Archiv pro měsíc: Březen 2014

Statečný boj našeho nově se rodícího B týmu

Nohejbal: Přátelské utkání Zbečník B-Dvůr Králové nad Labem 2:3

Béčko odehrálo ve 4 lidech (Milan Ansorge, Dan Bitnar, Libor Hejduk a Venda Pohl) celý náročný přípravný zápas proti ambicióznímu soupeři, který letos hodlá zaútočit na postup z okresní soutěže Hradecka.

První dvojka Milan s Danem velmi smolně prohrála na devítky rozhodující set prvního zápasu, poté Libor s Vaškem také po horším začátku soupeři statečně vzdorovali, ve 2.setu dokonce vedli 9-7 a měli útok, třetí set ale nakonec nevybojovali. Po dvou utkáních dvojic to tedy bylo 0-2 přes naše slušné výkony.

Milým překvapením pro mě byl výkon naší trojice. Všichni zahráli excelentně a vynikajícího soupeře zcela zaslouženě porazili 3-2 na sety! Vedli jsme 2-0, soupeř v dramatickém čtvrtém setu zvítězil 10-9 a vynutil si rozhodující set, tam naši borci ale znovu zabojovali a snížili na 1-2! Milan odtáhl na síti všech 5 setů a dařilo se mu téměř vše, na co sáhl, stejnou porci zvládla odehrát na zadáku (a nutno říci, že také skvěle) i naše velká naděje Venda.

Vzápětí Milan s Danem po bezchybném výkonu jasně ve 2 setech vyhráli dvojku (10-4, 10-5!) a srovnali na 2-2!

Rozhodující zápas začal z našeho pohledu skvěle, Vašek s Liborem se nesli na vlně euforie a vyhráli 1. set 10-6, ve druhém setu ale nezachytili začátek a soupeř srovnal. Rozhodující set byl do půlky setu zcela vyrovnaný, v závěru přeci jen měl Dvůr o něco více sil a také zkušeností a dotáhl zápas do vítězného konce.

Velmi povedená příprava, naši bojovali jeden za druhého a všichni hráli opravdu výborně. Jen tak dál! :)

Elite Cup 034

Ze Semil vezeme 15 bodů!

Veliký úspěch našeho mladého družstva, na tradičním turnaji mladých nadějí-Elite Cupu v Semilech obsadil v kategorii starších žáků Sokol Zbečník v sestavě Václav Pohl a Jaromír Beran 5.-8.místo z 18 dvojic a získal tak 15 cenných bodíků do poháru ČNS! V mimořádně nabité konkurenci je tento výsledek minimálně srovnatelný s vítězstvím na Poslední smeči ještě z mladších žáků. fotky:

Video z krásného finále!!!!

V sobotu se konal ve Zbečníku nohejbalový turnaj jednotlivců za účasti 16 hráčů z celé republiky. Protože se turnaje v singlu příliš nekonají, byl o tuto novinku mezi nohejbalisty velký zájem a na východ Čech dorazili mj. i dvě singlové osobnosti tohoto sportu: Michal Plachý a Karel Hron.

Ve skupinách se hrálo o nasazení do play-off, silnou skupinu A ovládl Michal Plachý, skupinu B vyhrál domácí favorit Jan Andrýs, ve skupině C suverénně vládl Karel Hron a ve skupině D nečekaně vyhrál zbečnický Vlach.

V osmifinále došlo k překvapivému vyřazení domácího Andrýse, který bojoval nejen se soupeřem, ale i s nevolností a vysokou teplotou a nakonec podlehl Krejčíkovi z Pekla, ostatní favorité potom nezaváhali.

Ve čtvrtfinále se Plachý nepáral s oddílovým kolegou Hyžákem, v pekelském derby nestačil Krejčík na talentovaného Příhodu, Karel Hron si poradil s bojovným Urubčíkem ze Slavie Hradec Králové a v nejvyrovnanějším čtvrtfinále bojoval domácí Vlach podporovaný zaplněnou halou na 3 sety s favoritem ze Startu Praha Kupským, nadějné vedení jak v prvním (6-2 a 9-7), tak i v rozhodujícím setu (7-5) ale promarnil a senzace se nekonala.

V prvním semifinále nastoupil Michal Plachý proti Mariánu Příhodovi a nedal mu razantní hrou šanci, taktéž Karel Hron si poradil ve dvou setech s Kupským a očekávané finále Plachý versus Hron bylo na světě.

A byla to famózní podívaná! První set pro sebe vybojoval Hron nejtěsnějším poměrem 10-9, ve druhém se dostal Plachý do vedení 8-4 a vedení už nepustil (10-8).  Šlo se tedy do třetího setu, který se i kvůli přítomným divákům hrál celý, tedy od stavu 0-0. Parádní bitva vrcholila, oba hráči se překonávali v obětavosti a k vidění byl zcela špičkový singl. V závěru se dostal Plachý do vedení 8-6 a ještě 9-8. Poslední útok od radechovského rodáka ale skončil v autu a radoval se tedy favorit největší-reprezentant Karel Hron. V souboji o 3.místo potvrdil roli favorita Kupský, který porazil ve dvou setech pekelského Příhodu.

Poděkování patří hráčům za kvalitní výkony, sponzorům za hezké ceny, přítomným divákům za podporu a všem kdo s turnajem pomáhali-především pak Petře Pohlové za celodenní pomoc v kiosku!!!

Výsledky:

Skupina A: Plachý-Bílek 2-0 (10-9, 10-8), Kupský-Krejčík 2-0 (10-3, 10-6), Plachý-Krejčík 2-0 (10-3, 10-5), Kupský-Bílek 1-1 (10-5, 8-10), Krejčík-Bílek 1-1 (1-10, 10-8), Plachý-Kupský 2-0 (10-8, 10-9). Pořadí: 1.Plachý 6 bodů, 2.Kupský 3 body, 3.Bílek 2 body, 4. Krejčík 1 bod.

Skupina B: Andrýs-Havelka 2-0(10-8, 10-3), Vala-Urubčík 1-1 (9-10, 10-6), Andrýs-Urubčík 1-1 (9-10, 10-8), Vala-Havelka 0-2 ( 8-10, 8-10), Urubčík-Havelka 2-0 (10-5, 10-8), Andrýs-Vala 1-1 (7-10, 10-8). Pořadí: 1.Andrýs 4 body, 2.Urubčík 4 body, 3.Havelka 2 body, 4.Vala 2 body.

Skupina C: Hron-Kratochvíl 2-0 (10-3, 10-6), Tomek-Hostinský 1-1 (2-10, 10-6), Hron-Hostinský 2-0 (10-5, 10-6), Tomek-Kratochvíl 2-0 (10-3, 10-6), Hostinský-Kratochvíl 2-0 (10-5, 10-5), Hron-Tomek 2-0 (10-8, 10-1). Pořadí: 1.Hron 6 bodů, 2.Hostinský 3 body, 3.Tomek 3 body, 4.Kratochvíl 0 bodů

Skupina D: Vlach-Koutný 2-0 (10-1, 10-2), Hyžák-Příhoda 1-1 (10-9, 5-10), Vlach-Příhoda 1-1 (5-10, 10-7), Hyžák-Koutný 2-0 (10-7, 10-2), Příhoda-Koutný 1-1 (2-10, 10-6), Vlach-Hyžák 2-0 (10-2, 10-8). Pořadí: 1.Vlach 5 bodů, 2.Příhoda 3 body, 3.Hyžák 3 body, 4.Koutný 1 bod.

Osmifinále: Plachý-Vala 2-0 (10-8, 10-3), Hostinský-Hyžák 0-2 (4-10, 9-10), Tomek-Příhoda 0-2 (6-10, 5-10), Andrýs-Krejčík 0-2 (9-10, 6-10), Vlach-Kratochvíl 2-0 (10-1, 10-3), Kupský-Havelka 2-0 (10-8, 10-6), Urubčík-Bílek 2-0 (10-3, 10-9), Hron-Koutný 2-0 (10-2, 10-4)

Čtvrtfinále: Plachý-Hyžák 2-0 (10-5, 10-5), Příhoda-Krejčík 2-0 (10-4, 10-8), Vlach-Kupský 1-2 (9-10, 10-9, 7-10), Hron-Urubčík 2-0 (10-5, 10-7)

Semifinále: Plachý-Příhoda 2-0 (10-3, 10-4), Hron-Kupský 2-0 (10-5, 10-5)

O 3.místo: Kupský-Příhoda 2-0 (10-5, 10-2)

Finále: Hron-Plachý 2-1 (10-9, 8-10, 10-9)

Celkové pořadí: 1.Karel Hron (SK Liapor Karlovy Vary), 2.Michal Plachý (NK Climax Vsetín), 3.Tomáš Kupský (SK Start Praha), 4.Marián Příhoda (TJ Peklo nad Zdobnicí), 5.Lukáš Vlach (TJ Sokol Zbečník), 6.David Urubčík (Slavia Hradec Králové) ,7.Tomáš Hyžák (NK Climax Vsetín), 8.Jan Krejčík (TJ Peklo nad Zdobnicí), 9.Jan Andrýs (TJ Sokol Zbečník), 10.Michal Hostinský (TJ Peklo nad Zdobnicí),11.Stanislav Tomek (NK Climax Vsetín), 12.Vít Havelka (TJ Sokol SDS EXMOST Modřice) 13.Josef Bílek (Sokol Kostelec-Konojedy), 14. Tomáš Vala (NK Climax Vsetín), 15.Lukáš Koutný (NK Sokol Černčice), 16.Petr Kratochvíl (Sokol Kostelec-Konojedy).

Nohejbalový turnaj jednotlivců

Zítra od 9 hodin zápasy skupin, odpoledne pak play-off, předpokládaný konec 17-17.30 hodin.