Archiv pro měsíc: Září 2014

Pohár ČNS Louny 4.místo!

MKR2014092MKR2014096MKR2014114 MKR2014173 MKR2014178 MKR2014221 MKR2014224 MKR2014226 MKR2014231 MKR2014236 MKR2014239 MKR2014240 MKR2014248 MKR2014303 MKR2014321 MKR2014322 MKR2014332MKR2014169louny 042jjj 001jjj 002louny 038Zbečník na poháru v Lounech překvapivě vyhrál po výborných výkonech bez ztráty setu základní skupinu a nakonec veze 30 bodů do poháru a bramborové medaile! V boji o bronz jsme prohráli o 1 haluzový míč s Dynamem Č.Budějovice B (ve skupině se stejným soupeřem výhra 2:0). Veliká škoda: za stavu 1-0 na sety a 9:9 ve druhém (když jsme smazali velkou bojovností ztrátu 4:8) při našem mečbolu soupeř pokazil náhru, která se ale jejímu smečaři ještě podařila zcela zázračně lehounce líznout a tedy zašlápnout! Ach ty poslední dobou prokleté devítky, stejně tak v SF promarněné vedení 9-7 v 1.setu, jinak úplně shodný průběh s Benfikou jako před týdnem-druhý set už marnost, soupeř navíc hrál výborně.. Díky tomu, že se nezúčastnily 3 špičkové trojice (Prostějov, Horažďovice, Čakovice) byla obrovská šance po parádních výkonech ve skupině a postupu z 1. místa se dostat na stupně vítězů. Bohužel trochu docházely fyzické i psychické síly a v play-off už jsme nezahráli tak dobře (již ve čtvrtfinále jsme se s Chabařovicemi dost natrápili). I tak jsem s našimi výkony a herním projevem celkově spokojen, opět jsme zanechali na celorepublikové akci solidní dojem. Zahřeje u srdce například, když trenér jiného družstva pak dává svým svěřencům za vzor naší mezihru a bojovnost. Vašek navíc byl oceněný pořadatelem, krásnou individuální cenu si dnes jednoznačně zasloužil. Mimořádně se tentokrát dařilo všem Východočechům, nejlepší výsledek za dlouhé 3 roky putování po pohárech získala Radechová, také Peklo zahrálo velice slušně. Vyhrály Budějovice A, které tentokrát neměly v podstatě soupeře. Příští neděli 5.10. se bude hrát ve zbečnické hale od 9.00 poslední turnaj KP žáků.

Výsledky:
skupina B: Zbečník-Žatec 2:0 (10:3, 10:5), Zbečník-Č.Budějovice B 2:0 (10:5, 10:7), Zbečník-Peklo n. Zd. 2:0 (10:9, 10:5), Zbečník-Liapor KV 2:0 (10:2, 10:6).
čtvrtfinále: Zbečník-Chabařovice 2:0 (10:8, 10:8)
semifinále: Zbečník-D.Radechová 0:2 (9:10, 2:10)
o 3.místo: Zbečník-Č.Budějovice B 1:2 (10-7, 9-10, 7-10)
finále: Č.Budějovice A-Dolní Radechová 2:0 (10:1, 10:2)
Pořadí: 1.Č.Budějovice A, 2.Dolní Radechová, 3.Č.Budějovice B, 4.Zbečník, 5.-8.Chabařovice, Peklo nad Zdobnicí, Žatec, Zruč-Senec, 9-11. Český Brod, Liapor Karlovy Vary A, Liapor Karlovy Vary B
Nejlepší smečař poháru: David Žikeš (Č.Budějovice A)
Nejlepší polař poháru: Václav Pohl (Sokol Zbečník)

fotky:

Důstojné zakončení úspěšné sezony: Babí-Zbečník B 3:2

V posledním utkání sezony náš čekala v utkání o 3. místo cesta na Babí. Milan je na dovolené, a tak jsme zápas museli sehrát bez klasického smečaře do trojky. Opět dostali hodně prostoru naši dva žáci. Vaškovi se tentokrát vůbec nedařilo, naopak David zahrál velmi dobře a dokázali jsme poměrně překvapivě obě dvojky vyhrát. Silný soupeř byl na zápas natěšený a v plné zbroji. Obzvláště jeho trojka byla vynikající, bylo pro nás tak obrovsky těžké vůbec dát útokem nějaký bod. Na utkání se přišla podívat půlka vesnice a Babí tak mělo i výraznou podporu publika. My se v utkání trojic drželi pouze v předlouhém 1. setu, kde jsme dotáhli čtyřbodovou ztrátu z úvodu a podlehli po obrovské bitvě až na devítkách. Ve třetím setu pak už hráli a kopali na síti oba naši mladí. Co trošku mrzí je pak za stavu 1-2 prohra druhé dvojky Vaška s Danem. 1.set kluci doslova zahodili z vedení 9:6, druhý sice ze stavu 8:9 pro změnu otočili, ale rozhodující set svými chybami opět domácímu týmu poměrně darovali. Ani výhra 3:2 by nám však na 3.místo už kvůli výrazně horšímu poměru setů z obou vzájemných utkání nestačila a Babí do poslední dvojice pak vystřídalo a mohlo slavit zasloužený bronz, na jehož oslavu koupil místní starosta domácím flašku zelené. Také my ale nemusíme vůbec truchlit, opět jsme zápas odbojovali a nemáme se za výkony v tomto zápase ani v celé sezoně za co stydět. Herní úroveň okresu mě příjemně překvapila, až 10 týmů mělo velice slušnou kvalitu. B tým, který jsem před sezonou hlavně kvůli mladým Vaškovi a Davidovi znovu po letech obnovil a sestavil, je pro mě srdeční záležitost a celá sezona byla nad očekávání vynikající! Velké poděkování ode mě patří zkušeným, kteří do toho po letech šli (Milan, který prakticky vše smečařsky odtáhl a hrál ve většině zápasů naprosto parádně, taktéž výborný byl srdcař Bíťa, dále Libor, který toho pro zranění bohužel příliš neodehrál a další, kteří vypomohli, např. Pepa Meiwald). Nejlepším utkáním bylo bezesporu vítězné a vyhecované domácí derby se Dřevíčem, na které s hrdostí stále vzpomínáme, velkým úspěchem byly nesporně také výhry s Jetřichovem (zde skvělý Vašek 3 body), na VOŠ Náchod, nebo v Jaroměři. Nebyl jediný zápas, který bychom soupeři odevzdali. Vždy jsme prohráli se ctí (i třeba v Rychnovku proti oběma Součkům v sestavě). Vynikající výkony podávala především naše trojka s Milanem na síti a Vaškem na zadáku, která měla dlouho neskutečně úspěšnou bilanci. Podzimní zápasy odehrál všechny už po zranění (a velice solidně) i David Polák, což je další pozitivum. Navíc v týmu za celou dobu nedošlo k žádnému sporu, nikdo nebyl nikdy (například pro vystřídání) naštvaný a táhlo se opravdu za jeden provaz. Za to Vám všem děkuji, dělali jste mi radost a doufám, že i příští rok bude béčko pokračovat!

Pořádně hořká sedmička a promarněná šance

Sokol Zbečník A-Sokol Batňovice 2:5
Říká se, že sedmička je šťastné číslo, s tím na zbečnické nohejbalisty ale momentálně nechoďte! Právě těžko uvěřitelných 7 prohraných setů nejtěsnějším poměrem 9:10 totiž rozhodlo o tom, že se z vítězství v kraji pro rok 2014 radují Batňovice.
Ale pěkně po pořádku. S menší nadsázkou zápas desetiletí pro Zbečník začal slavnostně, když jsme Borkovi předali za celý náš tým dárek k narozeninám (tričko se jménem a číslicí ke kulatinám a také půllitr se jmény všech kluků). Borek pak vyslovil přání, o kterém jsme všichni dobře věděli a před zápasem si to i psali mezi sebou, že tím nejlepším dárkem by pro něho bylo vítězství v tomto rozhodujícím utkání celé sezony.
Soupeř samozřejmě přijel s jasným cílem vyhrát a podle toho vypadala i jeho nesmírně nabitá sestava.
Jan Andrýs, David Hartman-Michal Sedláček, Jiří Minařík 1:2 (8-10, 10-9, 9-10) 0:1
Před velice početnou diváckou kulisou do první dvojky nastoupili David s Honzou proti Michalovi Sedláčkovi s Míňou a nezačali nejlépe. Dokonce i na zkušeném Davidovi, ačkoliv sám před zápasem psal hlavně se z toho nepos…, :-) byla vidět tíha okamžiku. Celý 1. set naši hoši museli dotahovat počáteční ztrátu, kterou se jim zlikvidovat nepodařilo a soupeř se ujal vedení (8:10). Ve druhém setu přišlo zlepšení, neustále jsme byli o krok vepředu a do koncovky si vybudovali vedení 9:7. Soupeři se povedlo srovnat a zřejmě jediný šťastný moment s vyhranými devítkami v celém utkání přišel nyní, když Honza s prasátkem zakončil-srovnáno a šlo se do třetího setu. V něm pokračoval velký boj, za osmiček sporný míč bohužel posoudili hostující rozhodčí pro svůj tým, což naši kluci nesli velmi nelibě. Ještě jsme srovnali, ale za stavu 9:9 Míňa nekompromisně zakončil na zeď: 0-1.
Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Drahomír Souček, Jan Kleandr 1:2 (7-10, 10-5, 9-10) 0:2
S tímto jsme úplně nepočítali a do druhé dvojky jsme s Culdou nastoupili proti Kleandrovi se Součkem. Vzhledem k dalšímu vývoji bylo potřeba vyhrát. V prvním setu byl náš výkon velice nervózní a svázaný, než jsme se z toho oklepali byl set v trapu-7:10. Naštěstí začátek 2. setu nám vyšel. Dostali jsme se do vedení, které jsme postupně navyšovali a set získali poměrem 10:5. V tuto dobu se mi dařilo bodovat a totéž platilo i na začátku 3.setu. Bohužel za stavu 7:7 jsem důležitý útok pokazil a soupeř se dostal nahoru. Srovnali jsme a znovu došlo na stav 9:9. Při tomto rozhodujícím míči se Souček podsmekl (nevím jestli chtěl nahrávat nebo zakončovat), každopádně s neuvěřitelným štěstím balon doslova převalil přes pásku na naši stranu, na což jsme nemohli reagovat a prohráli tak i druhou dvojku naprosto stejně jako 1. utkání-0:2.
Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Jiří Dvořáček, Michal Sedláček, Jan Kleandr 0:2 (9-10, 9-10) 0:3
To už bylo na pováženou a do boje šla Honzova trojka proti sestavě Dvořáček, Sedláček, Kleandr. Velice vyrovnaný úvodní set dospěl znovu do stavu 9:9. Za devítek jsme tentokrát Matějem chytili útok soupeře, David však nahrával hodně zezadu a Honza z velice těžké pozice trefil do autu: 9:10. Také druhý set měl podobný průběh, vedení se přelévalo ze strany na stranu a za devítek se znovu radovaly Batňovice-0:3.
Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Drahomír Souček, Michal Šaroun, Jiří Minařík 2:1 (9-10, 10-8, 10-7) 1:3
Teď už se opravdu muselo zvítězit, protože to vzhledem k nabité vložence soupeře začalo zavánět kanárem. Začali jsme poměrně slušně a po celý úvodní set jsme vedli, na konci ještě 9:7. Soupeř snížil, Míňa bodově zablokoval a byly tu opět devítky a pro změnu znovu neúspěšné. To už na nás byla znát veliká frustrace z celého průběhu utkání. Druhý set jsme ale začali dobře, avšak výpadek přišel a za stavu 6:8 se zdálo, že je vymalováno. Při time-outu jsme se naštval a klukům řekl, že prostě neprohrajeme. A vida! K obratu zavelel Culda, když třemi bodovými útoky otočil stav v setu v náš prospěch a i poslední míč jsme vydřeli-10:8! Třetí set už pak patřil nám, Lukáš skvěle držel soupeře blokem a první vlaštovka byla tedy na světě-10:7 a 1:3.
Tomáš Valášek, Lukáš Doležal (Matěj Šimek)-Jiří Dvořáček, Michal Šaroun 0:2 (7-10, 9-10) 1:4
Do vloženky si soupeř vyšetřil Dvořáčka s Šíšou (zřejmě nejsilnější sestava na 3. dvojku v historii kraje), my postavili Valdu s Lukášem, střídal do hry v úvodním setu také Matěj. Hostující hráči však hráli výborně a po celý 1.set jasně vedli. Jejich chyby pak přišly až v závěru, když už bylo pozdě-7:10. Také druhý set vypadal bledě, Batňovice výrazně vedly (5:9). I díky chybám nervózního Šíši jsme dokázali vyrovnat na 9:9, ale za tohoto stavu vytáhl právě on bodový šlajs-1:4.
Jan Andrýs, Tomáš Valášek, David Hartman-Michal Šaroun, Drahomír Souček, Jiří Minařík (Jindřich Kupský) 2:0 (10-7, 10-6) 2:4
Velice hezký a bojovný nohejbal přineslo další utkání trojic, naše sestava ukázala jak výborné pole, tak i razantní útok a soupeře po výborném výkonu přehrála ve dvou setech-2:4. V průběhu tohoto zápasu odstoupil zraněný Míňa, když k tomu přičteme kulhajícího Součka, otevírala se nám velice slušná šance na obrat v celém utkání v případě, že zvládneme přehrát silnou trojku Batňovic..
Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Jiří Dvořáček, Michal Sedláček, Jan Kleandr 1:2 (10-4, 6-10, 9-10) 2:5

V prvním setu jsme podali téměř perfektní výkon (možná vůbec nejlepší v celé sezoně), hráli v euforii s neuvěřitelným nasazením a silného soupeře (Dvořáček, Sedláček, Kleandr) zcela zaskočili a rozstříleli-10:4! Podobně začal i druhý set, vybojovali jsme dvě předlouhé výměny v náš prospěch a drželi se ve vedení (4:3). Poté se však soupeř dostal poprvé do vedení a tím také do pohody. Přestože jsme nesložily zbraně, bylo srovnáno. Rozhodující 3.set byl znovu velkou bitvou, začali jsme na útoku a Culda trefil kraťasem milimetrový aut. Vyrovnali jsme, ale nedařilo se nám zabodovat a Batňovice odskočily na 6:8. I velezkušený Dvořáček ale znervózněl a zachyboval a bylo srovnáno-8:8. Možná rozhodující výměna celého zápasu a zcela lehký míč se mi od levačky odrazil slušně řečeno do pryč. Při dalším útoku jsme se báli do balonu praštit, ale Dvořáček znovu vykopl míč do autu! Posedmé tedy 9:9 a soupeř trefuje povedený šlajs-hotovo a velká radost v táboře hostí a naopak smutek v našich řadách. Jsem přesvědčený stejně jako všichni ostatní včetně diváků, že bychom zápas ve dvojicích i díky zranění Míňi ještě otočili. Ani napodesáté vřadě jsme tak kraj bohužel nevyhráli.
Když ale shrnu celou sezonu, tak byla opravdu parádní. Celou sezonu jsme odehráli v podstatě až na 2 utkání v 6 hráčích. Parta v týmu výborná, všichni jsme také velmi rádi za návrat srdcaře Borka na pozici našeho kouče, za vše mu patří velký dík. Chyběla tomu tedy pouze ta třešnička na dortu, takováto porážka samozřejmě bude ještě chvíli mrzet.
K tomu všemu přidejme nově postavený zbečnický B tým a jeho nečekaně skvělé výsledky, neuvěřitelně za poslední půlrok zlepšujícího se mladého Vaška a celkově výborné výsledky našich žáků, tak prostě nelze být příliš zklamaní. Navíc nás teprve čeká ten hlavní vrchol-kvalifikace o 2. ligu mužů, kterou budeme hrát začátkem listopadu. Už na včerejší početné divácké návštěvě bylo (přes nepříliš velkou propagaci utkání) vidět, že nohejbal v Hronově má svoji velkou tradici, i proto doufáme v přidělení pořadatelství kvalifikace (v případě, že by to dopadlo, tak zároveň všechny zveme na neděli 9. listopadu do Hronova a moc děkujeme za včerejší podporu!)

Zbečník A-Batňovice 2:5

Gratulace Batňovicím k vítězství v KP, který jsme tak ani napodesáté nevyhráli.. 7krát (!) prohrát 9-10 (z toho 4krát ve 3.setu) je sice celkem umění, a kdybychom vyhráli tu trojku, tak jsme nakonec 5:4 zřejmě vyhráli, nicméně jsem i tak na náš mančaft za celou sezonu pyšnej. A děkujeme moc také všem lidem, co dnes do haly přišli, za podporu! Myslím, že viděli pěkný nohejbal i díky tomu, že jsme to za stavu 0-3 a 1-4 nezabalili! Ať žije Zbečník!!! — (– cítí hrdost)

B tým bude hrát o 3. místo

Dolní Radechová-Sokol Zbečník B 3:2

Béčko podle očekávání podlehlo domácímu týmu, za který si 3 body pohlídal Michal Ducháč hrající dnes ve skvělé formě.  Druhou dvojku soupeře dokázaly obě naše sestavy porazit, na čemž jsme tentokrát stavěli naši taktiku při rozložení sil do dvojic. To nám tedy vyšlo, ale nepovedla se nám trojka, která tradičně rozhodovala. Kromě 1. setu, ve kterém jsme vedli dvoubodovým rozdílem a měli ho už dotáhnout do vítězného konce, to zde byla bída, naopak soupeř hrál ve velké pohodě. Z našich hráčů bych dnes pochválil Davida Poláka za výkony ve dvojkách-škoda jen, že jsme promarnili v prvním zápase v obou setech s Duchinovou dvojicí nadějné dvoubodové vedení. Radechová si tak vybojovala 2. místo a finále s Rychnovkem, se kterým bychom stejně neměli po výsledku 0:5 už prakticky šanci a přeji jí úspěch i do tohoto zápasu. Nic to nemění na naší skvělé sezoně, i dnes jsme navíc prohráli se ctí pouze 2:3 a hlavně se 2 žáky v základní sestavě.

V pátek bychom tak měli hrát o 3. místo na Babí. Bude to odveta 1. zápasu, který jsme doma 2:3 prohráli. O tom, zda se bude hrát (Milan je od zítřka na dovolené), nebo zápas o týden odložíme, se rozhodne do čtvrtka.

977859_3244052317582_991779530_o

A tým ve středu o premiérové vítězství v KP!

A tým Sokola Zbečník čeká rozhodující a přímý souboj o celkové vítězství v KP, když v domácím prostředí přivítá již ve středu velkého rivala z Batňovic! V případě výhry se stane Zbečník vůbec poprvé v historii oddílu vítězem KP.

FINÁLE KP 2014: Sokol Zbečník A-Sokol Batňovice středa 17.9. 18.00 zbečnická hala (z důvodu toho, že na čas 16.30 nestíhají 2 naši kluci z práce+již brzká tma na našem horním hřišti ,,v lese,,). Přijďte nás povzbudit!

tabulka

 

O vítězství v kraji rozhodne přímý souboj s Batňovicemi!

NK Rožnov-Sokol Zbečník A 3:5
Průběh:
M.Kleandr, T.Chadim-Z.Prouza, L.Vlach 1:2 (7-10, 10-8, 8-10) 0:1
Vl.Simon, J.Chadim-J.Andrýs, D.Hartman 0:2 (6-10, 6-10) 0:2
Chadim, Simon, Vanžura -Z.Prouza, L.Doležal, L.Vlach 2:0 (10-8, 10-3) 1:2
Kleandr, Chadim, Smítka-J.Andrýs, M.Šimek, D.Hartman 2:0 (10-9, 10-7) 2:2
Vanžura, Smítka-M.Šimek, L.Doležal 0:2 (skreč soupeře) 2:3
Chadim, Simon, Vanžura-J,Andrýs, M.Šimek, D.Hartman 2:1 (8-10, 10-7, 10-9) 3:3
M.Kleandr, Chadim, Smítka-Z.Prouza, L.Doležal, L.Vlach 1:2 (6-10, 10-5, 9-10) 3:4
M.Kleandr, T.Chadim-J.Andrýs, D.Hartman 1:2 (9-10, 10-7, 8-10) 3:5

Velice těžký zápas jsme sehráli (už s Honzou Andrýsem v sestavě) na půdě silného Rožnova, který měl v kádru 4 hráče ze soupisky ligových Čakovic (Chadimové, Kleandr, Simon). Potřebovali jsme zde napravit zaváhání z Černčic, abychom se udrželi na přímý kontakt s Batňovicemi. Průběh zápasu byl znovu velice zvláštní, nedařilo se nám ve trojicích (především obě první trojice byly z naší strany doslova katastrofální) a nechali jsme tak v nich Rožnov vrátit do hry a neuvěřitelně jsme si tak zápas zkomplikovali. Naopak nás tentokrát výrazně podržely dvojky.
Hned v 1.zápase jsme s Culdou mohli spíše jen překvapit proti špičkové dvojici Kleandr, Chadim. To se nám však nakonec podařilo, když po vyhraném 1.setu soupeř zlepšil hru a vynutil si 3.set. V něm jsme prohrávali 6:7 a Rožnov byl na útoku, ale těžkou chvíli jsme přestáli a nakonec vybojovali pro Zbečník 1.bod. David s Honzou pak přidali bez větších problémů po výborném výkonu také druhý bod a zdálo se, že by to mohlo být dobré. Ovšem opak byl pravdou. Naše trojka sice začala dobře, ale koncovku 1.setu vůbec nezvládla. Ve 2.setu se pak doslova rozsypala a po zoufalém výkonu, kdy se nikomu nedařilo zhola nic zaslouženě prohrála. Také druhá trojice nezahrála dobře a soupeř tak ani nevěděl jak a byl zpět v utkání-2:2.. Vložku naštěstí soupeř sám od sebe bez boje skrečoval (nutno říci, že bychom jí stejně vyhráli) a šlo se hned do odvetných trojic za stavu 3:2 pro nás. Honzova trojka se proti prvnímu zápasu zlepšila a sahala po vedení 4:2 v zápase, když vedla ještě 9-7 ve 3.setu a měla tak 3 mečboly! Ty ovšem zůstaly bohužel trestuhodně nevyužity a bylo srovnáno na 3:3. V tuto chvíli to s námi nevypadalo růžově, naštěstí jsme začali trojku dobře, Lukáš si proti M.Kleandrovi věří a bylo to znát. Dostali jsme se do vedení 7:2, avšak znovu přišel tradiční výpadek a soupeř stáhl na 6:7, klíčovou osmičku jsme pak konečně trefili a set už pak dotáhli do konce. Ve druhé sadě ale soupeř zahrál výborně a šlo se do 3.setu. Prohrávali jsme v něm ještě 8:9 a byli na pokraji porážky, naštěstí Lukáš dvěma bodovými útoky rozhodl o našem zlatém vítězství-utekli jsme tedy doslova hrobníkovi z lopaty a znovu vedli-4:3! Parádní souboj pak svedla naše hlavní dvojka proti Kleandrovi s Chadimem. K vidění byl krásný zápas, ve kterém se v 1.setu šlo bod za bod, za devítek se v závěru radovali naši kluci. Ve druhém setu zahráli domácí hráči skvěle a srovnali. Rozhodující třetí set se v samotném závěru zlomil na naši stranu a Zbečník tak mohl slavit důležitou výhru! O vítězi v kraji tak rozhodne náš domácí zápas a velké finále s Batňovicemi, utkání se bude hrát pravděpodobně ve středu-tuto, anebo příští.
http://www.nohejbalcerncice.banda.cz/clanek/131295/tabulka-kp-2014/

Sokol Černčice-Sokol Zbečník A 5:4

K jednomu z klíčových zápasů sezony v kraji jsme zavítali na půdu věčného rivala z Černčic. Citelně nám scházel Honza Andrýs, který musel jet do Hradce pískat fotbal, místo něho nám pomohl jako šestý hráč Míša Ducháč, pro kterého to bylo po delší době na 2 dopady velice těžké.

R.Michálek, L.Koutný (stř. J.Poláček) – Z.Prouza, L.Vlach 0:2 (6:10, 5:10) 0:1 

V první dvojce jsme nepředvedli bůhvíjaký výkon, ale byli jsme mnohem trpělivější než domácí hráči, kteří nám svými chybami hodně pomohli. Stačilo to tedy k až nečekaně hladké dvousetové výhře.

M.Řehák, H.Marek – M.Ducháč, D.Hartman 2:0 (10:6, 10:6) 1:1

Druhý zápas byl pro nás velice náročný. Domácí dvojice, která je po celou sezonu jasně nejúspěšnější v celé soutěži hrála skvěle, naopak naši si tentokrát příliš nevyhověli a nedostali se téměř do hry-srovnáno.

L.Koutný, O.Poláček, R.Michálek – Z.Prouza, L.Vlach, L.Doležal  1:2 (5:10, 10:5, 7:10) 1:2 
První trojku jsme zahájili výborně a v 1.setu soupeři nedali šanci. Druhý set se však vyvíjel ve zcela opačném gardu, trápili jsme se s příjmem a domácí tým srovnal. Také začátek 3. setu patřil Černčicím, které se dostaly do vedení 7:5. Za tohoto stavu jsme dali kontaktní bod, parádně zabojovali a šňůrou 5 bodů v řadě zcela otočili průběh třetího setu a získali tak druhý bod pro Zbečník.

M.Řehák, H.Marek, J.Poláček (stř. J.Marek) – M.Ducháč, D.Hartman, M.Šimek 2:0 (10:8, 10:9) 2:2

Druhá trojice nezačala ideálně a v podstatě v celém zápase dotahovala ztrátu. Ve druhém setu jsme srovnali ze 7:9 na 9:9 a měli ještě útok, avšak soupeř byl šťastnější.

R.Ježek, J.Marek – M.Šimek, L.Doležal 1:2 (7:10, 10:8, 8:10) 2:3  

Důležitá vložka a náš výborný výkon v 1.setu, ve druhém však naši kluci znervózněli a muselo se do třetího setu. V tom jsme byli přeci jen o chlup lepší a potřetí tak Zbečník vedl.

L.Koutný, O.Poláček, R.Michálek – M.Ducháč, D.Hartman, M.Šimek 2:1 (8:10, 10:6, 10:6) 3:3

Odvetné trojice a rozhodující fáze zápasu, Michalova trojka zvládla 1. set na výbornou, ovšem začátek druhého setu našim utekl a opět tedy 3.set, který bohužel lépe zvládly Černčice-znovu tedy srovnáno.

M.Řehák, H.Marek, J.Poláček (stř.J.Marek) – Z.Prouza, L.Doležal, L.Vlach 2:1 (7:10, 10:3, 10:7) 4:3

My šli na Maňase, na kterého se nám na turnajích mimořádně daří a první set to jen potvrzoval, hráli jsme skvěle především v poli a zaslouženě vyhráli 10-7. Avšak tradičně jsme chybovali na začátku 2.setu a nechali dostat soupeře na koně, Maňas se dostal do laufu a bylo zase srovnáno. Rozhodující 3.set začal lépe pro Černčice, ale my vzápětí dvěma body kontrovali a vedli 7:6. Od tohoto stavu jsme ale nebyli schopní zabodovat a dlouhé výměny na rozdíl od 1. setu patřily soupeři, v závěru jsme ještě přidali naše chyby a Černčice tak poprvé vedly.

L.Koutný, O.Poláček (stř.R.Michálek) – M.Ducháč, D.Hartman 0:2 (8:10, 6:10) 4:4

Už se začalo dosti stmívat, když se David s Duchinem pokusili ještě vynutit si rozhodující zápas. Nezačali opět příliš dobře a prohrávali 5:7. Pak však přišlo báječné vzepjetí a obrat až na 10:7. Také druhý set již pak patřil nám a v 19.30 tak musel rozhodnout poslední zápas za stavu 4:4.
Jak přes kopírák se tedy opakoval vývoj z Hradce, kde jsme museli rovněž s Culdou (my 2 slepýši) nastoupit na poslední dvojku. Tentokrát to bylo s viditelností ještě výrazně horší, přesto se nakonec šlo hrát.

M.Řehák, H.Marek – L.Vlach, Z.Prouza 2:1 (10:8, 9:10, 10:7) 5:4

V 1. setu měl od začátku navrch soupeř, který si vedení pohlídal až do konce. Nejradši bychom zápas přerušili, nebo ho dohráli jindy, ale nakonec se pokračovalo i druhým setem. Zdravě jsme se naštvali, dařilo se nám ze všeho bodovat a vedli jsme 7:4. Černčice srovnaly, ale udrželi jsme se nahoře až do koncovky, kdy se mi klepákem podařilo zakončit a vydolovali jsme tak za prakticky už totální tmy rozhodující set.
První útok Maňas nekompromisně proměnil, já pak zakončil nedůrazně a soupeř odskočil na dvoubodový rozdíl. Poté soupeř zahrál ke všemu neuvěřitelnou haluz, když se mu dobíhaný a šťastně roztočený míč vrátil na jeho polovinu a bylo prakticky hotovo. Prohráli jsme 7:10 a celý zápas tak 4:5.
Dá se říct (jak trefně poznamenal Borek), že jsme letos ještě za regulérních podmínek neprohráli. Ale nedá se nic dělat, měli jsme zápas vyhrát dříve a nikde není psáno, že bychom tuto velmi silnou dvojku jinak porazili. Utkání jsme si spíše prohráli ve trojicích, když jsme vyhráli pouze jednu. Maňas opět mimořádný výkon a proti nám za 2 zápasy neuvěřitelných 8 bodů! Veliká škoda, ale boj o 1. místo s Batňovicemi rozhodně nevzdáváme! Zítra hrajeme další těžké utkání v Rožnově a jen výhra nám zajistí před posledním zápasem jistotu toho, že budeme mít ve vzájemném utkání 1. místo ve svých rukou.

Nohejbalový víkend se střídavými úspěchy a velkými herními výkyvy

KP Muži: Sokol Zbečník A-TJ Peklo nad Zdobnicí 5:1
Průběh:
1. dvojice Honza, David 2:0 (10:6, 10:7) 1:0
Soupeř nehrál špatně, naši kluci ale podali úplně jiný výkon, než na jaře v Pekle-zodpovědná hra a bezproblémová výhra.
2. dvojice Culda, Lukáš 2:0 (10:6, 10:5) 2:0
Čekali jsme trochu těžší zápas, kromě rozpačitého začátku se nám však dařilo a po solidním výkonu druhý bod pro Zbečník.
1. trojice Kebab, Culda, Lukáš 1:2 (9-10, 10-1, 8-10) 2:1
V prvním setu jsme začali slušně a dostali se do dvoubodového vedení, pak však přišel výpadek a koncovka za devítek vyzněla pro Peklo. Druhý set naše jednoznačná výhra 10:1, proto mi hlava nebere, jak můžeme takovýto zápas prohrát. Jenže od stavu 5:5 přišel aut z našeho útoku prvním a pak také posledním míčem ve 3. setu a zcela zbytečná prohra byla na světě.
2. trojice Honza, Vašek, David 2:0 (10:5, 10:3) 3:1
Ve zbečnické hale se cítí Honza jako ryba ve vodě a znovu se to v pátek potvrdilo, soupeře svými útoky zcela rozstřílel. Pekelský smečař především v 1. setu navíc hodně kazil.
Vložená dvojice Kebab, Vašek 2:0 (10:6, 10:7) 4:1
Lukáš ze začátku trochu nervózní výkon, pak se však rozehrál, výborně nahrával a Vaškovi se dařilo téměř vše na co sáhl. Jeho hra mě moc potěšila a vůbec nebylo znát, že má v nohou předchozí dlouhý zápas za B tým. Soupeř s mladým Horčičkou také bojoval o každý míč, ale na naší dvojku to nestačilo.
1. trojice Kebab, Culda, Lukáš 2:1 (9-10, 10-8, 10-6) 5:1
Znovu trápení naší trojky, závěr prvního setu jako přes kopírák prvního zápasu a znovu jsme na devítky prohráli. Také ve druhém setu se nám nedařilo vybudovat si nějaký větší náskok, v nervózním závěru to však dopadlo tentokrát úspěšně. Třetí set jsme si pak již po zlepšeném výkonu pohlídali.
Suma sumárum-před závěrečným a těžkým trojbojem v boji o 1. místo v KP výhra přeci jen z kategorie těch povinných. Peklo přijelo proti prvnímu zápasu poněkud oslabené. Sympaticky ale zapojuje do družstva i mladé kluky, kterým dává šanci a snažilo se uhrát co nejlepší výsledek. My zvládli velice slušně všechny tři dvojky, taktéž Honzova trojka neměla vůbec žádný problém. Naopak druhá trojka se dost trápila a výkyvy v naší hře jsou příliš výrazné. Místo Matěje, který byl na Výravě, dostal jako 6. hráč šanci malý Vašek a chopil se jí výborně.
Tento týden se bude hrát vložené kolo: ve středu hrajeme v Černčicích a v pátek v Rožnově.
http://www.nohejbalcerncice.banda.cz/clanek/131295/tabulka-kp-2014/

OP Muži: Sokol Zbečník B-Jezbiny 1-4
Průběh:
1. dvojice
0:2 (7-10, 9-10) 0:1
Milan s Danem nezačali dobře a první set prohráli, také ve druhém setu pokračovalo jejich herní trápení. Prohrávali jsme 5:8, pak nám však soupeř dal na zlatém podnose šanci několika svými chybami v řadě a rázem jsme vedli 9:8. Za devítek však Bíťa smečoval do pásky, což určilo ráz celého utkání, protože jsme věděli, že tato dvojka je třeba vyhrát.
2. dvojice 0:2 (5-10, 4-10) 0:2
Do druhé dvojky nastoupili Vašek s Davidem a příliš se jim nedařilo. Špatně si nahrávali, hodně kazili a na zkušeného soupeře tak nestačili.
Trojice 2:3 (8-10, 10-9, 10-2, 7-10, 9-10) 0:3
Tento prohraný zápas mrzí, protože jsme mohli ještě utkání alespoň zdramatizovat. Tradiční tahoun Milan však bojoval tentokrát spíše sám se sebou a s únavou. V prvním setu jsme otočili vývoj na 8:6 pro nás, jenže pak přišly 3 chyby na útoku za sebou a byl konec. Druhý set jsme na devítkách vydřeli a ve třetím setu Jezbinám vůbec nedali šanci. Pak jsme vystřídali unavené hráče a 4.set bohužel ztratili. Na pátý set se původní sestava zase vrátila, ale začátek nám utekl. Za stavu 6:9 už to vypadalo beznadějně, nicméně jsme ještě zabojovali a dokázali srovnat, za devítek jsme chytili těžký míč v poli a dokonce útočili. Soupeř však v obraně bez problémů zasáhl a jeho smečař trefil na milimetry přesně zadní čáru.
1. dvojice 2:0 (10-6, 10-4) 1:3
Za rozhodnutého stavu i soupeř prostřídal a my tuto dvojku bez problémů vyhráli.
2. dvojice 1:2 (10-6, 4-10, 9-10) 1:4
Mladíci nastoupili do zápasu tentokrát o mnoho lépe, dařilo se jim a 1.set vyhráli. Ve druhém setu Jezbiny postavily i svého nejlepšího hráče a srovnaly na 1:1. Kluci se ale nevzdali a třetí set začali výborně i proti této velmi silné dvojici. Točilo se ještě za stavu 5:2 pro nás a vypadalo to nadějně, v dramatické koncovce za devítek však přeci jen zvítězila zkušenost.
Porážka zřejmě už musela přijít, nepodařil se nám vůbec úvod zápasu. Prohrané trojky je pak ale dost škoda, přestože hrály Jezbiny výborně. Milan přiznal, že to byl jeho nejhorší zápas v sezoně a skutečně si vybral slabší den, ale to nic nemění na tom, že celou sezonu doposud odehrál na podtrženou jedničku. Naši mladí se snažili, ale vidí, že mají ještě hodně co zlepšovat.
Před play-off čeká béčko už jen poslední (odložený) zápas v Dolní Radechové, soupeř žádá o termín 16.9. Zatím to vypadá, že poté budeme hrát dodatečný zápas o celkové 3.-4. místo (Babí?), což je nečekaný a výborný úspěch. V případě výhry v Dolní se můžeme dostat dokonce na 2. místo, proti Michalu Ducháčovi jsem ale spíše realista.
http://www.nohejbalcerncice.banda.cz/clanek/131697/tabulka-op-2014/

KP žáci 2.místo Zbečník (Václav Pohl, David Polák)
Poslední letošní turnaj dvojic se dnes odehrál na Velkých Petrovicích. V konkurenci 6 týmů obsadila naše hlavní zbečnická dvojka Vašek s Davidem nakonec 2. místo, Jarda Beran vzhledem ke včerejšímu zranění Milana Vávry hrál za tým MIX s Tomášem Marečkem a skončili společně až na 6. místě, výkon byl od nich od obou slabší než posledně ve Zbečníku. Rybník všem vypálili zcela zaslouženě vysocí habáni z Bělé, kteří porazili 2-0 nás i Radechovou a bez ztráty bodu na turnaji zvítězili.
Dnes jsme se po celý průběh turnaje spíše trápili, mezihra nebyla celkově dobrá, hlavně byl chvílemi až zoufalý příjem někde u podávací čáry, z čehož se už samozřejmě těžko útočí a dopláceli jsme na množství svých vlastních chyb. Ke konci už byla vidět na našich mladých únava, hlavně u Vaška se to dalo po mimořádně náročném víkendu očekávat, nicméně oba dva se snažili bojovat až do posledního míče.
Především neuvěřitelný průběh závěrečného zápasu o 2. místo s tradičním rivalem Benfikou-to se opravdu jen tak nevidí a kroutím nad tím hlavou ještě teď. V 1.setu z naší strany zoufalý začátek 0:7(!), pak ještě 5:9, přesto zázračný obrat až na 10:9 pro nás! 2.set jasné vedení 7:3, soupeř na kolenou, jenže znovu nám odchází příjem, k tomu úspěšně trefujeme pravou nohu Patrika a ještě je z toho prohra 8:10. Rozhodující 3. set výborný začátek-9:6 vedení, pak z toho je znovu 9:9 a navíc se ještě musíme bránit-naštěstí asi náš 10. útok od stavu 9:6 konečně proměněn a 10:9 pro nás!
Letos na dvojkách jsme tedy po 2. místě v Pekle (Jarda, David) a 1.místě ve Zbečníku (Venda, David) skončili znovu druzí (1. turnaj na V.Petrovicích byl anulován). S Radechovou jsme tedy doslova urvali důležitou výhru, na dvou turnajích ze tří jsme se tak umístili před ní a díky tomuhle výsledku zřejmě budeme celkově nejúspěšnější v KP dvojic pro rok 2014.

Výsledky dnešního turnaje: Zbečník-Bělá 0:2 (7-10, 7-10), Zbečník-Peklo B 2:0 (10-4, 10-6), Zbečník-Peklo A 2:0 (10-7, 10-7), Zbečník-MIX 2:0 (10-4, 10-9), Zbečník-Dolní Radechová 2:1 (10-9, 8-10, 10-9).
Pořadí: 1. Bělá 10 bodů, 2. Zbečník 8 bodů, 3. D.Radechová 6 bodů, 4. Peklo A, 5. Peklo B, 6. MIX

Nohejbalový pátek ve Zbečníku

V pátek 5.9. se nakonec přeci jen představí obě zbečnická družstva v domácím prostředí. B tým se utká nejpozději od 17 hodin na horním hřišti s Jezbinami a A tým, přestože odložil na žádost soupeře zápas s Batňovicemi, tak v pátek večer předehraje utkání KP s Peklem nad Zdobnicí ve zbečnické hale zhruba od 19.30.

OPM: Sokol Zbečník B-Sokol Jezbiny

KPM: Sokol Zbečník A-TJ Peklo nad Zdobnicí