2LM: NO TJ Sokol Zlín Prštné-TJ Sokol Zbečník 5:5 (sety 12-14)

Sestava Zbečníka: Hartman (C), Řehák, Vlach, Prouza, Doležal, Bernard

1D: Kabela, Gavenda-Bernard, Doležal 2:1 (6-10, 10-8, 10-6) 1:0

2D: Košatka, Skřivánek-Řehák, Hartman 2:1 (9-10, 10-9, 10-9) 2:0

1T: Skřivánek, Pastyřík, Honysz-Řehák, Doležal, Vlach 0:2 (5-10, 5-10) 2:1

2T: O. Košatka, Nováček, Kábela-Bernard, Prouza, Hartman 1:2 (6-10, 10-3, 8-10) 2:2

3D: Honysz, Pastyřík-Prouza, Vlach 0:2 (9-10, 5-10) 2:3

Singl: O. Košatka-Vlach 0:2 (5-10, 2-10) 2:4

1T: Skřivánek, Pastyřík, Honysz-Bernard, Prouza, Hartman 2:0 (10-7, 10-6) 3:4

2T: O. Košatka, Nováček, Gabela (Kovanda)-Řehák, Doležal, Vlach 2:1 (10-9, 7-10, 10-9) 4:4

1D: Kabela, Gavenda-Hartman, Řehák 1:2 (10-8, 6-10, 6-10) 4:5

2D: O. Košatka, Skřivánek-Bernard, Doležal 2:1 (5-10, 10-9, 10-7) 5:5

11887556_469836883216841_6377573896691021589_o 11888559_469836833216846_2179273104538251523_o

Pouze v šesti lidech jsme odjeli na utkání do Zlína-Prštného, kde jsme se chtěli pokusit udržet naději na konečné 3. místo, což znamenalo bezpodmínečně zvítězit. Hodně jsme chtěli spoléhat na týmový výkon, bojovnost a samozřejmě našeho tradičního tahouna Maňase.

Do první dvojice nastoupil Bedna s Kebabem a začali skvěle. První set se jim velice dařilo, urvali ho a také do půlky druhého setu to vypadalo velice nadějně, koncovku však zvládli lépe domácí a 3. set už pak také získali: 1-0.

Ve druhém zápase naše pro tento zápas hlavní dvojka (Maňas s Davidem) odehrála velkou bitvu s domácí asi nejlepší sestavou. V koncovce 1. setu jsme se za devítek radovali my, v té druhé za stejného stavu i přes náš útok tentokrát soupeř. V rozhodujícím setu dospěl stav znovu na 9:9, za kterého jsme si ale ideálně nenahráli a bylo už zle nedobře: 2-0.

Maňasova trojice proti slabší sestavě domácích už opravdu musela vyhrát a také zabrala, když pod vedením svého tahouna ve dvou setech nedala domácím vůbec šanci: 2-1.

Bednova trojka se vzápětí vyšponovala především v 1. a 3. setu ke skvělému výkonu, dokázala zdolat domácí lepší formaci a byli jsme najednou zpátky v utkání: 2-2!

Ve střední pasáži utkání jsme měli podle předzápasového plánu zkusit zlomit duel na naší stranu (což sice vyšlo, ale…) Do vloženky nastoupila tradiční sestava našich odchovanců Culda s Lukášem Vlachem. V prvním setu se dostala do tříbodového vedení, v závěru ho ale ztratila a soupeř srovnal na 9-9, poslední útok však Zbečník dokázal proměnit. Ve druhém setu již měli po zlepšené hře hostující hráči výrazně navrch a Zbečník tak poprvé v zápase vedl-2:3!

Do singlu nastoupil při absenci Lukáše Kábrta Vlach proti domácímu tahounovi O. Košatkovi. Očekávalo se vyrovnané utkání, ale Lukáš zahrál letos svůj nejlepší singl, dařilo se mu a prakticky nekazil, v obou setech získal trpělivou hrou náskok, který byl dostatečný, povolil soupeřovi celkem jen 7 bodů a získal tak pro hosty již 4. bod v řadě: velká radost v hostujícím táboře a 2-4!

V této chvíli to chtělo soupeře dorazit a věděli jsme, že by mohlo, při očekávané výhře naší hlavní dvojky, stačit vyhrát jednu ze dvou odvetných trojic…

Bednova formace ale nezopakovala výkon z prvního zápasu, nedařilo se jí už tak bodovat na útoku, k tomu se přidalo nejen pár nevynucených chyb, ale i výrazně zlepšená hra bojovného soupeře a Zlín byl opět v kontaktu: 3-4!

Zřejmě rozhodující a herně nejpohlednější zápas se hrál vzápětí, kde na sebe narazily první trojice obou týmů. Zbečník začal možná pod tíhou důležitosti utkání hrůzostrašně a po 4 chybách za sebou prohrával 0:4. Po oddechovém čase se však dostal do laufu a parádním obratem, který opět svými neuvěřitelnými útoky řídil především Maňas, se ujal vedení 9-7. Doteď nevím, proč jsme tento set ještě ztratili, když byli domácí prakticky na kolenou (navíc si šel za tohoto stavu odpočinout lídr Prštného Košatka), žel stalo se: 9-10!… Ve druhém setu jsme byli ale znovu herně lepší, což jsme však tentokrát přetavili ve výhru a vynutili si tak 3. set. Ve zkrácené sadě se podařilo Košatkovi Maňase za vyrovnaného stavu bodově zablokovat, Lukáš vzápětí po odehrání dobíhaného míče nešťastně spodem zavadil o síť a po další chybě Zbečník ztrácel už 6-9 a propadal zoufalství. Podařilo se mu však ještě vydřít srovnání na 9-9 a Zlín si vzal time-out. Po něm domácí nahrávač nenahrál ani jednomu ze svých dvou smečařů, ale ze druhé překvapil všechny přítomné útokem přes na střed a dokonale zmražená obrana Zbečníka nezareagovala: 4-4…

Obrovské zklamání a šlo se do rozhodujících dvojic, Maňas toho už navíc viditelně měl opravdu plné zuby. Přesto znovu dřel jako kůň, jenže domácí dvojka se zlepšila proti prvnímu utkání o 100 procent, několikrát jí pomohla i velká dávka štěstí a Zbečník ztrácel 0:1 na sety a ještě 5-6! Za tohoto stavu naštěstí konečně přišel zlom, domácí snad poprvé zkazili svůj útok a vývoj se otočil o 180 stupňů, najednou to šlo a kluci již s přehledem otočili celý zápas a zajistili nám tak minimálně bod: 4-5.

Těžká šichta tak čekala na Bednu (8. zápas za 2 dny!) s Kebabem, kteří nastoupili proti elitní dvojici domácích. První set zvládli naši kluci ale znovu naprosto excelentně a vyhráli ho jednoznačným poměrem 10-5! Ve druhém setu byl stav vyrovnaný do stavu 5-5, pak se soupeř utrhl a 4 body v řadě se dostal do vedení 9-5. Zbečník se ale nevzdal a snížil, domácí zkazili, vzápětí pak znovu a viditelně znervózněli. Za stavu 9-9 jsme byli 1 jediný míč od vítězství, ovšem hráč Prštného svůj útok posadil přesně na lajnu! Rozhodující zkrácenou sadu pak ovládli domácí a podruhé již výrazné vedení nepustili, po neuvěřitelných 4 hodinách a 20 minutách tak skončilo utkání nerozhodně: 5-5.

Našim hráčům není téměř co vytknout, všichni dřeli na 100 procent a udělali pro vítězství maximum, za což jim patří velký dík. Je obrovská škoda a i trochu smůla, že nám výhra utekla o ten pověstný kousíček, několik prohraných devítek nás stálo druhý bod.

Nepomohl nám bohužel ani Vsetín, který těsně prohrál s Rozvízem (4-6) a i díky tomu v posledním kole budeme právě v silném Zemánkově Rozvízu na dálku bojovat s Bělou o konečné 4. místo.

Zlínští kluci působí velice sympaticky, po utkání nás pohostili (klobásky, slivovička) a prohlásili, že jsme ,,príma ogaři,,. Trvalo tedy pak velmi dlouho, než jsme se vydali na dlouhou cestu domů..

BDL: SK Liapor-WITTE Karlovy Vary-TJ Sokol Zbečník 1:6 (sety 2-13)

2D: Krška, Murin-Levý, Středa 0:2 (5-10, 5-10) 1:6

I dorostenci odjeli do Varů výrazně oslabení (bez Kábrta, Šimka a Poláka), přesto zvládli zvítězit za 3 body. Vary jsou v soutěži poslední a nejslabší, přesto kluci k utkání přistoupili poměrně zodpovědně a kromě první trojice, kterou zbytečně ztratili především svými chybami, a navíc dvakrát z vedení 9-7, s přehledem zvítězili. Tato výhra znamená definitivní jistotu 6. místa, což považuji v premiérové sezoně s naším velmi mladým mužstvem za výborný výsledek. V závěrečném utkání BDL přivítá Zbečník příští neděli 6.9. v hronovské hale od 14 hodin Chabařovice a byli bychom velmi rádi za větší diváckou návštěvu, něž na posledních domácích zápasech (kdy byla opravdu žalostná), jedná se o vůbec poslední letošní ligové utkání.

Rychnovek 2015

11225324_1107644012596661_3520048336244719418_o 11856551_1108130895881306_7227882922799716229_o 11894030_1107644009263328_4624633314943183773_o 11951476_1107649545929441_6755377365206772409_o 11930974_1107646835929712_8991930061900011378_o 11953461_1107647365929659_7393068247357911045_o

Výsledky:

Zbečník A-skupina: Zbečník A-Opilci 2:0 (10-3, 10-2), Zbečník A-Vokoun team 2:0 (10-9, 10-9), Zbečník A-Peklo B 2:1 (10-7, 7-10, 10-9), Zbečník A-Vožrms 2:1 (7-10, 10-4, 10-7) 1. místo sk. A, Zbečník A-Líheň Rychnovek 1:2 (9-10, 10-7, 9-10), Druhá šance: Zbečník A-Hnátnice 2:0, Zbečník A-Peklo A 2:0, Zbečník A-Vokoun team 2:0, finále: Zbečník A-Líheň Rychnovek 2:0 (10-8, 10-7)

Líheň Rychnovek-skupina: Líheň Rychnovek-Abstinenti 2:0 (10-3, 10-5), Líheň Rychnovek-Smržov 2:0 (10-4, 10-6), Líheň Rychnovek-Peklo A 0:2 (9-10, 7-10), Líheň Rychnovek-Žabokrky 2:1 (10-8, 6-10, 10-8), 2. místo sk. B, Líheň Rychnovek-Zbečník A 2:1 (10-9, 7-10, 10-9), Líheň Rychnovek-Žabokrky 2:0, Líheň Rychnovek-Peklo B 2:0, finále: Líheň Rychnovek-Zbečník A  0:2 (8-10, 7-10)

Vokoun team-skupina: Vokoun team-Zbečník A 0:2 (9-10, 9-10), Vokoun team-Opilci 2:0 (10-6, 10-4), Vokoun team-Vožmrs 2:0 (10-3, 10-8), Vokoun team-Peklo B 0:2 (5-10, 9-10), 3. místo sk. A (postup na minitabulku vzájemných zápasů přes Vosmrž), Vokoun team-Peklo A 0:2, Druhá šance: Vokoun team-Nudle 2:1 (10-5, 9-10, 10-8), Vokoun team-Žabokrky 2:0 (10-6, 10-6), Vokoun team-Zbečník A 0:2

Žabokrky-skupina: Žabokrky-Abstinenti 2:0 (10-4, 10-3), Žabokrky-Peklo A 0:2 (9-10, 4-10), Žabokrky-Smržov 2:0 (10-9, 10-6), Žabokrky-Líheň Rychnovek 1:2 (8-10, 10-6, 8-10), 3. místo sk. B, Žabokrky-Hnátnice 2:0, Žabokrky-Líheň Rychnovek 0-2, Druhá šance: Žabokrky-Vokoun team 0-2, o 5. místo: Žabokrky-Peklo A 2:1.

Benfika-skupina: Benfika-Vlčkovice 2:1 (10-6, 7-10, 10-7), Benfika-Nudle 0:2 (4-10, 7-10), Benfika-Hnátnice 0:2 (5-10, 6-10), 3. místo sk. C, Hobby: Benfika-Vožrms 0:2 (7-10, 5-10), Benfika-Abstinenti 2:0 (10-8, 10-6), Benfika-Opilci 0:2 (7-10, 7-10), Benfika-Smržov 0:2 (8-10, 4-10)

6.Abstinenti Jiří Rohlena Josef Málek

Missák turnaje: David Hartman, missák sympatie: Zdeněk Prouza a missák internet: Martin Řehák

,,Malé mistrovství Zbečníka,, a příprava na závěr ligové sezony skončila tedy pro nás úspěšně. V pohledném finále vrátil Zbečník A Maňasovcům těsnou porážku z prvního zápasu, přestože se v první půlce turnaje spíše herně trápil. Ve druhé šanci se ale výrazně zlepšil a zřejmě zaslouženě nakonec vyhrál. Výborně po celý den hrála sestava našich ryzích odchovanců Vokoun team (Culda-opět se ukázalo, že se zcela nesmyslně podceňuje a Vašek-velmi se mu tentokrát dařilo i na útoku) a obsadila nakonec skvělé 4. místo, když například ve druhé šanci v bratrovražedném souboji se vyhecovala k nejlepšímu výkonu dne a jednoznačně ve 2 setech přehrála Žabokrky, které si následně alespoň trochu spravily chuť v souboji o 5. místo, kde zdolaly zpočátku turnaje vynikající Peklo A s Mariánem Příhodou v sestavě. Mezi 4 celky Zbečníka se vklínila na 3.místo pouze dvojice Pekla B (Kytlík, Hostinský). Míšovi s Patrikem bohužel utekl o kousíček pohár za 3. místo v kategorii hobby, na který určitě měli. Naši hráči tradičně ovládli i individuální ceny pro lamače dívčích srdcí..8-) Turnaj byl jako vždy perfektní, dostali jsme množství hezkých cen a všichni si výborně zahráli, na závěr jsme si tak v 10 lidech mohli dát náš tradiční pokřik.. Můžeme se tedy již soustředit na závěr ligové sezony, kde se pokusíme zabojovat o co nejlepší umístění!

Krásný úspěch na nabité Pecce!

11913224_10200764211144192_1965529086_n

11856366_1104933672867695_1299135632677226752_o

P1120926

P1120932

Sestavy: Zbečník A (M. Řehák, L. Doležal, L. Vlach), Zbečník B (O. Poláček, Z. Prouza, D. Hartman), Junioři Zbečník (L. Souček, V. Pohl, L. Kábrt)
Výsledky: Zbečník B-3 místo
sk. B (prohry 0-2 s Urubčíky-škoda 1. zápasu, kde byla vidět nerozehranost a v posledním zápase s kupiny se suverénními Putíky), OF: Zbečník B-Dovedové 1:2 (10-7, 2-10, 9-10). Nejlepší výkon právě v of v 1. a 3. setu a prohra o jediný míč s pozdějším vítězem, posledním útokem Spílka vytloukl blok Ondry.
Junioři Zbečník-1. místo 7 bodů sk.A . Jednoznačné vítězství ve skupině. Po 2 jasných výhrách se slabšími soupeři, pak se silnějšími soupeři: 2:0 Chaba 1 (10-7, 10-5) a 1:1 (10-5, 9-10) s Mněne. Ve čtvrtfinále jako vítěz skupiny těžký los v podobě spoluhráče Lukáše Součka Spílky z Čelákovic. Čtvrtfinále: Junioři Zbečník-Dovedové 0:2 (9-10, 5-10). Škoda ztraceného vedení v 1. setu 5-1!
Zbečník A: Zbečník A-Prosíčka 2:0 (10-3, 10-4), Zbečník A-Chabařovice 2 2:0 (10-4, 10-7), Zbečník A-Totální Nasazení 1:1 (6-10, 10-9), Zbečník A-Reklama MH 2:0 (10-9, 10-9), 2. místo sk. D,
Osmifinále: Zbečník A-Chabařovice 1 2:1 (8-10, 10-8, 10-7),
Čtvrtfinále: Zbečník A-Putíci 2:0 (10-6, 10-7),
Semifinále: Zbečník A -Dovedové 1:2 (10-9, 5-10, 8-10),
O 3. místo: Zbečník A-Start 2:1 (10-4, 6-10, 10-8)

Konečné umístění: 1. Dovedové (M. Spílka, M. Flekač, ?), 2. Totální nasazení (M. Kučera, R. Jeník, Marek), 3. Zbečník A (Řehák, Doležal, Vlach), 4. Tři břemena (Start Praha) (Tůma, Bálek,? ), 5. Junioři Zbečník (Souček, Pohl, Kábrt), 6. Putíci (D. Putík, Putík,?), 7. Reklama Mnichovo Hradiště (Budkai, Zelba, Líbal), 8. Hlinsko (D. Urubčík, R. Urubčík, Novotný),
9.-16. Zbečník B (Poláček, Hartman, Prouza), Pupci (J. Kaplan, J. Kleandr, ?), Mněne (Konečný, Hoffman, Kučera) Chabařovice 1 (Sehrig, Doubek, Štrejl) a další..

Zúčastnilo se 20 družstev, ve většině z nich hráli ligoví hráči. Katem všech našich družstev tedy byly Spílkovi a Flekačovi Čelákovice, které ve finále zdolaly TN s tahounem Milanem Kučerou z Čakovic. Nejlepším hráčem turnaje byl přesto podle mě jednoznačně náš Maňas, který hrál v úžasné formě a velká škoda jeho křečí v semifinále za stavu 10-9 a 5-3 pro nás se Spílou, vypadalo to v tuhle chvíli hodně nadějně..  Dobře jsme odehráli už skupinu, kde jsme po zápase na rozehrání porazili Chabařovice 2 a vybojovali poté i bod s TN, v posledním zápase jsme pak v boji o 2.místo přetlačili v koncovkách sestavu Mnichova Hradiště. Nejtěžší chvíle v turnaji byla pro nás již v osmifinále s Chabařovicemi 1 hned po obědě, kdy jsme 1. set ztratili z vedení 8-6 a ve druhém setu za stavu 7-8 byli 2 míče od vyřazení. V zápase se mimořádně dařilo Sehrigovi, jehož některé útoky přes ruku byly téměř nechytatelné, naštěstí jsme je v závěru 2. setu zlomili. Celkové 3. místo je naprosto skvělý výsledek, který kdyby mi někdo ráno řekl, tak mu dám obklad na čelo, na konci jsme mleli z posledního.. Všechny zbečnické sestavy hrály solidně a v nabité konkurenci se neztratili, tedy spokojenost a to i s tím, že si zahráli také naši mladí (přestože např. Lukáš Kábrt hrál s angínou) i s celým příjemným víkendem stráveným na Pecce. :-)