2LM: NO TJ Sokol Zlín Prštné-TJ Sokol Zbečník 5:5 (sety 12-14)

Sestava Zbečníka: Hartman (C), Řehák, Vlach, Prouza, Doležal, Bernard

1D: Kabela, Gavenda-Bernard, Doležal 2:1 (6-10, 10-8, 10-6) 1:0

2D: Košatka, Skřivánek-Řehák, Hartman 2:1 (9-10, 10-9, 10-9) 2:0

1T: Skřivánek, Pastyřík, Honysz-Řehák, Doležal, Vlach 0:2 (5-10, 5-10) 2:1

2T: O. Košatka, Nováček, Kábela-Bernard, Prouza, Hartman 1:2 (6-10, 10-3, 8-10) 2:2

3D: Honysz, Pastyřík-Prouza, Vlach 0:2 (9-10, 5-10) 2:3

Singl: O. Košatka-Vlach 0:2 (5-10, 2-10) 2:4

1T: Skřivánek, Pastyřík, Honysz-Bernard, Prouza, Hartman 2:0 (10-7, 10-6) 3:4

2T: O. Košatka, Nováček, Gabela (Kovanda)-Řehák, Doležal, Vlach 2:1 (10-9, 7-10, 10-9) 4:4

1D: Kabela, Gavenda-Hartman, Řehák 1:2 (10-8, 6-10, 6-10) 4:5

2D: O. Košatka, Skřivánek-Bernard, Doležal 2:1 (5-10, 10-9, 10-7) 5:5

11887556_469836883216841_6377573896691021589_o 11888559_469836833216846_2179273104538251523_o

Pouze v šesti lidech jsme odjeli na utkání do Zlína-Prštného, kde jsme se chtěli pokusit udržet naději na konečné 3. místo, což znamenalo bezpodmínečně zvítězit. Hodně jsme chtěli spoléhat na týmový výkon, bojovnost a samozřejmě našeho tradičního tahouna Maňase.

Do první dvojice nastoupil Bedna s Kebabem a začali skvěle. První set se jim velice dařilo, urvali ho a také do půlky druhého setu to vypadalo velice nadějně, koncovku však zvládli lépe domácí a 3. set už pak také získali: 1-0.

Ve druhém zápase naše pro tento zápas hlavní dvojka (Maňas s Davidem) odehrála velkou bitvu s domácí asi nejlepší sestavou. V koncovce 1. setu jsme se za devítek radovali my, v té druhé za stejného stavu i přes náš útok tentokrát soupeř. V rozhodujícím setu dospěl stav znovu na 9:9, za kterého jsme si ale ideálně nenahráli a bylo už zle nedobře: 2-0.

Maňasova trojice proti slabší sestavě domácích už opravdu musela vyhrát a také zabrala, když pod vedením svého tahouna ve dvou setech nedala domácím vůbec šanci: 2-1.

Bednova trojka se vzápětí vyšponovala především v 1. a 3. setu ke skvělému výkonu, dokázala zdolat domácí lepší formaci a byli jsme najednou zpátky v utkání: 2-2!

Ve střední pasáži utkání jsme měli podle předzápasového plánu zkusit zlomit duel na naší stranu (což sice vyšlo, ale…) Do vloženky nastoupila tradiční sestava našich odchovanců Culda s Lukášem Vlachem. V prvním setu se dostala do tříbodového vedení, v závěru ho ale ztratila a soupeř srovnal na 9-9, poslední útok však Zbečník dokázal proměnit. Ve druhém setu již měli po zlepšené hře hostující hráči výrazně navrch a Zbečník tak poprvé v zápase vedl-2:3!

Do singlu nastoupil při absenci Lukáše Kábrta Vlach proti domácímu tahounovi O. Košatkovi. Očekávalo se vyrovnané utkání, ale Lukáš zahrál letos svůj nejlepší singl, dařilo se mu a prakticky nekazil, v obou setech získal trpělivou hrou náskok, který byl dostatečný, povolil soupeřovi celkem jen 7 bodů a získal tak pro hosty již 4. bod v řadě: velká radost v hostujícím táboře a 2-4!

V této chvíli to chtělo soupeře dorazit a věděli jsme, že by mohlo, při očekávané výhře naší hlavní dvojky, stačit vyhrát jednu ze dvou odvetných trojic…

Bednova formace ale nezopakovala výkon z prvního zápasu, nedařilo se jí už tak bodovat na útoku, k tomu se přidalo nejen pár nevynucených chyb, ale i výrazně zlepšená hra bojovného soupeře a Zlín byl opět v kontaktu: 3-4!

Zřejmě rozhodující a herně nejpohlednější zápas se hrál vzápětí, kde na sebe narazily první trojice obou týmů. Zbečník začal možná pod tíhou důležitosti utkání hrůzostrašně a po 4 chybách za sebou prohrával 0:4. Po oddechovém čase se však dostal do laufu a parádním obratem, který opět svými neuvěřitelnými útoky řídil především Maňas, se ujal vedení 9-7. Doteď nevím, proč jsme tento set ještě ztratili, když byli domácí prakticky na kolenou (navíc si šel za tohoto stavu odpočinout lídr Prštného Košatka), žel stalo se: 9-10!… Ve druhém setu jsme byli ale znovu herně lepší, což jsme však tentokrát přetavili ve výhru a vynutili si tak 3. set. Ve zkrácené sadě se podařilo Košatkovi Maňase za vyrovnaného stavu bodově zablokovat, Lukáš vzápětí po odehrání dobíhaného míče nešťastně spodem zavadil o síť a po další chybě Zbečník ztrácel už 6-9 a propadal zoufalství. Podařilo se mu však ještě vydřít srovnání na 9-9 a Zlín si vzal time-out. Po něm domácí nahrávač nenahrál ani jednomu ze svých dvou smečařů, ale ze druhé překvapil všechny přítomné útokem přes na střed a dokonale zmražená obrana Zbečníka nezareagovala: 4-4…

Obrovské zklamání a šlo se do rozhodujících dvojic, Maňas toho už navíc viditelně měl opravdu plné zuby. Přesto znovu dřel jako kůň, jenže domácí dvojka se zlepšila proti prvnímu utkání o 100 procent, několikrát jí pomohla i velká dávka štěstí a Zbečník ztrácel 0:1 na sety a ještě 5-6! Za tohoto stavu naštěstí konečně přišel zlom, domácí snad poprvé zkazili svůj útok a vývoj se otočil o 180 stupňů, najednou to šlo a kluci již s přehledem otočili celý zápas a zajistili nám tak minimálně bod: 4-5.

Těžká šichta tak čekala na Bednu (8. zápas za 2 dny!) s Kebabem, kteří nastoupili proti elitní dvojici domácích. První set zvládli naši kluci ale znovu naprosto excelentně a vyhráli ho jednoznačným poměrem 10-5! Ve druhém setu byl stav vyrovnaný do stavu 5-5, pak se soupeř utrhl a 4 body v řadě se dostal do vedení 9-5. Zbečník se ale nevzdal a snížil, domácí zkazili, vzápětí pak znovu a viditelně znervózněli. Za stavu 9-9 jsme byli 1 jediný míč od vítězství, ovšem hráč Prštného svůj útok posadil přesně na lajnu! Rozhodující zkrácenou sadu pak ovládli domácí a podruhé již výrazné vedení nepustili, po neuvěřitelných 4 hodinách a 20 minutách tak skončilo utkání nerozhodně: 5-5.

Našim hráčům není téměř co vytknout, všichni dřeli na 100 procent a udělali pro vítězství maximum, za což jim patří velký dík. Je obrovská škoda a i trochu smůla, že nám výhra utekla o ten pověstný kousíček, několik prohraných devítek nás stálo druhý bod.

Nepomohl nám bohužel ani Vsetín, který těsně prohrál s Rozvízem (4-6) a i díky tomu v posledním kole budeme právě v silném Zemánkově Rozvízu na dálku bojovat s Bělou o konečné 4. místo.

Zlínští kluci působí velice sympaticky, po utkání nás pohostili (klobásky, slivovička) a prohlásili, že jsme ,,príma ogaři,,. Trvalo tedy pak velmi dlouho, než jsme se vydali na dlouhou cestu domů..

BDL: SK Liapor-WITTE Karlovy Vary-TJ Sokol Zbečník 1:6 (sety 2-13)

2D: Krška, Murin-Levý, Středa 0:2 (5-10, 5-10) 1:6

I dorostenci odjeli do Varů výrazně oslabení (bez Kábrta, Šimka a Poláka), přesto zvládli zvítězit za 3 body. Vary jsou v soutěži poslední a nejslabší, přesto kluci k utkání přistoupili poměrně zodpovědně a kromě první trojice, kterou zbytečně ztratili především svými chybami, a navíc dvakrát z vedení 9-7, s přehledem zvítězili. Tato výhra znamená definitivní jistotu 6. místa, což považuji v premiérové sezoně s naším velmi mladým mužstvem za výborný výsledek. V závěrečném utkání BDL přivítá Zbečník příští neděli 6.9. v hronovské hale od 14 hodin Chabařovice a byli bychom velmi rádi za větší diváckou návštěvu, něž na posledních domácích zápasech (kdy byla opravdu žalostná), jedná se o vůbec poslední letošní ligové utkání.