Archiv pro měsíc: Červenec 2015

Zbečník závahal proti Vsetínu

2. liga mužů: TJ Sokol Zbečník-NK Climax Vsetín B 4:6
Nohejbalisté Sokola Zbečník zakončili jarní část druholigové sezony střetnutím s rezervou Vsetína a v utkání byli dle tabulky favoritem, citelně jim však scházely tradiční opory-Valášek s Hartmanem.
Do úvodního zápasu nastoupili Řehák s mladým Kábrtem a v 1. setu po velmi dobrém výkonu zvítězili poměrem 10-6. Ve druhém setu se hostující sestava zlepšila, ale v dramatické koncovce se radoval Zbečník: 1-0. Do druhé dvojice nasadili domácí Andrýse s Kleandrem, kteří byli v utkání lepší a bez větších problémů zvítězili rovněž ve 2 setech: 2-0. Slibný začátek však domácí tým nejspíše trochu ukolébal. Jindy v domácím prostředí téměř neporazitelná Řehákova trojice v čele se svým smečařským tahounem si vybrala svůj nejhorší zápas v celé dosavadní sezoně a po slabém výkonu všech 3 hráčů jasně podlehla: 2-1. Ve druhé trojici musel Valáška na síti zastoupit Andrýs. Vyrovnaný zápas v obou koncovkách domácí hráči svými chybami ztratili a bylo srovnáno: 2-2. Vložená dvojice domácích v sestavě Prouza, Vlach zastavila nápor soupeře a bez větších problémů vrátila Zbečníku vedení: 3-2. V napínavém singlu bojoval mladík Kábrt s mohutným Mikulou a 1. set ztratil, ve 2. setu však otočil téměř ztracený stav 5-8 a vynutil si rozhodující sadu. V něm však přeci jen rozhodla zkušenost soupeře a více chyb zbečnické naděje: 3-3. Řehákova trojice zabrala v dalším zápase naplno, proti úvodní trojici byla jako vyměněná a nedala vsetínské sestavě vůbec šanci: 4-3. Andrýsova trojice začala slušně a o vítězi musel v 1. setu rozhodnout až úplně poslední míč, který ale získali vsetínští. To domácí poznamenalo do dalšího průběhu, 2. set pak doslova odevzdali a bylo znovu srovnáno: 4-4. Řehák s Kábrtem se snažili strhnout zápas znovu na domácí stranu, jenže trochu se do jejich hry vložila křeč. Přestože se domácí snažili, přeci jen více chybovali, čehož hosté využili a v obou těsných koncovkách byli úspěšnější: 4-5. V poslední dvojici Kleandr s Andrýsem 1. set na devítkách získali, avšak Vsetín odpověděl vzápětí. V rozhodujícím setu se šlo útokem bod za bod, za stavu 9-9 Vsetín svůj útok proměnil a hostující hráči se tak mohli radovat z vítězství: 4-6.

,,Citelně nám scházeli tahouni Valášek a Hartman. Začali jsme přesto dobře a vedli 2-0, to nás ovšem zřejmě uspalo. Úvodní trojice se nám vůbec nevyvedly a to byl začátek konce. Vloženku jsme ve 2 setech vyhráli, singl pak ztratili po boji. Řehákova trojice sice v odvetě zabrala a bez problémů nás dostala ještě znovu do vedení 4:3, to bylo ale z naší strany vše. V poslední dvojici jsme podlehli ve 3. setu 9-10 a nemáme tak bohužel ani ten bod.,, povzdechl si Lukáš Vlach

,,Jsem z výsledku zklamaný a prohra mě velmi mrzí, navíc jsme propásli šanci posunout se na 3. místo. Oproti minulému týdnu a skvělému zápasu s Holubicemi byl tento náš výkon jako den a noc. Soupeři jsme body doslova darovali, ten šel více za výhrou, působil týmověji a zaslouženě zvítězil. Od nás nelze pochválit tentokrát nikoho, u soupeře zahrál výborně Mikula. Přes tuto zbytečnou prohru lze hodnotit jarní část druholigové sezony pro Zbečník, jakožto pro nováčka soutěže, za velmi úspěšnou. Velkým příslibem do budoucna jsou pro nás výkony mladého Lukáše Kábrta. Děkujeme také všem našim příznivcům za podporu,, dodal Lukáš Vlach
Sestava Zbečníka: Vlach (C), Andrýs, Kleandr, Řehák, Prouza, Kábrt, Doležal.

Dorost Zbečníka získal s Dynamem ČB 3 body!

11235352_1077307385630324_7410113864467401934_o

BDL: TJ Sokol Zbečník-TJ Dynamo České Budějovice A 3:4
V dalším kole dorostenecké ligy čekal na zbečnické mladíky náročný dvojzápas s Českými Budějovicemi. Nejprve se domácí utkali s jihočeským A týmem, který je po zásluze na 3. místě tabulky. Zbečník nastoupil oslabený bez Matěje Šimka, i tak se chtěl pokusit uhrát alespoň 2 zápasy, což by znamenalo zisk cenného 1 bodu do tabulky.
Do úvodní dvojice postavil Zbečník Kábrta s Pohlem. Tato dvojice leváků po velmi solidním výkonu zaskočila své soupeře (Žikeš, Z. Koudelka) a zvítězila ve 2 setech: 1-0. Pošepný s Levým vzápětí získali po výborném výkonu nejtěsnějším poměrem 1. set, pak se však projevila velká kvalita hostující dvojice (Višvader, V. Koudelka), která ve 2. setu jasně dominovala a také ve 3. setu už byla lepší: 1-1. Domácí trojice Pošepný, Levý, Středa neměla v dalším utkání příliš šanci proti strojově přesné hře Dynama, které se tak dostalo bez problémů do vedení: 1-2. Vyrovnaný duel kvalitních singlistů-to byl souboj Kábrta s Višvaderem, v obou setech byl k vidění velký boj. První set získal hostující hráč poměrem 8-10, v tom druhém vedl Kábrt 7-4, ale nadějné vedení ztratil a za stavu 9-9 smolně zakončil do pásky: 1-3. Do druhé trojice nastoupili za domácí Kábrt, Pohl a Polák, u soupeře měl jeden z hráčů (Z. Koudelka) zdravotní potíže, přesto Jihočeši získali 1. set. V tom druhém domácí výborně zabojovali, dostali se hned v úvodu do vedení a to udrželi až do konce. V rozhodujícím setu byl k vidění obrovský boj, který rozsekl domácí Kábrt za stavu 9-9 tvrdým útokem z těžké pozice, když z dálky prostřelil téměř neprostupnou obranu Budějovic a Zbečník se tak již mohl radovat z bodu: 2-3. V následující dvojici Kábrt s Pohlem po velkém boji 1. set ztratili 9-10, pak se však ještě zlepšili a po zásluze srovnali s elitní soupeřovou dvojicí (Višvader, V. Koudelka) krok. Také ve 3. setu domácí celek zahrál skvěle a bylo srovnáno: 3-3! V rozhodujícím zápase proti dvojici se zraněným Z. Koudelkou vedli domácí Pošepný s Levým 6-3 a vypadalo to pro domácí hodně nadějně, avšak několik chyb a problém s příjmem vysokého podání soupeře znamenal obrat a zisk 1. setu pro hosty. Druhý set už byl přes domácí střídání Poláka za Pošepného na jednu branku pro hostující tým, který tak získal z tohoto utkání 2 body: 3-4.

,,S bojovným výkonem i s výsledkem jsem proti silnému soupeři, kterému patří budoucnost českého nohejbalu a je radost se na jeho hru dívat, spokojený, velmi dobře tentokrát zahrála především dvojice Kábrt, Pohl. Soupeřův výkon ovlivnilo zranění Zdeňka Koudelky, přesto zaslouženě zvítězil. Opět se ukázala naše velká bolest: příjem vysokého podání half-volejem, na kterém musí kluci hodně zapracovat.,, hodnotil Lukáš Vlach

BDL: TJ Sokol Zbečník-Dynamo České Budějovice B 5:2
Do úvodní dvojice nastoupili proti B týmu Budějovic za domácí znovu Kábrt s Pohlem. V prvním setu se poměrně trápili a vyhráli až nejtěsnějším poměrem. Druhý set už zvládli lépe a domácí vedli: 1-0. Také ve druhém zápase v 1. setu rozhodovaly devítky a znovu byli úspěšnější domácí (Polák, Levý). Ve druhém setu už pak hráči Zbečníka jasně dominovali: 2-0. V trojicích je síla u budějovických větší a to se znovu potvrdilo. Domácí sestava Kábrt, Pohl, Polák 1. set ztratila, ve druhém setu v koncovce domácí udrželi nervy na uzdě a srovnali. Ve třetím setu pak Zbečník vedl 9-8, po velkém boji se však tentokrát radovali Jihočeši: 2-1. V souboji singlistů Kábrt v 1. setu vládl, v tom druhém se však hostující Bělik zlepšil a vedl ještě 7-9. Kábrt však zabojoval a za devítek soupeř zkazil: 3-1. Velký boj přineslo střetnutí druhých trojic, domácí sestava Pošepný, Levý, Středa nejprve 1. set získala 10-9, ten druhý získal naopak stejným poměrem hostující tým. Ve třetím setu domácí prohrávali po svých laciných chybách už 6-9, ale pak ještě zabojovali a soupeř znervózněl. Dvakrát si dobře nepříjmul a Levý za devítek trefil pro domácí již jisté 2 body-4:1! V dalším zápase nastoupil s Kábrtem Středa a zápas znovu dospěl do rozhodujícího setu a stavu 9-9. Znovu se radoval Zbečník a v posledním zápase se tak mohl pokusit o zisk 3 bodů: 5-1. O ten bojovali Levý, Pošepný a střídající Polák. První set se proti té lepší dvojici hostů domácím hráčům nevydařil a jasně ho prohráli. Ve druhém setu Zbečník po výrazně zlepšené hře vedl 8-4, vedení však promarnil a tentokrát se za stavu 9-9 radovali hosté: 5-2. I přesto si mohl Zbečník dát znovu svůj oblíbený vítězný pokřik. :-)

,,Se dvěma body jsem spokojen, mrzí mě jen zbytečně promarněné vedení v poslední dvojici (ve2. setu 8-4), soupeř si ale bod určitě zasloužil. Musím smeknout před kapitánem Lukášem Kábrtem a ocenit jeho přístup. Za 2 dny odehrál v součtu s ligovým zápasem mužů neskutečnou porci zápasů včetně 3 singlů, přesto nic nevypustil a zvládl to na jedničku. Tentokrát si zahrál při absenci Matěje Šimka více i David Polák a odehrál oba zápasy velice solidně, ve druhém utkání zabojovala i druhá trojice a věřím, že hlavně pro Míšu Pošepného bude tato výhra povzbuzením. Obě družstva Dynama jsou perfektně vedená, jeho hráči působí sympaticky a přeji jim hodně štěstí do dalších bojů. Pojistili jsme si touto důležitou výhrou skvělé 6. místo v BDL, což je pro nás velký úspěch. Kromě suverénních Modřic a Prostějova se nám navíc podařilo bodovat se všemi týmy.,, dodal spokojeně Lukáš Vlach

Sestava Zbečníka: Kábrt, Pohl, Levý, Pošepný, Polák, Středa.