Archiv pro měsíc: Červen 2014

Horní Radechová-Zbečník A 1:5

Po porážce v Hradci jsme se chtěli vrátit na vítěznou vlnu. V duelu jsme byli favoritem, v loňském zápase jsme zde ovšem úvodní dvě dvojice prohráli a toho jsme se chtěli tentokrát vyvarovat.

R.Riedl, M.Chráska-Z.Prouza, L.Vlach 1:2 (6-10, 10-9, 7-10) 0:1

První set jsme začali rozpačitě a do poloviny setu vedl soupeř, pak jsme zpřesnili hru a dotáhli set do vítězného konce. Také ve druhém setu jsme v jeho průběhu byli v mírném vedení, v koncovce ještě 9-7. Soupeři se povedlo srovnat a když Culdův kraťas za devítek zastavila páska, museli jsme trochu zbytečně do nepříjemného 3.setu. Začali jsme úspěšným útokem a za stavu 7-6 vydřeli dlouhou výměnu a utrhli se, za stavu 9-7 tentokrát kraťásek vyšel Culdovi na výbornou a Zbečník tak vedl 0:1.

M.Seidl, M.Kupský (M.Máslo)-J. Andrýs, D. Hartman 0:2 (7-10, 7-10) 0:2

Michal Kupský dorazil na zápas na konci školního roku ve značně podroušeném stavu a kromě prvního míče, kdy trefil nekompromisně, to bylo znát, na začátku druhého setu pak byl vystřídán. Naši kluci tentokrát utkání zvládli bez větších problémů, hráli slušně a i když ve druhém setu soupeř bojoval, tak to na ně nestačilo: 0:2.

R.Riedl, M.Chráska, P.Forman-L.Doležal, Z.Prouza, L. Vlach 0:2 (7-10, 7-10) 0:3

Žádná sláva, v naší hře bylo dost zbytečných chyb, naštěstí koncovky patřily nám-0:3.

J.Celba, M.Seidl, M.Máslo-J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek 2:1 (10-8, 7-10, 10-9) 1:3

První set patřil soupeři, zlepšený výkon nám přinesl vyrovnání a i ve 3.setu se zdálo, že už dotáhneme zápas do vítězného konce. Od stavu 9:7 jsme však nedokázali přes množství vlastních útoků zápas zakončit. Když pak také poslední útok za devítek (skákaný klepák) skončil na pásce, soupeř získal první bod-1:3.

J.Celba, P.Forman-L.Doležal, M.Šimek 0:2 (7-10, 8-10) 1:4

Vloženku jsme tentokrát zvládli proti nebezpečným domácím výborně a opět se přiblížili konci utkání-1:4.

R.Riedl, M.Chráska, P.Forman-J.Andrýs, D.Hartman, M.Šimek (V.Pohl) 1:2 (10-7, 8-10, 8-10) 1:5

V prvním setu si zahrál za A tým premiérově Vašek, příliš se mu ale nedařilo, navíc mu ostatní svým přístupem příliš nepomohli a začátek byl hrůzný-1:6. Romek bodoval, nám opět vázla mezihra a přestože jsme stav kosmeticky upravili, už si soupeř set pohlídal. Ve druhém setu byl začátek podobný, na síť to tedy šel zkusit David a druhý set se nám podařilo urvat. Také třetí set jsme pak nějak uhráli a překvapení tak nepřipustili.

Výkony v druhé půlce jara nebyly nejlepší a možná tedy dobře, že je teď téměř dvouměsíční pauza. Snad se dáme dohromady a porveme se s Batňovicemi o 1.místo. Otázkou také je, jestli bychom neměli kádr posílit alespoň jedním hráčem..

Tabulka jarní části. Vzhledem k tomu, že rozhoduje v konečném účtování vzájemný zápas, tak bychom na konci soutěže skončili na 1.místě. Druhý náš podzimní zápas s Batňovicemi s vysokou pravděpodobností může být rozhodující.. Ať už vyhrajeme KP nebo ne, budeme mít vzhledem k našim úspěšným žákům na podzim právo účasti v kvalifikaci o 2.ligu mužů.

Zbečník poprvé padl

Slavia HK-Sokol Zbečník A 5:4

Další neuvěřitelný zápas sehráli nohejbalisté Zbečníka v dalším vzájemném utkání se Slavií Hradec Králové. Tušili jsme, že toto bude pro nás asi nejtěžší jarní zápas, kde může přijít vůbec první letošní porážka a to se potvrdilo. V posledních letech bývá kromě jediné výjimky železnou pravidelností, že vyhrává domácí tým a vždy se jedná o mimořádně vyrovnanou a dlouhou bitvu. Přijeli jsme a hned nás v Hradci přivítala pořádná průtrž mračen, jejíž intenzita navíc nabývala postupně na síle. Všechna hřiště byla zcela pod vodou, protože se však domácím hráčům do drahé haly vůbec nechtělo, museli jsme čekat na zázrak. Ten se nakonec díky kvalitnímu odvodňování nového areálu na Slavii opravdu stal a mohlo se začít hrát v cca 17.50. Po zkušenosti z domácího zápasu, kdy proti nám Česťa udělal 4 body, panovaly největší obavy právě z tohoto hráče a vynikajícího smečaře. Cesta tak měla vést hlavně přes druhou trojku soupeře, nakonec však vše bylo zcela jinak a tak trochu na palici..

Čestmír Teichman, Jiří Soukal-Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 0:2 (9-10, 9-10) 0:1
Na hřišti to ještě trochu klouzalo, ale přesto se začalo hrát. Čekala nás na úvod domácí hlavní dvojka, se kterou jsme doma smolně prohráli ve dvou setech na devítkách. V prvním setu se hrálo bod za bod, byli jsme neustále o bod nahoře a dařilo se nám na útoku, také za stavu 9-9 se mi povedlo trefit přesně čáru a šlo se do druhého setu s vedením o poznání klidněji. V něm jsme pokračovali ve slušném výkonu a dostali se až do tříbodového vedení. To jsme však ztratili a soupeř srovnal na 8-8. V dramatické koncovce jsme tentokrát měli více štěstí my a jako přes kopírák vrátili soupeři domácí porážku. Parádní a dá se říci i překvapivá výhra na úvod nám dávala slušnou naději do dalšího průběhu utkání!

Martin Stejskal, David Urubčík-Jan Andrýs, David Hartman 2:0 (10-9, 10-7) 1:1
V dalším zápase jsme tak mohli jít proti druhé dvojici domácích do trháku. Začátek byl poměrně vyrovnaný, ale nebylo to z naší strany úplně ono, některé chyby byly lacinější a bojovný soupeř za devítek svůj útok proměnil. Také druhý set nám bohužel úplně nevyšel, soupeř se dostal do vedení a udržel ho až do konce-bohužel srovnáno na 1:1.

Martin Stejskal, Patrik Černý, Libor Vlček (Jiří Soukal)-Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 2:1 (10-8, 4-10, 10-8) 2:1
Utkání, které jsme měli proti druhé trojce vyhrát.. Začátek zápasu však byl velice špatný, především naše mezihra byla tragická a Hradec vedl 2-6. Až v tuto chvíli jsme se zlepšili a srovnali na 7-7. Koncovka však patřila soupeři, prohráli jsme 8-10 a museli dotahovat ztrátu. Ve druhém setu jsme se výrazně zlepšili a poměrně jasně vyhráli. Loterie od pětek začala bodem pro soupeře, Martin Stejskal pak dvakrát chytře vytloukl blok a když jsme k tomu přidali další zbytečnou chybu na útoku, už to bylo zlé a zbytečná porážka byla na světě. Hradec se tak ujal vedení 2:1.

Čestmír Teichman, Roman Urubčík, David Urubčík-Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek 2:1 (10-4, 9-10, 10-7) 3:1
Zřejmě nejsilnější trojka v celé soutěži v 1.setu ukázala svoji sílu a nedala našim hráčům vůbec šanci. Ve druhém setu jsme také tahali za kratší konec, v závěru se nám však podařilo srovnat a urvat 3.set. V něm Česťa v úvodu schytal tvrdou ránu do choulostivých míst, nijak ho to však v dalším průběhu neomezilo. A protože měl navíc za sebou obrannou zeď, Slavia se tímto vítězstvím dostala do trháku na 3:1. Ještě jsme mohli doufat v obrat, museli jsme ale bezpodmínečně vyhrát vložku…

Patrik Černý, Roman Urubčík-Lukáš Doležal, Matěj Šimek 1:2 (10-9, 8-10, 9-10) 3:2
Velice vyrovnaný zápas přineslo utkání vložených dvojic. Začali jsme dobře a v 1.setu se dostali do vedení 4:2. Pak však přišel náš velký výpadek a Hradec získal 5 bodů vřadě. Nevzdali jsme se a srovnali na 9-9, poslední výměnu však pro sebe vybojoval soupeř a vypadalo to s námi bledě. Ve druhém setu pokračoval vyrovnaný průběh, vedení se přelévalo ze strany na stranu, ale tentokrát jsme závěr zvládli lépe. V rozhodujícím setu jsme neustále dotahovali, za osmiček jsme dlouhou výměnu doslova urvali a totéž se opakovalo i za devítek. Kluci druhý bod tedy vydřeli a stále jsme tak ještě v zápase žili…

Martin Stejskal, Libor Soukal, Patrik Černý-Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek 2:1 (10-8, 6-10, 10-6) 4:2
Velká šance na srovnání se nám nabízela v tomto zápase, avšak 1.set byl festivalem našich chyb, soupeř prakticky nemusel dělat body, protože jsme je za něj dělali sami a po zásluze 1.set ztratili. Ve druhém setu přišlo zlepšení, získali jsme náskok a ten si tentokrát pohlídali. Třetí set však našim hráčům naprosto nevyšel, uhráli jediný míč a vypadalo to na brzký konec utkání.

Čestmír Teichman, Roman Urubčík, David Urubčík -Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 1:2 (10-9, 6-10, 9-10) 4:3
Těžká šichta čekala naší trojici, aby se ještě pokusila zdramatizovat celý zápas musela porazit soupeřovu lepší. Celý první set jsme stále dotahovali, naštěstí Česťa několik míčů pokazil a drželi jsme vyrovnaný stav. V koncovce jsme se dokonce dostali do vedení, ovšem za devítek jsme svůj útok neproměnili a soupeř vedl. Ve druhém setu jsme za stavu 3:5 doslova vstali z mrtvých, najednou hráli výborně a bojovali o každý míč. Parádní útok i obrana a najednou bylo srovnáno. Velmi dobrý výkon jsme si přenesli i do úvodu 3.setu a dostali se do vedení 9-7. Soupeř snížil a po našem útoku do sítě bylo srovnáno. Za devítek po oddechovém čase Lukáš přetáhl příjem, nějak se mi špičkou povedlo míč zvednout halfem a Culda z pod sítě vytáhl neuvěřitelný kraťas-10-9 a 3:4! Opět se ukázalo, že hrajeme nejlépe, když nemáme co ztratit..

Čestmír Teichman, Jiří Soukal-Jan Andrýs, David Hartman 1:2 (10-7, 8-10, 9-10) 4:4
Úvod nám zase nevyšel a první set získal soupeř. Ve druhém setu to ale už byla jiná písnička, kluci hráli parádně a s velikým nasazením, utrhli se a vedli 9-5, pak však trochu zbytečně dovolili domácím snížit až na 9:8 a získat tak volbu do 3.setu. Třetí set jsme nezačali dobře a za stavu 6:8 to s námi opět nevypadalo růžově, těžký míč jsme vzápětí doslova vytáhli z kanálu a snížili na 7:8, za tohoto stavu přišla výborná změna servisu a Česťa nezvládl příjem-srovnáno 8-8! Poté následovala nejdelší a nejhezčí výměna celého zápasu a tu vydoloval znovu Zbečník. Soupeř ještě vyrovnal ale poslední útok David proměnil-4:4!

Martin Stejskal, David Urubčík-Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach 2:1 (10-6, 8-10, 10-7) 5:4
Těsně před devátou hodinou začal již ve značném šeru rozhodující zápas, nastoupili jsme nabuzení a vedli 4-2. Pak jsme však vypadli z role a i díky těžkým podmínkám koncovku setu vůbec nezvládli. Ve druhém setu jsme si vypracovali tříbodový náskok, který soupeř ještě stačil zlikvidovat, poslední dva míče jsme ale získali silou vůle my. Ve třetím setu byla už tma jak v pr…. a určitě to především pro mě s 8 a půl dioptriemi nebyla výhoda. Některé míče, co jindy chytám, se bohužel odrážely jinam, než měli. Na to se však nelze vymlouvat, protože podmínky byly pro oba stejné. My nezvládli začátek a to se od pětek nesmí stát, Martin Stejskal hrál ve výborné pohodě a uhrál pro svou Slavii i rozhodující 5.bod. .

Velká škoda je, že jsme si nechali utéct zápas z 1-0 na 1-3 a největší chybou bylo, že se ani jedné naší sestavě nepodařilo porazit relativně slabší trojku Hradce. Poslední dvojka možná mohla vypadat jinak, hrát se za lepších podmínek, třeba ale také ne.. První porážka našeho týmu tedy přišla, přesto nakonec musím mančaft pochválit, že se nevzdal ani za stavu 2:4 a ještě zabojoval. Také je potřeba pochválit soupeře za kvalitní výkon, celkově si za vyrovnaný dvojzápas s námi tu 1 výhru asi zasloužil, tentokrát Slavii táhl její šéf a zkušený mazák Martin Stejskal. Je jen škoda, že s Batňovicemi Hradec těsně 4:5 prohrál.. Jarní část soutěže zakončíme zítra v Horní Radechové.

Zlaté body pro Zbečník!

Uf…

Zbečník A-Černčice 5:4

Odložený zápas s Černčicemi jsme nakonec odehráli v neděli, přestože z tohoto termínu nebyli někteří naši hráči po těžkém víkendu vůbec nadšení (Culda, Honza). Soupeř do poslední chvíle skládal tým a přijel citelně oslabený o zraněného Lukáše Koutného i o Radka Michálka, navíc na poslední chvíli nemohl ani Jarda Poláček. Musel si tak vypomoct hráčem z B týmu Reichertem a také Marcelem Kozákem, který kope nohejbal spíše rekreačně. Jak to tak ve sportu bývá, ostatní hráči A týmu Černčic nastoupili uvolněně s tím, že nemají absolutně co ztratit a hrálo se jim tak velice dobře. Naopak my v posledních zápasech nepodáváme nejlepší výkony,  trápíme se a vítězíme tak spíše silou vůle. Honza s Davidem nestíhali a dorazili na utkání o něco později, výjimečně jsme tak s Culdou nastoupili v domácím zápase do první dvojky..

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Radek Ježek, Ondřej Poláček 2:0 (10-6, 10-6) 1:0

V prvním setu jsme se drželi od začátku ve vedení a dotáhli ho do vítězného konce poměrem 10-6. Pak se soupeř zlepšil, do poloviny druhé sady se mu dařilo na útoku a vedl ještě 4-5. Pak jsme však zabojovali, zlepšili hru a otočili na konečných 10-6. K ideálu měl náš výkon dosti daleko, ale přesto jsme důležitý 1.bod pro Zbečník získali.

Jan Andrýs, David Hartman-Martin Řehák, Jan Marek 0:2 (7-10, 7-10) 1:1

Soupeřova hlavní dvojka znovu ukázala, proč má v dosavadní sezoně 100 % úspěšnost. Naši hráči se pomaleji zahřívali, ale ani ve 2.setu nenašli recept na výbornou hru soupeře a podlehli dvakrát 7-10.

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Radek Ježek, M. Kozák, P. Reichert  2:0 (10-4, 10-7) 2:1

Černčice postavily jednu velice silnou trojici a tu postavily jako druhou v pořadí, aby se dříve dostala do hry, tudíž naší trojici čekala nejdříve ta relativně slabší. V prvním setu se nám dařilo, nedali jsme svému soupeři šanci a zvítězili poměrem 10:4. Ve druhém setu jsme vedli 5:1 a zdálo se, že už 2.bod získáme. Tradiční výpadek jsme si však neodpustili ani tentokrát a nechali hosty srovnat. Teprve pak jsme se zkoncentrovali a dotáhli set i zápas poměrem 10-7 do vítězného konce.

Jan Andrýs, Matěj Šimek, David Hartman-Ondřej Poláček, Martin Řehák, Jan Marek 1:2 (7-10, 10-9, 8-10) 2:2

V tomto střetnutí musel rozhodnout po námi vydřené koncovce 2.setu poprvé v utkání až 3.set, v něm však byl o něco lepší Maňas a spol. a Černčice tak znovu srovnaly stav na 2:2.

Lukáš Doležal, Matěj Šimek-M. Kozák, P. Reichert 2:0 (10-4, 10-8) 3:2

Tradičně klíčová ,,vložka,, a první set jasně v naší režii (10-4). Ve druhém setu se soupeř rval o každý míč, ale naši kluci závěr zvládli, potvrdili roli favorita a znovu jsme tak vedli.

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Ondřej Poláček, Martin Řehák, Jan Marek 1:2 (10-9, 8-10, 5-10) 3:3

Začátek utkání byl z naší strany naprosto parádní. Velmi se nám dařilo v obraně i v útoku a po zásluze jsme vedli 9-5. Jenže poslední bod ne a ne přijít, trošku jsme si ,,kákli,,  a soupeř vyrovnal. Až za devítek jsme náš útok naštěstí proměnili. Jenže nepříliš vydařený závěr jsme si přenesli i do druhého setu a soupeř získal především po našich chybách v mezihře čtyřbodový náskok. Dokázali jsme však zabojovat, srovnali na 8:8 a nikdo by v tuto chvíli zřejmě nečekal, že to byl poslední náš bod, žel stalo se.. Ve třetím setu jsme se nedostali vůbec do hry a soupeř tak potřetí vyrovnal stav zápasu.

Jan Andrýs, Matěj Šimek, David Hartman-Radek Ježek, M. Kozák, P. Reichert  2:0 (10-7, 10-7) 4:3

Další zápas co se relativně měl vyhrát a naši kluci to zvládli, přestože soupeř srdnatě vzdoroval, tak jsme si výhru pohlídali a opět byli o krůček vepředu.

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Martin Řehák, Jan Marek 0:2 (7-10, 9-10) 4:4

Očekávané utkání začalo hezkou úvodní výměnou s úspěšným koncem pro hostující tým, což předznamenalo další vývoj. V prvním setu soupeř zahrál excelentně a bezchybným výkonem nám nedal šanci. Přesto jsme věřili, že šance přijde a také se tak stalo. Ze začátku druhého setu jsme se dostali do vedení a neustále byli nahoře (5-2, 8-6 a ještě 9-8). Bohužel jsme tentokrát nebyli dostatečně trpěliví a třikrát důležitý útok zahodili. Za devítek míč přelétl pětkrát síť, několikrát jsme se ubránili, ale poslední útok trefil Honza Marek perfektně. Soupeř měl obrovskou radost, protože se mu podařilo prolomit prokletí naší dvojky a vzájemnou bilanci s ní, která ho v poslední době téměř budila ze spaní. Jednou to přijít muselo, na to je soupeř dostatečně kvalitní a nutno podotknout, že si to Honza s Maňasem za svůj výborný výkon určitě zasloužili.

Jan Andrýs, David Hartman-Radek Ježek, Ondřej Poláček 2:0 (10-9, 10-8) 5:4

Šlo se tedy do finále, rozhodující dvojka měla rozhodnout o osudu celého utkání a soupeř v ní podal heroický výkon! Jak Radkovi, tak i Ondrovi vycházelo v úvodu téměř vše na co sáhli a byla k vidění velká bitva. Za nepříznivého stavu 8-9 by se v nás krve nedořezal, naštěstí jsme dokázali vyrovnat a za devítek si soupeř těžký servis ideálně nepřihrál a vedli jsme. Ještě ke všemu měl ve druhém setu svalové problémy Honza Andrýs, který musel být za stavu 6-7 ošetřen, naštěstí se ,,kousl,, a závěr jsme dokázali urvat. Vyhráli jsme 10-8 a celý zápas tak poměrem 5:4.

Musím smeknout před oslabeným soupeřem a jeho hráči, kteří podali skvělý a bojovný výkon (ať už fenomenální Maňas, Honza Marek, Polda, Radek Ježek či kluci co jinak za A tým Černčic nehrají). Za vítězství a udržení nuly na kontě proher jsme tak velice rádi.  Z našeho týmu všichni hráči získali po 2 bodech. Nelze nikoho vyzdvihovat, vyhráli jsme tak nějak pouze to, co jsme papírově vyhrát měli. V dalším zápase se utkáme ve středu na horké půdě v Hradci Králové, kde se utkáme s domácí Slavií..

První letošní vítězství!

KP žáků dvojic-Zbečník:

Nakonec se (vzhledem k tomu, že Velké Petrovice nepřijely a Bělá dorazila pouze ve 2 hráčích a nebyl by tak splněn oficiální rozpis mládežnické soutěže-min. 4 kompletní trojice), místo plánovaného turnaje trojic s mírným časovým zpožděním uskutečnilo klání dvojic.
Zúčastnilo se 6 týmů, Jarda Beran si tak zahrál dvojku mimořádně s radechovským Tomášem Marečkem. Tato narychlo poskládaná dvojice nehrála vůbec špatně a obsadila nakonec 4.místo (2 zápasy s Peklem A a s Bělou prohráli kluci až ve 3.setu za devítek).
Zaslouženým vítězem se stala zbečnická dvojice Václav Pohl a David Polák, která turnaj vyhrála bez jediné porážky. Ve čtyřech zápasech neztratila ani set a v posledním utkání pak ve velkém finále zdolala našeho rivala z Dolní Radechové v sestavě Patrik Levý a Pavel Středa 2:1 na sety. V 1.setu nám soupeř po vyrovnaném začátku utekl až na 5:9. Parádně jsme zabojovali a dokázali srovnat až na 9:9, ale za tohoto stavu Venda zkazil servis! Výborný a bojovný závěr si naštěstí naši přenesli i do druhého setu, byli jsme v něm lepší a vyhráli poměrem 10-5. Parádní výkon kluci podali ve 3.setu, kde soupeři nepovolili jediný bod a po zásluze zvítězili 10:5-tedy to nejlepší nakonec! Hoši podali konečně zodpovědný, trpělivý výkon s minimem chyb podpořený výbornou hrou v poli. Také útok byl na solidní úrovni, navíc jsme hráli s velkým nasazením. Jsem tedy spokojen-pochvala všem 3 našim klukům! :-)
PS: David zahrál především v posledním zápase skvěle-jak v obraně, tak na útoku a navíc s velkou chutí. Je vidět, že se po zranění kolene do toho už dostává! :-)

Výsledky: Zbečník-Peklo A 2:0 (10-4, 10-8), Zbečník-Peklo B 2:0 (10-1, 10-2), Zbečník-Bělá 2:0 (10-5, 10-5), Zbečník-MIX 2:0 (10-8, 10-2), Zbečník-Dolní Radechová 2:1 (9-10, 10-5, 10-5)
MIX-Dolní Radechová 0:2 (5-10, 5-10), MIX-Peklo A 1:2 (10-8, 5-10, 9-10) MIX-Peklo B 2:0 (10-2, 10-9), MIX- Bělá 1:2 (3:10, 10:8, 9:10)

Tabulka
: 1.Sokol Zbečník (David Polák, Václav Pohl) 10 bodů, 2.Sokol Dolní Radechová (Patrik Levý, Pavel Středa) 8 bodů, 3.TJ Peklo nad Zdobnicí A (Horčička, Veselý (Lisek)) 6 bodů, 4.MIX (Jaromír Beran, Tomáš Mareček) 2 body, 5.TJ Peklo nad Zdobnicí B (Josef Čižinský, Petr Šimeček) 2 body, 6.SK Bělá (Daniel Kalousek, Martin Varečka) 2 body.

turnajkzbenk010

Zbečník A-Velké Petrovice 5:3

Naprosto stejný průběh jako loňské domácí derby mělo toto střetnutí velkých rivalů. Znovu jsme vedli 2:0, zase Valda vyhrál obě trojky+soupeř vyhrál také vloženku, a rovněž Eross (přestože nehrál vůbec zle a bojoval jako lev) nevyhrál ze 4 zápasů ani jeden.

Jan Andrýs, David Hartman
-Džakopa, Plína 2-1 (8-10, 10-2, 10-7) 

Velké Petrovice obětovaly na 1.zápas proti naší hlavní dvojici svou jindy vloženku, jenže David dorazil až chvíli po 17.hodině a byl ze začátku tuhý, což mělo za následek překvapivě ztracený 1.set, až poté se do toho kluci dostali, druhý set jasně vyhráli a i rozhodující set si pak už pohlídali-1:0.

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Valda, Eross 2-0 (10-8,10-3) Druhou dvojku jsme začali dobře a ujali se vedení 7:4, soupeř se ale nevzdal a srovnal na 8:8. Za tohoto stavu jsme klíčový útok zvládli a set získali. Druhý set jsme již měli ve své moci, Culda výborně servíroval, pár těžkých míčů jsme vydřeli v poli a když se k tomu přidalo pár chyb soupeře, tak jsme proti silné dvojce vyhráli-2:0.

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Valda, Bedna, Plína 1-2 (10-6, 8-10, 8-10) 

První trojka začala výborně a s přehledem získala 1.set, ve druhém setu však přišla série chyb a soupeř se dostal do tříbodového vedení. Ještě jsme srovnali, avšak koncovka patřila Petrovicím. Valda se chytil, celkově soupeř ucítil šanci a po bojovném výkonu získal i rozhodující set a vrátil se do hry-2:1.

Zdeněk Prouza, Lukáš Doležal, Lukáš Vlach-Eross, Gof, Milan 2-0 (10-8, 10-8) 

Začátek dalšího utkání patřil také hostům a museli jsme likvidovat tříbodovou ztrátu. Tu jsme trpělivě stahovali a závěr setu poté zvládli na výbornou. Také ve druhém setu jsme zaváhali hned v úvodu, pak však zlepšili hru a po zásluze dotáhli zápas do vítězného konce-3:1.

Matěj Šimek, Lukáš Doležal-Bedna, Gof 0-2 (5-10, 8-10) 

Soupeř spoléhal na nabitou vloženku a Bedna s Gofem opravdu nezaváhali. Hráli výborně a především v 1.setu nám nedali vůbec šanci, ve druhém setu se kluci sice zlepšili, ale víc než na 8 bodů to nestačilo-3:2.

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Eross, Gof, Milan 2-1 (10-9, 9-10, 10-9) 

Až překvapivě vyrovnaný a dramatický zápas přišel v další trojici, všechny sety rozhodovali až devítky, naštěstí rozhodující útok ve 3.setu dopadl pro nás zdárně-4:2.

Zdeněk Prouza, Lukáš Doležal, Lukáš Vlach-Valda, Bedna, Plína 1-2 (10-5, 6-10, 8-10) Naše trojka mohla zápas ukončit a 1.set jsme zahráli parádně (10:5). Ve druhém setu hráči Petrovic zlepšili hru a dostali se do vedení 3:7, ještě jsme dotáhli na 6:7, ale to bylo z naší strany vše. Ze začátku 3.setu přišly naše chyby na útoku (6:8), a když po našem snížení devátý bod získal soupeř s prasátkem, a také rozhodující míč pak zahrál Valda skvěle, vybojovaly si Petrovice zaslouženě pokračování utkání-4:3.

Jan Andrýs, David Hartman-Valda, Eross 2-1 (10-9, 8-10, 10-9)
Obrovský boj se pak odehrál v poslední dvojici, za zmínku stojí především neuvěřitelná výměna za devítek v 1.setu, kde oba soupeři vytáhli v poli ztracené balony a především David zázračným zákrokem zachránil pro nás 1.set, za což ho ocenil i Valda. Soupeř se nechtěl vzdát a 2.set získal v koncovce pro sebe. Za stavu 8:8 ve 3.setu měl soupeř dokonce výhodu útoku, naštěstí však v tomto momentu zachyboval. Ještě Petrovice srovnaly, ale poslední útok jsme proměnili a mohli se tak radovat z vítězství v poměru 5:3.

Chtěl bych pochválit soupeře za bojovný výkon a především znovu fenomenálně hrajícího Tomáše Valáška. V poslední dvojce byl k vidění z obou stran vynikající nohejbal. Náš tým se bohužel příliš nepoučil z předchozího zápasu v Pekle, opět se nechal trochu ukolébat vedením 2:0 na zápasy a 1:0 na sety a polevil poněkud lehkovážně v koncentraci, což se příště už opravdu nemusí vyplatit. Z našeho družstva bych vyzdvihl výborný výkon Culdy. Držíme tedy stále neporazitelnost a v neděli od 18 hodin přivítáme Černčice.

 

Program nohejbal

Poslední 2 týdny zbývají do přestávky obou soutěží v nohejbale mužů. Věřím, že u našich týmů nedojde k uspokojení z dosavadních skvělých výsledků a ještě zabojujeme o nějakou tu výhru..

Termíny zápasů
-začátky vždy od 17 hodin.
KP A tým:
úterý 17.6. Sokol Zbečník A-Velké Petrovice
neděle 22.6. Sokol Zbečník A-Sokol Černčice
středa 25.6. Slavia Hradec Králové-Sokol Zbečník A
pátek 27.6. Horní Radechová-Sokol Zbečník A
A tým bude hájit svou dosavadní neporazitelnost nejprve v úterním derby s letos velmi solidně hrajícími Velkými Petrovicemi, které zřejmě navíc po delší době nastoupí v plné síle, pak přivítá v neděli nebezpečné Černčice. Zřejmě nejtěžší oříšek ze všech nás bude čekat v Hradci Králové a jarní část zakončíme duelem v Horní. Batňovice stále vítězí, naposledy dnes v dohrávce s Černčicemi 5:2 a drží se s námi v kontaktu.

OP B tým:
pátek 20.6. Staré koupaliště Jaroměř-Sokol Zbečník B
pátek 27.6. Sokol Dolní Radechová-Sokol Zbečník B
Béčko si zatím vede také nad očekávání, čekají ho ale nyní dva silní soupeři. Bylo by pěkné po skvělé výhře se Dřevíčem ještě alespoň jednou zvítězit, nejprve se o to pokusí naši kluci v Jaroměři a pak nás čeká Ducháčova Dolní Radechová. Tento zápas se bude bohužel nejspíše opravdu krýt s utkáním A týmu.

V neděli 22.6. se koná ve Zbečníku další turnaj KP žáků, tentokrát ve trojicích!

Dětský den 7.6.2013

Dětský den ve Zbečníku se vydařil

V sobotu 7.6. uspořádal Sokol Zbečník na volejbalových kurtech ve Zbečníku dětský den. I přes problémy s přístupností místa konání akce z důvodu výstavby kanalizace ve Zbečníku si stovka dětí a jejich rodičů našla na hřiště cestu a strávila zde společně sobotní odpoledne.

Na úvod vystoupili mažoretky a karatisté z DDM Domino Hronov a potom se už děti pustily do plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Mimo jiné si mohly vyzkoušet jízdu na laně, chůzi po slackline, jízdu na koni, lukostřelbu, souboj se středověkými rytíři a v tvůrčí dílně Domina Hronov si vyrobit záložky do knihy. Největší úspěch ale slavila jedna neplánová atrakce – obyčejný zahradní postřikovač, kde se v tropickém horku osvěžovali nejen děti.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, bez nichž by se tato akce nemohla uskutečnit – Saar Gummi Červený Kostelec, Město Hronov, Potraviny K+D Dvořáčkovi, Trafika U Nás, Konzum Na kopečku a mnoho dalších podnikatelů z Hronova a okolí.

Fotografie z dětského dne 

Článek v Náchodském deníku

 

Paráda v podání B týmu!

Vítězné derby: Sokol Zbečník B-Velký Dřevíč 4:1-klobouk dolů před našim týmem!

Krásný zážitek naservírovali naši hráči všem příznivcům zbečnického nohejbalu (a že se jich přišlo podívat opravdu dost) v duelu s tradičním rivalem z Velkého Dřevíče. Soupeř byl podle posledních výsledků jasným favoritem a velmi si na nás věřil. Nám se ale povedlo týmovým výkonem a velkou bojovností ho dokonale zaskočit. Diváci fandili a tleskali, někteří naši kluci předvedli vskutku téměř životní výkony a dali do toho srdíčko, Bíťa hrál dokonce (a velmi solidně!) levačkou-no prostě bylo se na co dívat…
Milan Ansorge, Dan Bitnar-Petr Šimek, Miroslav Bitnar 2:1 (6-10, 10-9, 10-7) 1:0
Ale pojďme pěkně po pořádku. Soupeř mírně překvapil, když svoji lepší dvojici nasadil hned do prvního zápasu, a tak možná klíčové střetnutí přišlo hned na úvod. Naši kluci se jako již tradičně pomaleji rozehrávali a než se dostali do hry byl na ukazateli skóre nepříznivý stav 3-8, set se pak již nepodařilo zachránit (6-10). Nutno podotknout, že soupeř hrál velice dobře a na útoku se mu dařilo bodovat. Velký boj poté nastal v setu druhém. Hrálo se téměř bod za bod až do dramatické koncovky, kde jsme tentokrát za devítek svůj útok proměnili a vydřeli tak rozhodující sadu. Také v ní pokračoval zpočátku vyrovnaný průběh, vytáhli jsme však několik těžkých míčů v poli a soupeř znervózněl, přišly jeho chyby a utrhli jsme se. Závěr již pak byl v naší režii a kluci po výborném výkonu tuto v podstatě krajskou dvojku zdolali a získali pro nás důležitý první bod.
Václav Pohl, Libor Hejduk (Josef Meiwald)-Michal Gois, Tomáš Grimm (Zdeněk Burdych) 2:1 (3-10, 10-7, 10-8) 2:0
Ve druhém zápase nastoupil s Vaškem Libor Hejduk a samozřejmě bylo velice znát, že pro zranění nekopal několik týdnů do míče-nedařilo se mu, a tak jsme zkusili za jednoznačného stavu 1-8 místo něho postavit Pepu Meiwalda. Set byl samozřejmě již ztracen (3-10), začátek druhého setu ale soupeř zjevně trochu podcenil, udělal několik chyb a ujali jsme se vedení. Vašek skvěle servíroval, pochytali jsme spoustu míčů (Pepa luxusně čapal Michala prsama) a vedení postupně trpělivě navyšovali. Soupeř vystřídal, přesto to vypadalo jasně na 3.set. Vedli jsme 9-3, ovšem pak jsme trochu znervózněli, nemohli jsme to zakončit a soupeř stáhl na 7-9. Až za tohohle stavu Pepa útok proměnil a šlo se do 3.setu. Na jeho začátku jsme nabádali k trpělivosti, přesto jsme na začátku sady pár balonů zbytečně zkazili, soupeř ale na tom byl podobně, a tak byl k vidění nesmírně vyrovnaný souboj. Neustále jsme byli o bod dole a dotahovali, přesto jsme se nevzdali a za stavu 8-8 se dostali poprvé do vedení. Když pak soupeř znovu zkazil na útoku, byl nečekaný a zlatý druhý bod pro Zbečník na světě! Pepa podal v náročném utkání mimořádný výkon a patří mu velký dík a pochvala! Tohle nečekal snad nikdo a na řadu přišla trojka..
Milan Ansorge, Václav Pohl, Dan Bitnar-Miroslav Bitnar, Petr Šimek, Zdeněk Burdych (Michal Gois) 3:0 (10-7, 10-5, 10-6)! 3:0
V úvodu se soupeři dařilo a prohrávali jsme 3-6. Za tohoto stavu přišel zlom, soupeř poprvé chyboval na útoku, my se chytili a začali hrát skvěle. První set jsme otočili až na 10-7 a doslova koncert pokračoval i ve druhém setu. Milanovi se dařilo na co sáhl, v poli jsme chytali a soupeř kazil. Vedli jsme dokonce 9-3, pak přišla snad jediná chyba Milana za celý zápas, když mu rohlík skončil na pásce, desátý bod jsme si už ale pohlídali. Soupeř, ač viditelně pořádně zaskočený, stále věřil v obrat, zkusil poslat do hry Michala Goise a měl tak na place to nejlepší, co v dané chvíli mohl postavit, avšak naši kluci pokračovali v krasojízdě, hráli v euforii a nedali Dřevíči vůbec ,,čuchnout,,-jednoznačné vítězství po skvělém výkonu všech v trojce 3:0 a zasloužený potlesk od všech přítomných! Že bude vyřízeno po třech utkáních v náš prospěch, to nečekal opravdu vůbec nikdo…
Milan Ansorge, Dan Bitnar-Michal Gois, Tomáš Grimm 2:1 (7-10, 10-7, 10-7) 4:0
Pod dojmem rozhodnutého utkání a také díky velké únavě nám utekl začátek zápasu, první set tak získal Dřevíč, pak se však naše dvojka kousla a srovnala, ve 3.setu soupeř kousal, Michalu Goisovi se dařilo, ale naši byli přeci jen lepší a vítězství si pohlídali. Za zmínku stojí také úsměvný moment, když překvapenému Danovi po svém příjmu spadl míč přímo na hlavu, což také přispělo k už tak výborné náladě ve zbečnické kleci..
Libor Hejduk, Václav Pohl (Josef Meiwald)-Miroslav Bitnar, Petr Šimek 0:2 (8-10, 4-10) 4:1
Libor nastoupil odhodlaný se porvat o dobrý výsledek, stejně tak také Vašek a začátek zvládli kluci až nevídaně, dostali se do vedení 7-5 a sahali po další senzaci, pak však přeci jen přišly chyby na útoku a soupeř tak set získal, přesto se ale hoši drželi výborně. Ve druhém setu jsme nechali odpočinout vytíženého Vendu a s Liborem si kopl Pepa, začátek utekl a pak už se proti silné dvojici nedalo příliš bojovat. Velký Dřevíč tak kosmeticky upravil na konečných 1-4.
Jsem na náš výkon hrdý a děkuji za něj celému mančaftu!

V jednotlivcích pro Zbečník druhé, třetí a páté místo

Co říct k dnešnímu singlovému turnaji žáků u nás doma ve Zbečníku? Vítěz již tradiční, mnohými očekávané finále Pohl-Levý se nakonec nekonalo, i když tomu dlouho vše nasvědčovalo. Příjemným překvapením turnaje celkově druhý náš Jarda Beran, který uspěl se svojí nenápadnou, obrannou a trpělivou hrou podpořenou výborným servisem-celkově velká pochvala! David střídal dobré a hrozné výkony, po základní skupině se ale výrazně zlepšil, velmi dobře zahrál ve čtvrtfinále s Vaškem a nakonec skončil na solidním 5.místě, když ve 3 setech posléze zdolal jak Středu, tak také výborného Kalouska. Vašek ve skupině kraloval, všechny soupeře převálcoval, když předváděl skvělou a téměř bezchybnou hru (obzvlášť zápasy s radechovským Středou a Kalouskem z Bělé byly od něho vskutku parádní). Jenže pak bohužel trochu ,,zpychnul,, a zcela v semifinále s Jardou odešel psychicky. Nepříznivý vývoj naprosto neunesl a po zásluze jasně prohrál. Mohl být pak nakonec rád, že uhrál alespoň 3.místo. Je to škoda, protože zopakovat výkony ze skupiny, tak by proti Patrikovi určitě nebyl ve finále bez šance, zlobit se však může jen sám na sebe.. Jarda ve finále s Patrikem dokonce urval 2.set, ale v rozhodujícím setu mu už soupeř nedal šanci, přesto je 2.místo pro něho velkým a nečekaným úspěchem a za bojovnost a zodpovědnou hru si ho rozhodně zasloužil.

Výsledky skupina A: Pohl-Kalousek(Bělá) 2-0 (10-2, 10-2), Pohl-Středa (D.Radechová) 2-0 (10-3, 10-4), Pohl-Veselý (Peklo) 2-0 (10-3, 10-6), Pohl-Čižinský (Peklo) 2-0 (10-3, 10-4) Tabulka: 1.Pohl 8 bodů, 2.Kalousek 5 bodů, 3.Středa 4 body, 4.Veselý 3 body, 5.Čižinský 0 bodů.

Výsledky skupina B: Polák-Šimeček (Peklo) 1-1 (6-10, 10-4), Polák-Lisek (Peklo) 1-1 (9-10, 10-5), Polák-Levý (D.Radechová) 0-2 (6-10, 4-10), Polák-Horčička (Peklo) 2-0 (10-7, 10-4), Beran-Polák 2-0 (10-5, 10-1), Beran-Šimeček 1-1 (4-10, 10-6), Beran-Horčička 1-1 (2-10, 10-0), Beran-Lisek 2-0 (10-4, 10-4), Beran-Levý 0-2 (1-10, 3-10) Tabulka: 1.Levý 8 bodů, 2.Beran 6 bodů, 3.Horčička 6 bodů, 4.Polák 4 body, 5.Šimeček 4 body, 6.Lisek 1 bod.

Čtvrtfinále: Beran-Středa 2-0 (10-8, 10-6), Pohl-Polák 2-0 (10-9, 10-7), Levý-Veselý 2-0 (10-3, 10-5), Horčička-Kalousek 2-0 (10-6, 10-5)

O 5.-8.místo: Polák-Středa 2-1 (10-2, 9-10, 10-7), Veselý-Kalousek 0-2 (4-10, 3-10),

O 7.místo: Středa-Veselý 2-0 (10-6, 10-2),

0 5.místo: Polák-Kalousek 2-1 (2-10, 10-4, 10-7)

Semifinále: Levý-Horčička 2-0 (10-5, 10-4), Pohl-Beran 0-2 (3-10, 5-10)

O 3.místo: Pohl-Horčička 2-1 (10-9, 1-10, 10-8)

Finále: Levý-Beran 2-1 (10-3, 7-10, 10-5)

Celkové pořadí: 1.Patrik Levý (Sokol Dolní Radechová), 2. Jaromír Beran (Sokol Zbečník), 3.Václav Pohl (Sokol Zbečník), 4.Filip Horčička (Peklo nad Zdobnicí), 5.David Polák (Sokol Zbečník), 6.David Kalousek (SK Bělá), 7.Pavel Středa (Sokol Dolní Radechová), 8.Dominik Veselý (Peklo nad Zdobnicí), 9.Petr Šimeček (Peklo nad Zdobnicí), 10.Jan Lisek (Peklo nad Zdobnicí), 11.Josef Čižinský (Peklo nad Zdobnicí)

Pozvánka na nohejbal-domácí dvojutkání B týmu!

Pondělí 9.6. 17.00 Zbečník B-Zájezd

Úterý 10.6. 17.00 Zbečník B-Velký Dřevíč

Především na úterní vyhecované derby se Dřevíčem zvu všechny příznivce zbečnického nohejbalu.

A tým tento týden zřejmě hrát nebude, David Hartman je celý týden v Německu a utkání s Černčicemi je zatím odloženo na neurčito, taktéž utkání s V. Petrovicemi..