Archiv pro měsíc: Duben 2015

V sobotu zápas roku pro Zbečník!

Klíčový víkend možná celé sezony čeká na A tým Sokola Zbečník. V sobotu od 9 hodin ráno v hronovské hale přivítá v předehrávce 6. kola 2. ligy mužů tým Zlín-Prštné a v neděli zavítá do Vsetína. Situace v tabulce se vyvinula tak, že jde opravdu o hodně a je potřeba zabojovat! Doufáme v sobotu v podporu našich příznivců a diváků!

tabulka

Mladé naděje vypomáhají V.P., B tým začal výhrou

Naše mladé naděje vypomáhají v KP Velkým Petrovicím, v  1. kole kluci (Kábrt, Pohl) dopomohli výborným výkonem a 100% bilancí k senzační výhře s obhájcem prvenství Batňovicemi poměrem 5:2, ve 2. zápase už se jim tolik nedařilo a V.P. po velkém boji podlehly silným Černčicím 4:5. Se vzájemnou spoluprací zatím panuje z obou stran spokojenost. Pro kluky, kteří hráli vůbec první zápasy v této soutěži, super zkušenosti. Ve 13 letech hrát dospělý KP a ještě BDL, o tom jsme si mohli my ostatní leda tak nechat zdát..

Náš B tým vyhrál na úvod sezony OP v Rasoškách poměrem 4:1, velmi dobrým výkonem se o výhru přičinil také mladý David Polák, který odehrál i trojici na netradičním postu zadáka, do týmu se vrátil po roce také dlouholetý náš hráč Míra Bitnar.

V dalším zápase přivítá B tým na domácím hřišti silnou Stavebku Náchod v pátek 1.5. od 14 hodin.

 

R.U.M. Holubice-TJ Sokol Zbečník 6:2

Nohejbalisté Zbečníka zavítali k dalšímu zápasu 2. ligy mužů do Holubic.

Úvod zápasu se hostům vydařil nad očekávání, když dvojice Kábrt, Řehák po skvělém výkonu senzačně zdolala posledním možným míčem ve 3. setu favorizovanou dvojici domácích (Bubniak, Pacejka) a Zbečník se ujal vedení: 0-1. Valášek s Vlachem nezačali ale v druhém utkání dvojic dobře, a ačkoliv na konci 1. setu mohutně ztrátu dotahovali, už set nezachránili. Naopak ve druhém setu byli jasně lepší a po zásluze srovnali. Bohužel zkrácený set jim nevyšel a především svými chybami zápas ztratili: 1-1. Řehákova trojice začala slušně, ovšem vedení 9:8 v úvodním setu k vítězství nedotáhla a to ji poznamenalo do dalšího průběhu: 2-1 pro domácí. Valáškova trojice sice v 1. setu prohrávala 4:7, ale pak parádně zabojovala, otočila na 10:8 a ve druhém setu už jasně dominovala: 2-2. Zlomovým okamžikem celého utkání se ukázalo býti utkání vložených dvojic, kde Bernard s Hartmanem v 1. setu nehráli dobře a Holubice se ujaly vedení, ve 2. setu se ale situace zcela otočila, když domácí tým získal jediný bod! Dramatický třetí set dospěl do vyrovnané koncovky, kterou zakončil za devítek bodovou hlavičkou hráč Holubic: 3-2. V singlu se překvapení nekonalo, v 1. setu bývalý několikanásobný mistr světa Bubniak jasně vyhrál, v tom druhém se sice Vlachovi podařilo ho potrápit, ale to bylo všechno: 4-2. Valáškova trojice sehrála z domácími zcela vyrovnaný zápas. První set získala, ale nakonec po boji ve 3 setech padla: 5-2. Řehákova trojice se snažila ještě vykřesat pro Zbečník naději a dovézt zápas ještě do odvetných dvojic. Začala výborně a vedla 6:3, pak však soupeř srovnal a opět za devítek byly Holubice šťastnějším týmem. Ve druhém setu pak vedly již o 4 míče, Zbečník se ale nevzdal a srovnal znovu na 9:9, ale poslední útok domácích byl nekompromisní: 6-2.

,,Pro nás velká škoda druhé dvojky, kde jsme nenavázali na senzační výhru dvojice Řehák, Kábrt, která zdolala po skvělém výkonu Bubniaka s Pacejkou a vůbec nezvládli zkrácený 3. set. Dalším a asi zcela klíčovým okamžikem bylo pak utkání vložených dvojic, které jsme za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy měli vyhrát, ale přestože jsme získali 2. set jednoznačným poměrem 10:1, tak jsme nakonec bohužel padli posledním možným míčem.,, posteskl si vedoucí Zbečníka Lukáš Vlach

,,Nemohu být tedy spokojen, přestože jsme znovu nic neodevzdali a chvílemi nehráli vůbec špatně. Byl to podobný zápas jako všechny předchozí. Měli jsme perfektní začátek, když kluci zaskočili první dvojku soupeře, pak jsme bohužel nedotáhli druhou dvojku do vítězství a zlomovou se ukázala vložená dvojka za stavu 2:2, kterou jsme ztratili posledním míčem. Pak domácí Bubniak podle očekávání v singlu nezaváhal, a přestože jsme pak ještě v obou trojicích bojovali, opět jsme je obě ztratili v úplných koncovkách. Nejlepším a nejúspěšnějším naším hráčem byl ten nejmladší: Lukáš Kábrt, s jehož výkony jsem zatím nadmíru spokojen a je pro nás velkým příslibem, do solidní formy se dostává také Tomáš Valášek. Zklamal jsem naopak tentokrát já, když jsem neuhrál pro nás ani bod. Hrálo se v pěkném areálu a velmi příjemném nohejbalovém prostředí, za domácí ukázal svojí obrovskou kvalitu především nestárnoucí Petr Bubniak. Musíme dosavadní výsledky hodit za hlavu a připravit se co nejlépe na následující klíčové zápasy se Zlínem a Vsetínem..,, hodnotil Lukáš Vlach

Průběh utkání

1D-1D: Bubniak, Pacejka-M.Řehák, L. Kábrt 1:2 (8-10, 10-6, 9-10) 0:1

2D-2D: Šišma, Feichtinger-Valášek, Vlach 2:1 (10-8, 6-10, 10-7) 1:1

1T-1T: Žitňák, Konůpka, Bubniak-Řehák, Doležal, Vlach 2:0 (10-9, 10-3) 2:1

2T-2T: Krejsek, Šikl, Pacejka-Valášek, Hartman, Kábrt 0:2 (8-10, 4-10) 2:2

3D-3D: Dlabka, Frank (Šikl)-Bernard, Hartman 2:1 (10-6, 1-10, 10-9) 3:2

1S-1S: Bubniak-Vlach 2:0 (10-3, 10-8) 4:2

1T-2T: Žitňák, Konůpka,Bubniak-Valášek, Hartman, Kábrt 2:1 (9-10, 10-8, 10-8) 5:2

2T-1T: Krejsek, Šikl, Pacejka-Řehák, Doležal, Vlach 2:0 (10-9, 10-9) 6:2

Zbečník sehraje o tomto víkendu dva zápasy s oběma soupeři v boji o záchranu. Vyhověl žádosti soupeře o přeložení utkání a předehraje již v sobotu 2.5. od 9 hodin v hronovské hale zápas se Zlínem-Prštné a v neděli 3.5. pak zavítá do Vsetína.

Přijďte Zbečník v sobotním důležitém utkání povzbudit!!!

Víkend zachráněn v hodině dvanácté!

3. kolo BDL: NK Zvěrkovice-Sokol Zbečník 5:2

Svůj historicky první bod v dorostenecké lize vybojovali mladí dorostenci Zbečníka na horké půdě ve Zvěrkovicích.

Odjeli jsme na utkání znovu bez nemocných Patrika a Pavla, navíc Matěj nebyl také viditelně zcela v pořádku. Poprvé v letošním roce jsme nehráli v hale a chtěli jsme zabojovat alespoň o bod, který by se na hřišti favorita počítal.

Do první dvojky jsme nasadili Matěje s Míšou. V 1. setu byli o něco lepší domácí a ujali se zaslouženě vedení. Také ve druhém setu Zvěrkovice odskočily na 8:5 a zdálo se, že první bod získají ony. Od tohoto stavu však přišlo několik chyb domácího družstva za sebou a to nám dalo velkou šanci celý zápas otočit. Získali jsme druhý set 10-8 a i když úvod třetího setu patřil domácím (5-7), nevzdali jsme se a dostali se do nadějného vedení 8:7! Soupeř byl na útoku, ale oba naši kluci balon lehce měli, bohužel si neřekli, srazili se a bylo srovnáno. Když jsme vzápětí zkazili náš útok a ani další výměna nedopadla příznivě, radoval se bohužel z prvního bodu se štěstím soupeř: 0-1.

Do druhého zápasu nastoupili Lukáš s Vaškem a začátek byl velice vyrovnaný, pak kluci zabojovali a dostali se do trháku. Vedli jsme 8-6 a 9-8 a měli několik nadějných útoků, bohužel jsme znovu nedokázali nadějně rozehraný set zavřít a za devítek soupeř proměnil. Ve druhém setu se výborný soupeř výrazně zlepšil a po skvělém výkonu zvítězil: 0-2.

Nevzdali jsme se a do trojky vlétli jako uragán (sestava Míša, Lukáš, Vašek). Byli jsme ze začátku o 2 třídy lepší než soupeř, hráli skvěle a vedli 7-1! Nevím, zda došlo trochu k uspokojení, v každém případě jsme nechali Zvěrkovice snížit na 7:5. Pak jsem sice dali 8. bod, ale ten byl i naším posledním-několik chyb v mezihře, eso ze servisu a xy neproměněných útoků a 8-10!.. To už bylo trochu moc, ovšem začátek druhého setu byl opět ve zbečnické režii, rázem jsme hráli jako z partesu a vedli hned 4-0. Hanebným výpadkům však nebyl konec a vzápětí svítil na ukazateli skóre stav 4:5! Viditelně jsme po neuvěřitelném průběhu znervózněli, domácí navíc měli obrovskou dávku štěstí a překonávali se v obětavosti, v koncovce jsme tedy prohrávali 7:9. Pod tlakem jsme ale ještě zabojovali a srovnali na 9:9. Poslední výměna byla znovu o nervy. Nakonec to skončilo tak, že Míša i Lukáš balon měli, Míša si správně řekl, ale zahrál velice nešťastně ,,dvoják,, a znovu tak vypukla velká radost v táboře Zvěrkovic: 0-3. To už bylo nejen na mě trochu moc, přestože jsme potřetí v BDL nehráli vůbec zle, tak se zdálo, že nás prostě někdo zaklel.. Když pak mistr republiky z žákovského singlu z loňského roku Karel Tůma nedal šanci Lukášovi a ve 2 setech ho bez větších problémů porazil (3-10, 6-10), bylo to už kritické: 0-4. Od začátku sezony tedy v této chvíli doslova hrůzná bilance 0-18 a byla tu poslední šance se zápasem udělat-ve druhé trojici. Nasadil jsem vůbec poprvé trojici leváků Matěje, Lukáše a Vaška. Matějovi se od začátku na bloku i útoku dařilo a 1. set jsme bez problémů získali poměrem 10-5. Jakmile se však soupeř v tom druhém dostal do vedení, začali jsme dělat zbytečné chyby pramenící z nervozity a rozhodnout tak musel až 3. set. V něm jsme přeci jen byli o něco lepší a stal se malý zázrak-vítězství 10:7 a první letošní bod pro Zbečník: 1-4!

O osudu utkání a bodovém zisku pro oba týmy tak měl rozhodnout další zápas dvojic, který jsme potřebovali získat, abychom přivezli bod, pro který jsme přijeli.

Lukáš s Vaškem nastoupili povzbuzeni předchozí výhrou a po bezchybném výkonu soupeře v 1. setu přejeli 10-4. Ve druhém setu však přišel náš výpadek, když nám dělal velké problémy soupeřův tvrdý servis, kupili jsme jednu chybu za druhou a bylo srovnáno. Rozhodoval infarktový 3. set. První bod a 6-5 pro nás. Vzápětí Lukáš v pozici, ze které se v 9 z 10 pokusů jindy nemýlí, zkazil svůj útok do pásky a když vzápětí úplně to samé i Vašek, prohrávali jsme 6:7. Nevzdali jsme se a opět srovnáno. Za osmiček jsme vydřeli dlouhou výměnu pro nás a dostali se do vedení 9:8, když následně Vašek, (který to odkoukal zřejmě v sobotu s Modřicemi ve trojici ode mě), zkazil servis, musely rozhodnout devítky. Dva útoky jsme neproměnili, soupeř však také ne. Vysvobození přišlo vzápětí, když Lukáš trefil perfektní kraťas a my slavili, jako bychom vyhráli titul: 2-4!

Bod byl tedy doma a do poslední dvojky nastoupili David s Míšou. Matěje, který nebyl úplně fit, jsem raději pošetřil. Výkon této nepříliš sehrané dvojice byl pro mě příjemným překvapením, kluci bojovali a 1. set dospěl do stavu 9:9. Měli jsme dokonce nadějný útok, soupeř však chytil a zakončil. Ve druhém setu už se projevila kvalita a zkušenost soupeřovy hlavní dvojice a skóre se tak upravilo na kosmetických 5-2 pro Zvěrkovice.

Po prvních třech zápasech, které jsme všechny měli nadějně rozehrané a všechny znovu ztratili v koncovkách, je nakonec bod zlatý a určitě ho bereme. Myslím, že jsme si ho už, za všechny dosavadní odehrané střetnutí, výkony i za bojovnost, zasloužili a věřím, že bude pro kluky správným povzbuzením i po psychické stránce a další v příštích utkáních s hratelnějšími soupeři přijdou. Příští týden máme volno, utkání se Startem Praha je odloženo na 8.5., nejbližší (dvoj)utkání tedy sehrajeme v Českých Budějovicích, následně nás čekají doma zápasy se Startem a Karlovými Vary.

Průběh utkání: 

1D-1D: D. Hrdlička, T. Pils-Matěj Šimek, Michal Pošepný 2:1 (10-7, 8-10, 10-8) 1:0

2D-2D: D. Burian, K. Tůma (V. Hrdlička)-Lukáš Kábrt, Václav Pohl 2:0 (10-9, 10-6) 2:0

1T-1T: V. Hrdlička, D. Hrdlička, T. Pils-Lukáš Kábrt, Michal Pošepný, Václav Pohl 2:0 (10-8, 10-9) 3:0

1S-1S: Karel Tůma-Lukáš Kábrt 2:0 (10-3, 10-6) 4:0

2T-2T: Karel Tůma, D. Hrdlička, T. Pils (D. Burian)-Matěj Šimek, Lukáš Kábrt, Václav Pohl 1:2 (5-10, 10-6, 7-10) 4:1

1D-2D: D. Hrdlička, T. Pils-Lukáš Kábrt, Václav Pohl 1:2 (4-10, 10-4, 9-10) 4:2

2D-1D: V. Hrdlička, K. Tůma (D. Burian)-David Polák, Michal Pošepný 2:0 (10-9, 10-6) 5:2

Sestava Zbečníka: Kábrt (C), Pohl, Šimek, Pošepný, Polák

Zbečník na Modřickou rezervu nestačil

ll 011

Nohejbalisté Zbečníka přivítali ve 3. kole 2. ligy vedoucí tým 2. ligy-Modřice B. V Hronovské hale se kromě ostřílených modřických borců Novotného a spol. po týdnu a zápasu v BDL představili dorostenci Hanus s Burianem, z nadějných mladíků chyběl pouze Tomáš Gulda, který hrál v sobotu za A tým v extralize.

V úvodu zápasu měli domácí hráči (Řehák, Hartman) ze zvučného soupeře zřejmě zbytečně velký respekt a úvodní dvojku neodehráli dobře, soupeř se tak bez problémů ujal vedení: 0-1. Druhá dvojice (Valášek, Vlach) v obou setech do úplného závěru vedla, ale oba sety v koncovkách za devítek nezvládla a poměrně zbytečně prohrála: 0-2. První trojice (Řehák, Doležal, Vlach) po prohraném 1. setu zabrala a trochu se štěstím se jí podařilo vyhrát ve 3 setech: 1-2. Druhá trojice Zbečníka (Valášek, Prouza, Hartman) měla výborně rozehrané utkání a vedla 1-0 na sety a ještě 8-7 v tom druhém, závěr však patřil Modřicím: 1-3. V utkání vložených dvojic dostal poprvé ve 2. lize příležitost dorostenec Lukáš Kábrt a zápas zvládli se Zděnkem Prouzou velice dobře, ve 3. setu se jim podařilo hráče z Brna zaslouženě přetlačit: 2-3. Utkání jednotlivců rozehrál domácí Vlach proti siglovému specialistovi Hanusovi nadějně, ovšem tříbodové vedení v 1. setu promarnil a pak už měl navrch talentovaný Hanus: 2-4. Řehákova trojice zahrála proti lepší trojici Modřic výborně a znovu snížila na kontakt: 3-4. Valáškově trojici se však vůbec nezadařilo a prakticky se nedostala do hry: 3-5. Zbečník ještě věřil, že ho vrátí do hry jeho první dvojice, ale v koncovce úvodního setu dostali domácí laciné eso ze servisu, které rozhodlo a ve 2. setu už zbečnický tým tahal za kratší konec: 3-6.

,,Někteří hráči nám sice chyběli (Andrýs, Kleandr, Hoffmann), ale ti co naskočili poprvé do druholigového utkání rozhodně nezklamali. Rozhodly zbytečné porážky druhé dvojice, kde jsme prohráli oba dobře rozehrané sety v koncovkách na devítky a druhé trojice z vedení 1:0 na sety a 8-7. Nedokázali jsme tak stav utkání dvakrát srovnat a pak už po celý zápas jen marně dotahovali náskok soupeře. 

Viděli jsme, že se dá hrát s každým, proto jsme nastoupili možná až ze zbytečně velkým respektem a utekl nám začátek zápasu. Bohužel zatím se nám ještě nesešel dobrý výkon u všech hráčů a stále nás svazuje zbytečná nervozita. Na minimálně remízu jsme asi znovu měli, nicméně neházíme flintu do žita a budeme bojovat dál. Vypadá to, že klíčovými v boji o záchranu budou pro nás zápasy s oběma soupeři z Valašska. Nejlepším naším hráčem byl znovu Martin Řehák, solidně zahráli při své premiéře také mladý dorostenec Lukáš Kábrt a zbečnický odchovanec Zdeněk Prouza.,, hodnotil vedoucí domácího Zbečníka Lukáš Vlach

Další utkání 2. ligy sehraje Zbečník v neděli 26.4. od 14 hodin na hřišti Holubic v sestavě s bývalým mistrem světa Petrem Bubniakem.

 

TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol SDS EXMOST Modřice 3:6

Průběh utkání

1D-1D: Martin Řehák, David Hartman-L. Novotný, F. Halva 0:2 (5-10, 7-10) 0:1

2D-2D: Tomáš Valášek, Lukáš Vlach-J. Hanus, P. Iláš 0:2 (9-10, 9-10) 0:2

1T-1T: Marin Řehák, Lukáš Doležal, Lukáš Vlach-F. Halva, L. Novotný, J. Štěpánek 2:1 (7-10, 10-6, 10-9) 1:2

2T-2T: Tomáš Valášek, David Hartman, Zdeněk Prouza-P. Iláš, J. Hanus, M. Kadlec 1:2 (10-6, 8-10, 6-10) 1:3

3D-3D: Zdeněk Prouza, Lukáš Kábrt-D. Burian, M. Kadlec 2:1 (7-10, 10-4, 10-9) 2:3

1S-1S: Lukáš Vlach-J. Hanus 0:2 (7-10, 5-10) 2:4

1T-2T: Martin Řehák, Lukáš Doležal, Lukáš Vlach-P. Iláš, J. Hanus, M. Kadlec 2:1 (10-6, 9-10, 10-8) 3:4

2T-1T: Tomáš Valášek, David Hartman, Zdeněk Prouza-F. Halva, L. Novotný, J. Štěpánek 0:2 (6-10, 6-10) 3:5

1D-2D: Martin Řehák, David Hartman-P. Iláš, J. Hanus 0:2 (9-10, 7-10) 3:6

BDL: TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol SDS Exmost Modřice 0:7

Domácí tým začal skvěle a dvojice Šimek, Pošepný se dostala do nadějného vedení 8:5, o to však svými chybami přišla a zkušený soupeř již pak zápas dotáhl do vítězného konce: 0-1. Na druhé utkání nastoupila za Zbečník dvojice leváků Kábrt, Pohl a v 1. setu podala senzační výkon, když dvojici v čele s 19-letým Tomášem Guldou, který již nastoupil i za A tým v extralize mužů, nedala vůbec šanci a vyhrála jasně 10:5. Ve druhém setu Modřice vyrovnaly hru a po velkém boji i skóre. Začátek třetího setu začali ale opět lépe domácí a vedli 7:5, za tohoto stavu přišla jedna z mála chyb na útoku domácího Pohla a dramatickou koncovku získali nakonec hosté: 0-2. K utkání trojic nastoupila za domácí sestava Pošepný, Pohl, Kábrt a k vidění bylo zřejmě nejhezčí utkání vůbec plné pěkných výměn. Domácí Kábrt se rozehrál ke skvělému výkonu a dařil se mu jeden výstavní technický úder za druhým, ovšem vedení 9-8 Zbečník promarnil a smolně set prohrál. Zcela stejný průběh měl i druhý set, nadějně rozehraný set domácí ztratili a znovu se radoval soupeř z Brna: 0-3. V utkání jednotlivců měl dlouho navrch favorizovaný modřický Hanus, avšak Kábrt ve druhém setu zabojoval, když odvrátil 3 mečboly a doslova vydoloval 3. set. V něm se však modřický hráč ještě zlepšil a získal další bod pro hosty: 0-4. Utkání druhých trojic Zbečník nezačal dobře, ale podařilo se mu srovnat na 8:8, jak už však bylo tradicí-koncovku nezvládl. Ve druhém setu již měly navrch Modřice: 0-5. Další duel byl ze strany domácího týmu zbytečně nervózní, obrovský problém mu dělalo vysoké podání hostujícího Guldy, a tak si Modřice připsaly další zářez: 0-6. O čestný bod se snažila za domácí dvojice Kábrt, Polák, v 1. setu se držela ve vedení, ale osmička byla už zakletá. Ve druhém setu již Modřice drama nedopustily a nadělily tak domácím krutého kanára: 0-7.

,,Začali jsme velice dobře a první polovinu utkání jsme drželi s favorizovaným soupeřem krok, bohužel nám ještě chybí více zkušeností a trocha potřebného klidu v koncovkách, které jsou pro nás zatím zakleté. Největší škoda je druhého utkání, kde jsme nedotáhli vedení 7:5 ve 3. setu. Obrovské problémy nám po celý zápas dělal servis Tomáše Guldy, musíme zapracovat na příjmu half-volejem. 0 na kontě výher je sice zatím ošklivá, ale pro naše nově složené družstvo je možná dobře, že nejtěžší protivníky měl hned na začátek soutěže. U nás zahrál výborně náš nejmladší hráč, u soupeře bych vyzdvihl skvělého singlistu Hanuse. Citelně nám chyběl hlavně do dvojic Patrik Levý i nahrávač do trojky Pavel Středa, oba byli bohužel nemocní. Naši žáci Pohl s Polákem však rozhodně nezklamali, zahrát si proti takto silným a zkušeným Modřicím je pro ně parádní zkušenost,, hodnotil vedoucí domácího Zbečníku Lukáš Vlach

,,Výsledek neodpovídá realitě, rozhodovaly koncovky setů. Ti mladí kluci budou za pár zápasů zkušenější a body přijdou. Díky za pěkný a férový zápas a přeji hodně štěstí do dalších bojů.,, sympaticky hodnotil kapitán hostů Tomáš Gulda

Výsledky jednotlivých zápasů:

Pošepný, Šimek – Hanus, Burian   0:2 (8:10, 6:10) – 0:1

Pohl, Kábrt – Gulda, Svoboda   1:2 (10:5, 8:10, 8:10) – 0:2

Pohl, Kábrt, Pošepný – Gulda, Hanus, Burian   0:2 (9:10, 8:10) – 0:3

Kábrt – Hanus   1:2 (3:10, 10:9, 6:10) – 0:4

Polák, Kábrt, Šimek (Pošepný) – Gulda, Hanus, Svoboda   0:2 (8:10, 3:10) – 0:5

Pošepný, Šimek – Gulda, Svoboda   0:2 (5:10, 4:10) – 0:6

Polák, Kábrt – Hanus, Burian   0:2 (8:10, 5:10) – 0:7

K dalšímu zápasu zavítají dorostenci Zbečníka v neděli do Zvěrkovic.

2.liga muži: TJ Sokol Třebíč-TJ Sokol Zbečník 6:3

Nohejbalisté Sokola Zbečník nastoupili po domácí remíze s Bělou ke svému dalšímu utkání 2. ligy mužů v Třebíči. 

Na první dvojku nastoupil Valášek s Vlachem a než se rozkoukali, prohrávali 1:4. Pak se však zlepšili a v napínavé koncovce set získali úspěšným zakončením výborně hrajícího Valáška. Také druhý set byl vyrovnaný, ale o trochu navrch měli znovu hosté: 0-1.

Do druhé dvojky nastoupil za Zbečník Řehák s Hartmanem a 1. set zaslouženě získali. Ve druhém setu se Třebíč zlepšila a srovnala, 3. set však zahráli Východočeši výtečně a bylo z toho už nadějné vedení 0:2.
Trojice se ovšem Zbečníku vůbec nevydařily. Ta Valáškova prohrála jasně ve dvou setech a taktéž Řehákova si vůbec neporadila především s útoky soupeřova smečaře ve stylu Česko-budějovického Chalupy, začínalo se tak znovu: 2-2.
Utkání vložených dvojic měli pevně v rukou domácí a dostali se tak poprvé v zápase do vedení: 3-2.
V singlu se dlouho zdálo, že své vedení Třebíč navýší, ovšem Vlach nakonec zápas, od druhého setu plný dlouhých výměn, zázračně otočil ze stavu 4-10 a 0-3 na konečných 10-9, 10-6 a hostující celek tak srovnal na 3-3.
Místo toho, aby byl Zbečník na koni, opět ho nepodržely trojice. Nejprve Řehákova po velice špatném prvním setu zlepšila hru v tom druhém, ale od stavu 7-6 už nedala jediný bod: 4-3.
Valáškova trojice se proti prvnímu utkání výrazně zlepšila a zdálo se, že bude opět vyrovnáno, ani vedení 10-5, 3-0 a ještě 6-4 jí však nestačilo a se Zbečníkem to vypadalo už všelijak: 5-3.
Hartman s Řehákem chtěli vykřesat naději alespoň na remízu a v 1. setu vedli ještě 8-7. Za tohoto stavu dal Hartman krásný kraťas a už se radoval z bodu a přestal hrát, soupeř však balon fenomenálně vrátil za záda překvapeného zbečnického hráče! Tento moment hosty rozhodil a Třebíč šla do vedení, druhý set dospěl do stavu 9-9, za kterého domácí hráč udržel nervy na uzdě a svůj útok proměnil: 6-3.

,,Začali jsme výborně, bohužel znovu jsme vyhořeli ve trojicích, nevyhráli jsme ani jednu a s takovou nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Za zlomový moment duelu považuji jednak, že jsme podruhé za sebou ztratili vedení 2:0 po úvodních dvojicích, sice se nám pak podařilo otočit téměř ztracený singl a ještě srovnat, pak však přišly opět trojice a především ta za stavu 3:4 byla pro nás skvěle rozehraná, bohužel jsme ji nedotáhli do vítězného konce a to rozhodlo. Zápas proběhl ve férové atmosféře, domácí zaslouženě vyhráli a gratuluji jim k vítězství. My už po 2 kolech reálně vidíme, že budeme bojovat o záchranu, snad se nasbírané zkušenosti budou hodit v dalších zápasech a bude to lepší u některých našich hráčů, včetně mě, i po psychické stránce.,, hodnotil zklamaný vedoucí Zbečníku Lukáš Vlach

V dalším kole tu bude bonbonek pro nohejbalové příznivce, Zbečník vyzve v tuto sobotu od 9 hodin ráno v hronovské hale dosavadního lídra soutěže s ambicemi na postup do 1. ligy-rezervu současného jasného hegemona nohejbalu z Modřic.

Zbečnický nohejbalový víkend

V sobotu čeká po úvodní remíze v domácím prostředí s týmem SK Bělá naše áčko 2. kolo 2. ligy, ve kterém zavítáme na Vysočinu, kde sehrajeme od 14 hodin utkání na půdě Třebíče. Náš tým se bude muset obejít bez Honzy Andrýse, který má pískání. Tomáš Valášek naopak pojede, což je pro nás výborná zpráva a šance porvat se o dobrý výsledek, protože absence dalšího úderného hráče by byla zřejmě pro nějaké ambice v tomto utkání kritická. 

Dorostenci Sokola Zbečník se v neděli od 14 hodin utkají v hronovské hale ve 2. kole BDL po porážce v Prostějově s dalším favoritem celé soutěže-Modřicemi, které nevede nikdo jiný než trenér reprezentačního A týmu Petr Gulda! Příznivci nohejbalu ve východních Čechách, kteří se mohou jít podívat na utkání dorostenecké extraligy znovu po dlouhých 10 letech, se mohou těšit v sestavě soupeře rovněž na syna Petra Guldy Tomáše, který o víkendu odehrál (a velice úspěšně) vítězný zápas za A tým v extralize mužů, dále pak např. na mimořádný talent a skvělého singlistu Hanuse. Celkově je tým Modřic věkově ze všech týmů nejstarší a nejzkušenější (3 hráči r. 96-Gulda, Burian, Kamenský).
Bohužel mají kluci z Radechové (Patrik Levý, Pavel Středa) nyní zdravotní problémy-angína a nejistý je i start Vaška Pohla. Doufejme tedy, že budeme moci nastoupit v jakž takž optimální sestavě a zabojovat tak ve specifickém bodování BDL alespoň o 1 bod (prohra max. 2:5). Přijďte v neděli kluky při domácí přetěžké premiéře povzbudit a držte oběma mužstvům o víkendu palce!

Prostějovské zkušenosti pro náš mladý tým

11071600_392897930910737_2007199005535914345_n

NM

Začali jsme bez bázně a hany-nevěřil jsem svým očím, když dvojice Matěj, Vašek získala po výborném výkonu založeném na výborném servisu 1. set proti Ftačníkově dvojici poměrem 10-3! Ve 2. setu jsme nevydrželi s tvrdým servisem, který držel soupeře daleko od sítě, a navíc přišly chybičky v naší mezihře. Soupeř se dostal do vedení, přesto jsme ještě dotáhli na 7-7, bohužel v závěru přišly 2 chyby Vaška vřadě na útoku a soupeř srovnal (8-10). Ve 3. setu to byl znovu boj, bohužel v koncovce prokázal svou kvalitu a zkušenost Ftačník (znovu 8-10), a přestože na míče jsme vyhráli (celkem 26-23), do vedení se dostal Prostějov: 0-1 (tohoto utkání asi vůbec největší škoda!). Ve druhém zápase naše hlavní dvojka Lukáš, Patrik po prohraném 1. setu v tom druhém hrála s dvojicí Příhoda, Roba naprosto parádně a dostala se do vedení 7-4, pak však přišel menší výpadek našich na přítahu i útoku a za devítek zkazil Lukáš servis! 0-2.. Jediným opravdu špatným zápasem bylo 1. utkání trojic, kde se nám nedařila mezihra a zkazili jsme spoustu míčů, nepomohla ani 2 střídání a hladce jsme prohráli: 0-3. V pohledném singlu byl v 1: setu lepší Ftačník, pak však Lukáš náramně zabojoval a zaslouženě získal 2. set. V tom třetím vedl ještě 7-6, přeci jen v závěru udržel nervy na uzdě a uspěl útočnější Ftačník: 0-4. V 1. setu nám hlavní trojka Prostějova nedala příliš šancí, ovšem kluci zabojovali a po výborném výkonu 2. set získali poměrem 10-7! Dream team soupeře byl v úzkých i na začátku 3. setu a my vedli 7-5, bohužel jsme psychicky nevydrželi a především zcela zbytečně zkažený míč za stavu 7-7 rozhodl o osudu celého utkání, přesto velmi dobrý výkon v tomto zápase a bylo tam i to pověstné srdíčko: 0-5. V dalším zápase kluci nezačli dobře, příležitost tak dostal David a odpočinek Lukáš, ani po střídání ve 2. setu zpět už to nebylo ono a ani tady jsme tedy bod nezískali:0-6. V poslední dvojici začal Matěj s Míšou a hráli proti Robovi s Příhodou na začátku velice dobře. Vedli dokonce 8-6, ovšem znovu jsme nezvládli úplnou koncovku a smolně 9-10 prohráli. Začátek druhého setu nám pak vůbec nevyšel a nepomohl ke zlepšení už ani střídající Vašek: 0-7.
Pozitivem je i to, že si všichni alespoň trochu zahráli. Cituji Jardu Volhejna, který jel s námi: ,,Líbilo se mi to, na zápas s hlavním favoritem ok, chtělo to trochu více štěstí a zkušeností, nic víc..,,
V dalším zápase nastoupíme v domácím prostředí proti loni druhým týmem BDL Modřicím, i zde nás tedy čeká znovu favorizovaný soupeř. Věřím, že s podporou publika kluci zabojují a třeba i ty 2 zápasy a bod tentokrát už třeba uhrají. Zatím nevím, zda bude hrát Vašek (fotbal?), jinak bychom měli být snad kompletní.

TJ Sokol I Prostějov- TJ Sokol Zbečník 7:0
1D-2D Ftačník, A. Pospíšil-Šimek, Pohl 2:1 (3-10, 10-8, 10-8) 1-0
2D-1D Příhoda, Roba-Kábrt, Levý 2:0 (10-6, 10-9) 2-0
1T-1T Ftačník, Roba, O. Pospíšil-Šimek, Středa, Levý (Polák) 2:0 (10-2, 10-3) 3-0
1S-1S Ftačník-Kábrt 2:1 (10-5, 8-10, 10-7) 4-0
2T-2T Ftačník, Roba, Příhoda (A. Pospíšil)-Pošepný, Kábrt, Pohl 2:1 (10-4, 7-10, 10-7) 5-0
1D-1D Ftačník, A. Pospíšil- Kábrt (Polák), Levý 2:0 (10-5, 10-7) 6-02D-2D Příhoda, Roba-Šimek (Pohl), Pošepný 2:0 (10-9, 10-3) 7-0

Výsledky a tabulka BDL:

Východočeské derby skončilo smírně!

2015-04-04_009

2015-04-04_209

První utkání ve 2. lize mužů sehráli nohejbalisté Sokola Zbečník v domácím prostředí s týmem SK Bělá.
Zbečník začal skvěle, po solidně odehraných úvodních dvojicích se dostal do vedení 2:0, pak však zbytečně znervózněl, vůbec nezvládl oba své duely trojic a nechal tak soupeře vrátit se zpět do zápasu. Utkání vložených dvojic zvládl ale znovu na výbornou a nedal v něm Bělé vůbec šanci, bohužel singl mu naopak nevyšel a bylo znovu srovnáno. Počtvrté šli domácí zaslouženě do vedení díky zlepšenému výkonu první trojice, ale hosté znovu srovnali. Za stavu 4:4 dospěl rozhodující 3. set prvních dvojic do stavu 9-9, dvakrát Zbečník chytil míč v poli a útočil, přesto se radoval z jistého bodu hostující tým. Dvojice Řehák, Hartman však v závěrečném zápase zachránila po výborném výkonu Zbečníku historicky první ligový bod.
,,Mám z utkání trochu smíšené pocity, protože soupeř byl určitě k poražení, ale my nepodali takový výkon jako v kvalifikaci. Nedařilo se nám s jedinou výjimkou ve trojicích a nepovedl se bohužel tentokrát ani specifický singl. Na druhou stranu jsme na konci prohrávali, naštěstí kluci pak parádně zabojovali a zvládli poslední dvojku výborně, takže asi spravedlivá remíza a bod bereme. Trochu jsme zaplatili nováčkovskou daň a projevilo se, že většina našich hráčů hrála své první ligové utkání v životě. Nejlepším naším hráčem byl znovu skvělý Martin Řehák, který vybojoval 3 body, jako správný kapitán v poslední dvojici zahrál také David Hartman. Pokusíme se o dobrý výsledek porvat také v příštím kole, které sehrajeme v sobotu 11.4. od 14 hodin v Třebíči. Potěšila nás znovu výborná návštěva v hronovské hale, za podporu všem divákům, kterých se sešlo kolem stovky, moc děkujeme. V týmu Bělé mám spoustu kamarádů a přeji tomuto celku hodně štěstí do dalšího průběhu sezony.,, hodnotil vedoucí domácího nováčka soutěže Lukáš Vlach

TJ Sokol Zbečník-SK Bělá 5:5

1D-2D Jan Andrýs, Jan Kleandr (David Hoffmann)-M. Žídek, R. Voříšek 2:1 (10-8, 1-10, 10-7) 1:0

2D-1D Martin Řehák, David Hartman-M. Petr, L. Kašpar 2:0 (10-8, 10-9) 2:0

1T-2T Martin Řehák, Lukáš Doležal (Tomáš Valášek), Lukáš Vlach-M. Petr, L. Kašpar, D. Voříšek 0:2 (5-10, 6-10) 2:1

2T-1T Jan Andrýs, Jan Klendr, David Hartman-M. Žídek, P. Kučera, R. Voříšek (D. Konečný) 0:2 (7-10, 7-10) 2:2

3D-3D Tomáš Valášek, Lukáš Vlach-P. Kučera, D. Voříšek (D. Kalousek) 2:0 (10-1, 10-3) 3:2

1S-1S Jan Andrýs-L. Kašpar 0:2 (3-10, 5-10) 3:3

1T-1T Martin Řehák, Lukáš Doležal (Tomáš Valášek), Lukáš Vlach-M. Žídek, P. Kučera, R. Voříšek 2:1 (10-7, 9-10, 10-7) 4:3

2T-2T Jan Andrýs, Jan Kleandr, David Hartman-M. Petr, L. Kašpar, D. Voříšek 0:2 (7-10, 7-10) 4:4

1D-1D Jan Andrýs, Jan Kleandr-M. Petr, L. Kašpar 1:2 (5-10, 10-9, 9-10) 4:5

2D-2D Martin Řehák, David Hartman-M. Žídek, R. Voříšek 2:0 (10-8, 10-5) 5:5

fotky:

videa ze všech zápasů:

https://www.youtube.com/watch?v=W93UdwN1HZA

výsledky a tabulka 2.ligy, sk. B: