Paráda v podání B týmu!

Vítězné derby: Sokol Zbečník B-Velký Dřevíč 4:1-klobouk dolů před našim týmem!

Krásný zážitek naservírovali naši hráči všem příznivcům zbečnického nohejbalu (a že se jich přišlo podívat opravdu dost) v duelu s tradičním rivalem z Velkého Dřevíče. Soupeř byl podle posledních výsledků jasným favoritem a velmi si na nás věřil. Nám se ale povedlo týmovým výkonem a velkou bojovností ho dokonale zaskočit. Diváci fandili a tleskali, někteří naši kluci předvedli vskutku téměř životní výkony a dali do toho srdíčko, Bíťa hrál dokonce (a velmi solidně!) levačkou-no prostě bylo se na co dívat…
Milan Ansorge, Dan Bitnar-Petr Šimek, Miroslav Bitnar 2:1 (6-10, 10-9, 10-7) 1:0
Ale pojďme pěkně po pořádku. Soupeř mírně překvapil, když svoji lepší dvojici nasadil hned do prvního zápasu, a tak možná klíčové střetnutí přišlo hned na úvod. Naši kluci se jako již tradičně pomaleji rozehrávali a než se dostali do hry byl na ukazateli skóre nepříznivý stav 3-8, set se pak již nepodařilo zachránit (6-10). Nutno podotknout, že soupeř hrál velice dobře a na útoku se mu dařilo bodovat. Velký boj poté nastal v setu druhém. Hrálo se téměř bod za bod až do dramatické koncovky, kde jsme tentokrát za devítek svůj útok proměnili a vydřeli tak rozhodující sadu. Také v ní pokračoval zpočátku vyrovnaný průběh, vytáhli jsme však několik těžkých míčů v poli a soupeř znervózněl, přišly jeho chyby a utrhli jsme se. Závěr již pak byl v naší režii a kluci po výborném výkonu tuto v podstatě krajskou dvojku zdolali a získali pro nás důležitý první bod.
Václav Pohl, Libor Hejduk (Josef Meiwald)-Michal Gois, Tomáš Grimm (Zdeněk Burdych) 2:1 (3-10, 10-7, 10-8) 2:0
Ve druhém zápase nastoupil s Vaškem Libor Hejduk a samozřejmě bylo velice znát, že pro zranění nekopal několik týdnů do míče-nedařilo se mu, a tak jsme zkusili za jednoznačného stavu 1-8 místo něho postavit Pepu Meiwalda. Set byl samozřejmě již ztracen (3-10), začátek druhého setu ale soupeř zjevně trochu podcenil, udělal několik chyb a ujali jsme se vedení. Vašek skvěle servíroval, pochytali jsme spoustu míčů (Pepa luxusně čapal Michala prsama) a vedení postupně trpělivě navyšovali. Soupeř vystřídal, přesto to vypadalo jasně na 3.set. Vedli jsme 9-3, ovšem pak jsme trochu znervózněli, nemohli jsme to zakončit a soupeř stáhl na 7-9. Až za tohohle stavu Pepa útok proměnil a šlo se do 3.setu. Na jeho začátku jsme nabádali k trpělivosti, přesto jsme na začátku sady pár balonů zbytečně zkazili, soupeř ale na tom byl podobně, a tak byl k vidění nesmírně vyrovnaný souboj. Neustále jsme byli o bod dole a dotahovali, přesto jsme se nevzdali a za stavu 8-8 se dostali poprvé do vedení. Když pak soupeř znovu zkazil na útoku, byl nečekaný a zlatý druhý bod pro Zbečník na světě! Pepa podal v náročném utkání mimořádný výkon a patří mu velký dík a pochvala! Tohle nečekal snad nikdo a na řadu přišla trojka..
Milan Ansorge, Václav Pohl, Dan Bitnar-Miroslav Bitnar, Petr Šimek, Zdeněk Burdych (Michal Gois) 3:0 (10-7, 10-5, 10-6)! 3:0
V úvodu se soupeři dařilo a prohrávali jsme 3-6. Za tohoto stavu přišel zlom, soupeř poprvé chyboval na útoku, my se chytili a začali hrát skvěle. První set jsme otočili až na 10-7 a doslova koncert pokračoval i ve druhém setu. Milanovi se dařilo na co sáhl, v poli jsme chytali a soupeř kazil. Vedli jsme dokonce 9-3, pak přišla snad jediná chyba Milana za celý zápas, když mu rohlík skončil na pásce, desátý bod jsme si už ale pohlídali. Soupeř, ač viditelně pořádně zaskočený, stále věřil v obrat, zkusil poslat do hry Michala Goise a měl tak na place to nejlepší, co v dané chvíli mohl postavit, avšak naši kluci pokračovali v krasojízdě, hráli v euforii a nedali Dřevíči vůbec ,,čuchnout,,-jednoznačné vítězství po skvělém výkonu všech v trojce 3:0 a zasloužený potlesk od všech přítomných! Že bude vyřízeno po třech utkáních v náš prospěch, to nečekal opravdu vůbec nikdo…
Milan Ansorge, Dan Bitnar-Michal Gois, Tomáš Grimm 2:1 (7-10, 10-7, 10-7) 4:0
Pod dojmem rozhodnutého utkání a také díky velké únavě nám utekl začátek zápasu, první set tak získal Dřevíč, pak se však naše dvojka kousla a srovnala, ve 3.setu soupeř kousal, Michalu Goisovi se dařilo, ale naši byli přeci jen lepší a vítězství si pohlídali. Za zmínku stojí také úsměvný moment, když překvapenému Danovi po svém příjmu spadl míč přímo na hlavu, což také přispělo k už tak výborné náladě ve zbečnické kleci..
Libor Hejduk, Václav Pohl (Josef Meiwald)-Miroslav Bitnar, Petr Šimek 0:2 (8-10, 4-10) 4:1
Libor nastoupil odhodlaný se porvat o dobrý výsledek, stejně tak také Vašek a začátek zvládli kluci až nevídaně, dostali se do vedení 7-5 a sahali po další senzaci, pak však přeci jen přišly chyby na útoku a soupeř tak set získal, přesto se ale hoši drželi výborně. Ve druhém setu jsme nechali odpočinout vytíženého Vendu a s Liborem si kopl Pepa, začátek utekl a pak už se proti silné dvojici nedalo příliš bojovat. Velký Dřevíč tak kosmeticky upravil na konečných 1-4.
Jsem na náš výkon hrdý a děkuji za něj celému mančaftu!