Archiv pro měsíc: Únor 2015

Dětský karneval

V sobotu 7.3.2015 od 14:30 Vás všechny srdečně zveme na dětský karneval do tělocvičny ZŠ Zbečník.

Čekají  Vás soutěže o ceny, rej masek, hudba, tance, vystoupí mažoretky, gymnastky, břišní tanečnice a free run.

Občerstvení zajištěno, přezůvky s sebou, vstupné dobrovolné.

Plakát.pdf

Nastává doba bronzová!

054

Mimořádně úspěšný víkend pro zbečnický nohejbal! Po překvapivém 3. místě sestavy Řehák, Vlach, Marek na silně obsazeném turnaji ve Skutči, kde se ze 17 zúčastněných týmů (převážně ligových) před námi umístili už jen pouze extraligová trojice Čakovic (Macurek, Kalous, Poncar) a sestava Pavla Kopa, nám v neděli udělali obrovskou radost naši žáci Vašek Pohl s Davidem Polákem, kteří po výborných výkonech zcela zaslouženě vybojovali vůbec poprvé pro Zbečník stupně vítězů na celo-republikovém poháru ČNS starších žáků v domácím prostředí!!! Před námi zůstali pouze jednoznační favorité: A družstva Českých Budějovic a Čakovic, i s nimi jsme ale sehráli vždy 1 vynikající a vyrovnaný set. Zdá se, že tedy nastává doba bronzová, 3. místo jsme dovezli z Kapr Cupu v Pardubicích, stejné umístění jsme uhráli také na memoriálu LH a znovu tedy další 3. místa.

Výsledky sobota Botas Cup Skuteč 2015: Zákl.skupina: Zbečník-Spoje Praha 2:0 (10-5, 10-6), Zbečník-Černčice (Padělek, Poláček, Koutný) 2:0 (10-6, 10-7), Zbečník-Bělá B (Žídek, R.Voříšek, Němec) 2:1 (9-10, 10-5, 10-7), Zbečník-Červinka team 2:0 (10-6, 10-7), Zbečník-Čakovice 0:2 (8-10, 8-10) Čtvrtfinále: Zbečník-Pardubice (Geba, Sam, Šoupal) 2:1 (8-10, 10-5, 10-8), Semifinále: Zbečník-Holice (Kop, Hoffman, Simon) 0:2 (5-10, 5-10), O 3.místo Zbečník-Hlinsko (Urubčík ,Urubčík, Němec) 2:1 (9-10, 10-5, 10-8).

Tento výsledek považuji za malý zázrak, vůbec jsem ho nečekal. Nevěřil jsme ani v postup do osmičky, ze skupin nepostoupili např. prvoligový Start Praha s Tůmou a mnozí další, ale od začátku se dařilo, bojovalo a nakonec perfektní, super zápas jsme sehráli i s pozdějším vítězem, kde jsme vedli 7:4 ve 2.setu a v obou setech byl stav 8:8, jen v semifinálovém zápase s Kopem jsme se pěkně pos…. už předem.. :)

Konečné pořadí: 1. Čakovice (Macurek, Kalous, Poncar), 2. Holice (Kop, Hoffman, Simon), 3. Zbečník (Řehák, Marek, Vlach), 4. Hlinsko (Němec, Urubčík, Urubčík), 5.-8. Červa team, Janci Rožnov, Bělá A, Pardubice.

Výsledky A týmu (Vašek, David) na poháru ČNS starších žáků neděle: Skupina A: Zbečník A-Kotlářka 2:0 (10-3, 10-3)!, Zbečník A-České Budějovice B 2:0 (10-4, 10-6)!, Zbečník A-Čakovice A 0:2 (8-10, 6-10), Zbečník A-Peklo 2:0 (10-1, 10-6). Čtvrtfinále: Zbečník-Čakovice B 2:0 (10-4, 10-5) Semifinále: Zbečník A-České Budějovice A 0:2 (5-10, 9-10), O 3. místo Zbečník A-Dolní Radechová 2:0 (10-5, 10-1)!

Přestože kluci měli silnější základní skupinu, od samého začátku hráli s velkou chutí a nasazením, zodpovědně a bez velkých výpadků. Hned první 2 důležité zápasy odehráli ve velkém stylu-s vůbec ne špatnou Kotlářkou Praha se vůbec nepárali (dvakrát 10-3!) a totéž předvedli vzápětí se silnou sestavou Budějovic s Lukášem a Tomášem Musilovými (10-4, 10-6!). V podstatě si tak zajistili 2. místo ve skupině, statečně pak bojovali i s velkým favoritem z Čakovic-zde v obou setech rozhodly naše slabší začátky, přestože jsme v závěru 1. setu dotáhli na 8-8, koncovka patřila soupeři. V posledním zápase skupiny jsme zdolali Peklo a mohli se soustředit na klíčové čtvrtfinále. Zde jsme nedali šanci Čakovickému béčku a mohli si tak užít semifinále s fenomenálními dvojčaty Koudelkovými z Českých Budějovic. V prvním setu nám soupeř nedal strojovou hrou příliš šancí, s tímto celkem je pak každá naše chybička vidět dvojnásob. Ovšem ve 2. setu se kluci drželi skvěle a dotáhli koncovku do stavu 9:9, zde dokonce ještě chytili 1. útok soupeře, ale bohužel přes veškerou snahu už 3. set nevydřeli-zde velká škoda 2 přímých bodů ze servisu za stavu 6:6! V boji o 3. místo jsme nezačali  Dolní Radechovou nejlépe, ovšem výborným servisem se dostali do vedení a to si pohlídali do konce první sady. Ve druhém setu to byl z naší strany pak už doslova koncert a nedali jsme soupeři vůbec čuchnout-10:1! Lépe jsem kluky ve dvojkách ještě zahrát neviděl, velká spokojenost s výkonem i bojovností obou dvou po celý průběh turnaje a jsem rád, že jsme udělali radost i několika přítomným nohejbalovým příznivcům! I přes velký výškový a silový hendikep, který naše dvojice má, jsme se tedy dokázali solidně držet i s nejlepšími celky v ČR a 3. místo uhráli až s nečekaně velkým přehledem, předvedená hra je příslibem do dalšího průběhu sezony, tak jen dál makat a s pokorou! :)

Naopak naše béčko (Jarda, Milan) se velice herně trápilo, naštěstí i tak to stačilo na postup přes Karlovy Vary do čtvrtfinále a tedy na dalších 8 bodů do poháru ČNS. Bohužel se kluci nedokázali ani zdaleka přiblížit k výkonům z posledních tréninků, jejich hru až příliš svazovala nervozita.

V krásném finále, kde byl k vidění skvělý nohejbal, zdolali Koudelkové Kalouse s Brožem dvakrát 10-7.

Turnaj proběhl organizačně bez problémů, díky patří tradičně Pohlovým za pomoc v kiosku, Borkovi a všem dalším co s turnajem pomáhali. Zpestřením byla účast Jana Vankeho coby trenéra Liaporu KV, či syna Vildy Ungermanna hrajícího za Kotlářku.

Konečné pořadí:1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A (Zdeněk Koudelka, Václav Koudelka), 2. TJ AVIA Čakovice A (Zdeněk Kalous, Adam Brož), 3. TJ Sokol Zbečník A (David Polák, Václav Pohl), 4. TJ Sokol Dolní Radechová (Patrik Levý, Tomáš Mareček), 5.-8. SK Kotlářka Praha (Nikolas Truc, Vilém Ungermann, Lukáš Novotný), TJ AVIA Čakovice B (Josef Hozman, Jana Hozmanová), TJ Dynamo ČEZ České Budějovice B (Lukáš Musil, Tomáš Musil), TJ Sokol Zbečník B (Jaromír Beran, Milan Vávra)

Pořadí poháru ČNS SŽ po úvodním turnaji: 1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A 68 bodů, 2. TJ AVIA Čakovice 56 bodů, 3. TJ Sokol Zbečník 50 bodů, 4. TJ Sokol Dolní Radechová 30 bodů, 5. SK Kotlářka Praha 15 bodů.

NM

fotky z domácího poháru

 

 

 

Nohejbalová sezona 2015: jedna velká výzva!

Nohejbalisty Sokola Zbečník čeká po loňském senzačním postupu v letošní sezoně historická premiéra ve 2. lize mužů. Družstvo Zbečníka bylo zařazeno do skupiny B-tzv. moravské. Jeho cílem je pro letošek pokusit se zachránit přímo, což by v osmičlenné skupině znamenalo skončit nejhůře na 6. místě.

Budeme hrát všechny domácí utkání od 9 hodin v sobotu a především na domácí prostředí a velkou podporu diváků znovu spoléháme, stejně jako v kvalifikaci o 2.ligu. Věříme, že si sportovní příznivci v Hronově najdou na nohejbal cestu a budou nás chodit podporovat v těžké konkurenci pravidelně. V našem kádru nedošlo k přílišným změnám, je tak stále poměrně úzký. Znovu věříme, že se budeme moci opřít o smečařské tahouny Valáška s Řehákem a také doufejme na bojovný a kolektivní výkon, který nás zdobil při domácí kvalifikaci.

Soupiska Zbečníka pro 2. ligu mužů: Hartman, Řehák, Valášek, Doležal, Vlach, Prouza, Andrýs, Kleandr, Bernard, Šimek.

Rozlosování 2.ligy mužů 2015 sk. B

4.4. TJ Sokol Zbečník-SK Bělá

11.4. TJ Sokol Třebíč-TJ Sokol Zbečník

18.4. TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol SDS Exmost Modřice B

26.4. R.U.M. Holubice-TJ Sokol Zbečník

3.5. NK Climax Vsetín B-TJ Sokol Zbečník

9.5. TJ Sokol Zbečník-NO Sokol Zlín-Prštné

16.5. TJ Sokol Zbečník-NK Rozvíz-Slovan Ivanovice na Hané

23.5. SK Bělá-TJ Sokol Zbečník

30.5. TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol Třebíč

13.6. TJ Sokol SDS Exmost Modřice B-TJ Sokol Zbečník

20.6. TJ Sokol Zbečník-R.U.M. NK Holubice

27.6. TJ Sokol Zbečník-NK Climax Vsetín B

29.8. NO TJ Sokol Zlín-Prštné-TJ Sokol Zbečník

5.9. NK Rozvíz-Slovan Ivanovice na Hané-TJ Sokol Zbečník

Nadějná mládež bude po dlouhých letech reprezentovat Východočeský kraj

Zbečník se rozhodl rovněž investovat do budoucna a přihlásil kromě 2. ligy mužů také Botas dorosteneckou extraligu. Spojili jsme kluky od nás a z Dolní Radechové a jsme rádi, že nakonec nás posílí ještě talentovaný Lukáš Kábrt z Rychnovku. Náš mladý tým bude v letošní sezoně v těžké soutěži spíše získávat zkušenosti a předpokládáme, že každý získaný bod bude úspěchem. Nový systém je poměrně zvláštní, hraje se na 7 zápasů, stačí pouze 4 hráči na 1 auto a převážně rozhodují dvojice, které se hrají hned 4. Bodování je: výhra 7-0, 6-1: 3 body, 5-2, 4-3: 2 body, prohra 3-4, 2-5: 1 bod a 1-6 0-7: 0 bodů. Tato dlouhodobá soutěž by měla být pro naše mladé naděje ideální průpravou do dalších let a školou, kluci se budou zlepšovat a je zde předpoklad, že by nejlepší z nich mohli hrát v budoucnu právě 2. ligu mužů. Od roku 2005 a posledního triumfu Velkých Petrovic v čele s Plachým, Doubravou, Kupským a dalšími, je to vůbec poprvé co se bude tato vrcholná soutěž na východě Čech hrát a doufáme tedy i zde v maximální snahu a soudržnost nově složeného týmu.

Soupiska Zbečníka pro BDL: Kábrt, Šimek, Levý, Pošepný, Pohl, Polák, Středa, Beran.

 Rozlosování BDL 2015

5.4. TJ Sokol I Prostějov-TJ Sokol Zbečník

12.4. TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol SDS Exmost Modřice

19.4. NK Zvěrkovice-TJ Sokol Zbečník

26.4.? TJ Sokol Zbečník-SK Start Praha

1.5. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A+B-TJ Sokol Zbečník

10.5. TJ Sokol Zbečník-SK Liapor Witte Karlovy Vary

17.5. Slovan Chabařovice-TJ Sokol Zbečník

24.5. TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol I Prostějov

31.5. TJ Sokol SDS Exmost Modřice-TJ Sokol Zbečník

14.6. TJ Sokol Zbečník-NK Zvěrkovice

21.6. SK Start Praha-TJ Sokol Zbečník

28.6. TJ Sokol Zbečník-TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A+B

(zač. 11 a 14 h.!)

30.8. SK Liapor Witte Karlovy Vary-TJ Sokol Zbečník

6.9. TJ Sokol Zbečník-Slovan Chabařovice

 Dorostenci budou hrát všechny své domácí zápasy v neděli od 14 hodin s výjimkou dvojutkání s Českými Budějovicemi A a B, kde 1. zápas začne již v 11.

STK vyhověla žádosti Zbečníka a ten tak může odehrát všechna svá domácí utkání jak 2. ligy, tak i Botas dorostenecké ligy v hronovské hale!

neděli 22.3. od 9 hodin bude TJ Sokol Zbečník pořádat v halách v Hronově a ve Zbečníku celo-republikový Pohár ČNS dorostu ve trojicích, kde postaví dvě sestavy už vzhledem k blížící se dorostenecké lize.

Jarní termíny poháru ČNS dorostu: 14.3. Semily trojice (týká se čtveřice Kábrt, Středa, Šimek, Pošepný), 22.3. Hronov, Zbečník trojice

Žáci začínají již v neděli doma!
Důležitá sezona čeká rovněž naše žáky, pokusíme se v silné konkurenci ročníků 2000 uspět v poháru ČNS mládeže i na MČR. Úspěch v této kategorii je v následujících 2 sezonách naším hlavním cílem a prioritou. Vybraní kluci budou také reprezentovat Východočeský kraj na OH mládeže v Plzni, která se bude konat v termínu 14.-19.6.
Především David Polák je posledním rokem v žácích (bohužel narozen v prosinci 2000) a přál bych mu nějaký opravdu pěkný výsledek, reálně to na medaili v letošním roce nevidím, ovšem může se stát cokoliv, musí však všichni opravdu tvrdě na sobě makat..

Soupiska žáků: SŽ: Pohl, Polák, Beran, Vávra, Jirásek, Bitnar. MŽ: Pokorný

Již v neděli 22.2. od 9 hodin budeme hrát 1.turnaj poháru ČNS starších žáků v domácím prostředí, postavíme minimálně dvě dvojice a pokusíme se vybojovat co nejlepší výsledek.

Termíny jarních pohárů ČNS SŽ: 22.2.: Zbečník, V. Dřevíč dvojice, 7.3. Čelákovice trojice, 14.3. Semily trojice.

Termíny MČR starších žáků: 5.-6. 9. dvojice a trojice, 17.10. jednotlivci.

Věříme znovu v mimořádně náročné sezoně v podporu celého Východočeského kraje

Rozpis poháru ČNS 2015

 

 

Nohejbalová sezona 2015 startuje!

Mimořádně nabitá nohejbalová sezona pomalu začíná. Velká výzva stojí před A týmem, který bude hrát od dubna poprvé v historii klubu 2. ligu mužů a náš oddíl se rozhodl ve spolupráci s Dolní Radechovou investovat do budoucnosti a přihlásil také Botas dorosteneckou ligu, kde budeme reprezentovat celý Východočeský kraj. Nohejbaloví fajnšmekři se tak mají v následujících měsících opravdu na co těšit, předtím však ještě ve Zbečníku mohou navštívit řadu očekávaných turnajů v různých kategoriích.

Nejbližší akce: 14.2. Memoriál Ládi Hrnčíře 2015 ve trojicích (Zbečník), 22.2. Pohár ČNS starších žáků ve dvojicích (Zbečník, Dřevíč?), 28.2. 2.ročník turnaje jednotlivců (Zbečník, V.Dřevíč?), 22.3. Pohár ČNS dorostu ve trojicích (Hronov, Zbečník).

 

 

 

 

Z Kapr Cupu bronz!

10950663_359854874215043_2525945283999285767_n

V Pardubicích na Kapr Cupu pohár za 3. místo zbečnické trojice Doležal, Řehák, Vlach. Celkově 6 výher 2-0, vyhraná základní skupina bez ztráty setu a jediná prohra 1-2 v SF. Na celém turnaji velice slušná hra, jako jediní jsme porazili celkové vítěze Tukánky v čele s Padělkem. Musím přeci jen vyzdvihnout výkon podle mě jasně nejlepšího smečaře celého turnaje Martina Řeháka a jsem moc rád, že tohohle kluka a hráče máme v týmu..
V úvodním zápase jsme překvapivě snadno zdolali silnou sestavu Havlíčkova Brodu, poté jsme si poradili ve výborném zápase s Tukánky (ve druhém setu to byl souboj bomberů, když nám dělal problémy Padělkův tvrdý útok, i zde jsme však dotáhli tento vyrovnaný set do zdárného konce). První set set s Konojedy byl jednoznačný, ve druhém došlo k našemu lehkému podcenění a museli jsme na konci otáčet stav ze 7-9. V posledním zápase skupiny jsme pak nedali šanci domácímu Dynamu A a zakončili tak úspěšnou základní skupinu.
V důležitém čtvrtfinále jsme po zodpovědném výkonu prošli už mezi nejlepší 4 celky turnaje. V semifinále jsme v derby po skvělém 1. setu, kdy soupeř Maňasovi nechytil jediný balon, bohužel nevydrželi, když přišly problémy na příjmu i chyby na útoku, ale v zápase o 3. místo jsme znovu zabojovali a porazili ve dvou setech vítěze druhé skupiny a staré známé kamarády Kůču a spol a zaslouženě tak získali ,,placku,,.
Sestava s Lukášem na bloku a Maňasem jako hlavním smečařem na útoku, ve které jsme hráli teprve podruhé od kvalifikace, má tedy prozatím bilanci 17-2 a zdá se, že by mohla být konkurenceschopná.

Naše výsledky: Zbečník-Havlíčkův Brod 2:0 (10-4, 10-7), Zbečník-Tukánci 2:0 (10-7, 10-9) Zbečník-Konojedy 2:0 (10-2, 10-9), Zbečník-Dynamo PCE A 2:0 (10-1, 10-7) 1. místo, 8 bodů sk. B.
ČF: Zbečník-Benešovice 2:0 (10-5, 10-4), SF: Zbečník-Pupci 1:2 (10-4, 7-10, 6-10), O 3.místo: Zbečník-MněNe 2:0 (10-7, 10-5).

Konečné pořadí

1. Tukánci (M.Padělek, R.Maška, Landovský)
2. Pupci (J.Andrýs, J.Kleandr, R.Voříšek)
3. Zbečník (M.Řehák, L.Doležal, L.Vlach)
4. MněNe (D.Konečný, J.Hoffman, D.Kučera)