stolní tenis

redaktor M. Ječmínek

26.04.2015

Již naposledy v sezoně 2014-2015 Vás budu informovat o uplynulé sezoně okresního přeboru Náchod. Na začátku sezony jsme měli dvě družstva, která se snažila o udržení ve své třídě, teda družstvo A v RP1 a družstvo B v RP3. Bohužel i přes veškerou snahu hráčů a realizačního týmu :-) se tento cíl nepodařilo splnit a obě družstva obsadila nepopulární předposlední pozici a tím i druhou sestupovou příčku. Co se týká A družstva, tak tam vynikal svými schopnostmi a dovednostmi Honza Marx, což ale ani to nestačilo pro záchranu v 1.třídě. Je nám to velice líto, ale Honza se rozhodnul dále nepokračovat v „reprezentaci“  Sokola Zbečník a odchází do Náchoda, kde má možnost si zahrát krajskou soutěž. Je to velká výzva a my mu všichni přejeme, aby se mu tam dařilo alespoň stejně dobře jako u nás a zároveň mi dovolte i veliké poděkování za odehrané zápasy v dresu Sokola Zbečník!!! V příští sezoně bude A družstvo hrát 2.třídu okresu Náchod a cílem zůstává opět nesestoupit…. :-)

členové družstva A pro sezonu 2015-2016 jsou :

Miloš Macura, Štělán Kleprlík, Hozna Ságner a Mirek Ječmínek

Trochu složitější bude situace v družstvu B, kdy se sice bude hrát 4.třída okresu a nelze už nikam níž sestoupit, ale problémem bude spíše počet hráčů ochotných se účastnit mistrovských utkání. Snad se nám podaří sestavit kvalitní soupisku a pokusit se opět vrátit do 3.třídy okresního přeboru. Ale už teď víme, že to nebude vůbec jednoduché……

členové družstva B pro sezonu 2015-2016 jsou :

Tonda Herzog, Pepa Štencl, Jirka Paul, Míra Petřík, Jenda Chlad, Filip Tér

V nadcházející herní přestávce Vám všem přeji krásné a slunečné léto, dovolenou a prázdninovou pohodu a s Vámi všemi se těším opět v září na shledanou………

 

 

10.01.2015

Milí přátelé,  fanoušci stolního tenisu a všichni, kdo pravidelně sledujete tyto stránky…. mi nejdříve dovolte,  abych Vám   popřál za celý oddíl stolního tenisu  v celém roce 2015  hodně zdraví, štěstí, pohody a  osobní spokojenosti.

První polovina soutěže je za námi a hráči obou družstev se snažili ze všech sil podávat co nejlepší výkony i když to na spoustu soupeřů přesto nestačilo…. Družstvo A si v předešlé sezoně právem  vybojovalo postup do I.třídy okresního přeboru (v okresním přeboru jsou celkem 4 třídy) a po odehrání poloviny zápasů je zřejmé, že to bude hodně těžké. V 11  utkáních se podařilo vybojovat pouze jedno vítězství a jednu remízu a zatím družstvo obsadilo předposlední 11. příčku. Nic ale ještě není ztraceno a čeká nás dalších 11 zápasů, kdy je možné ještě všechno otočit. Nejlepším hráčem je Honza Marx, který má v této třídě fantastických 81 % úspěšnost.  Bohužel ani první letošní zápas nedopadl dobře a s družstvem Broumova Ačko utržilo těžkou porážku. Usilovně ale  jednáme o posílení o jednoho nebo dva hráče, kteří by pomohli svými body udržet tuto soutěž i pro příští sezonu.

Družstvo B v současné době hraje 3. třídu okresního přeboru.  V první půli se podařilo dvě utkání vyhrát a v jednom remizovat, což nám zajistilo 10. příčku z 12, kdy do nižší soutěže sestupují poslední dva. Ale ani první utkání s družstvem Náchoda se nepodařilo vyhrát a stav skončil 6:12 pro soupeře. V tomto družstvu je nejlepším hráčem Štěpán Kleprlík, který má 81% úspěšnosti a pravidelně zajišťuje 3 až 4 body.

V této chvíli nelze opomenout ani nejmladší hráče týmu, což jsou Jenda Chlad  a Filip Tér, kteří pravidelně trénují, zlepšují se a na vlastní kůži již prošli „křestem ohně“, kdy nastoupili k ligovému utkání a získali tak první tolik cenné zkušenosti….

Přeji tímto všem hráčům pevné nervy, rychlé nohy, jistou ruku a hlavně dobrý pocit ze své hry, radost z vítězství….. a poučení z porážek :-)

 

 

17.05.2014

Dovolte mi, abych Vás nyní seznámil s konečnými výsledky obou družstev a společně se ohlédli za uplynulou sezonou 2013-2014, kterou můžeme bez nadsázky označit za velmi úspěšnou. Obě družstva sehrála celkem 22 zápasů, každé  ve své třídě, nebylo to vůbec jednoduché a chtěl bych tímto pochválit všechny hráče, kteří se vždy snažili dosáhnout co nejlepšího výsledku a nevzdat žádný míček I za kolikrát nepříznivého stavu. Družstvo A dokázalo obsadit celkovou druhou postupovou příčku a posunout se tak společně s oddílem  Vysoké Srbské opět  do I. třídy Náchodského okresu.  Rozdíl těchto dvou tříd je už opravdu markantní a bude jediným cílem udržet se v I.třídě i v následující sezóně. Jednáme proto s dalšími hráči v jiných oddílech o přestupu do našeho klubu a posílit tím částečně družstvo pro velmi těžké nadcházející zápasy.  Družstvo B v konečném účtování bodů obsadilo krásné 5.místo. V první části výrazně pomohl Libor Tér, který ale  v příštím roce dle žebříčku jednotlivců nemůže hrát za Béčko. Základní sestavě mohou ale  pomoci  Vašek Pohl a Štěpán Kleprlík, kteří pro zranění nemohli v uplynulé sezóně hrát tak, jak by určitě chtěli. III.třídu opustí družstva Dolní Radechové a Lipí a naopak ji posílí dvě družstva z Josefova, která mají velmi kvalitní hráče. Hlavním cílem i tohoto družstva bude udržet třetí třídu a nesestoupit. Všem hráčům, divákům, fanouškům i Vám všem,kteří sledujete tyto stránky i všem, kterým je jakýkoliv sport blízký, přeji příjemné léto, prázdniny, dovolené a v září se budeme společně těšit na další sportovní utkání za zelenými stoly.

 

 

 

26.01.2014

Zdravím Vás všechny, příznivce stolního tenisu, v tomto roce a již se nám soutěž rozjela v obou okresních třídách, kde máme zastopená naše družstva. Méně se dařil vstup do druhé půli družstvu A, které prohrálo obě svá úvodní utkání s Machovem  i s Vysokou Srbskou. I přes bojovné nasazení to ale nestačilo a Jen Honza Marx potvrdil, že právem obsadil první příčku v procentuálním hodnocení jednotlivců. V pondělí pokračuje soutěž dalším utkáním v Bohuslavicích a tak budeme věřit, že se ta sportovní smůla konečně podaří protrhnout…. Družstvo B sehrálo rovněž 2 utkání, první doma s Jaroměří Josefovem a druhé v Horní Radechové.  Josefov potvrdil svoji neporazitelnost a všech dosavadních 13 utkání s přehledem vyhrál. Ani nám se tuto šňůru přerušit nepodařilo…..I když je věkový průměr pouhých 14let, tak umějí dokonale využít svůj talent a úsilí. V dalším utkání s Radechovou už to bylo jiné. I bez posil z Áčka jsme vyhráli 11:7 a zůstali tak na čtvrté průběžné příčce.

 

23.12.2013

Tak jsme se ani nenadáli a máme první část sezony 2013/2014  za sebou.  Družstvo B zvládlo obě závěrečná utkání na výbornou. Nejprve se uskutečnilo obávané utkání v Meziměstí, do kterého jsme nastoupili posíleni o Vaška I Libora. Sehráli jsme naprosto vyrovnané a dalo by se říct  i mezinárodní utkání :-) , protože za Meziměstí nastoupili hned dva hráči z Polska. Po 3 hodinách skončilo utkání 9:9 a všichni jsme se shodli, že takový výsledek je pro obě družstva spravedlivý. Poslední zápas doma s Lipím jsme již nepustili a díky tomuto vítězství skončilo družstvo B přes Nový rok na třetí příčce. Také A družstvo  závěr sezony zvládlo na výbornou a díky dvěma závěrečným výhrám skončilo v první části soutěže na druhé, zatím postupové příčce. Ale o to, jestli se ji podaří udržet i ve druhé půli se budou muset hráči ještě  náležitě poprat….

A v tuto chvíli bych chtěl  Vám všem, kteří sledujete tyto stránky….popřát klidné a příjemné Vánoční svátky,  veselého Silvestra a hlavně úspěšný celý rok 2014

 

30.11.2013

V uplynulém týdnu proběhla další dvě utkání obou našich družstev. Družstvo B sehrálo zápas doma s oddílem Bohuslavic a připsalo si další cenné vítězství. Utkání nakonec skončilo za stavu 10:8 a velký podíl na tom má náš nový člen oddílu Vašek Pohl. Díky tomuto vítězství jsme se posunuli v RP III už na pátou příčku. V úterý nás ale čeká velmi emotivní utkání v Meziměstí, které již trochu  napoví, na jaké pozici přečkáme vánoční herní přestávku. Bude to tradičně velmi těžký zápas, ale věřím, že ho zvládneme…. Stejně tak i družstvo A mělo tento týden zápas venku…..v Jasenné. Zápas dovedli do konce 11:7 ve svůj prospěch a opět  plný počet bodů zajistil Honza Marx.

 

24.11.2013

Ani jsme se nenadáli a už  budeme mít za sebou téměř první polovinu soutěže Regionálního přeboru okresu Náchod, kdy máme ve hře dvě družstva. Družstvo A, které hraje druhou třídu a družstvo B ve třídě třetí. „Áčko“ si zatím vede velmi dobře, nyní se dělí s Vysokou Srbskou o první a druhou příčku a je to zároveň jediný oddíl, který naše borce zatím dokázal porazit… Doufejme, že nám tahle forma vydrží i nadále. Mohlo by tomu přispět nemalou měrou i „nákup“  :-) nového hráče Vaška Pohla, který se vrací po delší přestávce opět k zelenému stolu a jsme rádi, že stojí práve na naší straně hry….Už v prvním střídání potvrdil svoje kvality a získal pro nás první dva  důležité body. Ale ani družstvo B nezůstává pozadu. Zatím setrvává na 6.místě z 12 a k tomu má o jeden zápas míň, takže je předpoklad že se ještě o nějakou příčku posune výš. Cílem pro letošní rok bylo nesestoupit . Ale  jako zásadní se ukazuje ochota  Libora Téra hrát zápasy za obě družstva A i B a tím výrazně pomoci právě družstvu B. Jeho dosavadní bilance ve třetí třídě je 100% úspěšnosti. Takže Libore díky!!!