Archiv pro měsíc: Květen 2014

Sokol Zbečník A-Horní Radechová 5:0

Hned další den po sladkém triumfu v Batňovicích nás čekalo další mistrovské utkání v KP. Tentokrát jsme doma přivítali po hokejovém čtvrtfinále mimořádně až od 18 hodin celek Horní Radechové. Cílem bylo potvrdit body z předchozího dne, hrát zodpovědně a nic nepodcenit, což by byla po středě určitě velká škoda.

Jan Andrýs, David Hartman-M.Seidl, M.Kupský 2:0 (10-6, 10-5) 1:0

Kromě úplného začátku utkání, kdy David dorazil na poslední chvíli nerozkopaný a prohrávali jsme 0:2, nenechala naše hlavní dvojice nikoho na pochybách, kdo že je pánem na hřišti a získala pro Zbečník 1.bod.

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-R.Riedl, M. Chráska 2:0 (10-3, 10-2) 2:0

Zodpovědný a bojovný výkon podala naše druhá dvojice. Dařilo se nám bodovat, Gulda skvěle servíroval a soupeř chyboval. Výsledkem toho bylo, že hostující dvojka získala za dva sety pouhých 5 bodů.

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-J.Celba, M.Kupský, M.Seidl 2:1 (10-6, 8-10, 10-6) 3:0

Tento zápas byl ve znamení mnoha dohadů a sporných míčů. První set jsme zvládli na jedničku, ve druhém setu jsme vedli 6:4, avšak soupeř se tříbodovou šňůrou dostal do vedení a svůj první set nakonec trochu se štěstím získal. Naše trojka se ovšem na rozhodující 3.set výborně zkoncentrovala a povolila soupeři jediný bod.

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-R.Riedl, M.Chráska, J.Chráska 2:1 (10-6, 9-10, 10-6) 4:0

Do půlky prvního setu se hrál vyrovnaný zápas, pak jsme zlepšili hru, zabojovali a 1.set získali. I ve druhém setu jsme měli otěže utkání pevně v rukou a vedli 8-4 a pak ještě 9-7. Tradiční nepochopitelný výpadek ovšem znovu přišel, série chyb na útoku a bylo srovnáno. Naštěstí jsme se dali do kupy a 3.set zvládli stejně jako předchozí trojka výborně.

Lukáš Doležal, Matěj Šimek-J.Celba, J.Chráska 2:1 (10-5, 6-10, 10-9) 5:0

V prvním setu naše vložená dvojice zahrála velmi dobře a jasně zvítězila. Ve druhém setu se ale soupeř zlepšil a když se k tomu přidala slabší hra a chyby našich, bylo srovnáno. Rozhodující set byl vyrovnaný, ale stále jsme vedli. Za stavu 9:9 soupeř zkazil servis a daroval nám tak vítězství s nulou. Paradoxem je, že tato naše dvojka vyhrála 3.set za devítek už potřetí v řadě.

Pochvala celému týmu za zodpovědný přístup k utkání! ZPZ!

Vítězné tažení Zbečníka pokračuje!

Vítězné tažení Zbečníka pokračuje!

Batňovice-Sokol Zbečník A 3:5
K přímému souboji o 1.místo tabulky zavítali nohejbalisté Sokola Zbečník A na horkou půdu dosud rovněž neporažených Batňovic. Utkání mělo pikantní příchuť zejména pro Honzu Andrýse, který k nám přišel před sezonou právě od tohoto velkého rivala, a tak bylo samozřejmě na denním pořádku vzájemné špičkování a mnoho průpovídek (zejména tradičně ze strany soupeře). Dlouhodobě se nám v Batňovicích vůbec nedaří, naposledy jsme ale měli k výhře hodně blízko, když nám scházel vloni za stavu 4:3 na zápasy a 9:9 ve 3.setu v utkání dvojic 1 jediný míč. Na druhou stranu jsme v současné slušné pohodě a bojovné náladě v mančaftu věřili, že tentokrát to už vyjde.

Utkání trvalo téměř 3 a půl hodiny a k vidění byl pěkný a bojovný zápas z obou stran.

J.Minařík, M.Sedláček-Z.Prouza, L.Vlach 2:1 (10-9, 8-10, 10-8) 1:0

Velmi vyrovnaný zápas se odehrál v úvodním klání. Po celý první set jsme byli o krok vepředu, žel za stavu 9-9 jsem přetáhl příjem, což se nám stalo osudným. Ve druhém setu jsme začali výborně a ujali se čtyřbodového vedení, soupeř sice dotáhl na jediný bod, avšak závěr jsme si tentokrát pohlídali a bylo srovnáno. V rozhodujícím setu byly k vidění dlouhé výměny a velká bojovnost na obou stranách, klíčová výměna přišla za stavu 8-8, když jsme neproměnili v bod 4 útoky za sebou, Michal Sedláček na poslední chvíli vytáhl těžký míč v poli a soupeř pak devítku bohužel pro nás získal, vzápětí jsme zkazili kraťas a 1.bod tak putoval na stranu domácích a jejich hlavní dvojice.

J.Dvořáček, J.Kleandr-J.Andrýs, D.Hartman 1:2 (4-10, 10-6, 6-10) 1:1

Naše první dvojka začala skvěle a v 1.setu po výborném výkonu nedala domácím šanci. Batňovice se však na začátku druhého setu dostaly ihned do trháku, vycítily šanci a po zlepšeném výkonu srovnaly na 1:1. Rozhodující set ovšem nenechal nikoho na pochybách, kdo že se nakonec bude radovat z vítězství, Honza s Davidem k němu zodpovědným a koncentrovaným výkonem dokráčeli a srovnali stav utkání před trojkami na zasloužených 1:1.

J.Minařík, M.Sedláček, P.Horák-L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach 1:2 (10-8, 6-10, 5-10) 1:2

Úvod utkání patřil Zbečníku, ten se dostal do vedení 8:5 a zdálo se, že už 1.set nepustí. Přišla však tradiční naše bolest-velký výpadek v koncovce a porazili jsme se sami několika chybami na útoku za sebou. Druhý set měl do své poloviny zcela vyrovnaný průběh, pak však jsme se přece jen utrhli a srovnali na 1:1. To nás povzbudilo a ve 3.setu jsme domácím nepovolili jediný bod, když především Lukáš na bloku kraloval.

J.Dvořáček, J.Kleandr, J.Kupský-J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek 2:0 (10-8, 10-9) 2:2

V dalším utkání trojic nám trochu vázla mezihra, soupeři se naopak v 1.setu dařilo a ujal se vedení 1:0 na sety. Začátek druhé sady však byl jasně v naší režii a za stavu 7-1 bych na soupeře nevsadil ani pětník. Jenže po sérii našich chyb v mezihře jsme znervózněli a to, na co je expertem spíše naše trojka, se opravdu stalo. Ani vedení ještě 9-7 nám nestačilo a soupeř, ač pravděpodobně stále ani neví jak, vyrovnal na 2:2. Po tomto mači zavládla v našem táboře velká frustrace a vkrádaly se chmurné myšlenky vzhledem k dalšímu vývoji. Hodně měla opět napovědět vloženka…

P,Horák, J.Kupský-L.Doležal, M.Šimek 1:2 (10-7, 8-10, 9-10) 2:3

Zlomový zápas jsme začali solidně a dostali se do nadějného vedení 7:5, koncovku jsme ale vůbec nezvládli a set ztratili. Ve druhém setu byl ve dvoubodovém trháku naopak soupeř, naštěstí tentokrát závěr patřil nám. V napínavém rozhodující setu Batňovice vedly 7-5 a ještě 8-6, Lukáš nekompromisním útokem snížil a pak jsme vybojovali srovnání. Za osmiček poslal Petr Horák svůj útok do autu, vzápětí však znovu vyrovnal a opět musel o všem rozhodnout poslední míč. Matěj útočil poměrně daleko od sítě, brutální morda však Petrovi div nezlomila nohu :-) a pro další vývoj veledůležitý 3.bod tak urval Zbečník!

J.Minařík, M.Sedláček, P.Horák-J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek 1:2 (10-7, 6-10, 5-10) 2:4

Další utkání jako na houpačce a opět musel rozhodnout po našem výrazně zlepšeném výkonu v jeho průběhu až 3.set. Ten však se našim klukům vydařil náramně, doslova v něm excelovali, soupeři nepustili jediný bod a zaslouženě nás poslali do trháku.

J.Dvořáček, J.Kleandr, J.Kupský-L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach 2:0 (10-6, 10-8) 3:4

Možná nejslabší výkon naší trojice v této sezoně přišel proti Dvořáčkově trojici, především 1.set nestál za nic. Až ve druhém setu jsme se dostali do hry, jenže jsme neustále jen dotahovali ztrátu soupeře. Tentokrát se nedařilo ani na útoku, ani nás nepodrželo bohužel pole. Zkušený soupeř, kterému se na útoku naopak dařilo velmi dobře, tak vykřesal pro Batňovice ještě naději na zvrat v celém utkání.

J.Minařík, M.Sedláček-J.Andrýs, D.Hartman 0:2 (7-10, 4-10) 3:5!

Viděli jsme možná prvoligovou dvojku, co k výkonu našich dodat jiného? V 1.setu se soupeř ještě jakž takž držel, ovšem co naši hráči předvedli v setu druhém-to byla naprostá fantazie. Vedli jsme nevídaných 8:0 a našeho soka doslova zničili!

Nohejbalisté Sokola Zbečník tak vedou krajský přebor, zatím potvrzují předsezónní ambice a sezonu rozjeli skvěle-jen tak dál se stejným nasazením a s pokorou! Dnes přivítáme v domácím prostředí od 18 hodin Horní Radechovou.

Program týdne nohejbal

Tento týden je mimořádně nabitý: A tým v rámci vloženého kola ve středu nastoupí k důležitému utkání v přímém souboji o 1. místo v Batňovicích, hned následující den by pak měl přivítat v domácím prostředí Horní Radechovou. Čas čtvrtečního zápasu bude možná pozměněn kvůli účasti našich ve čtvrtfinále MS v hokeji!
Béčko sehraje své utkání v pátek na antukovém hřišti v Černčicích, kde to zřejmě znovu jako zatím všechny jeho zápasy bude co se týče šancí na vítězství 50 na 50.. Bohužel zdravotní stav Libora Hejduka se nelepší a bude tak opět týmu chybět.

Středa 17.00 Sokol Batňovice A-Sokol Zbečník A

Čtvrtek 18.00! Sokol Zbečník A-Sokol Horní Radechová

Pátek 17.00 Černčice B-Sokol Zbečník B

Prokletí zlomeno: Zbečník A-Rožnov 5:2!

Ve velmi těžkém zápase s Rožnovem, kterému jsme měli za poslední dobu toho hodně co vracet!, jsme udrželi svoji dosavadní neporazitelnost a opět po velmi slušném a kolektivním výkonu zvítězili poměrem 5:2, přestože se utkání z počátku nevyvíjelo pro nás příliš dobře..

Průběh:

Jan Andrýs, David Hartman-M.Kleandr, L.Hušek 0:2 (7-10, 9-10) 0:1

V úvodu utkání soupeř díky kvalitním blokům Huška získal vedení. Srovnali jsme, ale další trhák soupeře už byl zlomový a 1.set tak získal Rožnov 7-10. Podobně začal i 2.set, hostům se dařilo, my pomohli chybou v útoku a museli jsme znovu dotahovat ztrátu. To se nám po zlepšeném výkonu podařilo a dostali jsme se v koncovce do vedení 9:8, za devítek jsme si však úplně ideálně nenahráli a výsledkem byl míč v autu z našeho útoku a prohrávali jsme tak 0-1.

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-T.Chadim, Vl.Simon 2:1 (6-10, 10-7, 10-7) 1:1

Možná pod dojmem trochu nečekané prohry naší první dvojice jsme nezačali vůbec dobře, náš výkon byl svázaný a nedařilo se jak v poli, tak na útoku. První set jsme ztratili poměrem 6:10 a když jsme hrůzostrašně vstoupili také do setu druhého (po 3 našich chybách v útoku 0:3) vypadalo to na ručník. Soupeř se však nechal jasným vedením ukolébat, situaci podcenil a vrátil nás svými minelami zpátky do hry. Právě vědomí, že už nemáme co ztratit a chyby soupeře nás nakoply a dostali jsme se konečně do správného tempa. Druhý set jsme dotáhli do zdárného konce (10:7) a také 3.set už patřil nám: znovu 10:7 a vyrovnáno 1:1!

J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek-trojice M.Kleandra 2:0 (10-4, 10-9) 2:1

První set jsme měli jednoznačně ve své moci a získali ho po velmi dobrém výkonu zaslouženě 10-4, soupeř se však ve 2.setu zvedl a začal kousat. Vedli jsme 8:6, soupeř vyrovnal a za stavu 9:9 měl Martin Kleandr nadějný útok, který však vyhodil do autu, druhý bod tak šel na konto Zbečníka.

L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach-trojice T.Chadima 1:2 (9-10, 10-9, 7-10) 2:2

Pro diváky velmi zajímavý a vyrovnaný zápas přineslo toto střetnutí. Po celý úvodní set jsme byli o krok vepředu a oběma týmům se velmi dařilo na útoku. Závěr 1.setu rozhodlo to, že jsme si nepomohli při příjmu těžkého podání do zdi a právě o tento míč jsme nakonec set smolně ztratili-9:10. Ve druhém setu naopak neustále vedl soupeř, za sedmiček se nám to povedlo konečně urvat na naši stranu a vedli jsme 9:7. Pak jsme však znervózněli, 2 setboly přes množství šancí neproměnili a bylo srovnáno na 9:9. Tentokrát však Lukáš desátý bod pro nás získal a šlo se do 3.setu. Volbu jsme nečekaně prolosovali a měli tak nevýhodu servisu. Velký boj trval do stavu 7:7, pak jsme však na útoku přestali bodovat, naopak Tomáš Chadim tam poslal 2 nechytatelné ligové kraťasy a Rožnov tak po výhře 7:10 srovnal stav utkání na 2:2.

M.Šimek, L.Doležal-vložená dvojice Rožnova 2:0 (10-4, 9-10, 10-9) 3:2

Opět tedy přišla na řadu zápas lámající a klíčová vloženka, které jsme věřili, že nás dostane zpátky do vedení. Soupeř ji měl proti zápasu s Velkými Petrovicemi o trochu posílenou o smečaře z Jaroměře, který tloukl převážně z druhé přes. My zahráli zcela bezchybně 1.set a jasně ho získali poměrem 10:4. Také ve druhém setu jsme měli navrch a za stavu 5:3 ještě navíc útok, ten jsme však zkazili, soupeř vyrovnal a naši kluci znejistěli. Po dvou dalších našich chybách se soupeř dostal do vedení 7:9, a přestože jsme ještě dokázali srovnat na 9:9, soupeř poslední útok proměnil a na řadu přišel opět třetí set. V tom to byly velké nervy, Rožnov byl neustále o jeden míč vpředu. Dlouhou výměnu pak za stavu 8:8 získal také pro sebe, Matějovi se podařilo v těžké pozici srovnat na 9:9 a rozhodovat tak musel poslední míč. V něm dostal rožnovský smečař nejlepší nahrávku za celé 3 sety a vypadalo to, že zakončí nekompromisně klepákem. Ten však k údivu všech skončil na polovině soupeře a my se tak mohli radovat-10:9 a 3:2!

J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek-trojice T.Chadima 2:1 (5-10, 10-8, 10-6) 4:2

V prvním setu se nám příliš nedařilo bodovat, Chadim naopak formu měl a vyšlo mu vše, na co sáhl. Naši hráči Honza s Davidem navíc dostali k dovršení všeho krátce po sobě oba míčem do nosu a výsledkem byla prohra 5:10. Druhý set se však naši kluci zdravě naštvali, hned na začátku si vypracovali náskok, který ještě navyšovali a zdálo se, že uvidíme znovu třetí set. Za stavu 9:5 přišlo menší zaváhání a až za stavu 9:8 se Honzovi podařilo soupeřův blok vytlouct a získat pro nás 10.bod a zároveň 3.set. Rozhodující set byl z naší strany parádní a doslova koncertem, když jsme soupeři dovolili jediný bod-10:6 a 4:2!

L.Doležal, Z.Prouza, L.Vlach-trojice M.Kleandra 2:0 (10-9, 10-9) 5:2

Do stavu 5:5 naprosto vyrovnaný 1.set, pak však se soupeř utrhl a za stavu 5:8 jsme si vyžádali time-out. V této situaci jsme skvěle zabojovali (především Culda se v poli překonával), otočili na 9:8, když jsme doslova urvali nejdelší výměnu dne a i když soupeř ještě srovnal, rozhodl za devítek opět nekompromisním útokem Kebab. Ve druhém setu jsme pokračovali v dobrém výkonu, když jsme ani tentokrát neměli tradiční výpadek a v koncovce vedli 9:7. Poslední krok bývá nejtěžší, což se opět potvrdilo. Museli jsme si tedy počkat a zajistit tak trenéru Borkovi infarktové stavy.. Až za stavu 9:9 Lukáš napotřetí sestřelil Martina Kleandra a další vítězství pro Zbečník bylo na světě!

Opět nelze nikoho vyzdvihovat, šlo o výborný týmový a bojovný výkon, jediný kdo měl 100% úspěšnost byl nejmladší hráč Mates. Přesto určitě musím ocenit výkon Culdy. Ten, ač se necítil vůbec dobře a zdráv (nastoupil s ošklivým kašlem a zvýšenou teplotou), zahrál vynikající utkání a ukázal charakter-tleskám!
Sezonu jsme tedy rozjeli velmi dobře, máme na kontě už 4 výhry a jsme na 1.místě v KP. Kromě ,,povinných,, výher na Velkých Petrovicích a ve Smržově jsme doma dokázali udolat silné týmy Hradce Králové i Rožnova. Rozhodně však nelze podlehnout uspokojení, opravdu se ukáže a podle mě dosud nejtěžší prověrka čeká na zbečnický tým v příštím kole ve středu 21.5. na hřišti také zatím neporažených Batňovic. ZPZ! :)

 

 

Program týdne nohejbal

Čtvrtek 17.00: Sokol Zbečník A-NK Rožnov. Loňský obhájce prvenství čeká na A tým, těžký zápas pro nás se bude hrát znovu ve zbečnické hale!

Pátek 17.00: Sokol Jetřichov-Sokol Zbečník B. Béčko zkusí jet urvat body do Jetřichova-zřejmě to bude opět boj, stejně jako v předchozích dvou jeho utkáních.. ZMĚNA: ZÁPAS SE BUDE OFICIÁLNĚ HRÁT V DOMÁCÍ ZBEČNICKÉ HALE OD 18 HODIN!!!!

Jasná výhra Áčka a statečný boj Béčka

KP: NO Smržov-Sokol Zbečník A 0:5, OP: Sokol Zbečník B-SK Star Babí 2:3

A tým potvrdil roli favorita-vyhrál jasně 5:0 ve Smržově, když ztratil v utkání jediný set. Vylepšil si tak skóre a dělí se se třemi výhrami o 1.místo s Batňovicemi.

Do první dvojky jsme nastoupili s Culdou a 1.set bez větších problémů získali poměrem 10-2, ve druhém setu jsme se pak dost trápili na útoku a až v závěru získali rozhodující náskok-10:7 a 1:0. Naše hlavní dvojka David s Honzou pak nedala šanci domácí možná nejlepší dvojici, vyhrála 10-4, 10-6 a vedli jsme 2:0. Největší zvěrstvo dne pak jednoznačně předvedla v zápase trojic sestava Doležal, Prouza, Vlach, která dokázala po vyhraném 1. setu (10-6) nejprve nepochopitelně svými chybami zahodit ve 2.setu vedení 9:6 a tedy 4 mečboly, aby vzápětí jich 5 odvrátila a zázračně otočila téměř beznadějný stav 5:9 v setu třetím-3:0… Honza, David a Mates v prvním setu vládli (10-4), ve druhém setu začali občas moc vymýšlet, ale naštěstí za devítek to dopadlo pro nás úspěšně-4:0. V ložené dvojici se to v obou setech celkem tahalo, ale naše dvojice Lukáš s Matějem vždy v závěru zabojovala, získala mírný náskok a dokonala tak pro soupeře nepopulární kanár (10-8, 10-8) a 5:0. V dalším utkání by mělo áčko doma přivítat příští čtvrtek silný Rožnov.

Sestava A týmu: D.Hartman, J.Andrýs, Z.Prouza, L.Vlach, L.Doležal, M.Šimek.

Znovu citelně oslabený B tým (nastoupil k utkání ve 4 lidech) po slabším začátku a nepovedených úvodních dvojkách zabojoval, když dokázal v sestavě Ansorge, Bitnar, Pohl vydřít trojku (tentokrát v pohledném a velkými zvraty divokém zápase uspěl poměrem 3:2 na sety) a do třetice ji tak proti silným soupeřům vyhrál, což lze považovat za velký úspěch. Nakonec jsme padli s Babím se ctí poměrem 2:3, za což naše družstvo musím pochválit. Velmi nám scházel zraněný Libor Hejduk, bohužel nemohl ani mladý David, tradiční tahoun Milan měl navíc v nohou 60 km na kole z předchozího dne, přesto se kousl a zvládl udělat 2 body. Podle očitých svědků nám ve trojici opět výtečně v poli zahrála mladá naděje, taktéž Bíťa ukázal, že rozhodně ještě nepatří do starého železa.. V dalším zápase se B tým představí příští pátek v Jetřichově.

Sestava B týmu: M.Ansorge, D.Bitnar, V.Pohl, J.Meiwald. Bodovala trojice Milan, Vašek, Bíťa a na 2:2 pak srovnávala dvojka Milan s Bíťou.

Program týdne nohejbal

Souběžně v pátek 9.5. nastoupí od 17 hodin A tým v roli favorita k utkání KP ve Smržově a B tým čeká domácí premiéra se silným a zatím neporaženým Babím. Protože A tým hraje a někteří hráči z B týmu mají zdravotní problémy, zřejmě to bude další křest ohněm pro naše žáky.. Přijďte kluky povzbudit!!! :-)

VOŠ Náchod-Sokol Zbečník B 2:3!

2.kolo OP v nohejbale mužů

Sezona začala našemu nově utvořenému B týmu o týden později, než bylo v původním plánu, utkání 1.kola proti Rasoškám bylo totiž odloženo. Při premiéře nás čekaly Pozemky v čele s nestárnoucími a hrajícími legendami-Jardou Volhejnem a Pepou Maťátkem. Přijeli jsme k utkání citelně oslabeni o Bíťu. Hned 3 kluci hráli vůbec poprvé mistrovské utkání za Zbečník: Pepa Meiwald a také dva naši talentovaní mladíci-David Polák a Venda Pohl (13 a 12 let).

J.Maťátko, J.Volhejn-David Polák, J.Meiwald 2:0 (10:2, 10:2) 1:0

V prvním zápase se proti zkušené domácí dvojici s bodem nepočítalo a pošetřili jsme ne zcela zdravého Libora do dalšího průběhu utkání. Nastoupili spolu David s Pepou a podle očekávání na soupeře nestačili. Především slabší mezihra našich způsobila, že výsledek hovoří až příliš jasně pro Náchod.

M.Pošepný, P.Středa-M.Ansorge, V.Pohl 0:2 (2:10, 3:10) 1:1

Ve druhém souboji nově složená dvojice Milan s Vendou naopak nedala vůbec šanci domácím mladíkům-Míšovi s Pavlem a po výborném výkonu jasně zvítězila.

J.Maťátko, J.Volhejn, M.Pošepný-M.Ansorge, L.Hejduk, V.Pohl 1:3 (9:10, 10:8, 7:10, 4:10) 1:2

Klíčové pro celé utkání měl být souboj trojic. Postavili jsme stejnou sestavu jako v přátelském utkání se Dvorem a od začátku byla k vidění pohledná a vyrovnaná bitva. Až v závěru 1.setu se domácí utrhli a za stavu 9:7 měli k dispozici 3 setboly. Naši hráči ale parádně zabojovali, dokázali sebrat v poli velmi těžké míče a doslova vydřeli obrat až na konečných 10:9! Ve druhém setu pokračoval velký boj, ale tentokráte byl o něco lepší soupeř-8:10. V důležitém 3.setu jsme ale začali výborně a hned se ujali vedení 4:0. Náchod to nezabalil a stáhl na 5:6, po oddechovém čase jsme ale úspěšně zaútočili Milanem, vzápětí přidali i 8.bod a vedení už udrželi-10:7. Dobře jsme začali i v setu čtvrtém, nervózní soupeř začal kupit chyby na útoku a po třech minelách v řadě byl po menší výměně názorů mezi domácími harcovníky střídán Pepa Maťátko za Pavla Středu. Naše trojice však na to nedbala a s přehledem dokráčela k vítězství a důležitému druhému bodu. Výhru ve trojici jsem úplně nečekal, dá se ale říci, že jsme po skvělém a bojovném výkonu vyhráli zcela zaslouženě. Výtečně se dařilo na síti Milanovi, v poli parádně zahrál Vašek a i Libor se po měsíční pauze zaviněné bolavými patami stále zlepšoval.

J.Maťátko, J.Volhejn-M.Ansorge, V. Pohl 2:0 (10:6, 10:5) 2:2

V utkání prvních dvojic jsme začali výborně, když se v úvodu Vaškovi dařilo bodovat a drželi jsme s favoritem vyrovnaný stav až do stavu 5:5. Pak se však přeci jen projevila soupeřova zkušenost a když se domácí rozehráli k tradičnímu strojovému výkonu, zápas tak musel za nerozhodného stavu 2:2 rozhodnout až souboj druhých dvojic..

M.Pošepný, P.Středa-L.Hejduk, J.Meiwald 1:2 (10:8, 6:10, 9:10) 2:3

Unavený a zmrzlý David odjel předčasně, musela tedy nastoupit dvojice Libor s Pepou a věřili jsme, že vítězný 3.bod proti mladé sestavě domácích získají. Jenže Jarda mladíky pořádně nabudil a ti bojovali jako lvi. Nám utekl zcela začátek 1.setu, a přestože jsme v závěru srovnali, tak koncovku pak vůbec nezvládli a vedení 1:0 na sety se tak ujal Náchod. Ve 2.setu jsme se přeci jen zvedli, mírně zlepšili svoji hru a výhrou poměrem 10:6 si vynutili rozhodující 3.set. V něm byla k vidění infarktová podívaná. Opět jsme začali špatně a museli dotahovat. Naši hráči zbytečnými chybami v útoku i na servisu drželi svého soupeře dlouho ve vedení. Po dalším zkaženém podání jsme prohrávali 6:8 a vypadalo to zle nedobře. Po velmi dlouhých výměnách se nám podařilo otočit na 9:8, jenže Pepa za tohoto stavu zkazil útok daleko do autu a o osudu celého mače tak musel rozhodnout úplně poslední míč. Ten se nám podařilo doslova uklohnit Pepovým položeným míčem těsně za síť a první výhra našeho B týmu je tak na světě!

Celkově bych vyzdvihl vynikající výkony Milana, který na síti předčil ostříleného Maťátka, Libor zahrál po měsíční pauze rovněž velice slušně, a také musím zmínit parádní debut Vaška, který se prezentoval opravdu výbornou hrou-hlavně skvělým polem a velkou bojovností (především v závěru klíčového 1.setu ve trojici měl v koncovce několik vynikajících a obětavých zákroků). Jen tak dál! :-)

V dalším utkání přivítáme v pátek 9.5. na domácím hřišti ve Zbečníku (snad už s Bíťou) jednoho z favoritů soutěže-SK Star Babí.