Archiv pro měsíc: Prosinec 2014

Pohoda ve Zbečníku

fotky od Davida Pavlíčka

Tradiční oddílový turnájek těsně před silvestrem proběhl opět v příjemné a pohodové atmosféře. Nakonec vyhrál v konkurenci 7 poskládaných mančaftů Dodo team před Polas a Polin týmem, na bedně tedy byli všichni 3 naši žáci. O výsledky však tentokrát až tak nešlo, všichni se pobavili a dobře si pokopali. Zúčastnily se také 2 slečny-Eliška Pohlová a Dita Poláková a rozhodně se neztratily! :)
Výsledky: 1.Dodo team (Lukáš Doležal, Milan Vávra, Michal Podstavec), 2.Polas team (Eliška Pohlová, Václav Pohl 2x, Lukáš Vlach), 3.Polin team (David Polák, David Polák, Jan Andrýs), 4.Čéťa team (Káva, Winter, Fluktuoval převážně Jan Andrýs), 5.Příčnice (Vladimír Gennert, Josef Dvořáček, Zdeněk Prouza), 6.Cíca team (Miroslav Bitnar, Dominik Bitnar, Jiří Hájek), 7.DHD (David Pavlíček, Jan Němeček, Dita Poláková)
Nejlepší zákrok turnaje: bodové Kolínko Honzy Němečka

pár nepříliš kvalitních fotek zde

Na Štěpána bez překvapení

fotky:

Opět po roce jsme uspořádali Štěpánský turnaj, tentokrát se zúčastnilo 12 týmů, po šesti v obou kategoriích.

V kategorii okres se podle očekávání do play-off dostaly favorizované týmy a černý petr tak zbyl na Davidův Polin team (v silné konkurenci to na postup nebylo, zřejmě nejlepší výkon podali hoši hned v 1. setu celého turnaje proti Dřevíči) a také na Příčnici. Výkony Tipsportu ovlivnil nepříliš dobrý zdravotní stav Davida Valáška a na tento tým s Gumou a Purdou tak nakonec zbyly brambory. Bez názvu tentokrát v sestavě se zkušeným Lukáškem namísto Bíti po zásluze získalo bronz a ve finále se utkal Velký Dřevíč s týmem XD. Přestože ve skupině byl o bodík úspěšnější výborně hrající Dřevíč, ve finále bylo lepší XD, když na síti kraloval zkušený borec Joska Maťátko. Tento tým doplněný o zbečnické kluky-Matěje Šimka a Vítka Havelku tak potvrdil roli největšího favorita a zaslouženě zvítězil (XD mančaft by se určitě neztratil ani v kraji).

V krajské kategorii jsme opět po roce předváděli výkony jako den a noc (spíše tedy to druhé), když jsme dokázali vyhrát 2-0 pouze s Votýpkáři, všech dalších 5 zápasů skončilo remízou, s favorizovanými soupeři jsme zahráli o něco lépe. Stačilo to na 3.místo a do semifinále jsme vyfasovali rodinku Kupských. První set byl bohužel naprosto jednoznačný a prohráli jsme ostudně 2-10, až ve 2.setu jsme začali klást odpor, jenže jsme vydrželi pouze do osmiček a pak přišly znovu naše chyby, a tak nás čekal boj s Dokem o bronz. V něm jsme začali výborně a vedli 8-1, přestože soupeř snížil na 5-8, set jsme už dotáhli do zdárného konce. Také 2. set začal pro nás dobře, ovšem za osmiček jsme znovu zkazili 2 míče a vykouzlili tak ještě rozhodující 3. set. V něm jsme málem znovu prohospodařili dvoubodový náskok, naštěstí za devítek vytáhl Culda svoje největší eso z rukávu a excelentním kraťasem nám zachránil bronz. Ve finále si to rozdala Zelená Promile s Rodinkou a v 1.setu měl navrch tým Honzy Andrýse, doplněný o čelákovického Padělka a zkušeného Kaisera. Ve druhém setu si Kupští vypracovali tříbodový náskok, který ale neudrželi a v dramatické koncovce se radovala Zelená promile. Do play-off těsně nepostoupil Vaškův tým s Honzou Markem a po půl roce kopajícím Martinem Dostálem. Nejprve ztratil vedení 8-5 v 1.setu s Votýpkáři a tento zápas pak celý prohrál, přesto uhrál bod jak s námi, tak se Zelenou promilí a v posledním zápase s Bednovým Dokem mu stačilo na postup vyhrát 2:0. První set kluci urvali a ve druhém vedli 8-6 a ještě 9-8, za devítek ovšem Bedna Martina zblokoval a do PO se tak Kopyta o 1.míč neprobojovali. Vašek odehrál svůj vůbec 1.turnaj na zodpovědné pozici nahrávače (navíc v nabitém kraji) a rozhodně nezklamal, spíše naopak. Turnaj byl celkově pohodový a vydařil se, velké poděkování pak patří Áje s Kristýnou, které se po celý den staraly o kiosek.

Výsledky ZS O: XD-V.Dřevíč 1:1 (10-7, 7-10), XD-Tisport 1:1 (10-4, 9-10), XD-Příčnice 2:0 (10-5, 10-3), XD-Polin team 2:0 (10-1, 10-3), XD-Bez názvu 2:0 (10-4, 10-5), Příčnice-Polin team 1:1 (10-5, 9-10), V.Dřevíč-Bez názvu 2:0 (10-6, 10-8), V.Dřevíč-Příčnice 2:0 (10-2, 10-1), V.Dřevíč-Polin team 2:0 (10-7, 10-4), V.Dřevíč-Tipsport 2:0 (10-7, 10-1) Bez názvu-Tipsort 2:0 (10-6, 10-3), Bez názvu-Příčnice 2-0 (10-4, 10-6), Bez názvu-Polin team 2:0 (10-4, 10-4), Tipsport-Polin team 2:0 (10-4, 10-4), Tipsort-Příčnice 2:0 (10-5, 10-6)

Tabulka ZS O: 1.V.Dřevíč 9 bodů, 2.XD 8 bodů, 3.Bez názvu 6 bodů, 4.Tipsport Hronov 5 bodů, 5.Píčnice 1 bod, 6. Polin team 1 bod.

Výsledky základních skupin K: ZPZ-DOK 1:1 (8-10, 10-5), ZPZ-Kopyta 1:1 (10-6, 7-10), ZPZ-Rodinka 1:1 (10-9, 8-10), ZPZ-Votýpkáři 2:0 (10-3, 10-7), ZPZ-Zelená promile 1:1 (7-10, 10-8), Kopyta-Rodinka 0:2 (6-10, 7-10), Kopyta-Votýpkáři 0:2 (9-10, 6-10), Kopyta-Z.promile 1:1 (10-2, 6-10), Kopyta-DOK 1:1 (10-8, 9-10), DOK-Votýpkáři 1:1 (7-10, 10-8), Rodinka-DOK 2:0 (10-7, 10-6), Votýpkáři-Rodinka 0:2 (5-10, 4-10), Votýpkáři-Z.Promile 0:2 (8-10, 6-10), DOK-Z.promile 1:1 (8-10, 10-8), Z.Promile-Rodinka 2:0 (10-2, 10-7).

Tabulka ZS K: 1.Zelená promile 7 bodů. 2.rodinka 7 bodů, 3.ZPZ 6 bodů, 4.DOK 4 body, 5.Votýpkáři 3 body, 6.Kopyta 3 body.

Výsledky play-off:
SFO:
V.Dřevíč-Tipsport (2:0 (10-4, 10-6), XD-Bez názvu 2:0 (10:3, 10-3), O 3.místo O: Bez názvu-Tipsport skreč Tipsport, Finále O: XD-Bez názvu 2:1 (10-1, 8-10, 10-6)

SFK: Zelená promile-DOK 2:0 (10-5, 10-6), Rodinka-ZPZ 2:0 (10-2, 10-8),O 3.místo K: ZPZ-DOK 2:1 (10-5, 8-10, 10-9), Finále K: Zelená promile-Rodinka 2:0 (10-6, 10-9)

Celkové pořadí ŠT 2014

Okres: 1.XD (Maťátko, Šimek, Havelka), 2. V.Dřevíč (Gois, Gois, Bareš), 3.Bez názvu (Ansorge, Bohadlo, Lukášek), 4.Tipsport bar Hronov(Lokvenc, Puraš, D.Valášek), 5.Příčnice (J.Dvořáček, Vl. Gennert, M.Havel), 6.Polin team (D.Polák, D,Polák, strejda Lukáš)

Kraj: 1.Zelená Promile (Padělek, Kaiser, Andrýs), 2.Rodinka (T., M., J.Kupský) , 3.ZPZ (Prouza, Doleža, Vlach), 4.DOK (Bedna, GOF, Plína), 5.Votýpkáři (Eross, Džakopa, Milan), 6.Kopyta (J.Marek, M.Dostál, V.Pohl)

Sezona snů zbečnického nohejbalu-rok 2014

Top 10 úspěchy nohejbal Zbečník 2014
1. Magický den pro zbečnický nohejbal-neděle 9.11. 2014 a historický postup A týmu do 2. ligy mužů. Krásný zážitek pro všechny v domácím prostředí v Hronově a trefa do černého co se týče letních posil pro kvalifikaci (Valda, Maňas).
2. 1. místa na turnajích: Hlinsko (Doležal, Pohl, Vlach), Litomyšl (Andrýs, Pohl, Vlach), Bílá Třemešná (Prouza, Vlach), Velko-petrovický Šlajs (Doležal, Hartman), Lupenice (Pohl, Vlach), Skuteč (Andrýs, Polák, Pohl), Těchonín (Doležal, Hartman, Vlach), 3. místo špičkově obsazený Nový Bydžov (Andrýs, Pohl, Vlach).
3. Skvělá 5.-8. místa na MČR ve dvojicích i trojicích SŽ v Prostějově v 1. sezoně našeho mladého družstva v této kategorii ve velké konkurenci i přes Davidovo zranění.
4. Celkově 2. místo v KP mužů 2014 a boj do posledního zápasu o prvenství s Batňovicemi. Největší výhra: Batňovice-Zbečník A 3:5, nejlepší zápas: Zbečník-Slavia HK 5:4. Hlavní devíza: velká herní vyrovnanost celého družstva.
5. Celkově 6. místo s 60 body v poháru ČNS starších žáků 2014 (Semily 15, Louny 30, Prostějov 15), mimořádné herní zlepšení Vaška Pohla za poslední rok (parádní výkony za B tým, již plnohodnotný člen A-týmu a nejen na trénincích), výborná hra především v poli. Jeho krásný výkon (vítězství ve skupině) a následný velký boj s favorizovaným Koudelkou z ČB o čtvrtfinále na MČR SŽ v singlu.
Uzdravení zraněného kolene Davida Poláka a jeho velmi dobré výkony na singlech SŽ, posledních zápasech za B tým, či na posledním turnaji ve Dvoře. Solidní výkony Jardy Berana na poháru SŽ dvojic v Semilech (při zranění Davida), na nahrávce v Lounech a na MČR ve trojicích v Prostějově.
6. Celkově krásné 4. místo obnoveného B týmu a úspěšné zapojení mladých žáků do družstva v OP mužů 2014. Největší výhra: Zbečník B-V.Dřevíč 4:1. Hlavní tahoun: Milan Ansorge.
7. O 1 míč 4. místo na poháru ČNS SŽ v Lounech (Polák, Pohl, Beran), 30 bodů do poháru ČNS SŽ a cena Vaškovi za nejlepšího polaře turnaje.
8. 2. místo turnaj Humburky (Doležal, Andrýs, Vlach), 4. místo Memoriál LH (Prouza, Doležal, Vlach).
9. 4. místo turnaj Dvůr Králové nad Labem se 2 žáky po statečných a bojovných výkonech (Polák, Pohl, Vlach).
10. 2. místo na domácím Příčnice Cupu (Prouza, Doležal, Vlach), úspěšně uspořádaný a výborně obsazený 1. ročník nohejbalového turnaje jednotlivců. Výsledky: 1. Hron, 2. Plachý, 3. Kupský, 4. Příhoda, 5. Vlach.

Přání k svátkům a do NR za náš oddíl!

Za celý Sokol Zbečník a také za náš nohejbalový oddíl přeji Vám všem klidné a pohodové prožití vánočních svátků a mnoho štěstí a zdraví do roku 2015! Zároveň všem děkuji za podporu v této sezoně, která byla pro Zbečník zatím ta vůbec nejlepší a věříme, že nám zachováte přízeň a budete nám chodit fandit i v té příští-mimořádně těžké a historicky první druholigové. V neposlední řadě pak samozřejmě také doufám, že se budou činit a dělat nám radost i naši žáci!

CIMG6256foto2014 019

Se žáky jsme ve Dvoře sahali po medaili!

Report: Na velice kvalitně obsazený turnaj do Dvora Králové jsme jeli s našimi mladými žáky-Davidem Polákem a Vaškem Pohlem. Celý turnaj si kluci odkopali sami na síti na 2 smečaře a já jim nahrával. Věděli jsme, že pole můžeme mít celkem solidní, avšak na útoku budou proti nám o dost větší ,,bouchači,,, nicméně jsme se s tím prali statečně a kluci mě svým výkonem tentokrát příjemně překvapili. Celkem bylo 11 mančaftů (na 1 halu tedy ažaž a turnaj se velice táhl, naštěstí jsme si mohli dlouhé pauzy mezi zápasy zpříjemnit ,,pincem,,) a hned 9 týmů bylo vskutku velice kvalitních a poměrně vyrovnaných (dorazila např. kompletní rodinka Kupských, či Honza Andrýs s Radkem Michálkem a Adamem Brožem, k favoritům patřil určitě Nový Bydžov, silné byly ale tradičně také obě Třemešné, domácí týmy Dvora, či Beránci z Hostinného.

My byli nalosováni do šestičlenné skupiny a hned v prvním zápase se silným domácím týmem jsme se předvedli ve slušném světle, když jsme po výborném nástupu 1.set získali poměrem 10-7, nadějně vypadal i začátek druhého setu, pak jsme ale od stavu 5:4 urvali po svých trochu lacinějších chybách už pouze bod a tedy měli celkově o 1 míč horší remízu. Následovalo utkání s favoritem skupiny-Novým Bydžovem a kupodivu jsme tahali v 1.setu znovu za delší konec provazu a po výborném výkonu vyhráli 10-7. Ve druhém setu se ale soupeř chytil, naopak nám se přestalo dařit a prohrávali jsme téměř beznadějných 3-8. Pak jsme ale skvěle zabojovali a dotáhli až na 9-9! Poslední útok však soupeř nekompromisně na zeď proměnil, i tak velmi cenná lepší remíza s pozdějším vítězem skupiny. Následovalo utkání s Třemešnou, kde se mělo rozhodovat o tom, z jaké pozice půjdeme případně později do play-off, ovšem tento zápas nám kromě znovu nadějného nástupu do zápasu nevyšel, nedařilo se nám vůbec bodovat a ve 2.setu jsme pak podali jednoznačně nejhorší výkon dne a dostali 2-10. Po této porážce nás tedy čekal boj o bytí a nebytí na turnaji a přímý souboj o postupové 4.místo s Rudníkem. Pravděpodobně by nám stačila remíza, nakonec se nám však podařilo zvítězit dvakrát 10-9 a získali tak jistotu postupu ze skupiny. V posledním zápase již v podstatě o nic nešlo, Vašek zkusil blokovat a soupeř, který nezískal do té doby ani bod, podal svůj nejlepší výkon, zápas nakonec skončil nerozhodně.

Ve druhé skupině se zatím děly věci-hned 8(!) zápasů z 10 skončilo remízou 1-1 a do poslední chvíle se hrálo o to, kdo vypadne. Nakonec černý Petr zůstal druhé sestavě domácího Dvora, po 4 remízách zde měl Honza Andrýs a také rodinka Kupských. Skupinu nakonec vyhrál tým s názvem Božkov v sestavě na síti s bratrancem od Radka Michálka Jardou (velký Sparťan, který nastupoval s tričkem vládci Prahy a motivace tedy byla pro mě hned dvojnásobná :D), či výborným Klazarem z Třemešné a to byl tedy náš těžký soupeř do čtvrtfinále.

V klíčovém zápase turnaje jsme podali doslova heroický výkon. Dlouho jsem neviděl od obou našich kluků tak zodpovědný, trpělivý a bojovný výkon, měli jsme doslova neprůstřelné pole a prakticky vůbec nekazili, soupeř z nás byl doslova nešťastný a výsledek tak byl zcela opačný proti všem předpokladům-vyhráli jsme senzačně lehce ve 2 setech 10-5 a 10-3! Po týdnu tedy opět suverénně nejlepší výkon ve čtvrtfinále. Také další souboje v tomto prvním KO dopadly dosti překvapivě, vypadl rovněž vítěz naší skupiny Bydžov a také Kupští, kteří promarnili ve 3. setu vedení 9-7 s domácím Dvorem. Jediný, kdo potvrdil roli favorita, byl tým Honzy Andrýse, i když se také hlavně v 1.setu s Třemešnou pořádně nadřel. Kdyby mi někdo řekl před začátkem turnaje, že skončíme před rodinou Kupských, která u nás v Hronově vloni na Štěpána vyhrála krajskou skupinu, či před Novým Bydžovem v plné sestavě, tak bych řekl, že mu přeskočilo, ovšem stalo se…

V semifinále jsme šli právě na obhájce z Trutnova a přestože jsme neprodali kůži lacino, soupeřův (především Honzův) útok byl někde zcela jinde a tak nás čekal souboj o bronz. V utkání o 3. místo jsme tedy bojovali s domácím Dvorem v čele s bouchačem Machem, který se postupně rozehrál ke skvělým výkonům. Oba kluci toho měli už plné zuby a Vaška bolela hodně hlava, přesto zápas byl velice vyrovnaný a v obou setech jsme vedli ještě v koncovkách 8-7. Bohužel vždy za stavu 8-8 přišla chyba, už jsme to na útoku neutáhli a obě koncovky smolně ztratili.

I tak bylo naše vystoupení velice sympatické, bojovali jsme do poslední chvíle a zanechali na turnaji výborný dojem. Několikrát byl náš obětavý výkon oceněn potleskem a musím tak tentokrát Davida i Vaška pochválit, obzvláště za výkon ve čtvrtfinále jsem na ně mohl být pyšný. Ve finále se nakonec radovalo družstvo z Hostinného, kde kraloval na síti zkušený Beránek, když ve 3 setech zdolalo Honzův Trutnov.

Sestava Zbečníka (David Polák, Václav Pohl, Lukáš Vlach)

Výsledky: Zbečník-Dvůr A 1-1 (10-7, 6-10), Zbečník-Nový Bydžov 1-1 (10-7, 9-10), Zbečník-Bílá Třemešná A 0-2 (8-10 2-10), Zbečník-Rudník 2-0 (10-9, 10-9) Zbečník-Paličky 1-1 (10-9, 9-10). 5 bodů, 4.místo skupina B

Čtvrtfinále 1A-4B: Božkov-Zbečník 0-2 (5-10, 3-10)!, Semifinále: Obhájci Trutnov-Zbečník 2-0 (10-6, 10-5), O 3.místo: Dvůr-Zbečník 2-0 (10-8, 10-8), Finále: Trutnov-Beránci 1-2 (10-6, 9-10, 9-10)

Konečné pořadí: 1.Beránci, 2.Obhájci Trutnov, 3.Dvůr A, 4.Zbečník, 5.-8.Kupští, Nový Bydžov, Třemešná A, Božkov.

Akce Sokola Zbečník ve svátečním období

štěpán V pátek 26.12. od 8.30 znovu pořádáme v Hronově Štěpánský turnaj v nohejbale trojic

V neděli 28.12. od 9:30 pořádáme Povánoční soutěžení pro děti v tělocvičně ZŠ Zbečník a od 13 hodin se pak bude zde tradičně konat oddílový sranda turnájek trojic v nohejbale.

Ve středu 31.12. pak od 17 hodin proběhne také ve zbečnické hale velice úspěšný a oblíbený sportovní silvestr.

Sezona snů nekončí!

Zbečnická trojice Jan Andrýs, Lukáš Vlach a Václav Pohl senzačně vybojovala na mimořádně kvalitně obsazeném turnaji v Novém Bydžově 3. místo!! Jedná se o fantastický úspěch, ve čtvrtfinále se nám podařilo vyřadit obrfavority z Mnichova Hradiště, v SF jsme dokonce sahali po skalpu extraligána Flakse (vedení 10-4 a 8-6!) a o 3. místo jsme zdolali Dvořáčkovu trojici s tradičním názvem Janci ve 2 setech… Aneb 13 letý klučina ze Zbečníka na bedně společně s Milanem Kučerou z Čakovic, či Flaksem ze Šacungu a záplava dalších favoritů a ligových hráčů až za námi.

Report: Po počátečním trápení senzační bronz!

Do Nového Bydžova jsme se předběžně dohodli, že pojedeme v sestavě Honza Andrýs, já a vzali jsme na zadáka naší velkou malou naději Vaška, pro kterého to měl být křest ohněm a zatím nejkvalitnější turnaj, který kdy odehrál. Maminka Petra nám v autě vytkla jako cíl pro turnaj 3. místo, čemuž jsem se v duchu pousmál a realisticky vyhlásil za úspěch postup ze skupiny. Honza byl o něco optimističtější a považoval by za velký úspěch dostat se do osmičky. Konkurence se sjela vskutku nabušená a já nepamatuji, kdy jsem hrál ve Východních Čechách silněji obsazený turnaj, snad jen s výjimkou tradičních Pardubic. Turnaj se hrál ve 3 halách. Ve staré sokolovně vskutku bylo moc málo místa, v té nové bylo sice prostoru dostatek, ale zase nebyl ideální povrch a míč, v nafukovačce se pro změnu hrálo pro nohejbal na nepříliš typickém umělém povrchu. My se přesunuli do prostorné haly a v šestičlenné skupině jsme se postupně utkali se starými známými-Dašicemi (Jarda Hoffman, David Konečný), s Osečnou, se sympatickou rodinkou Krunertových (táta Radek se syny Míšou a Štěpánem), domácím posíleným Novým Bydžovem a Olešnicí v sestavě s levákem Gebou či legendárním Kaiserem. Na úvod jsme sehráli zvláštní zápas s Dašicemi, přestože to byl 1. zápas, nebyla to od nás opravdu žádná sláva a po ospalejším výkonu a pokažené koncovce 2. setu jsme uhráli čistou plichtu. Také s Osečnou jsme svůj výkon příliš nezlepšili, soupeř hrající na 2 smečaře (levák, pravák) hrál navíc výborně a po prohraných devítkách jsme nezvládli ani druhý set a nepříjemná porážka 0:2 byla na světě. Ve 3. zápase s rodinkou Krunertových jsme začali lépe, ale málem ještě promarnili vedení 9-6, když se nám nedařilo v závěru dostat se přes soupeřův výborný blok a až za devítek jsme set urvali, také ve 2.setu jsme se neskutečně natrápili na získání každého bodu a k vidění byly místy nekonečné výměny, protože žáci od soupeře se v poli doslova překonávali. Nakonec jsme znovu těsně vyhráli a srovnali tak naší zápasovou bilanci. Pak nás čekali domácí a znovu to byl veliký boj. Na devítkách jsme byli úspěšní a zápas získali zcela shodným poměrem jako ten předchozí. V tomto zápase jsme již podali zlepšený výkon, který mohl být příslibem do dalších bojů. Začátek zápasu s levákem Gebou se nám ovšem znovu nevydařil a přestože jsme dotáhli na 8-8, závěr patřil soupeři. S leváckým smečařem jsme si příliš v obraně neporadili, naštěstí soupeř ve 2.setu chyboval a nakonec jsme získali dokonce i lepší remízu. Když to vezmu celkově, nebyl to ani od jednoho z nás ve skupině nijak oslnivý výkon, mohlo to ale být i horší. Přesto jsme trochu s nostalgií vzpomínali na úterní trénink, kdy se nám všem dařilo výrazně lépe.. S bilancí 2 výher, 2 remíz a 1 prohry jsme měli stejně jako Osečná a Bydžov 6 bodů, Olešnice měla bodů 5, Krunertíci body 4 a Dašice 3. Body a sety ze všech skupin se sčítaly do kupy a udělalo se z toho pořadí prvních 18 týmů. Vyšlo to krásně tak, že se v osmifinále utkaly opět týmy z naší skupiny a to jak Osečná s Olešnicí, tak také my (celkově postup díky nepříliš dobrému skóre až z 9.místa) s Novým Bydžovem (8.místo). V prvním KO se rozloučilo několik favoritů (např. Geba s Olešnicí, nebo Míňa s Míšou Sedláčkem a jejich Mladé Buky, obrovsky namále měly také Černčice, které proti nadšeně bojujícím Krunertům utekly ve 2. setu z mečbolu). My se na play-off stěhovali pro změnu do staré sokolovny a museli se tedy přeorientovat na zkrácený herní prostor. Začátek osmifinále se nám vydařil na jedničku a soupeři jsme v 1.setu nedali šanci (10-2), ve 2.setu jsme také od začátku vedli a přestože soupeř vzdoroval a bylo to téměř bod za bod, vyhráli jsme také druhý set, tentokrát 10-8. To už byl úspěch a mohla tedy panovat spokojenost. Do čtvrtfinále jsme dostali jednoho z hlavních favoritů na celkové vítězství v turnaji-druholigové Mnichovo Hradiště, ještě posílené o Srbu z prvoligového Žďáru. Věděli jsme, že nemáme co ztratit a šli si to hlavně užít. Začátek se nám poměrně vydařil, ale soupeř postupem času v 1. setu ukázal kvalitu a nekompromisně dokráčel k výhře (7-10). To ho ale trochu ukolébalo a my do 2. setu vlétli po hlavě, podařilo se nám vypracovat si tříbodový náskok a hráli jsme vskutku skvěle. Jednak jsme hráli výborně a obětavě v poli, navíc Honza se na síti doslova rozstřílel a začal tahat své velké eso z rukávu-skákané klepáky. Jenže za stavu 8-5 přišlo zaváhání a snad první blok soupeře a bylo srovnáno. Za osmiček Honza útok ale proměnil a to samé za devítek! Vydřeli jsme tedy 3.set a soupeř nás musel začít brát pořádně vážně. Jenže jsme pokračovali ve vynikajícím a nadšeném výkonu a neustále byli o bod nahoře. Točilo se za stavu 5-4 a Honza předváděl na síti neuvěřitelné věci. Podařilo se nám chytit v poli, pak dokonce hned dvakrát za sebou a bylo to rázem 8-5. Tentokrát jsme byli v takovém laufu a euforii, že už jsme si nenechali senzační vítězství vzít a zaslouženě jsme se dočkali aplausu většiny haly. Zbečník tak byl rázem v semifinále a především rozzářený a v obrovské euforii se topící Honza trefně označil tento zápas jako triumf roku, Maňas zase označil náš a především Honzův výkon jako masakr motorovou pilou. :-D 13letý Vašek pro změnu doslova koukal jako puk, že si to rozdá v semifinále s extraligánem Flaksem.. Vítěznou euforii jsme si přenesli také do semifinále, po parádním výkonu jsme vyhráli 1. set doslova o třídu poměrem 10-4! Když i ve 2. setu jsme si drželi dvoubodový náskok (Honza zabíjel svými nekompromisními útoky, ukrajoval cestu k finále bod za bodíkem a soupeř nebyl vůbec schopen ho chytit), zdálo se, že senzace bude dokonána, to vše do stavu 8-6 pro nás. Pak teprve přišla první chyba na útoku, za stavu 8-8 jsme sahali po mečbolu, ale soupeř s velkým štěstím chytil a proměnil, získal i poslední bod a museli jsme tak jít do 3.setu. Ani tohle nás ale nepoložilo a drželi jsme se znovu od začátku ve vedení, teprve za stavu 6-6 soupeř poprvé chytil a podařilo se mu dostat se nad nás, obrovský boj vrcholil znovu za stavu 8-8, kdy jsme chytili a Honzův nekompromisní útok zbrzdila páska a já se znovu jen držel po této výměně na konci za hlavu, jak blízko, blizoučko jsme byli již podruhé od mečbolu. Poslední náš útok skončil v síti a radovat se tak z finále mohl nakonec soupeř. Ovšem i Flaks, který si musel sáhnout na dno sil, smekl klobouk před naším výkonem a řekl, že měli pouze více štěstí, zápas jsme na míče dokonce vyhráli 26-24.. Přeci jen jsem byl po této prohře trochu zklamaný, ale zároveň odhodlaný zabojovat ještě o 3. místo v souboji s tradičním soupeřem-Janky se zkušeným harcovníkem Dvořáčkem z Batňovic, kterému měl Zbečník ještě za finále kraje hodně co vracet :) Znovu jsme začali perfektně a dostali se do vedení 6-1, přestože soupeř stáhl na 4-6 a nepříjemně tak dotahoval, udrželi jsme vedení až do konce-10:8. Ve druhém setu to byla do poloviny setu velká přetahovaná, přeci jen jsme ale silou vůle znovu odskočili a vybojovali tak nakonec fantastické 3.místo! Takže jak řekla ráno Petra, tak se i také stalo-kdo by to ale byl i po nemastných, neslaných výkonech ve skupině čekal?.. Především pro Vaška by měl být tento úžasný výsledek (na bedně společně s Kučerou z Čakovic a Flaksem ze Šacungu!) velkou motivací ještě víc na sobě zamakat, všichni jsme si to znovu parádně užili a zbečnická sezona snů tak stále ještě pokračuje! :)

Naše výsledky: Zbečník-Dašice 1-1 (10-8, 8-10), Zbečník-Osečná 0-2 (9-10, 7-10), Zbečník-Plácalové 2-0 (10-9, 10-8), Zbečník-Nový Bydžov 2-0 (10-9, 10-8), Zbečník-Olešnice 1:1 (8-10, 10-7). Bilance 2-2-1, 6 bodů.

Osmifinále: Zbečník-Nový Bydžov 2-0 (10-2, 10-8) Čtvrtfinále: Zbečník-Mnichovo Hradiště 2:1 (7-10, 10-9, 10-7)!, Semifinále: Zbečník-Maja 1:2 (10-4, 8-10, 8-10), O 3. místo: Zbečník-Janci 2:0 (10-8, 10-7).

Celkové pořadí: 1. Totální nasazení (Kučera, Jeník, ?), 2. Maja (Flaks, Šoupal, ?) 3. Zbečník (Andrýs, Pohl, Vlach). 4. Janci (Dvořáček, Koutný, ?) 5.-8. Černčice (Padělek, Řehák, Marek), Mnichovo Hradiště (Mauerman, Srba, ?) Osečná, Sloupno, 9-16. Ml. Buky, Turnov, Olešnice, Dašice, Santa Puelo, Plácalové, Mnětice, Nový Bydžov.

Na tomto turnaji stojí určitě za zmínku celkově výborné výkony šikovných žáků (Štěpán a Michal Krunert-ročníky 2000 a 2003 z týmu Plácalové a Václav Pohl ročník 2001 ze Zbečníka)-jen tak dál!

.CIMG6953 CIMG6960

Žáci Sokola Zbečník celkově šestí v poháru ČNS SŽ!

Celkové výsledky zde: Vyhodnocení+poháru+ČNS+2014

Přestože se poslední turnaj klukům příliš herně ani výsledkově nevydařil, získali jsme dalších 15 bodů do poháru a celkově tak skončili na krásném 6. místě. O ještě lepší výsledek jsme se připravili neúčastí na 1. turnaji začátkem roku v Chodově a nějaký ten bodík mohl urvat také Vašek na singlech v Lounech, v tom termínu však dostal přednost fotbal. Žákovskou sezonu hodnotím jako velice úspěšnou, 1. rok mezi staršími jsme zvládli s naším mladým kádrem velmi dobře. Především 5.-8. místa z obou republikových mistrovství byla v této konkurenci parádním výsledkem. Sami jsme však v neděli viděli, že je stále hodně co zlepšovat a je třeba na sobě tvrdě pracovat..