Archiv pro měsíc: Březen 2015

V sobotu ,,zase,, na ligu!

Trošku nostalgie: Je to už mnoho let, co se ve Zbečníku hrála liga. Byl jsem ještě malý kluk, když víkend co víkend naše volejbalistky překvapovaly všechny a jejími úspěchy žila celá vesnice. Doma se celý týden neřešilo prakticky nic jiného a všichni jsme se těšili právě na sobotu, kdy zase utvoříme pekelnou atmosféru v naší narvané hale. Jezdilo se fandit i na zápasy ven po celé ČR, vybaví se mi například dvoudenní zájezd do Nového Jičína, či do Prostějova, který nyní válcuje republiku, ale tenkrát ho naše holky v kvalifikaci o 2. ligu vyřídily v suchém triku 3:0.. Velké výhry střídaly těžké prohry, po nichž bylo neveselo truchlivo, živě si pamatuji na svou sestru (velkou bojovnici se 13kou na dresu Zuzku), jak některé smolné porážky Zbečníka poctivě obrečela.

Něco takového tady teď dlouho chybělo a nikdy jsem si nemyslel, že se něco takového může ještě vrátit. Přece se to povedlo a je to znovu takový malý zázrak. Ještě na začátku minulé sezony o tomto nikdo prakticky neuvažoval a na myšlenku zkusit kvalifikaci mě přivedl ambiciózní Honza Andrýs. Postupně, jak se nám v sezoně dařilo na zápasech i turnajích, jsme zkusili získat v letním přestupním termínu 2 důležité posily a kvalifikace se pak  vydařila neskutečně po všech stránkách a byla velkým zážitkem pro všechny. Mohli jsme ji hrát i díky tomu, že má úspěchy naše mládež. Jednou z největší motivací před kvalifikací pro mě bylo i to, že jsem našemu malému Vaškovi vloni na jaře slíbil, že do ligy postoupíme a to, že bych si jí chtěl s ním někdy v budoucnu třeba ještě zahrát.

Podařilo se pro naše šikovné kluky do Zbečníka minimálně pro letošek získat talentovaného Lukáše Kábrta, na hostování pak mladé z Dolní Radechové a přihlásili rovněž dorosteneckou ligu, která se na východě Čech rovněž 10 let nehrála. Bronzový senzační výsledek na nedávném domácím poháru v Hronově ukázal, že možná nemusíme být i v soutěži pouze a jenom do počtu.

Není ovšem všechno jen pozitivní, doufal jsem, že po postupu do 2. ligy se projeví trocha euforie i do tréninků a přístupu našich hráčů. To se však příliš nestalo, v sobotu už hrajeme a v podstatě jsme se nikdy nesešli v  sestavě, jak bychom měli zhruba ligu hrát. Vůbec největším zklamáním pro mě je, že jí (moc) nechce hrát můj dlouholetý spoluhráč a kamarád Culda. Jedním z mála, který jde ve všem příkladem, je Martin Řehák (Maňas)-skvělý hráč i kluk.

Také s dalšími celo-republikovými nohejbalovými akcemi, které jsme letos uspořádali, pomáhá většinou bohužel jen určitá skupinka nadšenců a ochotných lidí (Petra, Ája, Borek, táta atd.) a občas ještě někdo další. Měli bychom si více vážit všech úspěchů, kterých jsme dosáhli, i toho, co se tu bude letos hrát (finančně bude tento rok pro nás mimořádně náročný), ať to všechno hezké zase rychle neskončí.

Tak tedy v sobotu půjdeme po letech zase na ligový Zbečník..

ZAČÍNÁME!!!

11071667_1024546757573054_429723217890835687_o

V sobotu čeká na nohejbalisty Sokola Zbečník historická premiéra ve 2. lize mužů, v domácím prostředí přivítáme ve východočeském Derby tým SK Bělá. Soupeř je díky svým ligovým zkušenostem a asi i větší sehranosti favoritem, určitě se ale budeme snažit urvat co nejlepší výsledek. Spoléháme znovu na podporu diváků, týmový výkon a maximální bojovnost všech hráčů.
V neděli bude mít premiéru rovněž náš dorostenecký tým v BDL, který zavítá na horkou půdu jednoznačného favorita celé soutěže Prostějov. Zde to bude zřejmě spíše otázka skóre, malým ,,vítězstvím,, by pro nás byla i prohra 2:5 a zisk 1 bodu…

ZBEČNÍK DOTOHO!!!

Hronovský malý zázrak!

fotky:

Zbečnické družstvo (A) ve složení Lukáš Kábrt, Michal Pošepný a Václav Pohl vybojovalo na domácím poháru ČNS v kategorii dorostu fantastické 3. místo!
Také druhá sestava (B): Matěj Šimek, Patrik Levý a Pavel Středa zahrála velice dobře, tedy velká spokojenost a pochvala oběma našim týmům, které spolu hrály navíc vůbec poprvé a velmi příjemné překvapení pro nás všechny!
V základních skupinách oba celky skončily na 3. místech a 1 jediný míč chyběl k tomu, aby se utkaly spolu ve čtvrtfinále.
A tým nejprve sehrál vynikající zápas s Kotlářkou a po bojovném výkonu uhrál lepší remízu (po celý 1. set vedl, ještě 8:6 a 9:8) a nakonec v něm podlehl smolně 9-10, druhou sadu naopak v koncovce zvládl a získal poměrem 10-8. Druhé utkání rovněž statečně bojoval s Chejnovým Šacungem, ačkoliv podlehl 0-2. V posledním zápase skupiny ho čekaly České Budějovice B. V tomto zápase soupeř získal 1. set (7:10), naštěstí ve 2. setu kluci zabojovali a odmítli porážku, která by znamenala čtvrtfinále s nejsilnějším týmem turnaje Prostějovem (vítězství poměrem 10:8).
B tým začal očekávánou prohrou s Prostějovem, poté však zahrál výborný a vyrovnaný zápas se silnými Zvěrkovicemi (10-8, 8-10), následně zdolal zřejmě nejslabší tým turnaje Šacung B a v posledním zápase senzačně zabojoval i proti Českým Budějovicím A (Žikeš, Višváder, Z. Koudelka). Nejprve po velké bitvě těsně ztratil 1. set, aby ve 2. setu po parádním výkonu zvítězil 10-6! Zde zahráli kluci opravdu výborně, všichni 3 makali a dařilo se jim (např. Pavel chytil v důležitých momentech 2 těžké balony skvěle i jindy slabší levačkou). Pouhý jeden míč tedy nakonec rozhodl o tom, že B tým narazí v play-off na Kotlářku a A tým na Zvěrkovice. Tento výsledek navíc rozhodl v minitabulce vzájemných zápasů o tom, že České Budějovice A skončily se 4 body až na 4. místě v základní skupině a již ve čtvrtfinále tak na sebe narazily dva favorité-Dynamo A a Šacung (po velké bitvě nakonec zvítězilo ve 3 setech Dynamo, když za stavu 8:9 ve 3. setu jeho hráč dvakrát v řadě nekompromisně bodově zablokoval Petra Chejna!).
Nejprve šlo na věc naše béčko a 1. set s Kotlářkou byl naprosto vyrovnaný. Hráli jsme výborně až do stavu 7-7, pak však přišly některé naše lacinější chyby pramenící zřejmě z nervozity v důležitém duelu a set získal celek z Prahy. Také ve druhém setu už to vypadalo téměř beznadějně. Prohrávali jsme ještě 5-8, soupeř se však také nevyvaroval chyb a bylo srovnáno na 8-8. Klíčovou devítku ale vzápětí získala Kotlářka a následný útok Matěje zastavila bohužel páska (8:10)-škoda!
A tým nastoupil na Zvěrkovice a k vidění byl od začátku veliký boj a dlouhé výměny. Vedení se přelévalo ze strany na stranu, koncovku jsme však zvládli o maličko lépe. Také ve druhém setu pokračoval podobný průběh, dařilo se nám chytat v obraně, získali jsme mírný náskok a nakonec přes menší problémy dokázali dát i poslední bod. Postup už tedy do nejlepší 4ky!
V semifinále nás čekalo Dynamo A. Začátek nám vyšel skvěle, vedli jsme 7-4 a zdálo se, že nejsme ani zde bez šance. Bohužel za tohoto stavu přišla naše menší krize na útoku a nedařilo se nám zabodovat. Soupeř nás naopak několikrát za sebou zablokoval a radoval se tak nakonec ze zisku sady. Toho vedení 1-0 na sety povzbudilo i do dalšího průběhu, kde si vítězství už pohlídal. Naopak my ve 2. setu podali zřejmě nejslabší výkon na celém turnaji.
V souboji o 3. místo nás pak čekala Kotlářka Praha a my se ze semifinálové prohry rychle oklepali. První set jsme odehráli naprosto skvěle a zaslouženě vyhráli jednoznačným poměrem 10-3! Ve druhém setu se hra vyrovnala a zdálo se mi, že nám maličko také už dochází šťáva. Stav dospěl do stavu 8-8, za kterého přišly naše 2 lacinější chyby a musel tak rozhodnout až dramatický a zkrácený 3. set.
V něm získal 1. bod soupeř, pak jsme však silou vůle dokázali urvat vedení 9-7 a byli jeden jediný míč od zisku senzačního bronzu. Soupeř se však nevzdal, bojoval také jako o život, snížil a když Lukášův útok skončil v autu, byly tady pro trenéry tak nepopulární devítky a náš time-out. Byl tu tedy infarktový poslední míč a v počátku z mého pohledu zcela evidentní útok soupeře mimo kůlek, který však rozhodčí nepochopitelně neviděli! Hrálo se tedy dál, oba týmy se bály do balonu praštit, míč snad 10krát přeletěl z jedné strany na druhou.. Nakonec několikátý Lukášův útok soupeřova obrana zpracovala pouze do autu, jeho spoluhráč se snažil ještě vrátit míč do hřiště, ale to se mu nepovedlo! Tedy velká radost a mimořádný úspěch pro domácí bojovníky!
Doba bronzová tedy pokračuje (také v sobotu skončila zbečnická sestava v Litomyšli na 3. místě).
Získali jsme tak na domácím turnaji v součtu 50 (!) bodů do poháru ČNS dorostenců.
Tohle je opravdu téměř neskutečný výsledek a úspěch našeho, v této nabité dorostenecké konkurenci navíc ještě dosti mladého (a proti výrazně vyšším a mohutnějším soupeřům i malého), týmu, který doceníme až mnohem později, dá se totiž očekávat, že se takovýto výsledek nemusí hodně dlouho opakovat.
Znovu patří velké poděkování těm, kdo s náročným turnajem pomohli!

Výsledky poháru ČNS dorostu v Hronově:
Skupina A: Zbečník B-Prostějov 0:2 (3-10, 7-10), Zbečník B-Zvěrkovice 1:1 (10-8, 8-10), Zbečník B-Šacung Benešov B 2:0 (10-4,10-4), Zbečník B-České Budějovice A 1:1 (9-10, 10-6). 3. místo, 4 body.
Skupina B: Zbečník A-Kotlářka Praha 1:1 (9-10, 10-8), Zbečník A-Šacung Benešov A 0:2 (7-10, 5-10), Zbečník A-České Budějovice B 1:1 (7-10, 10-8). 3. místo, 2 body.
Čtvrtfinále: Zbečník B-Kotlářka 0-2 (7-10, 8-10), Zbečník A-Zvěrkovice 2:0 (10-8, 10-6)
Semifinále: Zbečník A-České Budějovice A 0:2 (8-10, 3-10)
O 3. místo: Zbečník A-Kotlářka 2:1 (10-5, 8-10, 10-9)!
Finále: Prostějov-České Budějovice A 2:0

Konečné pořadí:
1. TJ Sokol I Prostějov (Ftačník, Roba, Příhoda), 2. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A (Žikeš, Višváder, Z. Koudelka), 3. TJ Sokol Zbečník A (Kábrt, Pošepný, Pohl), 4. SK Kotlářka Praha (Soukup, Sadílek, Harmanec), 5.-8. místo TJ Sokol Zbečník B (Šimek, Levý, Středa), NK Zvěrkovice (Hrdlička, Hrdlička, Burian), SK Šacung Benešov A (Chejn, Krunnert, Krunnert), TJ Dynamo České Budějovice B (Bělik, Zrna, V. Koudelka), 9. SK Šacung Benešov B.