68903_756067347754331_1413988362_n

nohejbal B

Zbečník B-Zájezd 5-0
Jednoznačná záležitost pro náš tým, utkání jsme vyhráli bez ztráty jediného setu, když soupeř byl zřejmě opravdu nejslabší v celé soutěži. Trojka hrála v tradiční sestavě Milan, Bíťa a Vašek, poslední dvojku odehrál Pepa Meiwald s Vaškem. Bohužel mrzí, že si v tomto zápase nezahrála dvojka našich mladých, protože přesně tento soupeř byl pro to ideální. David nedorazil kvůli bolavým tříslům a Jarda si na zápas proti mužům ještě nevěří.. Zítra čeká béčko úplně jiný soupeř-2.tým tabulky Velký Dřevíč.
OP: Rychnovek-Zbečník B 5:0

Zápas s jasným suverénem soutěže sehrálo naše béčko v Rychnovku. Musel jsem jet jako 4. hráč (po dohodě s J.Kábrtem), David Polák byl se školou na výletě a Libor Hejduk se ještě stále necítí zdravotně zcela v pořádku. Ačkoliv to podle výsledku nevypadá, sehráli jsme slušnou partii. Už tak nabitý celek domácích posílil pro tento zápas ještě navíc mladý Souček, který již má na svém kontě několik startů v extralize mužů. Pouze první dvojice byla relativně jasnější záležitostí pro dvojici Souček ml. a Kábrt. Ve druhé dvojce jsme s Vendou statečně bojovali o vyrovnání proti dvojici, ve které hrál Souček starší, kvalitou lepší krajský hráč a smečař. První set jsme vyhráli 10-6, do půlky druhého setu jsme drželi vyrovnaný stav a také ve 3.setu točili strany za nadějných 5-3 pro nás, už tak nabitým domácím ale přijel v tu chvíli další kvalitní hráč a domácí ho hned poslali do hry. To se ukázalo v kombinací se smrtícími servisy Součka staršího jako rozhodující a soupeř závěr zvládl lépe. Také ve trojce jsme se statečně drželi (já, Vašek, Milan) proti smrtícím útokům ml. Součka a podlehli se ctí 9-10, 8-10, 6-10, především první dva sety to ale byl velký boj a velmi dobrý nohejbal. Také v odvetných dvojicích jsme nebyli bez šancí na úspěch, my s Vendou vůbec nezvládli úvod 1.setu (hrozivých 0-7) s ml.Součkem a ztrátu již nedotáhli (7-10). Ve druhém setu jsme otočili z 6-8 na 9-8 a sahali po 3.setu, bohužel jsme však dvakrát za sebou chybovali na útoku. V poslední dvojce se pak Milan s Danem vypjali proti Součkovi staršímu k parádnímu výkonu, vedli 10-6 a 9-8 a mimořádně se jim dařilo, ovšem za devítek jinak skvěle hrající Bíťa poslal svůj příjem hlavou do autu a třetí set už pak byl jasnou záležitostí domácích. Suma sumárum: trochu krutý výsledek, především pro mladého Vaška ale další skvělá zkušenost zahrát si proti oběma Součkům. Teď čeká B tým domácí dvojzápas-v pondělí a v úterý.

Utkání Sokol Zbečník B-Zájezd odloženo!

Černčice B-Sokol Zbečník B 2:3

Cenná výhra! V šílené větrné loterii to o nohejbale příliš nebylo, navíc si v 1. zápase zranil při nešťastném pádu Vašek ruku a museli jsme toto utkání předčasně skrečovat, naštěstí se z toho potom jakž takž oklepal a poslední dvojku za stavu 2:2 jsme zvládli vítězně odehrát. Milan s Bíťou srovnali stav na 1:1 a trojka pak po boji otočená z 0-1 a 1-2 na sety, nakonec výhra 3-2, 10:8 v 5.setu. Opět chyběl zraněný Libor i nemocný David.

Jetřichov-Zbečník B 2:3!
Utkání proti loňskému 3.týmu tabulky v okrese jsme sehráli znovu v pouhých 4 lidech (nikdo další bohužel nemohl) a mělo to všechno zcela nečekaný průběh. Venda Pohl udělal poprvé za Zbečník 3 body, když kromě trojky vyhrál obě dvojky, včetně té rozhodující za stavu 2:2 (2-1 na sety). Byl neskutečně nahecovanej a v posledním zápase proti silnější dvojici Jetřichova doslova kouzlil.
Milan s Bíťou obě dvojky prohráli, přitom především v té za stavu 2:1 vedli 1-0 na sety a 9:8 v setu druhém a byli v zápase lepší. Dan to měl za devítek dobře nahrané a na noze, ale bohužel o centimetry minul a začátek 3.setu pak kluci vůbec nezvládli a už to nedotáhli. Pevně však věřím, že si kluci výhry ve dvojkách schovávají na další zápasy.
Znovu jsme urvali těžkou trojku, ve které se Jetřichov neustále zlepšoval, po velkém boji 3-1 na sety (v koncovce 4.setu rozhodly naše obětavé zákroky v poli) a držíme v ní 100% úspěšnost-4 zápasy 4 výhry (Dvůr, Náchod, Babí i Jetřichov). Všechny vítězné a náročné trojky doposud odehráli celé bez střídání na síti Milan a Vašek na zadáku.
Průběh:
dvojka Vašek, Lukáš 2:0 (10-7, 10-4)
dvojka Dan, Milan 0:2 (7-10, 8-10)
trojka Milan, Vašek, Bíťa (Lukáš) 3:1 (10-8, 10-8, 8-10, 10-9)
dvojka Dan, Milan 1:2 (10-6, 9-10, 7-10)
dvojka Vašek, Lukáš 2:1 (10-6, 6-10, 10-6)

Sympatická domácí premiéra: Sokol Zbečník B-Babí 2:3!

Znovu citelně oslabený B tým (nastoupil k utkání ve 4 lidech) po slabším začátku a nepovedených úvodních dvojkách zabojoval, když dokázal v sestavě Ansorge, Bitnar, Pohl vydřít trojku (tentokrát v pohledném a velkými zvraty divokém zápase uspěl poměrem 3:2 na sety) a do třetice ji tak proti silným soupeřům vyhrál, což lze považovat za velký úspěch. Nakonec jsme padli s Babím se ctí poměrem 2:3, za což naše družstvo musím pochválit. Velmi nám scházel zraněný Libor Hejduk, bohužel nemohl ani mladý David, tradiční tahoun Milan měl navíc v nohou 60 km na kole z předchozího dne, přesto se kousl a zvládl udělat 2 body. Podle očitých svědků nám ve trojici opět výtečně v poli zahrála mladá naděje, taktéž Bíťa ukázal, že rozhodně ještě nepatří do starého železa.. V dalším zápase se B tým představí příští pátek v Jetřichově.

Sestava B týmu: M.Ansorge, D.Bitnar, V.Pohl, J.Meiwald. Bodovala trojice Milan, Vašek, Bíťa a na 2:2 pak srovnávala dvojka Milan s Bíťou.

VOŠ Náchod-Sokol Zbečník B 2:3!

Sezona začala našemu nově utvořenému B týmu o týden později, než bylo v původním plánu, utkání 1.kola proti Rasoškám bylo totiž odloženo. Při premiéře nás čekaly Pozemky v čele s nestárnoucími a hrajícími legendami-Jardou Volhejnem a Pepou Maťátkem. Přijeli jsme k utkání citelně oslabeni o Bíťu. Hned 3 kluci hráli vůbec poprvé mistrovské utkání za Zbečník: Pepa Meiwald a také dva naši talentovaní mladíci-David Polák a Venda Pohl (13 a 12 let).

J.Maťátko, J.Volhejn-David Polák, J.Meiwald 2:0 (10:2, 10:2) 1:0

V prvním zápase se proti zkušené domácí dvojici s bodem nepočítalo a pošetřili jsme ne zcela zdravého Libora do dalšího průběhu utkání. Nastoupili spolu David s Pepou a podle očekávání na soupeře nestačili. Především slabší mezihra našich způsobila, že výsledek hovoří až příliš jasně pro Náchod.

M.Pošepný, P.Středa-M.Ansorge, V.Pohl 0:2 (2:10, 3:10) 1:1

Ve druhém souboji nově složená dvojice Milan s Vendou naopak nedala vůbec šanci domácím mladíkům-Míšovi s Pavlem a po výborném výkonu jasně zvítězila.

J.Maťátko, J.Volhejn, M.Pošepný-M.Ansorge, L.Hejduk, V.Pohl 1:3 (9:10, 10:8, 7:10, 4:10) 1:2

Klíčové pro celé utkání měl být souboj trojic. Postavili jsme stejnou sestavu jako v přátelském utkání se Dvorem a od začátku byla k vidění pohledná a vyrovnaná bitva. Až v závěru 1.setu se domácí utrhli a za stavu 9:7 měli k dispozici 3 setboly. Naši hráči ale parádně zabojovali, dokázali sebrat v poli velmi těžké míče a doslova vydřeli obrat až na konečných 10:9! Ve druhém setu pokračoval velký boj, ale tentokráte byl o něco lepší soupeř-8:10. V důležitém 3.setu jsme ale začali výborně a hned se ujali vedení 4:0. Náchod to nezabalil a stáhl na 5:6, po oddechovém čase jsme ale úspěšně zaútočili Milanem, vzápětí přidali i 8.bod a vedení už udrželi-10:7. Dobře jsme začali i v setu čtvrtém, nervózní soupeř začal kupit chyby na útoku a po třech minelách v řadě byl po menší výměně názorů mezi domácími harcovníky střídán Pepa Maťátko za Pavla Středu. Naše trojice však na to nedbala a s přehledem dokráčela k vítězství a důležitému druhému bodu. Výhru ve trojici jsem úplně nečekal, dá se ale říci, že jsme po skvělém a bojovném výkonu vyhráli zcela zaslouženě. Výtečně se dařilo na síti Milanovi, v poli parádně zahrál Vašek a i Libor se po měsíční pauze zaviněné bolavými patami stále zlepšoval.

J.Maťátko, J.Volhejn-M.Ansorge, V. Pohl 2:0 (10:6, 10:5) 2:2

V utkání prvních dvojic jsme začali výborně, když se v úvodu Vaškovi dařilo bodovat a drželi jsme s favoritem vyrovnaný stav až do stavu 5:5. Pak se však přeci jen projevila soupeřova zkušenost a když se domácí rozehráli k tradičnímu strojovému výkonu, zápas tak musel za nerozhodného stavu 2:2 rozhodnout až souboj druhých dvojic..

M.Pošepný, P.Středa-L.Hejduk, J.Meiwald 1:2 (10:8, 6:10, 9:10) 2:3

Unavený a zmrzlý David odjel předčasně, musela tedy nastoupit dvojice Libor s Pepou a věřili jsme, že vítězný 3.bod proti mladé sestavě domácích získají. Jenže Jarda mladíky pořádně nabudil a ti bojovali jako lvi. Nám utekl zcela začátek 1.setu, a přestože jsme v závěru srovnali, tak koncovku pak vůbec nezvládli a vedení 1:0 na sety se tak ujal Náchod. Ve 2.setu jsme se přeci jen zvedli, mírně zlepšili svoji hru a výhrou poměrem 10:6 si vynutili rozhodující 3.set. V něm byla k vidění infarktová podívaná. Opět jsme začali špatně a museli dotahovat. Naši hráči zbytečnými chybami v útoku i na servisu drželi svého soupeře dlouho ve vedení. Po dalším zkaženém podání jsme prohrávali 6:8 a vypadalo to zle nedobře. Po velmi dlouhých výměnách se nám podařilo otočit na 9:8, jenže Pepa za tohoto stavu zkazil útok daleko do autu a o osudu celého mače tak musel rozhodnout úplně poslední míč. Ten se nám podařilo doslova uklohnit Pepovým položeným míčem těsně za síť a první výhra našeho B týmu je tak na světě!

Celkově bych vyzdvihl vynikající výkony Milana, který na síti předčil ostříleného Maťátka, Libor zahrál po měsíční pauze rovněž velice slušně, a také musím zmínit parádní debut Vaška, který se prezentoval opravdu výbornou hrou-hlavně skvělým polem a velkou bojovností (především v závěru klíčového 1.setu ve trojici měl v koncovce několik vynikajících a obětavých zákroků). Jen tak dál! :-)

V dalším utkání přivítáme v pátek 9.5. na domácím hřišti ve Zbečníku (snad už s Bíťou) jednoho z favoritů soutěže-SK Star Babí.

Úvodní utkání OP v nohejbale sehraje družstvo Sokola Zbečník B v pátek 25.4. od 17 hodin na domácím hřišti proti týmu SK Rasošky! Pozor-zápas na žádost soupeře odložen!!!

rozpis zápasů Zbečník B

soupiska B týmu pro okresní soutěž 2014

Přátelské utkání Zbečník B-Dvůr Králové nad Labem 2:3

Statečný boj našeho nově se rodícího týmu! Kluci odehráli ve 4 lidech (Milan, Dan, Libor a Venda) celý náročný zápas proti ambicióznímu soupeři, který letos hodlá zaútočit na postup z okresní soutěže Hradecka.

První dvojka Milan s Danem velmi smolně prohrála na devítky rozhodující set prvního zápasu, poté Libor s Vaškem také po horším začátku soupeři statečně vzdorovali, ve 2.setu dokonce vedli 9-7 a měli útok, třetí set ale nakonec nevybojovali. Po dvou utkáních dvojic to tedy bylo 0-2 přes naše slušné výkony.

Milým překvapením pro mě byl výkon naší trojice. Všichni zahráli excelentně a vynikajícího soupeře zcela zaslouženě porazili 3-2 na sety! Vedli jsme 2-0, soupeř v dramatickém čtvrtém setu zvítězil 10-9 a vynutil si rozhodující set, tam naši borci ale znovu zabojovali a snížili na 1-2! Milan odtáhl na síti všech 5 setů a dařilo se mu téměř na co sáhl, stejnou porci zvládla odehrát na zadáku (a nutno říci, že také skvěle) i naše velká naděje Venda.

Vzápětí Milan s Danem po bezchybném výkonu jasně ve 2 setech vyhráli dvojku (10-4, 10-5!) a srovnali na 2-2!

Rozhodující zápas začal z našeho pohledu skvěle, Vašek s Liborem se nesli na vlně euforie a vyhráli 1. set 10-6, ve druhém setu ale nezachytili začátek a soupeř srovnal. Rozhodující set byl do půlky setu zcela vyrovnaný, v závěru přeci jen měl Dvůr o něco více sil a také zkušeností a dotáhl zápas do vítězného konce.

Velmi povedená příprava, naši bojovali jeden za druhého a všichni hráli opravdu výborně. Jen tak dál! :)