13508932_1094561430600326_8269554823414521728_n 13528756_1094045697318566_2343254892157850663_n
13532848_1094561330600336_5603824845415660314_n 13537674_1094561897266946_3755927134467096831_n 13532933_1094561203933682_4086789527469026261_n 13516552_1094561293933673_7895353802104256280_n 13524424_1094561577266978_6894589917666750040_n 13524349_1094561427266993_4966081433769897044_n 13537513_1094045430651926_1915362852252616705_n 13508858_1094045193985283_1627139055097449842_n 13502086_1094045573985245_4150656848793226069_n 13528694_1094045250651944_637848579096223232_n
2LM sk. B: MNK Modřice-TJ Sokol Zbečník 6:1
1D: Gulda, Hanus-Bernard, Kábrt 2:1 (8:10, 10:5, 10:6) 1-0
2D: Novotný, Zach-Poláček, Vlach 1:2 (7:10, 10:5, 9:10) 1-1
1T: Konupka, Burian, Gulda-Bernard, Prouza, Kábrt 2:0 (10:4, 10:2) 2-1
2T: Novotný, Zach, Spousta-Poláček, Šimek, Vlach 2:0 (10:8, 10:3) 3-1
3D: Burian, Svoboda-Prouza, Šimek 2:0 (10:7, 10:8) 4-1
1S: Hanus-Kábrt 2:0 (10:6, 10:6) 5-1
3T: Konupka (Svoboda), Burian, Gulda-Poláček, Šimek, Vlach 2:0 (10:5, 10:2) 6-1
Do Modřic jsme odcestovali bez 5 hráčů, pouze v šesti a s nedoléčeným Lukášem Kábrtem. Proti tak silnému soupeři bez obou hlavních smečařů tedy byly naše šance při bodu mrazu a přáním bylo spíše neodjet s kanárem. Úvod utkání se nám ale poměrně vydařil..
Bedna s Kábrtkou začali výborně a zaslouženě proti favorizované dvojici Gulda, Hanus získali 1. set. V tom druhém se domácí zlepšili a srovnali. V úvodu rozhodující sady dvakrát za sebou zasáhl skvěle a obětavě v poli Tomáš Gulda, napotřetí pak Lukáš trefil těsný aut. Když vzápětí zkazil i Bedna, bylo hotovo: 1-0.
Do druhé dvojky nastoupili Polda s Lukášem V. proti Novotnému a Zachovi. V úvodu se šlo bod za bod, v koncovce se nám ale povedlo odskočit a již 2. uhraný set tak šel na naše konto. Podobně jako v první dvojici ale Modřice výrazně zabraly a po jejich zlepšeném výkonu se šlo do zkrácené sady. V ní za stavu 7:7 domácí Zach dvakrát zkazil a měli jsme 3 mečboly. Ten první domácí odvrátili dobrým útokem, následně chytil Lukáš Novotný Poldovi patu a útočil. Jeho plachta letěla daleko do zámezí, jenže Ondra nestačil uhnout a byl doslova sestřelen-9:9! Za devítek se ale Polda již nemýlil, přestože měl nahráno dále od sítě, zakončil nekompromisně: 1-1!
Bednova trojice nezačala vůbec zle a hned 4:1 vedla. Od té doby ale útoky Tomáše začal přitahovat zřejmě magnet cca 5 cm za zadní čarou, když do stejného místa trefil asi 6 míčů za sebou včetně balonu hraného zadarmo, a domácí tak šli do vedení. Také 2. set patřil jednoznačně soupeři, který tradičně těžil ze skvělé obrany i mezihry: 2-1.
Poldova trojice a vyrovnaný úvod. Do stavu 8:8 jsme se soupeřem tahali, bohužel úplný závěr nezvládli a do vedení šly Modřice. Ve 2. setu se nám již nepovedlo navázat na solidní výkon z 1. setu a soupeř v pohodě dokráčel k výhře: 3-1.
Vložená dvojice a naše největší šance přidat druhý vítězný korálek. Domácí nasadili k Burianovi mladíka Svobodu, proti nim se postavili Culda s Matheusem. Ti ale bohužel nezahráli příliš dobře, když oba bojovali spíše sami se sebou a s vlastní nervozitou, což bylo vidět například na 2 zkažených servisech za sebou. Naopak domácí hráli celkem v pohodě, dobře si útoky připravovali a nakonec i koncovku 2. sady zvládli lépe: 4-1.
Lukáš Kábrt se v singlu držel vždy vyrovnaně do poloviny obou setů, závěr však pokaždé patřil Hanusovi, ke konci už byl na Lukášovi znovu vidět i limitovanější pohyb kvůli poraněné noze: 5-1.
Poldova trojka začala špatně a nedařilo se jí zhola nic. Zlepšení nepřinesl ani 2. set, ve kterém už jsme bohužel působili i poměrně odevzdaným dojmem: 6-1.
Máme to tedy za sebou, dopadlo to dle očekávání. Klíčovou otázkou následujícího týdne bude zdravotní stav Maňase a Kábrtky. Pokud budeme zase již v plné síle, nevidím důvod, proč bychom nemohli v posledním jarním utkání sezony v domácím prostředí v sobotu sehrát dobrý zápas s aktuálně vedoucím celkem 2. ligy Holubicemi a zkusit zabojovat o nějaký ten bodík, zatím každý odehraný zápas v lize s Rumíky byl velmi vyrovnaný.

2D: Hanus, Svoboda-Polák, Pohl 2:1 (6:10, 10:7, 10:8) 6:1
Dorost v neděli nastoupil rovněž v Modřicích. Již před utkáním bylo rozhodnuto o tom, že se v tabulce nic nezmění a skončíme na 2. místě právě před tímto soupeřem.Větší prostor tak dostali další kluci a doma zůstali Kábrt, Zelba i Šimek. Domácí nastoupili kompletní, i zde se tedy nedalo počítat s výhrou, přáním však bylo i tady odehrát utkání důstojně. Míša utkání absolvoval po náročné svatbě své sestry a příliš toho nenaspal, což bylo určitě znát. Kapitánem našeho týmu byl tentokrát odchovanec našeho klubu David Polák.
Úvod utkání obstaral zápas Bolelouckého s Bartošem proti Davidovi s Vaškem. Byla to tedy repríza z loňského MČR žáků, kde jsme byli ve skupině úspěšnější a byl jsem zvědav, jak bude utkání probíhat, na domácí dvojici jdou totiž v poslední době slova chvály. Jestli se někde mohlo hrát o body, bylo to asi zde.. Samotný úvod se nám příliš nevydařil, především díky našim chybám se soupeř ujal tříbodového vedení (5:8), které jsme sice zlikvidovali a srovnali, úplný závěr nám však nevyšel a po hrozné poslední nahrávce jsme prohrávali (8:10). Ve 2. setu jsme podali výrazně zlepšený výkon, což v kombinaci s některými chybami na domácí straně znamenalo srovnání (10:5). Ve třetím setu pokračoval tuhý boj, za stavu 6:7 nám chybou pomohl Bartoš ke srovnání a otočili jsme vzápětí až na 9:7. Soupeř ještě snížil, ale David přes svůj špatný příjem dokázal trochu zázračně z velké dálky trefit přesně růžek kurtu: 0-1 pro Zbečník! V závěru měli domácí naordinováno hrát vše přes Davida, kterému se ale i díky správnému postavení dařilo chytat modřické útoky a 1. bod jsme tedy urvali my.
Míša s Pavlem se v 1. setu proti Hanusovi se Svobodou nedostali příliš do hry, nedařilo se jim bodovat a přes mírné zlepšení ve 2. sadě na soupeře neměli: 1-1.
Následovala trojice a nastoupila sestava David, Pavel, Vašek. Začali jsme hrát na 2 smečaře, což ale příliš nefungovalo, protože soupeř hrál bez bloku a my si nedokázali dobře přihrát, na našich byla navíc vidět velká nesehranost. Za hrůzného stavu 2:10 a 0:6 se stal ale malý zázrak. Změnili jsme příjem, což byl v tu dobu nepřekonatelný problém, totálně jsme překopali hru a i díky tomu, že soupeř už situaci výrazně podcenil, jsme se chytili v poli i na útoku a světe div se-10:8 pro nás! Začátek 3. setu a opařený soupeř vyprodukoval 3 chyby za sebou. Vedli jsme tedy 8:5, jen nalomené domácí dorazit. Bohužel jsme i my vyčarovali nevynucené a zbytečné chyby, díky kterým soupeř srovnal. Vašek ještě povedeným klepákem trefil devátý bod, Modřice však znovu srovnaly, my si ideálně nenahráli a míč přes síť už nedostali, trošku trestuhodně jsme tedy tuto téměř vyhranou trojici nedotáhli a nakonec ji ztratili: 2-1.
Do singlu šel proti Hanusovi Míša, který první trojku nehrál. Šance byly proti modřickému borci velmi malé, navíc se náš hráč nemohl trefit do kurtu, což znamenalo, že jediný bod získal zakopnutým servisem za stavu 0:9. Ve 2. setu se už přeci jen držel lépe a padl se ctí: 7:10 a 3-1.
Druhá trojice (Míša, Pavel, Vašek) a bohužel velká bída. Nedařilo se bodovat, hodně chyb a ani obrana již nebyla tak pevná, trochu odevzdaný zápas a 4-1.
Michal s Pavlem proti druhé dvojici, to neměl být beznadějný zápas. Žel kluci nebyli prostě tentokrát ve své kůži, měli velký problém již na příjmu, k čemuž přidali množství nevynucených chyb na útoku: suma sumárum 5-1.
O 2. bod se tedy pokoušeli David s Vaškem proti hlavní a zkušené dvojici domácích (Hanus, Svoboda). Úvod zřejmě Modřice trochu podcenily, naopak nám se dařilo téměř vše, na co jsme sáhli. Přestože soupeř zabral a stáhl na 6:7, poslední 3 velmi podařené míče opět patřily nám a zcela zaslouženě jsme vedli (10:6)! Ve 2. setu přeci jen od stavu 2:2 přišel chvilkový výpadek, kdy se nám nedařilo zabodovat, a který znamenal tříbodový náskok pro domácí. Ten vydržel až do samotného konce, přesto jsme získali pro rozhodující sadu volbu (7:10). Velmi pohledný zápas, který ocenili i přítomní diváci a rozhodčí vyvrcholil ve 3. sadě. Za stavu 6:6 jsme získali nejhezčí výměnu celého zápasu, kterou zakončil Vašek skvělým kraťasem, když nám pak i s trochou štěstí pomocí prasátka David zajistil vedení 8:7, byli jsme pouhé 2 míče od překvapivé výhry. Svoboda ovšem podařeným útokem po noze srovnal a vzápětí jsme po horším příjmu nezabodovali, domácí smečař trefil útok přesně na zadní lajnu, kterou balon jen lehounce lízl. Také poslední míč poté vydřely Modřice a vyhrály tak celý zápas poměrem 6-1. Takhle nějak si ale představuji prohru se ctí, tento zápas jsme odbojovali a odehráli velmi dobře…
Výsledky z víkendu jsou jedna věc (2-12 nevypadá příliš hezky), reálný aktuální stav a složení našich týmů je věc druhá. Už jen to, že hraje Zbečník za víkend dvakrát ligu v Modřicích je malý zázrak a kdo by to byl třeba před pěti lety řekl?.. Dorost se v klíčovém čtvrtfinále play-off utká s Českým Brodem začátkem září v sérii hrané na 2 vítězné zápasy, v případě úspěchu pak bude bojovat o historické medaile.