu jinak. První set se našim ještě podařilo celkem v poklidu zvrátit, pak však došlo k mírnému podcenění, soupeř se chytil, začal bodovat na útoku a stav srovnal. Ani 3.set se pro nás nevyvíjel od začátku dobře, museli jsme dotahovat a zápas nakonec opravdu ztratili-srovnáno na 1:1 a Peklo se dostalo do hry.

P. Kytlík, M. Skýba, M. Hostinský-L. Doležal, Z. Prouza, L. Vlach 2:1 (10-5, 3-10, 10-9) 2:1

Možná trochu otřesení předchozí prohrou jsme 1.set vůbec nezvládli a zaslouženě ho po matném výkonu ztratili. Ve 2.setu jsme se ale probudili a výhrou poměrem 10-3 si vynutili rozhodující sadu. V té nám však opět utekl začátek a soupeř se dostal do vedení 9:6. Ještě jsme zabojovali a dokázali srovnat na devítky, poslední útok však soupeř zvládl, když vytloukl náš blok a ujal se tak vedení 2:1.

M. Jindra, M. Příhoda, P. Prachař-J. Andrýs, D. Hartman, M. Šimek  0:2 (7-10, 6-10) 2:2

Tento zápas se jsme zvládli na výbornou a zaslouženě ho ve 2 setech získali. Soupeř držel vyrovnaný stav pouze v začátcích obou setů a tak bylo před vloženkou tradičně vyrovnáno-2:2.

V. Žůrek (M. Jindra), M. Skýba-L. Doležal, M. Šimek 2:1 (7-10, 10-7, 10-7) 3:2

Po celý úvodní set jsme měli navrch, dařilo se nám získávat útokem body, Peklu nepomohlo ani střídání a vedli jsme tak 1:0, od 2.setu se ale vývoj utkání začal otáčet na stranu domácích, přišly naše laciné chyby, a protože jsme nechytili ani začátek 3.setu, soupeř se ujal opět vedení-3:2.

P. Kytlík, M. Skýba, M. Hostinský-J. Andrýs, D. Hartman, M. Šimek 2:0 (10-7, 10-9) 4:2

Hned začátek nám zcela utekl, nedařila se vůbec mezihra a i na útoku jsme zbytečně zkazili mnoho míčů. Soupeř tak získal 1.set, ve 2.setu došlo v naší hře k mírnému zlepšení, ale nestačilo nám ani tříbodové vedení, závěr jsme nezvládli a soupeř tak odskočil již na 4:2.

M. Jindra, M. Příhoda, P. Prachař-L. Doležal, Z. Prouza, L. Vlach 0:2 (7-10, 2-10) 4:3

Nastoupili jsme o poznání lépe než do předchozí do trojky a s velkým nasazením, nicméně také soupeř povzbuzený překvapivým vývojem zápasu hrál výborně a dostal se do vedení 7:5. Za tohoto stavu se však po oddechovém času vývoj celého zápasu zlomil na naši stranu, vydřeli jsme několik těžkých míčů a otočili jedním tahem až na 10-7. Také ve 2.setu jsme nevypustili žádný míč a po výborném výkonu nedali domácím šanci: 10-2 a 4:3!

M. Hostinský, P. Kytlík-J. Andrýs, D. Hartman 0:2 (9-10, 4-10) 4:4

Také naše hlavní dvojka nastoupila o poznání koncentrovaněji než ve svém 1. utkání, soupeř se však nechtěl vzdát a po celý 1. set držel krok. Za devítek jsme však tentokrát byli úspěšní a ve 2.setu to již byla jednoznačná záležitost Honzy s Davidem- srovnáno 4:4!

M. Příhoda, P. Prachař-Z. Prouza, L. Vlach 1:2 (6-10, 10-7, 9-10) 4:5!

Na soupeře jsme vlétli a 1.set vyhráli poměrem 10-6. Ve 2.setu to vypadalo do poloviny setu podobně, vedli jsme o 2 míče. Pak však začalo pršet, na hřiště se začala snášet také tma, nebylo už dobře vidět a my znervózněli. Nedařilo se nám zabodovat na útoku, zápas se zvrhl ve festival nekonečných výměn a Peklo po boji srovnalo a vynutilo si 3.set. Velký boj pokračoval i ve 3.setu, vydřeli jsme dvoubodové vedení a za stavu 9:7 měli k dispozici 3 mečboly. Dlouhá výměna skončila po hlavičce Culdy v autu a vzápětí jsem zaútočil jen do sítě-srovnáno na 9:9! Za tohoto stavu jinak skvěle hrající Marián Příhoda zkazil podání, utekli jsme tedy hrobníkovi z lopaty a velká úleva, cenné a vybojované body tak míří znovu do Zbečníka!

Ve čtvrtek nás čekají třetí Černčice a dá se očekávat další těžké utkání. ZPZ!!!

Sokol Zbečník A-Horní Radechová 5:0

Hned další den po sladkém triumfu v Batňovicích nás čekalo další mistrovské utkání v KP. Tentokrát jsme doma přivítali po hokejovém čtvrtfinále mimořádně až od 18 hodin celek Horní Radechové. Cílem bylo potvrdit body z předchozího dne, hrát zodpovědně a nic nepodcenit, což by byla po středě určitě velká škoda.

Jan Andrýs, David Hartman-M.Seidl, M.Kupský 2:0 (10-6, 10-5) 1:0

Kromě úplného začátku utkání, kdy David dorazil na poslední chvíli nerozkopaný a prohrávali jsme 0:2, nenechala naše hlavní dvojice nikoho na pochybách, kdo že je pánem na hřišti a získala pro Zbečník 1.bod.

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-R.Riedl, M. Chráska 2:0 (10-3, 10-2) 2:0

Zodpovědný a bojovný výkon podala naše druhá dvojice. Dařilo se nám bodovat, Gulda skvěle servíroval a soupeř chyboval. Výsledkem toho bylo, že hostující dvojka získala za dva sety pouhých 5 bodů.

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-J.Celba, M.Kupský, M.Seidl 2:1 (10-6, 8-10, 10-6) 3:0

Tento zápas byl ve znamení mnoha dohadů a sporných míčů. První set jsme zvládli na jedničku, ve druhém setu jsme vedli 6:4, avšak soupeř se tříbodovou šňůrou dostal do vedení a svůj první set nakonec trochu se štěstím získal. Naše trojka se ovšem na rozhodující 3.set výborně zkoncentrovala a povolila soupeři jediný bod.

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-R.Riedl, M.Chráska, J.Chráska 2:1 (10-6, 9-10, 10-6) 4:0

Do půlky prvního setu se hrál vyrovnaný zápas, pak jsme zlepšili hru, zabojovali a 1.set získali. I ve druhém setu jsme měli otěže utkání pevně v rukou a vedli 8-4 a pak ještě 9-7. Tradiční nepochopitelný výpadek ovšem znovu přišel, série chyb na útoku a bylo srovnáno. Naštěstí jsme se dali do kupy a 3.set zvládli stejně jako předchozí trojka výborně.

Lukáš Doležal, Matěj Šimek-J.Celba, J.Chráska 2:1 (10-5, 6-10, 10-9) 5:0

V prvním setu naše vložená dvojice zahrála velmi dobře a jasně zvítězila. Ve druhém setu se ale soupeř zlepšil a když se k tomu přidala slabší hra a chyby našich, bylo srovnáno. Rozhodující set byl vyrovnaný, ale stále jsme vedli. Za stavu 9:9 soupeř zkazil servis a daroval nám tak vítězství s nulou. Paradoxem je, že tato naše dvojka vyhrála 3.set za devítek už potřetí v řadě.

Pochvala celému týmu za zodpovědný přístup k utkání! ZPZ!

Vítězné tažení Zbečníka pokračuje!!!

Batňovice-Sokol Zbečník A 3:5
K přímému souboji o 1.místo tabulky zavítali nohejbalisté Sokola Zbečník A na horkou půdu dosud rovněž neporažených Batňovic. Utkání mělo pikantní příchuť zejména pro Honzu Andrýse, který k nám přišel před sezonou právě od tohoto velkého rivala, a tak bylo samozřejmě na denním pořádku vzájemné špičkování a mnoho průpovídek (zejména tradičně ze strany soupeře). Dlouhodobě se nám v Batňovicích vůbec nedaří, naposledy jsme ale měli k výhře hodně blízko, když nám scházel vloni za stavu 4:3 na zápasy a 9:9 ve 3.setu v utkání dvojic 1 jediný míč. Na druhou stranu jsme v současné slušné pohodě a bojovné náladě v mančaftu věřili, že tentokrát to už vyjde.

Utkání trvalo téměř 3 a půl hodiny a k vidění byl pěkný a bojovný zápas z obou stran.

J.Minařík, M.Sedláček-Z.Prouza, L.Vlach 2:1 (10-9, 8-10, 10-8) 1:0

Velmi vyrovnaný zápas se odehrál v úvodním klání. Po celý první set jsme byli o krok vepředu, žel za stavu 9-9 jsem přetáhl příjem, což se nám stalo osudným. Ve druhém setu jsme začali výborně a ujali se čtyřbodového vedení, soupeř sice dotáhl na jediný bod, avšak závěr jsme si tentokrát pohlídali a bylo srovnáno. V rozhodujícím setu byly k vidění dlouhé výměny a velká bojovnost na obou stranách, klíčová výměna přišla za stavu 8-8, když jsme neproměnili v bod 4 útoky za sebou, Michal Sedláček na poslední chvíli vytáhl těžký míč v poli a soupeř pak devítku bohužel pro nás získal, vzápětí jsme zkazili kraťas a 1.bod tak putoval na stranu domácích a jejich hlavní dvojice.

J.Dvořáček, J.Kleandr-J.Andrýs, D.Hartman 1:2 (4-10, 10-6, 6-10) 1:1

Naše první dvojka začala skvěle a v 1.setu po výborném výkonu nedala domácím šanci. Batňovice se však na začátku druhého setu dostaly ihned do trháku, vycítily šanci a po zlepšeném výkonu srovnaly na 1:1. Rozhodující set ovšem nenechal nikoho na pochybách, kdo že se nakonec bude radovat z vítězství, Honza s Davidem k němu zodpovědným a koncentrovaným výkonem dokráčeli a srovnali stav utkání před trojkami na zasloužených 1:1.

J.Minařík, M.Sedláček, P.Horák-L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach 1:2 (10-8, 6-10, 5-10) 1:2

Úvod utkání patřil Zbečníku, ten se dostal do vedení 8:5 a zdálo se, že už 1.set nepustí. Přišla však tradiční naše bolest-velký výpadek v koncovce a porazili jsme se sami několika chybami na útoku za sebou. Druhý set měl do své poloviny zcela vyrovnaný průběh, pak však jsme se přece jen utrhli a srovnali na 1:1. To nás povzbudilo a ve 3.setu jsme domácím nepovolili jediný bod, když především Lukáš na bloku kraloval.

J.Dvořáček, J.Kleandr, J.Kupský-J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek 2:0 (10-8, 10-9) 2:2

V dalším utkání trojic nám trochu vázla mezihra, soupeři se naopak v 1.setu dařilo a ujal se vedení 1:0 na sety. Začátek druhé sady však byl jasně v naší režii a za stavu 7-1 bych na soupeře nevsadil ani pětník. Jenže po sérii našich chyb v mezihře jsme znervózněli a to, na co je expertem spíše naše trojka, se opravdu stalo. Ani vedení ještě 9-7 nám nestačilo a soupeř, ač pravděpodobně stále ani neví jak, vyrovnal na 2:2. Po tomto mači zavládla v našem táboře velká frustrace a vkrádaly se chmurné myšlenky vzhledem k dalšímu vývoji. Hodně měla opět napovědět vloženka…

P,Horák, J.Kupský-L.Doležal, M.Šimek 1:2 (10-7, 8-10, 9-10) 2:3

Zlomový zápas jsme začali solidně a dostali se do nadějného vedení 7:5, koncovku jsme ale vůbec nezvládli a set ztratili. Ve druhém setu byl ve dvoubodovém trháku naopak soupeř, naštěstí tentokrát závěr patřil nám. V napínavém rozhodující setu Batňovice vedly 7-5 a ještě 8-6, Lukáš nekompromisním útokem snížil a pak jsme vybojovali srovnání. Za osmiček poslal Petr Horák svůj útok do autu, vzápětí však znovu vyrovnal a opět musel o všem rozhodnout poslední míč. Matěj útočil poměrně daleko od sítě, brutální morda však Petrovi div nezlomila nohu :-) a pro další vývoj veledůležitý 3.bod tak urval Zbečník!

J.Minařík, M.Sedláček, P.Horák-J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek 1:2 (10-7, 6-10, 5-10) 2:4

Další utkání jako na houpačce a opět musel rozhodnout po našem výrazně zlepšeném výkonu v jeho průběhu až 3.set. Ten však se našim klukům vydařil náramně, doslova v něm excelovali, soupeři nepustili jediný bod a zaslouženě nás poslali do trháku.

J.Dvořáček, J.Kleandr, J.Kupský-L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach 2:0 (10-6, 10-8) 3:4

Možná nejslabší výkon naší trojice v této sezoně přišel proti Dvořáčkově trojici, především 1.set nestál za nic. Až ve druhém setu jsme se dostali do hry, jenže jsme neustále jen dotahovali ztrátu soupeře. Tentokrát se nedařilo ani na útoku, ani nás nepodrželo bohužel pole. Zkušený soupeř, kterému se na útoku naopak dařilo velmi dobře, tak vykřesal pro Batňovice ještě naději na zvrat v celém utkání.

J.Minařík, M.Sedláček-J.Andrýs, D.Hartman 0:2 (7-10, 4-10) 3:5!

Viděli jsme možná prvoligovou dvojku, co k výkonu našich dodat jiného? V 1.setu se soupeř ještě jakž takž držel, ovšem co naši hráči předvedli v setu druhém-to byla naprostá fantazie. Vedli jsme nevídaných 8:0 a našeho soka doslova zničili!

Nohejbalisté Sokola Zbečník tak vedou krajský přebor, zatím potvrzují předsezónní ambice a sezonu rozjeli skvěle-jen tak dál se stejným nasazením a s pokorou! Dnes přivítáme v domácím prostředí od 18 hodin Horní Radechovou.

 

Prokletí zlomeno: Zbečník A-NK Rožnov 5:2

Ve velmi těžkém zápase s Rožnovem, kterému jsme měli za poslední dobu toho hodně co vracet!, jsme udrželi svoji dosavadní neporazitelnost a opět po velmi slušném a kolektivním výkonu zvítězili poměrem 5:2, přestože se utkání z počátku nevyvíjelo pro nás příliš dobře..

Průběh:

Jan Andrýs, David Hartman-M.Kleandr, L.Hušek 0:2 (7-10, 9-10) 0:1

V úvodu utkání soupeř díky kvalitním blokům Huška získal vedení. Srovnali jsme, ale další trhák soupeře už byl zlomový a 1.set tak získal Rožnov 7-10. Podobně začal i 2.set, hostům se dařilo, my pomohli chybou v útoku a museli jsme znovu dotahovat ztrátu. To se nám po zlepšeném výkonu podařilo a dostali jsme se v koncovce do vedení 9:8, za devítek jsme si však úplně ideálně nenahráli a výsledkem byl míč v autu z našeho útoku a prohrávali jsme tak 0-1.

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-T.Chadim, Vl.Simon 2:1 (6-10, 10-7, 10-7) 1:1

Možná pod dojmem trochu nečekané prohry naší první dvojice jsme nezačali vůbec dobře, náš výkon byl svázaný a nedařilo se jak v poli, tak na útoku. První set jsme ztratili poměrem 6:10 a když jsme hrůzostrašně vstoupili také do setu druhého (po 3 našich chybách v útoku 0:3) vypadalo to na ručník. Soupeř se však nechal jasným vedením ukolébat, situaci podcenil a vrátil nás svými minelami zpátky do hry. Právě vědomí, že už nemáme co ztratit a chyby soupeře nás nakoply a dostali jsme se konečně do správného tempa. Druhý set jsme dotáhli do zdárného konce (10:7) a také 3.set už patřil nám: znovu 10:7 a vyrovnáno 1:1!

J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek-trojice M.Kleandra 2:0 (10-4, 10-9) 2:1

První set jsme měli jednoznačně ve své moci a získali ho po velmi dobrém výkonu zaslouženě 10-4, soupeř se však ve 2.setu zvedl a začal kousat. Vedli jsme 8:6, soupeř vyrovnal a za stavu 9:9 měl Martin Kleandr nadějný útok, který však vyhodil do autu, druhý bod tak šel na konto Zbečníka.

L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach-trojice T.Chadima 1:2 (9-10, 10-9, 7-10) 2:2

Pro diváky velmi zajímavý a vyrovnaný zápas přineslo toto střetnutí. Po celý úvodní set jsme byli o krok vepředu a oběma týmům se velmi dařilo na útoku. Závěr 1.setu rozhodlo to, že jsme si nepomohli při příjmu těžkého podání do zdi a právě o tento míč jsme nakonec set smolně ztratili-9:10. Ve druhém setu naopak neustále vedl soupeř, za sedmiček se nám to povedlo konečně urvat na naši stranu a vedli jsme 9:7. Pak jsme však znervózněli, 2 setboly přes množství šancí neproměnili a bylo srovnáno na 9:9. Tentokrát však Lukáš desátý bod pro nás získal a šlo se do 3.setu. Volbu jsme nečekaně prolosovali a měli tak nevýhodu servisu. Velký boj trval do stavu 7:7, pak jsme však na útoku přestali bodovat, naopak Tomáš Chadim tam poslal 2 nechytatelné ligové kraťasy a Rožnov tak po výhře 7:10 srovnal stav utkání na 2:2.

M.Šimek, L.Doležal-vložená dvojice Rožnova 2:0 (10-4, 9-10, 10-9) 3:2

Opět tedy přišla na řadu zápas lámající a klíčová vloženka, které jsme věřili, že nás dostane zpátky do vedení. Soupeř ji měl proti zápasu s Velkými Petrovicemi o trochu posílenou o smečaře z Jaroměře, který tloukl převážně z druhé přes. My zahráli zcela bezchybně 1.set a jasně ho získali poměrem 10:4. Také ve druhém setu jsme měli navrch a za stavu 5:3 ještě navíc útok, ten jsme však zkazili, soupeř vyrovnal a naši kluci znejistěli. Po dvou dalších našich chybách se soupeř dostal do vedení 7:9, a přestože jsme ještě dokázali srovnat na 9:9, soupeř poslední útok proměnil a na řadu přišel opět třetí set. V tom to byly velké nervy, Rožnov byl neustále o jeden míč vpředu. Dlouhou výměnu pak za stavu 8:8 získal také pro sebe, Matějovi se podařilo v těžké pozici srovnat na 9:9 a rozhodovat tak musel poslední míč. V něm dostal rožnovský smečař nejlepší nahrávku za celé 3 sety a vypadalo to, že zakončí nekompromisně klepákem. Ten však k údivu všech skončil na polovině soupeře a my se tak mohli radovat-10:9 a 3:2!

J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek-trojice T.Chadima 2:1 (5-10, 10-8, 10-6) 4:2

V prvním setu se nám příliš nedařilo bodovat, Chadim naopak formu měl a vyšlo mu vše, na co sáhl. Naši hráči Honza s Davidem navíc dostali k dovršení všeho krátce po sobě oba míčem do nosu a výsledkem byla prohra 5:10. Druhý set se však naši kluci zdravě naštvali, hned na začátku si vypracovali náskok, který ještě navyšovali a zdálo se, že uvidíme znovu třetí set. Za stavu 9:5 přišlo menší zaváhání a až za stavu 9:8 se Honzovi podařilo soupeřův blok vytlouct a získat pro nás 10.bod a zároveň 3.set.Rozhodující set byl z naší strany parádní a doslova koncertem, když jsme soupeři dovolili jediný bod-10:6 a 4:2!

L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach-trojice M.Kleandra 2:0 (10-9, 10-9) 5:2

Do stavu 5:5 naprosto vyrovnaný 1.set, pak však se soupeř utrhl a za stavu 5:8 jsme si vyžádali time-out. V této situaci jsme skvěle zabojovali (především Culda se v poli překonával), otočili na 9:8, když jsme doslova urvali nejdelší výměnu dne a i když soupeř ještě srovnal, rozhodl za devítek opět nekompromisním útokem Kebab. Ve druhém setu jsme pokračovali v dobrém výkonu, když jsme ani tentokrát neměli tradiční výpadek a v koncovce vedli 9:7. Poslední krok bývá nejtěžší, což se opět potvrdilo. Museli jsme si tedy počkat a zajistit tak trenéru Borkovi infarktové stavy.. Až za stavu 9:9 Lukáš napotřetí sestřelil Martina Kleandra a další vítězství pro Zbečník bylo na světě!

Opět nelze nikoho vyzdvihovat, šlo o výborný týmový a bojovný výkon, jediný kdo měl 100% úspěšnost byl nejmladší hráč Mates. Přesto určitě musím ocenit výkon Culdy. Ten, ač se necítil vůbec dobře a zdráv (nastoupil s ošklivým kašlem a zvýšenou teplotou), zahrál vynikající utkání a ukázal charakter-tleskám!
Sezonu jsme tedy rozjeli velmi dobře, máme na kontě už 4 výhry a jsme na 1.místě v KP. Kromě ,,povinných,, výher na Velkých Petrovicích a ve Smržově jsme doma dokázali udolat silné týmy Hradce Králové i Rožnova. Rozhodně však nelze podlehnout uspokojení, opravdu se ukáže a podle mě dosud nejtěžší prověrka čeká na zbečnický tým v příštím kole ve středu 21.5. na hřišti také zatím neporažených Batňovic. ZPZ! :)

 

Ve Smržově jsme nezaváhali a dělíme se o 1.místo!

A tým potvrdil roli favorita-vyhrál jasně 5:0 ve Smržově, když ztratil v utkání jediný set. Vylepšil si tak skóre a dělí se se třemi výhrami o 1.místo s Batňovicemi.

Do první dvojky jsme nastoupili s Culdou a 1.set bez větších problémů získali poměrem 10-2, ve druhém setu jsme se pak dost trápili na útoku a až v závěru získali rozhodující náskok-10:7 a 1:0. Naše hlavní dvojka David s Honzou pak nedala šanci domácí možná nejlepší dvojici, vyhrála 10-4, 10-6 a vedli jsme 2:0. Největší zvěrstvo dne pak jednoznačně předvedla v zápase trojic sestava Doležal, Prouza, Vlach, která dokázala po vyhraném 1. setu (10-6) nejprve nepochopitelně svými chybami zahodit ve 2.setu vedení 9:6 a tedy 4 mečboly, aby vzápětí jich 5 odvrátila a zázračně otočila téměř beznadějný stav 5:9 v setu třetím-3:0… Honza, David a Mates v prvním setu vládli (10-4), ve druhém setu začali občas moc vymýšlet, ale naštěstí za devítek to dopadlo pro nás úspěšně-4:0. V ložené dvojici se to v obou setech celkem tahalo, ale naše dvojice Lukáš s Matějem vždy v závěru zabojovala, získala mírný náskok a dokonala tak pro soupeře nepopulární kanár (10-8, 10-8) a 5:0. V dalším utkání by mělo áčko doma přivítat příští čtvrtek silný Rožnov.

Sestava A týmu: D.Hartman, J.Andrýs, Z.Prouza, L.Vlach, L.Doležal, M.Šimek.

 

Sokol Zbečník A-Slavia Hradec Králové 5:4!

Jeden z největších favoritů soutěže-Hradecká Slavia přijela na předehrávané utkání k nám povzbuzená o pondělní výhru 5:2 v Rožnově a dal se očekávat dlouhý a vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo-hrálo se přes 3 hodiny a byl to obrovský boj.

Jan Andrýs, David Hartman-R.Urubčík, D.Urubčík 2:0 (10-3, 10-5)

Naše hlavní dvojka podala téměř bezchybný a parádní výkon a ještě trochu nerozehraného bojovného soupeře prakticky za celý průběh prvního utkání nepustila do hry: 1-0!

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-J. Soukal, Č. Teichman 0:2 (9-10, 9-10)

Velmi vyrovnaný průběh mělo druhé utkání, v prvním setu se vedení přelévalo ze strany na stranu, domácím se podařilo otočit z 6-8 na 9-8, za stavu 9-9 tam však poslal Jirka Soukal neskutečné eso po lajně a vedení se tak ujal Hradec. Zbečnickou dvojici to nepoložilo a ve druhém setu se bojovným výkonem ujala vedení 6:3. Tady nastal zlomový moment, kdy se nám nedařilo proměnit své útoky, naopak jsme dvakrát chybovali a stav se zastavil až na 6-7. Od té doby to bylo bod za bod, za stavu 8-8 se nám podařilo chytit těžký útok, avšak jsme se nešťastně téměř srazili a míč přes tak už nepřehráli. Podařilo se nám znovu vyrovnat na 9-9 a Culda za tohoto stavu skvěle zasáhl v poli, ubránili jsme se ještě dvakrát a sice z těžkých pozic, ale útočili, přesto se radoval opět soupeř: 9:10 a srovnáno na 1-1-škoda!

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-M.Stejskal, L.Vlček, P.Černý 2:0 (10-9, 10-7)

V souboji naší první trojice se soupeřovou druhou jsme si v prvním setu vypracovali vedení 8-5, Slavia ale srovnala, naštěstí za devítkách jsme to poprvé urvali i my. Soupeř hrál velice slušný zápas a pořádně kousal, jak mladý Černý se snažil a dařilo se mu, tak především Martin Stejskal hrál výborně a chytře. Ve druhém setu jsme začali hůře a hned prohrávali 1-4. Od té doby jsme ale zlepšili mezihru a skvěle otočili až na konečných 10-7: 2-1!

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Č.Teichman, R.Urubčík, D.Urubčík 1:2 (5-10, 10-9, 9-10)

Jedna z nejlepších trojic v kraji nastoupila proti ZPZ trojici, která se v úvodu držela do stavu 4-4, bohužel obrovské množství chyb v útoku doslova darovalo 1.set Hradci. Ve druhém setu přišlo naše zlepšení, zabojovali jsme a dostali se do nadějného vedení, soupeř dokázal vyrovnat, ale poslední útok Kebab nekompromisně trefil. Ve třetím setu pokračovala velká bitva, Zbečník se dostal do vedení 8-7 a v tuto chvíli balon od Lukáše hraný zadarmo skončil milimetry v autu, zřejmě rozhodující bod za stavu 8-8 získala Slavia, my pak ještě v předlouhé výměně doslova ubojovali srovnání na devítky, poslední útok Česti bez bloku byl však nekompromisní-2:2!

Lukáš Doležal, Matěj Šimek-M.Stesjkal, P.Černý 2:0 (10-6, 10-6)

Veledůležitou vloženku jsme začali fantasticky, když jsme se hned na začátku ujali vedení 7:1. Matěj fantasticky servíroval, skvěle fungovala mezihra a zdálo se, že 1.set už bude náš. Pak však přišel výpadek a nervózní chvíle, když Hradec stáhl na 5-7. Naštěstí po našem time-outu jsme už zaútočili přesně, mladý Černý vzápětí chyboval a vyhráli jsme tak 10-6. Velmi dobrý výkon naší dvojice pokračoval i ve druhé sadě, naopak soupeř se trápil. Neustále jsme vedli a dokráčeli k zaslouženému vítězství-3:2!

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Č.Teichman, Urubčík, J.Soukal 0:2 (4-10, 9-10)

Neuvěřitelný výkon-jiné slovo mě nenapadá k výkonu Česti Teichmana především v 1.setu, kde doslova kouzlil a vycházelo mu naprosto vše, na co sáhl. K tomu se navíc přidal výborný výkon v poli Soukala s Urubčíkem, našim se nedařilo příliš bodovat a výsledkem toho všeho byla jasná prohra v 1.setu. Podobně začal i druhý set, v polovině jsme se však už chytili, když se především Honza na útoku rozstřílel a srovnali stav, ve vyrovnaném závěru ovšem Česťa znovu prokázal své zkušenosti i to, že měl skutečně mimořádný den a posledním útokem za stavu 9-9 vytloukl náš blok-znovu srovnáno 3:3!

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-M.Stejskal, L.Vlček, P.Černý 2:0 (10-6, 10-3)

Za stavu 3-3 nastupovala naše trojka s nutností zvítězit a zvládla to na podtrženou jedničku! Bojovným výkonem, který podpořilo jak výborné pole, tak tentokrát bezchybný útok obou útočících hráčů jsme zvládli 1.set a ve 2.setu to byl doslova koncert od Kebaba na bloku, kdy M.Stejskala několikrát nekompromisně zavřel-zaslouženě jsme tedy jasně zvítězili a znovu vedli-4:3!

Jan Andrýs, David Hartman-Č.Teichman, J.Soukal 1:2 (10-9, 9-10, 9-10)

Skvělý nohejbal a obrovsky vyrovnaný zápas byl k vidění v utkání prvních dvojic! V prvním setu jsme se dostali v závěru do dvoubodového vedení, soupeř dokázal vyrovnat na 9-9, ale poslední útok patřil nám. Ve druhém setu to bylo přesně naopak. O 2 body jsme prohrávali, v závěru parádně zabojovali, otočili na 9-8 a vypracovali si tak 2 mečboly. Česťa srovnal a my malinko za devítek přetáhli příjem, což se nám stalo osudným, soupeř to potrestal a vynutil si 3.set. Tam jsme navíc prostříhali volbu a soupeř měl tak výhodu útoku. Na úvod přišlo naše zkažené podání, vzápětí jsme vybojovali srovnání. Poté se šlo bod za bod, za osmiček jsme chytili útok, ale do vedení se nedostali. Ještě jsme znovu srovnali na devítky, ale v ligové formě hrající Česťa opět nechytatelným klepákem zakončil a Hradec tak srovnal na 4:4-velký ,,pešek,,!

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-R.Urubčík, D.Urubčík 2:0 (10-8, 10-5)

Zápas druhých dvojic měl tedy rozhodnout o osudu nekonečného utkání a my dobře věděli, co nás čeká. V obou vzájemných utkáních v minulém roce jsme s touto mimořádně fyzicky vybavenou a bojovnou bratrskou dvojicí naprosto stejně prohráli ve 3.setu 9-10. Culda nastoupil do utkání s chutí a obrovským odhodláním. Dařilo se nám v 1.setu bodovat podařenými útoky do stran i středu, ujali se vedení a to přes mírné starosti v závěru udrželi-10:8! Také na začátku druhého setu jsme se hned soupeři utrhli a poté trpělivým, téměř bezchybným výkonem podpořeným výbornou obranou a velkou bojovností, zvyšovali náskok. Celkově jsme podali jeden z nejlepších výkonů v mistrovském zápase za Zbečník, byli v zápase lepší a po zásluze ho dotáhli do vítězného konce-10:5 a 5:4!

 Ani 4 body fenomenálně hrajícího Česti Teichmana nestačily na nadšeně bojující zbečnický tým. Krásný zápas s vítěznou tečkou, celý mančaft se zasloužil rovnoměrně o body-bravo hoši a jen tak dál!

 

2.kolo KP mužů předehráváme v úterý 29.4. od 17.00. V domácím prostředí přivítáme jednoho z favoritů soutěže Slavii Hradec Králové!

Úspěšný vstup do sezony: V. Petrovice-Zbečník A 1:5!

Los nám přihrál na první zápas hned tradiční Derby na Velkých Petrovicích. V našem dresu se poprvé v mistrovském zápase představila velká posila Honza Andrýs, jinak sestava zůstala téměř stejná jako v minulém roce. Všichni jsme měli v paměti poslední velmi vyrovnané a bojovné derby, kde Petrovice hodně kousaly a museli jsme se mít na pozoru. Petrovicím citelně scházel se zády laborující Gof. Na první dvojku postavil soupeř podle očekávání dvojici Valda, Eross, kteří toužili vrátit nám s Culdou porážku ze souboje o 3. místo na nedávném Šlajsu. Podpořit nás přijel tradičně Petr Šimek a také malej Venda Pohl. Mračna, která se nad Petrovicemi stahovala však nevěstila nic dobrého…

Tomáš Valášek, Martin Tér-Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 1:2 (8-10, 10-8, 9-10) stav 0:1

Úvod prvního setu se nám vcelku vydařil, byli jsme stále o krůček vepředu, ovšem soupeři se podařilo potrestat náš menší výpadek a dostat se do vedení 6-7. Za tohoto stavu Borek vzal zkušeně time-out, který se ukázal býti výborným tahem, hned po něm se totiž misky vah převážily na naši stranu a nakonec jsme vydřeli výhru 10-8. Ve druhém setu za stavu 1-1 Culda udělal gesto fair-play, když přiznal neviditelnou lehkou teč, za což byl oceněn potleskem, od té doby jsme ale zcela vypadli z role. Za stavu 1-7 to vypadalo na 3.set, pak však Culda skvělým servisem zavelel k náporu. Zabojovali jsme a dokázali srovnat na 8-8!  V této chvíli se ovšem rozpoutalo nad areálem hotové peklo, vichr nabíral na intenzitě a v dlouhé výměně, kdy bylo úspěchem už jen dostat míč přes síť, se Valdovi podařilo dát devátý bod. Poslední útok ode mě pak skončil v autu a šlo se do 3.setu. Začátek ve větrné loterii, kde to již o nohejbale příliš nebylo, patřil nám a vedli jsme 8-6. Soupeř vyrovnal a sahal po vedení, za tohoto stavu skvěle zabojoval Culda, když doběhl zdánlivě ztracený balon a pak ještě zakončil nechytatelným kraťasem, ještě Petrovice srovnaly na 9-9, naštěstí pro nás si ale v těžkých podmínkách nenahrály a Eross již nedokázal dostat míč přes síť-důležitá výhra, zlatý bod a vedeme 1:0! :-)

Jiří Vinter, Vladislav Friml-Jan Andrýs, David Hartman 0:2 (6-10, 4-10) stav 0:2

K větru se přidal déšť, ale hrálo se dál. Soupeř proti naší první dvojici nasadil Plínu s Džakopou, zřejmě s cílem posílit Bednou vloženou dvojici. Naši hráči, kteří spolu nastoupili (věřte nebo ne) na dvojku vůbec poprvé, se vypořádali s přírodními živly lépe, potvrdili svou kvalitu a získali bez větších problémů pro nás druhý bod, konec tohoto zápasu se však dohrával již za prudkého deště a bylo jasné, že se venku zápas nedohraje..

Po dohodě obou týmů následoval přejezd do zbečnické haly, kde zápas pokračoval trojkami.. Silnější trojka Petrovic se snažila zdramatizovat vývoj utkání, proti stála sestava ZPZ… :-P

Tomáš Valášek, Tomáš Bernard, Jiří Vinter-Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 1:2 (6-10, 10-8, 8-10) stav 0:3

První set jsme měli ve své moci a po slušném výkonu ho zaslouženě získali, velmi se na útoku dařilo především Kebabovi a zdálo se, že jsme na dobré cestě přidat 3.bod. Nebyli bychom to ale my, abychom vydrželi ve stejném výkonu a bez chyb hrát celý zápas. Soupeř se mohl ve druhém setu spolehnout na naše minely v útoku a set vypadal jasně ztracený, opět jsme ale zabojovali a srovnali na 8-8. To však bylo z naší strany bohužel vše a šlo se do 3.setu. Začátek od 5-5 klasika: 2 chyby v útoku a musíme znovu dotahovat, za stavu 6-8 se nám podařilo útokem snížit a potom přišly velké chvíle Lukáše Doležala, který dokázal dvakrát za sebou nekompromisně zablokovat a i poslední míč patřil nám: 10-8 a 3:0 pro Zbečník!

Martin Tér, Milan Hauschke, Vladislav Friml-Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek 0:2 (5-10, 6-10) stav 0:4

V tomto utkání jsme měli od začátku převahu a přestože se soupeř snažil, byli jsme jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli. 4:0!

Tomáš Bernard, Milan Hauschke-Lukáš Doležal, Matěj Šimek 2:1 (10-8, 7-10, 10-8) stav 1:4

Velice vyrovnanou a také kvalitní podívanou nabídl souboj vložených dvojic. V prvním setu se našim dařilo do vedení 7-6, za tohoto stavu však přišla lehká chyba na útoku, Petrovice se chytily a set získaly poměrem 8-10. Ve druhém setu jsme získali pomyslný brejk a udržovali ho až do konce, posledním útokem z druhé zakončil Matheus a bylo srovnáno! Rozhodující set začal naší chybou, soupeř vzápětí získal dvoubodové vedení, které udržel až do konce. Velmi dobře zahrál Bedna, kterého podpořil solidním výkonem také Milan, naše dvojka nehrála zle, prezentovala se velice slušnou mezihrou, ale na vítězství to žel tentokrát nestačilo.

Tomáš Valášek, Tomáš Bernard, Jiří Vinter-Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek 0-2 (6-10, 8-10) konečný stav 1:5

Začátek zápasu nám vyšel, dostali jsme se hned do tříbodového vedení a zodpovědně dotáhli první sadu do vítězného konce. Ve druhém setu pokračoval náš velmi dobrý výkon do stavu 6-3. Po dojmem jasného vedení jsme trošičku usnuli a soupeř srovnal. Naštěstí jsme včas zabrali, znovu se utrhli na 9-7 a poslední útok zvládli: 10-8 a 5:1!

Pochvala celému týmu za bojovný a slušný výkon! :-)

 

Úvodní utkání KP mužů v roce 2014 sehraje Sokol Zbečník A (pokud nedojde ze strany soupeře k odložení utkání) ve čtvrtek 24.4. od 17 hodin v prestižním Derby zápase na hřišti Velkých Petrovic!

Velkopetrovický Šlajs a 2 umístění na ,,Bedně,,!!!

Konečné pořadí : 1. Zbečník B (David Hartman, Lukáš Doležal), 2. Vemena (Michal Sedláček, Jiří Minařík), 3. Zbečník A (Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach), 4. Votýpkáři (Martin Tér, Tomáš Valášek), 5. Šíša tým (Michal Šaroun, Roman Pech), 6. Janci (Jiří Dvořáček, Jana Moglichová), 7. Černčice A (Martin Řehák, Jan Marek), 8. Dok (Tomáš Bernard, David Hofman), 9. Úpičáci (Roman Horák, Miroslav Staněk, 10. Princezny (Jan Krejčík, Rychtařík), 11. Velké Petrovice (Vladislav Friml, Jiří Vinter), 12. Černčice B (Martin Dostál, Ondřej Poláček).

rozpis zápasů Zbečník A

Soupiska Sokola Zbečník A pro rok 2014

 

Sezonu 2013 jsme zakončili úspěšně a ve velkém stylu! :-)

1529687_717425748267776_2040246501_o

Sezona skončila happyendem: Sokol Zbečník-Černčice 5:4!

23. září 2013 v 20:40

Konec dobrý, všechno dobré-jak jinak by se dalo okomentovat poslední utkání sezony s velkým rivalem a letos mimořádně silnými Černčicemi?! Počasí opět příliš nohejbalu nepřálo a do třetice jsme tak museli utkání odehrát ve zbečnické hale, navíc jsme se museli obejít bez Matěje Šimka, který byl na Moravě. Podle papírových předpokladů se dalo očekávat pro nás velice těžké střetnutí. Všichni jsme věděli, že bude důležité neprohrávat po soupeřových silných prvních dvou dvojkách 0-2, protože přes zřejmě nejlepší trojici v celé soutěži (Láďa Rund, Maňas a Lukáš Koutný) se dá bodovat jen velice těžko, což se také znovu jen potvrdilo.

M.Ducháč, D.Hartman – H.Marek, M.Řehák 0-2, 4:10, 9:10

Na úvod nastoupila naše první dvojka David s Michalem a v prvním setu se našim chlapcům nedařilo téměř nic. Nicméně šance se pro náš tým naskytla ve 2. setu, kdy přišlo výrazné zlepšení naší hry, znejistěl i dosud bezchybný soupeř a rázem z toho bylo naše jasné vedení 8-4. Za tohoto stavu zřejmě nikoho nenapadlo, že se 3. set hrát nebude, nicméně po menší ztrátě koncentrace a pětibodové šňůře černčické hlavní dvojky se tak stalo: prohráváme 0-1…

L.Vlach, Z.Prouza – L.Koutný, L.Rund 2-0, 10:8, 10:9

Máme tedy ve druhém zápase trošku nůž na krku, naštěstí tentokrát zvládáme začátek utkání, v 1. setu se nám daří na útoku bodovat, nepustit soupeře celý set do vedení a po bojovném výkonu vyhráváme 10-8. Neodpustíme si však tradiční výpadek v půlce 2.setu, kdy nám nepochopitelně Kouťas dává 2 esa v řadě a musíme tak dotahovat ztrátu. Za stavu 7-9 bych si na nás již tedy nevsadil, naštěstí soupeř nám svou chybou pomáhá a rozhodující balon od něho končí naštěstí pro nás centimetry v autu: srovnáno na 1-1!

M.Bitnar,D.Hartman, M.Duchač -H.Marek, J.Marek, O.Poláček 2-0, 10:8, 10:8

Velice těžký zápas sehrává naše první trojice, Černčice bojují jako lvi a k vidění je mimořádně vyrovnaná bitva a dlouhé výměny. Naštěstí se soupeři v nasazení vyrovnáváme, obě koncovky a důležitý bod získáváme a dostáváme se tak v zápase poprvé do vedení: 2-1!

Z.Prouza, L.Vlach, L.Doležal – L.Koutný, L.Rund, M.Řehák 0-2, 7:10, 6:10

Nastupujeme do prvního setu nabuzení a držíme do půlky setu naprosto vyrovnaný stav, jenže s blížící se koncovkou přicházejí naše chyby a set ztrácíme. Hosté jsou v laufu, nezkazí jediný balon a především Maňas ve stísněném prostoru haly naprosto exceluje a nedává nám šanci: 2-2!

M.Bitnar, L.Doležal – R.Ježek, J.Marek 0-2, 3:10, 7:10

Už před zápasem jsem tušil, že bude hodně důležitá loženka. Bohužel tentokrát se nám příliš nedaří, soupeři se daří bodovat a našim klukům vázne mezihra. Druhý set je nadějnější, než ten první, podaří se nám dotáhnout tříbodové manko, ale koncovka nám nevychází a soupeř se tak ujímá vedení: 2-3.

M.Ducháč, D.Hartman, M.Bitnar – L.Koutný, L.Rund, M.Řehák 0-2, 3:10, 5:10

Hlavní trojka Černčic opět potvrzuje svou extratřídu a nedává nám šanci: prohráváme již hrozivých 2-4.

Někteří diváci po této porážce opouští halu a zůstává jen pár nejvěrnějších. Snažím se přesvědčit Culdu, že to ještě není prohrané… :)

 

Z.Prouza, L.Vlach, L.Doležal – J.Marek, H.Marek, O.Poláček(stř.R.Ježek) 2-0, 10:5, 10:2

Úvod pro Zbečník existenčního zápasu nám po chybách v mezihře nevychází a prohráváme, avšak poté soupeři zbytečně chybují a dostáváme se do vedení. Ohromně jsme zlepšili náš výkon, daří se oběma smečařům bodovat. Lukáš je oproti předchozím zápasům jako vyměněný, slušně se rozstřílel a set tak získáváme 10-5! Ve druhém setu Culda naprosto exceluje na servisu a po výborném výkonu celé trojice vyhráváme 10-2 a vykřesáváme tak malou jiskřičku naděje na obrat v zápase: 3-4!

M.Ducháč, D.Hartman – L.Koutný, L.Rund 2-0, 10:7, 10:3

Naše první dvojka nezačíná úplně nejlépe, prohrává totiž hned v úvodu 2-4, pak se ovšem nadechne k obratu a získává první set v poměru 10-7. Ve druhém setu pak kluci podávají skvělý výkon připomínající výtečné výkony ze začátku sezony-vyhrávají jasně 10-3 a je srovnáno: 4-4!

Z.Prouza, L.Vlach – M.Řehák, H.Marek 2-1, 5:10, 10:8, 10:9

No a rozhodující zápas je tady, ve 3 posledních vzájemných zápasech se soupeřovou dvojkou jsme 1:2 na sety prohráli.. V úvodu jsme příliš svázaní nervozitou a nedaří se téměř nic. Přestože se snažíme bojovat, příliš nebodujeme, naopak Maňas s Honzou to tam sypou téměř ze všeho a ztrácíme 1. set v jednoznačném poměru: 5-10. I začátek druhého setu nevypadá dobře, prohráváme 0-2 a ještě 2-4. Pak konečně přichází nějaká ta chybička soupeře, srovnáváme stav a mohutně povzbuzovaní celou naší lavičkou i diváky se lepšíme na útoku a dostáváme se do dvoubodového vedení: 8-6. Za tohoto stavu jsem myslel, že jsem chytil čistě balon, ovšem ten jen lehce lízl síťku koše, což byla velká škoda! Útok na 9-7 však zvládáme, pak i ten rozhodující: čili vyhráváme po těžkém a dlouhém boji 10-8 a a srovnáváme stav rozhodující dvojky na 1-1!

Infarktový 3.set začíná bodovým útokem hostů, naštěstí ihned srovnáváme a útok Honzy končí v těsném autu. Maňas srovnává, nejdelší výměna zápasu za stavu 7-7 končí nakonec krásnou a naprosto geniální  bodovou hlavičkou Culdy, po níž je jeho otec v euforii! :D Soupeř opět srovnává na 8-8, 9. bod jsem nějak zázračně ,,umrdal,, ale soupeř ještě vyrovnává na 9-9 a přichází náš oddechový čas. Soupeř v něm zkusí změnit taktiku se servisem do Culdy s tím, že bude krátit. No a co na to pan Prouza v rozhodující chvíli celého nervy-drásajícího mače? Nechytatelný kraťas, soupeř nemá šanci: 2-1, 10:9 a tedy i konečných 5:4 pro Sokol Zbečník!! Velká euforie a možná za ty dlouhé roky nejsladší výhra v kraji je na světě a i pozdější oslava v radnici a ve vinárně stojí za to! ZPZ!!!!! :)

 

Sokol Zbečník-Velké Petrovice 5:3: Nervydrásající thriller rozřešil Eross!

17. září 2013 v 17:21

Soupeř přijel posílen nejen o Tomáše Valáška, který podal neskutečný výkon, ale také o ex-batňovického Míru Staňka. My odehráli druhé utkání ve 2 dnech a po relativně lehčím vítězství s Peklem zřejmě nikdo nečekal, jak mimořádně vyrovnaný a bojovný zápas to bude. Petrovice přijely velmi nabuzené a rvaly se do posledního míče jako lvi. Jednoznačně nejlepší derby za poslední roky!

1.dvojice: M.Ducháč, D.Hartman-T.Bernard, M.Hauschke 2-0 (10-9, 10-6)

Bednova dvojka začala s chutí a kluky v úvodu poměrně zaskočila, naštěstí se nám povedlo v závěru 1.setu otočit ze 7:9 a druhý set už patřil nám: 1:0!

2.dvojice: Z.Prouza, L.Vlach-T.Valášek, M.Thér 2-1 (10-6, 8-10,10-8)

Začali jsme výborně a po slušném výkonu získali 1.set. Ve druhém setu se hosté zlepšili, u nás přeci jen přišly chybičky a museli jsme dotahovat dvoubodovou ztrátu. Podařilo se nám srovnat, ale za stavu 8-8 Valda zavřel blokem a poslední míč jsem zahodil do autu: 1-1. Ve 3.setu jsme vybojovali vedení 7-5, soupeř opět srovnal, ale nakonec jsme důležitou výhru urvali: 2:0!

1.trojice: M.Ducháč, M.Bitnar, D.Hartman-T.Valášek, T.Bernard, M.Hauschke 0-2 (6-10, 8-10)

Petrovice se nevzdaly a nedaly nám především v 1.setu šanci, ve druhém to vypadalo nadějně, do osmiček jsme vedli, ale závěr nezvládli: 2:1.

2.trojice: L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach-M.Thér, J.Vinter, D.Hofman 2-1 (10-7, 5-10,10-7)

Na soupeře jsme nastoupili s velkou chutí, především Lukáš u sítě kraloval a zaslouženě jsme získali 1.set. Ve druhém setu se ovšem Eross rozkopal, prakticky nezkazil narozdíl od nás míč a bylo vyrovnáno. Ve zkráceném 3.setu byla k vidění hned předlouhá výměna, kterou jsme sice nezískali, ale nakoplo nás to do dalšího průběhu. Především Culda zavelel svou obětavostí a přesnými útoky k výhře a přetěžký zápas jsme tak urvali a zvýšili na 3:1.

Ložená dvojice: Matěj Šimek, M.Bitnar, (L.Doležal)-M.Staněk, D.Hofman 0-2 (7-10, 7-10)

Velice silnou loženku postavily Petrovice a záhy se ujaly vedení 6-2. Kluci se zvedli a dotáhli na 1 bod, ale koncovka patřila našemu sokovi. I ve druhém setu se soupeři mimořádně dařilo a povedlo se mu tak opět dostat se na kontakt: 3:2!

1.trojice: M.Ducháč,D.Hartman, M.Šimek-M.Thér, J.Vinter, D.Hofman 2-0 (10-5, 10-7)

V tomto zápase se našim hráčům mimořádně dařilo, prakticky nechybovali, a přestože hosté bojovali, neměli vůbec šanci-4:2!

2.trojice: L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach-T.Valášek, T.Bernard, M.Hauschke 0-2 (8-10, 6-10)

Začali jsme solidně, ale pak se začalo moc kazit, soupeř prakticky nemusel bodovat, jelikož jsme to dělali za něj a zřejmě z přemíry snahy jsme utkání tentokrát nezvládli, nutno vyzdvihnout i výkon soupeře (především Valdy) v obou trojicích: 4:3!

1.dvojka: M.Ducháč, D.Hartman-T.Valášek, M.Thér 2-1 (9-10, 10-8, 10-9)

Nádherný zápas vyvrcholil touto exkluzivní dvojkou, oba týmy se překonávaly v bojovnosti, v koncovce 1.setu jsme vedli, ale poslední slovo patřilo našemu rivalovi, když Valda za 9-9 nechytatelně zakončil. Druhý set začal mimořádně obětavým zákrokem Davida a to předznamenalo naše zlepšení, byli jsme celý set o kousek nahoře a set dotáhli do úspěšného konce. Ve 3.setu bod za bod do 7-7, poté jsme urvali vedení 9-7, jenže se petrovickým přece jen ještě podařilo srovnat na 9-9 a přišel náš oddechový čas. Po něm Eross zkazil servis a těžce vybojovaná výhra tak byla na světě! Derby je tedy znovu naše!!!

O mimořádné vyrovnanosti utkání svědčí celkový poměr setů 10-9 a hlavně míčů: 164-162 pro nás! Tak ještě v pátek Černčice! :)