Archiv pro měsíc: Leden 2015

Z memoriálu Jána Kureka v Neratovicích vezeme 2.místo!

10924759_357440114456519_2208097915563947210_n

Zbečnická sestava Martin Řehák, Václav Pohl a Lukáš Vlach se zúčastnila turnaje v Neratovicích. Nutno dodat, že až do třetice nám to takto vyšlo a vyrazili jsme, turnaje v Poličce a Ledči nad Sázavou nám totiž z různých důvodů nedopadly. Byli jsme tedy rádi, že to konečně vyšlo a sami byli zvědaví, jak nám to půjde. Menší obavy panovaly pouze z našeho bloku, jelikož Martin není ve trojicích zvyklý blokovat a příliš si na tomto postu nevěří, ale popral se s tím více než zdatně.

Prezentovalo se 20 trojic a nechyběli staří známí: dvě sestavy Hlavence-jedna kompletní z kvaldy o 2.ligu, druhá v čele s Vrtiškou, Honza Marek s Čelákovickými kluky, radechovský Filip Ulwer a také zřejmě největší favorit celého turnaje Janci v sestavě s batňovickým matadorem Dvořáčkem, naší budoucí zbečnickou posilou Janem Kleandrem (tzv. Pupákem) a Lukášem Koutným. Poměrně krutý systém turnaje určil, že ze čtyř pětičlenných skupin postupují pouze první 2 celky do čtvrtfinále, což také byl náš hlavní cíl pro tento turnaj.

Byli jsme nalosováni do skupiny B a úvodní zápas zvládli velice slušně, když jsme po dobrém výkonu zvítězili ve 2 setech. Ve druhém zápase v 1. setu Maňas doslova na útoku exceloval a protihráče rozstřílel, ve 2.setu se soupeř zlepšil a držel vyrovnaný stav, i s trochou štěstí jsme však koncovku zvládli. Ve třetím zápase se rozhodovalo v přímém souboji o vítězství ve skupině a 1. set nám příliš nevyšel, ztratili jsme ho a museli proti kvalitnímu sokovi pořádně zabrat. Podařilo se nám zlepšit hru, srovnat a i 3. set jsme pak zvládli vybojovat poměrem 10-7. To nám zajistilo důležité vítězství v naší základní skupině a v posledním zápase si mohl zakopat a zablokovat také Vašek. I tento zápas jsme zvládli ve 2. setech vyhrát. Šli jsme tedy do čtvrtfinále, tradičně klíčového zápasu turnaje, z 1.místa a čekal na nás tým Solidy.

V úvodu to bylo vyrovnané, ale podařilo se nám odskočit na 8:5, za tohoto stavu jsme ale začali trochu zmatkovat a soupeř dokázal vyrovnat. Za této konstelace byl time-out, který si vzal Martin, rozumnou volbou. Po něm jsme útok proměnili, ale soupeř znovu srovnal. Za devítek dal soupeř dlouhé a vysoké podání, které by Vaška pravděpodobně přeskočilo, v poslední chvíli jsem si tak musel říci a vybrat hlavou příjem, nahrávku a zakončení zvládli kluci na výbornou a my si tak pořádně oddechli. Také ve druhém setu soupeř kousal, ale Martin byl na útoku vynikající a od poloviny setu zcela nekompromisní. Mohli jsme se tak radovat z postupu už mezi nejlepší čtyři celky turnaje! Ve čtvrtfinále bojovala v pěkném utkání na 3 sety silná sestava Hlavence s Janky, ti přestože ve 3. setu ztráceli poměrem 5:7 dokázali stav otočit a derby v semifinále tak bylo na světě.

Jedno z těch památných utkání se odehrálo v semifinále, oba týmy se překonávaly v obětavosti a k vidění byl výborný nohejbal. Naše taktika byla jasná, převážně nechat Dvořku bez bloku a každý si měl hlídat to svoje. Do sedmiček jsme byli neustále o krůček vepředu, až pak se soupeř dostal do vedení, ale dvakrát jsme vyrovnali. Za stavu 9-9 měli Janci krásně nahráno, téměř ztracený míč se mi podařilo vrátit zpět na polovinu soupeře, ovšem ten měl i tak Dvořka krásně nalitý na hlavě, jenže trefil z první pouze do sítě! Obrovská radost a vedení 1-0 na sety pro nás. Druhý set začal soupeř dobře a vedl 1:3, znovu jsme zabojovali a stav otočili na 4:3. Obrovská tahanice a bitva pokračovala, dlouhé výměny gradovaly a oba soupeři se v poli překonávali. Stav došel opět do stavu 9:9, tentokrát se přes naší obrovskou snahu radovali Janci a rozhodnout tak musel 3.set. Martin vyhrál zkušeně los a tedy na začátek pro nás útok, který také proměnil. Janci okamžitě kontrovali, pak nás ale znovu Maňas fantastickým útokem poslal do vedení. Následně jsme chytili a byl tu nadějný brejk. Za stavu 8-6 soupeř reklamoval ruku Martina, hrálo se však dál (podle toho, co jsme viděl, zcela správně) a výměnu jsme urvali znovu my-9:6! Dvořka ještě kvalitním útokem snížil a vzápětí skončil Martinův kraťas v síti-9:8! Vzali jsme si oddechový čas, pevně jsem ale věřil, že vyhecovaný Martin jeden ze dvou útoků trefí a stalo se hned v 1. případě! Nadšený výkon blížící se tomu z kvalifikace o 2. ligu nás tedy poslal do finále, dali jsme do tohoto zápasu úplně všechno.

Zklamaní Janci v souboji o 3.místo nedali šanci Vrtiškovému Hlavenci a získali bronz. Na nás čekaly ve finále Kobylisy v čele se zkušeným smečařem Škabroudem, který dříve hrál extraligu (info od Pupáka).

Bohužel začátek nám příliš nevyšel, soupeři se dařilo bodovat, naopak my byli trochu v útlumu a přišly nějaké chybičky. Za stavu 2:6 jsme se přeci jen kousli a dokázali znovu velkou bojovností srovnat na 6:6. Rozhodujícím momentem možná celého zápasu byl stav 8:8, kde jsme chytili, ovšem Martina soupeř v nadějné pozici skvěle bodově zablokoval. První set jsme ztratili 8-10, to nás srazilo a poznamenalo i do začátku druhého setu. Tam to byl chvíli jeden velký zmar. Zatímco soupeři se dařilo, my nemohli dát bod, zcela vypadli z role a stav se zastavil na hrozivých 0-5. Teprve pak přišel náš první bod, soupeř si však udržoval vedení a zdálo se, že dokráčí k vítězství. Ani za beznadějného stavu jsme se však nevzdali a ještě se pokusili o téměř nemožné-dokázali jsme srovnat 3 body v řadě až na 9-9! Poslední útok soupeře však byl zcela nekompromisní a skončili jsme tak celkově na stříbrné pozici.

Porážka ve finále vždy zamrzí, rozhodly horší a trošku ospalejší začátky obou setů. Smečaře soupeře jsme na rozdíl třeba od J. Dvořáčka neznali. Ten kopal velice dobře a zkušeně a asi zaslouženě hlavně díky němu Kobylisy zvítězily. My už nepodali takový výkon jako v úžasném semifinále, 2.místo je i tak skvělým úspěchem. Celý náš tým lze pochválit za výborný a bojovný výkon-krásný, pohodový turnaj i výsledek!

Naše výsledky-zákl. skupina: Polas team-Minotauři 2:0 (10-6, 10-6) Polas team-Všetaty 2:0 (10-1, 10-7), Polas team-Solidní nejistota 2:1 (7-10, 10-5, 10-7) Polas team-El Notoriko 2:0 (10-5, 10-5). 1.místo sk. B

Čtvrtfinále: Polas team-Solida 2:0 (10-9, 10-6)

Semifinále: Polas team-Janci 2:1 (10-9, 9-10, 10-8)!

Finále: Polas team-Kobylisy 0:2 (8-10, 9-10)

Celkové Pořadí: 1.Kobylisy, 2.Polas team, 3.Janci, 4.Hlavenec.

V Pardubicích triumfovala Vankeho sestava

10530684_355032984697232_4931699237765009287_n2015-01-10_080

Turnaj, jaký nemá u nás téměř obdoby, uspořádal znovu Oskar a jeho pořadatelský tým v univerzitní hale Dynama Pardubice. Záplava extraligových hráčů a reprezentantů ČR tentokrát byla téměř neskutečná a zřejmě největší ze všech dosavadních ročníků, bylo se tedy hned od samého začátku, na co se dívat. Celkově se zúčastnilo 32 týmů a my byli nasazení díky Lukáši Flaksovi a jeho jménu, které si udělal v extraligovém Šacungu, do 2. koše. Do základní skupiny jsme dostali staré známé-Břízu například s Patrikem Černým ze Slavie Hradec Králové, silný Rožnov s ,,Pupákem,,, Lukášem Koutným a Kubou Chadimem, k tomu z 1. koše jednoho z největších favoritů turnaje-České Budějovice A v čele s fenomenálním Chalupou.
Hned na úvod bratrovražda s Rožnovem. Začátek nám vůbec nevyšel, byla vidět nesehranost a hned jsme prohrávali 0:4. Stáhli jsme sice na rozdíl jediného bodu, avšak nejdelší výměnu zápasu získal i s trochou štěstí soupeř a set poté už dotáhl do vítězného konce (7-10). Naštěstí úvod 2.setu byl zcela opačný, utvořili jsme si náskok, který jsme postupně zvyšovali a uhráli tak důležitou lepší remízu (10-3). Pak nás čekala Bříza, první set jsme měli od začátku navrch a s přehledem vyhráli. Do poloviny 2. setu se soupeř držel, ale nakonec jsme díky zlepšené hře dotáhli i 2. set k vítězství a zajistili si tak postup ze skupiny. Rožnov statečně vzdoroval Budějovicím, avšak oba sety v koncovkách ztratil (8-10, 9-10), a měli jsme tak před posledním zápasem již jisté 2. místo. K prvenství ve skupině by bylo třeba zdolat Chalupu a to byl přetěžký úkol. Bohužel jsme nezachytili začátek zápasu, především na mě byla znát na nahrávce nervozita a soupeř utekl na 1-6. Zabojovali jsme a stáhli na rozdíl jediného bodu, ale Chalupa svým typickým úderem vysoko nad naše hlavy nekompromisně ukončil šanci na prvenství ve skupině (8-10). Ve druhém setu se hrálo téměř bod za bod, Lukáš se výborně na síti rozehrál a drželi jsme krok. Poslední útok jsme chytili a následně proměnili, a získali tak proti favoritovi v kompletní první extraligové sestavě cennou remízu.
V předkole jsme narazili na Dynamo Pardubice B a při rozkopávání soupeř vypadal velice nebezpečně. Naštěstí v zápase se mu příliš nedařilo, naopak my hráli v pohodě a po dobrém výkonu přesvědčivě vyhráli 2:0 na sety. Už teď jsme ale věděli, že nás v osmifinále čeká obhájce loňského prvenství-Modřice v sestavě Pospíšil, Topinka, Bíbr.. V neskutečné konkurenci se nedalo z vítězů skupin v podstatě vybírat a kdy se vám poštěstí si zahrát proti takovému soupeři.. Takže takzvaný zápas za odměnu, i když bez žebříku se proti Pospíšilovi nehraje úplně dobře.. :)
Statečně jsme vzdorovali a snažili se soupeři nedat žádný míč zadarmo. Jenže tohle byl už opravdu jiný level, především ve 2. setu kopal Pospíšil neskutečné údery. V tomto zápase se na útoku velice dařilo proti možná nejlepšímu blokaři v ČR i Honzovi, který svými skákanými útoky soupeře slušně trápil. Obsadili jsme tedy celkově solidní 9.-16. místo, potvrdili tak nasazení pořadatele a zanechali slušný dojem. Zahrát si na takovém turnaji s těmito soupeři a hráči byl velký zážitek, i když trocha respektu a nervozity tam byla. Poděkování patří Lukáši Flaksovi, který prokázal své herní i morální kvality.
Ještě o zápas dříve se v předkole smolně o jediný míč rozloučil s turnajem Rožnov, který padl po velkém boji s favorizovanou prvoligovou Zručí, Černčice s Maňasem bohužel ve dvou setech vypadly proti Čakovicím (Kalous, Pachman, Simon). Slavia HK (přes zranění Lukáše Součka) ve vyhecovaném zápase zdolala ve 3 setech Mnichovo Hradiště A v sestavě s Modřickým Bertkem, avšak v osmifinále jim vystavil nekompromisně stopku Chalupa. Jedno z nejhezčích a nejvyrovnanějších osmifinále nabídl souboj Holic se Zručí, v obou setech se na devítkách radoval Kopův celek s Mrákavou a Adamcem, Čakovice se musely možná překvapivě sklonit před výborně hrajícím Červinkou (Žďárem).
Pak už zde bylo čtvrtfinále a další nádherné zápasy a souboje. Do osmičky se dostaly téměř výhradně extraligové týmy (výjimkou prvoligový Žďár nad Sázavou a snad ještě Radotín, i když Doubravu nelze zcela považovat za prvoligistu). Největší překvapení se zrodilo v duelu Čelákovic s Modřicemi, kde Spílkův tým vyhrál po boji dvakrát 10-9 a obhájce prvenství tak skončil před branami semifinále. Holice si rovněž ve dvou setech poradily s Radotínem v čele s ,,Žábou,, (Doubravou), další 2 čtvrtfinále rozhodoval až 3.set. Nadřelo se Brno v čele s Vankem, které potrápil Červinkův Žďár, ale nakonec to zde favorit zvládl. Nejvyrovnanější čtvrtfinále (a dá se říci souboj zkušenosti s mládím) rozhodoval až poslední míč ve 3. setu a Chalupa a spol. se museli sklonit před skvěle hrajícím veteránem Ešnerem z Českého Brodu.
První semifinále bylo jasnou záležitostí Pavla Kopa, který perfektním výkonem nedal žádnou šanci Spílkovi, to ve 2. semifinále byl k vidění obrovský boj a Vanke vyhrál až v obou dramatickým koncovkách. V boji o 3. místo pak Český Brod znovu zabojoval a dokázal otočit zápas s Čelákovicemi a zaslouženě tak získal bronz. Ve finále proti sobě nastoupili hlavní tahouni reprezentace ve trojicích: Kop versus Vanke a ze začátku měly navrch Holice. Od druhého setu se však projevila vyrovnanější sestava Brna a tento tým v sestavě Vanke, Rosenberk a Vedral, tak na celém turnaji triumfoval.

Videa z natočených zápasů
Zbečník-Rožnov:
Zbečník-Dynamo B:
Zbečník-Modřice:

Fotky:

PCE OPEN 2015 Naše výsledky:
Základní skupina: Zbečník-Rožnov (J.Chadim, J.Kleandr, L.Koutný) 1:1 (7-10, 10-3), Zbečník-Bříza (Černý, Felgr, Černý) 2:0 (10-4, 10-6), Zbečník-České Budějovice A (J.Chalupa, P.Ryneš, J.Vondrášek) 1:1 (8-10, 10-9). 2. místo skupina G, 4 body.
Předkolo PO: Zbečník
-Dynamo Pardubice B (Lakomčík, Němec, Paďour) 2:0 (10-3, 10-3)
Osmifinále: Zbečník
-Modřice (Pospíšil, Bíbr, Topinka) 0:2 (7-10, 6-10)

Radotín (Doubrava, Chytra, Volejník)
Žďár nad Sázavou (Červinka, Voldřich, Šoupal)
České Budějovice A (Chalupa, Ryneš, Vondrášek)
9.-16. Zbečník (Flaks, Andrýs, Vlach)

Výborné představení zbečnických nohejbalistů v Letovicích

fotky z Letovic

Report: Dorazili jsme do Letovic nakonec vlakem a hned si s námi zalaškoval těžký los, když navíc na 1. zápas ve skupině proti sobě určil právě účastníky zájezdu: PPP (Valášek, Hartman, Bernard) versus Zbečník. Tradiční sestava (ZPZ) doznala v pátek v půl 11 večer na poslední chvíli změny, když místo Culdy jel a hrál se mnou a s Kebabem malej Váša. V brutální konkurenci spousty ligových hráčů, která na nás čekala (zúčastnili se například Kop, Topinka, Šlézar a další), bych považoval každý uhraný set za úspěch, nakonec jsme se však drželi až překvapivě více než slušně. První zápas s našimi kluky byl z obou stran spíše rozehřívací a dopadl čistou plichtou (z čehož jsme přílišnou radost neměli ani 1 tým, vzhledem k tříbodovému systému (za vítězství 2-0 3 body, za lepší remízu 2 body) jsme totiž oba ztratili 2 body, my navíc ve 2. setu ztratili čtyřbodový náskok.) Po tomto utkání se Valdův tým PPP v čele právě s Tomášem rozehrál k úžasné jízdě, když kosil jednoho soupeře za druhým a neztratil od zápasu s námi až do semifinále ani jediný set! My ve druhém zápase narazili na dalšího kvalitního soupeře (Lenin), po vydařeném 1. setu se nám ale druhý už tak nepovedl a výsledkem byla horší remíza a teda znovu 1 bod. Ve 3. zápase náš čekal Smrček A a na síti výborný modřický dorostenec Halva (vítěz Poličky, či naposledy v Letovicích druhý), znovu jsme se však drželi výborně. První set jsme za devítek po velkém boji urvali a ve druhém setu vedli ještě 9-7! Bohužel jsme nedokázali ani jeden ze 3 mp proměnit a zajistit si tak postup ze skupiny. Zavládlo tak zklamání, protože jsme tak ve výborně rozehraném utkání získali znovu pouze bod a v posledním zápase s dalším nabitým týmem (Lezník B-Maňas, Geba, Honza Marek) jsme nesměli prohrát, protože to by byla pro nás stopka. Znovu jsme bojovali a dotáhli vyrovnaný první set do stavu 9-9, opět však koncovku po výborném zkrácení od Geby získal právě soupeř. Když jsme ve 2.setu prohrávali 3-5 a měli už trochu svěšené hlavy, zdálo se, že to je náš poslední zápas. Pak však přišlo naše zmrtvýchvstání, velkou bojovností jsme dokázali srovnat a v napínavém závěru doslova vydřít vítězství 10-8 a tedy i postup ze skupiny (ze 3. místa), což beru za dané konstelace a silné skupině jako velký úspěch. O tom, že nám los vůbec nepřál, svědčí pak konečné výsledky turnaje, když jsme se utkali v naší skupině s celkově 3. a 4. týmem turnaje a v osmifinále nás čekal pozdější finalista Čunín-ten ze druhého místa šel ze základní skupiny pouze proto, že v ní měl suverénního vítěze turnaje Kopovy Holice.. V prvním setu s Čunínem jsme však předvedli nejlepší výkon dne a dokázali i proti tomuto soupeři v čele s ligány Pírkem a Šlézarem získat velice cenný set poměrem 10-7. Ve druhém setu už soupeř ukázal svoji velkou kvalitu a nedal nám šanci (3-10). Ve třetím setu jsme se ještě snažili bojovat, nekompromisní klepák do paty od Šlézara však ukončil zápas, padli jsme však se ctí poměrem 8-10. Celkově tedy spokojenost s naším vystoupením, o naději na osmičku nás připravil nedotažený 2. set s Halvovým Smrčkem, což nás stálo 2. místo ve skupině, na druhou stranu to vypadalo v průběhu druhého setu s Maňasovým týmem, že ani po slušných výkonech ze skupiny vůbec nepostoupíme. Pro Vaška to jsou další obrovské zkušenosti, Kebab si odtáhl celý turnaj na síti a zahrál celkově velice dobře. Valdův tým rozjetý jako lokomotiva doslova přejel ve skupině Smrček, Lezník i Lenin, uspěl lehce i v osmifinále, ve čtvrtfinále si pak smlsl na Eskadře smrti, které znovu nedal vůbec šanci a v semifinále ho tak čekal právě Čunín. K vidění byl krásný a bojovný zápas, o něco lepší však byl bohužel soupeř, který hrál skvěle a bodovali zde jak Pírek, tak Šlézar. Po prohře 8-10, 7-10 tak na kluky čekal boj o 3. místo. Maňasův tým už ve skupině kluci porazili 10-6, 10-3 a když získali i 1. set zápasu o bronz 10-5 zdálo se, že se bude ve vlaku na zpáteční cestě slavit ,,bedna,,. Bohužel však už 8. zápas dne zanechal na Valdovi a spol. stopy a značnou únavu, zápas nakonec urval ve 3 setech Lezník. I tak výkon a výsledek PPP na tomto nabitém turnaji vynikající, také 3. místo Maňase skvělé (nejtěžší chvílí si Martinův tým prošel ve čtvrtfinále, kdy ve 3. setu proti Padělkovým Tukánkům otočil ztracený stav 6-9) a celkově tak turnaj pro Zbečník více než slušný. Třešinkou na dortu byla již téměř tradiční individuální cena pro Vaška, který znovu ohromil místní pořadatele, kteří při konci turnaje pochválili zbečnickou mládež (ta si zde dala zřejmě i nejvíce palačinek..) Finále jako celý turnaj bylo jednoznačně v režii Holic a hlavně nejlepšího nohejbalisty roku 2014 Pavla Kopa..

Výsledky Zbečníka (Lukáš Doležal, Václav Pohl, Lukáš Vlach):

Zbečník-
PPP (Valášek, Hartman,Bernard) 1:1 (8-10, 10-8), Zbečník-Lenin 1:1 (10-8, 6-10), Zbečník-Smrček A (Halva, Bednář, Bednář) 1:1 (10-9, 9-10), Zbečník-Lezník B (Řehák, Marek, Kysilka) 1:1 (9-10, 10-8), 3. místo sk. A, 5 bodů, osmifinále: Zbečník-Čunín (Pírek, Pírek, Šlézar) 1:2 (10-7, 3-10, 8-10)
Výsledky PPP (Tomáš Valášek, Tomáš Bernard, David Hartman)
PPP-Zbečník 1:1 (10-8, 8-10), PPP-Smrček 2:0 (10-9, 10-4), PPP-Lenin 2:0 (10-5, 10-4), PPP-Lezník 2:0 (10-6, 10-3). 1. místo 10 bodů, sk. A, osmifinále: PPP-Pivovar 2:0, čtvrtfinále: PPP-Eskadra 2:0, Semifinále: PPP-Čunín 0:2 (8-10, 7-10), O 3. místo PPP-Lezník B 1:2 (10-5, 8-10, 8-10)
Finále: Holice-Čunín 2:0 (10-6, 10-6)
Celkové pořadí: 1. Holice (Kop, Hoffman, Kučera), 2. Čunín (Pírek, Pírek, Šlézar), 3. Lezník B (Kysilka, Řehák, Marek), 4. PPP (Valášek, Hartman, Bernard)