MČR DOROSTU OVLÁDLY ČAKOVICE

13418458_568204553380073_4840145143088780510_o 13411730_567253820141813_4730615120256298575_o 13419025_567253593475169_8111966925876349510_n 13411961_567254696808392_8165009220836189415_o 13415570_567255506808311_398724590340451264_o 13418526_567254000141795_6247607265009224490_o 13422183_567255146808347_5403129166247709130_o IMG_0040 IMG_0042 IMG_0045 IMG_0190 IMG_0192 IMG_0193 IMG_0194 IMG_0293 IMG_0657 IMG_0715 IMG_0716
Skvělá organizace, velmi příjemné prostředí a mimořádná herní úroveň těch nejlepších-to bylo podařené MČR dorostu konané ve Zvěrkovicích u Temelína. V obří konkurenci jsme nečekali zázraky a chtěli se porvat alespoň v jedné kategorii o nejlepší osmičku, což bych bral jako úspěch (nutno říci, že i s Tomášem Zelbou, či Matějem Šimkem, by bylo mimořádně obtížné bojovat o medaili). Za Zbečník nakonec jela čtveřice Lukáš Kábrt, Michal Pošepný a odchovanci David Polák a Václav Pohl. V sobotu nás nejprve čekaly dvojice, z původně rekordních 31 přihlášených dvojic se po selekci (2 hřiště) zúčastnilo 24.
David s Míšou nastoupili na svůj 1. zápas proti Č. Brodu A, což byli staří známí-Truc s Ungermanem (naše prokletí z min. roku na MČR SŽ).V 1. setu se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, před koncovkou se díky naší zbytečné chybě dostal do vedení Brod, který tak za devítek měl možnost útoku, čehož využil a proměnil-9:10. To poznamenalo náš výkon a psychiku do dalšího průběhu, nedařila se nám mezihra a soupeř to trestal-5:10. V dalším zápase na kluky čekal z 1. koše Šacung A (Chejn, Š. Krunert), proti kterým jsme neměli příliš šancí. Naši byli trochu smíření s osudem a nastoupili s hlavou dole, uhráli si pak dohromady jen 10 míčů. V předkole tak na nás měl čekat někdo ze 2. míst, los nám přisoudil Chabařovice B. Kluci se viditelně chtěli porvat o osmifinále a výborně zabojovali. V 1. setu se nám dařilo takticky hrát přes slabšího hráče, slušně jsme útočili a zaslouženě vyhráli- 10:7. Ve 2. setu přišly zbytečné chybičky a nervozita, čehož soupeř využil a srovnal (7:10). Rozhodující set však opět přinesl naše zlepšení, bojovný výkon a postup-10:7! V této fázi (předkolo PO) skončil např. náš přemožitel ve skupině-Český Brod A, nebo Bělá, která bohužel nezvládla po dobrém úvodu zápas s B týmem Zvěrkovic. Dalším soupeřem Davida s Míšou byl 1 z největších favoritů-Prostějov a šance na další postup tedy měly být pramalé. Úvod utkání však byl překvapením pro všechny přítomné. Naši nastoupili bez bázně a hany, dařilo se jim vše, na co sáhli a po neskutečném Davidově bloku, kterým postavil desku Matkulčíkovi jsme vedli již 6:2! Po timu sice soupeř začal dotahovat, drželi jsme se však nahoře. Za stavu 8:7 pro nás Matkulčík poslal svůj útok do autu, o čemž jsem byl přesvědčen stejně jako dalších cca 30 přítomných diváků, bohužel rozhodčí rozhodli jinak, Míša skvělým útokem přesto  vzápětí trefil setboly: 9:8. Mája Příhoda srovnal a v delší poslední výměně napotřetí už útok proměnil. Kluci přes možná nejlepší výkon, který kdy předvedli, set nezískali a 2. set byl jako den a noc. Prostějov jasně vládl, my měli velký problém již s příjmem a uhráli jediný míč. Přesto po rozpačitějším začátku B tým rozhodně nezklamal a svým výkonem především v PO potěšil.
Lukáš s Vaškem měli na úvod asi jasně nejslabší dvojici na turnaji (Vary B) a jediné 2 body tak získal soupeř za sportovně zakopnuté servisy. To Vsetín B již byl těžším soupeřem, na kterého jsme si museli dát pozor, avšak 1. set jsme zvládli na jedničku (10:3). To ve 2. setu jsme udělali několik zbytečných chyb, čímž se soupeř dostal do 4 bodového vedení, které si už pohlídal (7:10). V nervózním 3. setu byl stav 7:7 a panovaly obavy o výsledek, naštěstí jsme to nakonec zvládli a 3 body za sebou si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do osmifinále. V něm jsme trochu překvapivě nenarazili na Český Brod A, ale na Vary A, které dokázaly zápas předkola otočit ve svůj prospěch. V jejich sestavě byl 1 excelentní hráč-Knapp, který hraje hlavní dvojku v prvoligové Zruči). V 1. setu se ale především zásluhou výborného Lukášova podání nedostal příliš na útok a v pohodě jsme vyhráli (10:2). To ve 2. setu to byla jiná písnička, opět jsme se nevyvarovali drobného výpadku, navíc Knapp najednou bodoval téměř ze všeho. Za stavu 5:7 jsem bral time, po něm jsme zabrali a stav otočili až na 9:7. Přes snížení soupeře jsme poslední útok proměnili a postoupili tak již do čtvrtfinále! Los nám přisoudil asi vůbec nejtěžšího protivníka-bratry Kalouse z Čakovic, kteří na celém turnaji neztratili ani set a nakonec zcela suverénně vyhráli. Nešlo si příliš vybírat, přesto hráč kalibru Jirky Kalouse, který již letos vyhrál MČR ve dvojicích v mužích, byl ještě o level výše, než všichni ostatní startující. Úvod čtvrtfinále a hned nekompromisním servisem Jirka zatlačil Vaška daleko za kurt, díky čemuž jsme nebyli schopni zabodovat a hned prohrávali 0:5. Nutno dodat, že i Zdeněk kopal výtečně a na technické údery obou bratrů byla radost pohledět. První set získaly Čakovice poměrem 4:10, v tom druhém jsme si uhráli o 2 body více, přesto byl rozdíl mezi oběma leváckými dvojicemi značný (6:10). Sobota tedy dopadla dle mých očekávání a řekl bych určitě úspěšně, o podobný výsledek jsme se chtěli pokusit také v neděli, ačkoliv jsme si ve trojicích tolik nevěřili. David mezitím válel jak např. v pinci, tak zcela tradičně v oblíbeném ,,čiku,, , ve kterém naopak vůbec neměl formu třeba Jirka Kábrt.. :)
sobota: Zbečník 5.-8. a 9.-16. místo dvojice (Kábrt, Pohl a Polák, Pošepný)
výsledky skupiny: Zbečník A-K.Vary B 2:0 (10:1, 10:1), Zbečník A-Vsetín B 2:1 (10:3, 7:10, 10:7), Zbečník B-Český Brod A 0:2 (9:10, 5:10), Zbečník B- Šacung A 0:2 (5:10, 5:10), předkolo PO: Zbečník B-Chabařovice B 2:1 (10:7, 7:10, 10:7), OF: Zbečník A-K. Vary A 2:0 (10:2, 10:8), Zbečník B-Prostějov 0:2 (9:10,1:10), ČF: Zbečník A-Čakovice 0:2 (4:10, 6:10)

V neděli jsme začali s Dynamem ČB C, které sice nemá takovou kvalitu, jako zbylá jeho 2 družstva, přesto nehrálo vůbec zle. Já přemýšlel o pozici blokaře-začal jsem od samotného úvodu točit Míšu s Davidem po setu a vzhledem k tomu, že oba hráli velmi solidně a vyrovnaně, zůstalo to tak po celý den, zahráli si tak prakticky úplně stejně. Úvodní zápas jsme zvládli urvat ve 2 setech, když jsme byli přeci jen o něco lepší jak v obraně, tak na útoku (10:7, 10:6). Ve 2. zápase náš čekal Smrček. V 1. setu se nám dařilo a povolili soupeři pouze 2 míče. Ten se ve 2. sadě sice zlepšil, přesto jsme ho zvládli (10:6). To už vypadalo s postupem minimálně do předkola PO dobře, postupně však mělo přituhovat a čekal nás v sobotu výborně hrající Start. I tento zápas jsme ale zvládli, opět se nám poměrně dařila hra na 2 smečaře a znovu jsme tak ve 2 setech po zásluze vyhráli (10:6, 10:7). Chvíli po tomto zápase se spustil liják, který rozhodl o tom, že se závěr MČR bude dohrávat v hale (k tomu lze říct, že to pro nás nebylo dobře vzhledem k menšímu prostoru za hřištěm a našim dobrým polařům, kteří hrají zatím bohužel jen minimálně tělem). V boji o 1. místo ve skupině jsme nastoupili proti Prostějovu. Soupeř nebyl před nedělí v ideální kondici (Příhoda i Ftačník měli problém se zraněním), v průběhu to však téměř nebylo znát a Prostějov málem celý turnaj vyhrál. Začali jsme v hale mizerně, se zbytečným respektem a než jsme se rozkoukali, prohrávali 0:6. To byla hrozivá ztráta a soupeř v pohodě set dotáhl.Od druhého setu jsme se ale parádně zvedli, sehráli skvělou a jasně nejlepší partii na turnaji. Především Lukáš se vzepjal k perfektnímu výkonu a když za devítek trefil svůj útok nártem přesně na lajnu, šlo se do 3. setu! V něm hned 2 body šly na konto favorita, znovu jsme ale dokázali srovnat. Bohužel jsme mohli jít vzápětí do vedení, jenže rozhodčí viděli Míšův nepatrný dotek sítě při bloku! Když vzápětí přišla shodná situace, měl Prostějov 3 mečboly. Ten první Lukáš úžasným technickým úderem odvrátil, poslední slovo však měl Matkulčík a jeho nekompromisní útok-8:10! První místo a přímý postup do čtvrtfinále tak patřil přes náš výborný pocit z výkonu a statečný odpor Prostějovu. Žel jsme tento výkon nezopakovali v následujícím zápase a osmifinále s Chabařovicemi A. Možná jsme i trochu měli v hlavách, že bychom v případě výhry znovu (!) šli na Čako, navíc si v průběhu 1. setu přivodil nepříjemné zranění pro nás klíčový hráč Lukáš, kterého to viditelně poznamenalo i psychicky. Začali jsme přitom dobře a vedli 5:3, v této chvíli ale přišel rozhodující moment zápasu, kdy jsme po našem velkém výpadku ztráceli 6:9. Přes snížení na 8:9 Vašek poslední útok Sehriga nezpracoval a do vedení šly Chabařovice. V jejich dresu kromě tradičního tahouna Sehriga hrál výborně i Kovařík, naopak Lukášovi se nedařilo trefit míč do kurtu, k čemuž jistě přispěl i zdravotní problém. Bohužel se tak z postupu do bodované osmičky radoval soupeř. Tento poněkud nešťastný závěr byl menší kaňkou na jinak velmi solidním vystoupení Zbečníka na celém MČR, i tak se ale není za co stydět a všichni se již moc těšíme na příští rok, kdy se bude MČR dorostu konat ,,doma,, v Rychnovku a věřím, že i s podporou příznivců nohejbalu z východních Čech můžeme dosáhnout na ještě lepší výsledek.  Ve finále skvěle hrající Prostějov neproměnil 2 útoky za devítek a z doublu se tak radovalo Čako. O 3. místo bojovaly oba celky Dynama ČB, úspěšnější bylo těsně áčko. Trochu překvapením byla absence Vsetína s Belkem v sestavě mezi nejlepšími 4 celky, což jen potvrzuje mimořádnou konkurenci těch nejlepších. Všichni jsme si akci maximálně užili, útratu jsme měli na hřišti ze všech týmů nejvyšší (k čemuž výrazně přispěl i realizační tým, který jsme měli dokonce ještě širší, než ten hráčský :-) ). Poděkování patří všem od řidičů po maminky. Kluci viděli, že je stále hodně co zlepšovat a je třeba naplno a více trénovat. Potvrzuje se i to, že přechod do dorostu bývá obtížný. Však například tradičně silné Horažďovice, které braly před 3 roky ve trojkách ve starších žácích v Rychnovku stříbro, vůbec nepostoupily v neděli ze základní skupiny. Další akcí bude, po závěrečném utkání zákl. skupiny BDL v Modřicích (26.6.), MČR dorostu v singlu (28.8. v Českém Brodu) a pak klíčové čtvrtfinále PO v BDL se stejným soupeřem. Pevně věřím, že nám to v 2. půlce sezony medailově zacinká.
neděle Zbečník 9.-12. místo trojice (Kábrt, Pohl, Polák, Pošepný)
Výsledky-skupina: Zbečník-České Budějovice C 2:0 (10:7, 10:6), Zbečník-Smrček 2:0 (10:2, 10:6), Zbečník-Start Praha 2:0 (10:6, 10:7), Zbečník-Prostějov 1:2 (2:10, 10:9, 8:10), OF: Zbečník-Chabařovice 0:2 (8:10,6:10)