Archiv pro měsíc: Červenec 2016

Zbečník definitivně zachráněn ve 2. lize, zdolal lídra!

2LM sk. B: TJ Sokol Zbečník-R.U.M. NK Holubice 6:3!

Po očekávané prohře v Modřicích přivítali nohejbalisté Zbečníku dalšího favorita celé soutěže z Holubic, který byl aktuálně v čele tabulky. Situace však byla zcela rozdílná, zatímco v Modřicích jsme nastoupili bez několika klíčových hráčů, tentokrát jsme byli v podstatě kompletní (především už i s Maňasem), naopak soupeři chyběli Pacejka a Šamalík. I s nimi v sestavě jsme však v Holubicích sehráli dobrý zápas, ve kterém jsme bez Valáška sahali po bodu a věřili tedy v jakýkoliv bodový zisk, který by nám s předstihem zajistil jistou záchranu v soutěži. Největším tahákem pro diváky byla samozřejmě účast Petra Bubniaka, na něhož hosté tradičně hodně spoléhali.
Vzhledem k tomu, že soupeři chyběla tradiční druhá dvojice, nasadili do prvního zápasu spíše obětovanou dvojku (s cílem posílit vloženku), se kterou Tomáš s Lukášem V. neměli příliš problémů a dovolili jim uhrát dohromady pouze 10 míčů: 1-0.
Bubniak s Feichtingerem to měl být úplně jiný level, ovšem Maňas s Lukášem K. začali skvěle a než se soupeř rozkoukal, vedli 7-2. Za tohoto stavu navíc došlo ke zranění Bubniakova spoluhráče, po kterém muselo dojít ke střídání a již tak oslabené Holubice postihla tedy další rána, protože Feichtinger v celém zápase dohrál. První set jsme bez problémů dotáhli do vítězného konce, ovšem začátek 2. setu se nám nevydařil. Po zbytečných chybách jsme prohrávali 2:5, naštěstí se nám podařilo srovnat. V napínavé koncovce jsme za devítek urvali poslední míč a mohli se radovat z nadějného vstupu do utkání: 2-0!
Maňasova trojice hraje již tradičně nejhůře, když vede 2:0 a opět se to potvrdilo. Nedovedu si znovu příliš vysvětlit, co jsme na hřišti předváděli v úvodu za děs a hrůzu. Vzbudili jsme se až za stavu 0-1 na sety a 2:6, pak se nám však podařilo otočit na 8:7 a zdálo se, že bychom přeci jen mohli utkání otočit. Bohužel koncovku jsme vůbec nezvládli, v rozhodující chvíli soupeř zablokoval a i poslední míč patřil soupeři: 2-1.
Valdova trojice celý 1. set vedla, ale za devítek Tomášův útok skončil v síti. Nadějný začátek tak šel pomalu ale jistě do kopru, naštěstí ve 2. setu jsme se konečně ve střední pasáži trochu utrhli a podařilo se nám tentokrát zápas dovést do rozhodující sady. V ní se ale tedy děly věci. Nejprve jsme po výborné pasáži zcela zaslouženě vedli 9:5 a mělo být rozhodnuto-nikoliv. Poslední hřebík ne a ne zatlouct do holubické rakve, najednou bylo 9:8 a několikrát hosté na útocích. Díky bohu nás vysvobodila soupeřova chyba, protože bychom bod zřejmě nedali ani do dnešního rána: 3-1!
Oblíbená, důležitá a tradičně velice zajímavá vložka, která nás mohla hodně přiblížit vytouženému triumfu, tentokrát do ní nastoupili Culda s Davidem. V úvodu jsme se nemohli vyrovnat se zkušeným hráčem soupeře, který sázel jeden výstavní kraťas za druhým, navíc my jsme 2 z nich zkazili a prohrávali tak o 2 míče. Za stavu 8:8 jsme změnili servis do vyššího hráče a smečaře, což se ukázalo v rozhodující chvíli jako správná volba, když za devítek poslal svůj balon na vlastní polovinu! To nás viditelně nakoplo a kluci ve 2. setu zahráli parádně, dostali se do herní i psychické pohody a po výborném výkonu zaslouženě zvítězili: 4-1!
Očekávaný singl a odveta za zápas v Holubicích, kdy Lukáš Kábrt senzačně hladce vyhrál. V úvodu také náš mladík navazoval právě na toto utkání, když hrál skvěle a velmi pestře, po zásluze tedy 1. set za velkého potlesku našich příznivců získal poměrem 10:4! Ve 2. setu se ale zkušený Bubniak výrazně zlepšil a vypracoval si 3 bodový náskok, v závěru se Lukáš mohl přiblížit na jediný bod, bohužel jasný míč si nepřesně přihrál a hlavou ho pak poslal do autu, což bylo rozhodující-7:10. Skvělý a pohledný duel gradoval ve 3. setu, Lukáš se dvěma povedenými kraťasy dostal do vedení 7:6, za tohoto stavu však soupeř dvakrát zahrál skvělý balon a stav otočil. V úplném závěru hrál pak vyloženě na jistotu a vyšlo mu to, protože Lukáš přeci jen zachyboval: 7-10. Kábrtka se však za svůj výkon rozhodně stydět nemusel a také publikum vyprovodilo oba protagonisty duelu zaslouženým aplausem: 4-2.
Maňasova trojka hodlala napravit zaváhání z 1. zápasu a to se jí po výrazně zlepšeném výkonu podařilo. Měla od začátku navrch v obraně i na útoku a jasně vyhrála 1. set. V závěru toho druhého sice přišla trošku obava o výsledek, naštěstí se nám podařilo zakončit: 5-2.
Valdova trojice začala rovněž výborně a první set jasně získala (10:4). Nemohlo to být však tak jednoduché, Bubniak se evidentně nechtěl s porážkou smířit a držel soupeřův prapor. My se naopak začali trápit v mezihře i na útoku, což znamenalo srovnání. V rozhodujícím setu bohužel tahaly za delší konec provazu Holubice, které tak snížily: 5:3.
Valda s Lukášem V. začali proti Bubniakově dvojic mizerně a svázaně, čímž soupeř získal tříbodové vedení, které si zkušeně pohlídal až do konce. Ve druhém setu jsme také pouze dotahovali po celý jeho průběh. Bubniak cítil křivdu po jednom výroku rozhodčích, který jsem však viděl ze své pozice jako správný. Šlo se bod za bod až do úplného závěru. Valda srovnal na 9:9 a bylo jasné, že Bubniak si bude chtít vzít servis. Podařilo se mi ho dát celkem slušně do kříže, Petr si ho sice vzal ale pouze do zámezí: 1-1! Vylezli jsme tedy z ,,kanálu,, a šlo se do 3. setu. Hned 1. míč byl ohromně důležitý, Tomášovi se podařilo skvěle zasáhnout v poli, mě z dálky slušně nahrát a vedli jsme! Vzápětí se mi podařilo trefit asi ,,životní,, eso po lajně, na které soupeř vůbec nezareagoval, což již tak dosti podrážděného Bubniaka úplně dorazilo. Začal se rozčilovat, stále se vracel ke spornému míči z předchozího setu a dokonce hodil míč směrem k rozhodčímu, za což byl po zásluze odměněn žlutou kartou, čímž jsme získali již vedení 8:5. Evidentně rozhozený pak pokazil i kraťas, my si již poslední útok pohlídali a mohli tak slavit cenný skalp lídra soutěže: 6:3!
Mohu tak s úlevou a radostí potvrdit, že zbečnický nohejbal s předstihem udržel 2. ligu i pro příští sezonu. Po horším úvodu tedy máme z posledních 6 utkání výbornou bilanci 5 výher. Aktuálně jsme se 12 body na 4. místě, které bychom chtěli udržet až do konce soutěže. Po pauze v sobotu 27.8. přivítáme v posledním domácím utkání rezervu Vsetína, která je momentálně na 1. místě, poté zajíždíme do Dalečína a končit budeme na Šacungu.

Dorostenci zahájí čtvrtfinále Play-off v neděli 4.9. od 13 hodin doma s Českým Brodem. Série se bude hrát na 2 vítězné zápasy, případný rozhodující zápas bychom hráli znovu doma v neděli 18.9. V případě postupu nás čekají zřejmě silné Chabařovice, v tom případě budeme začínat venku a domácí utkání semifinále sehrajeme tak na svátek 28.9. od 13 hodin.

Děkuji celému týmu i všem našim příznivcům za podporu v jarní ligové sezoně v obou dlouhodobých soutěžích a věříme, že přijdou i po letní pauze na poslední domácí utkání a také maximálně podpoří náš dorost, který bude bojovat o medaile v BDL!