Z Voříšků vydolovaný bronz!

11953300_1119457118082017_1453954652233036192_o 12002530_1119457111415351_6153001987272487311_o 12002566_1119457114748684_5153554174673949874_o

Jako vždy parádní turnaj s krásnými cenami se odehrál ve Vysokém Mýtě na tradičním Voříšek Cupu. Sešla se letos skvělá konkurence, vylosování skupin vyšlo rovněž dosti zajímavě, když tu naši lze označit skupinou smrti a později se celá postupující čtyřka z ní dostala do semifinále mezi nejlepší 4.
Maňas byl po pátečním finálovém zápase v kraji s Batňovicemi, kde přispěl 4 body k vítězství 5:3 velice unavený, také já tradičně špatně a málo spal a na výkonech to bylo znát, po většinu turnaje jsme bojovali spíše s únavou a sami se sebou. Navíc jsme v této sestavě prakticky bez bloku, což je samozřejmě proti kvalitním soupeřům značný handicap.
Úvod turnaje nám však vyšel, trošku vtipně jsme hned chytli Janky v sestavě Dvořáček, Pupák a Kaplan a o motivaci po posledních událostech tak bylo postaráno. Podali jsme nejlepší výkon zřejmě na celém turnaji a po obětavém výkonu, kdy se nám dařilo jak v poli, tak na útoku jsme soupeři nedali šanci a zvítězili 10-6, 10-5! Na tento výkon jsme navázali ještě v 1. setu s Černčicemi (Rund, Koutný, Kábrt), když jsme v 1. setu zvítězili 10-3, to však bylo na delší dobu poslední pozitivum. Druhý set jsme nezvládli a po prohře 4-10 byli rádi za lepší remízu a 2 body do tabulky. Následovalo utkání se Soderlingem (v čele se smečařem Škabroudem, který nás porazil ve finále v Neratovicích). První set byl velkým bojem, který jsme nakonec zvládli, ve 2. setu jsme ale odešli znovu už od příjmu a jasně prohráli. Zápasem hrůzy pak bylo další utkání s Bezdíčkovým týmem Ti včerejší, který byl jednou nohou vyřazený, ale od tohoto zápasu se rozjel k nevídané jízdě, které nakonec zakončil po postupu ze 4. místa ze skupiny až celkovým vítězstvím v turnaji. První set jsme se ještě do poloviny setu drželi, ale pak to byla až ostuda a 2. set jsme zkazili na co sáhli, utkání odevzdali a dostali 2-10. Ještěže jsme nahráli body v úvodu skupiny, protože síly velice rychle odcházely, trápili jsme se a hráli v této době čím dál hůře, i nasazení nebylo takové jako v úvodu turnaje. V posledním utkání skupiny jsme potřebovali zdolat Erossův tým pro jistotu postupu, ten v utkání předtím získal první bod, když sebral set Černčicím. Ačkoliv výkon hlavně zpočátku nebyl nijak přesvědčivý, zakopal si na síti i Vašek a zápas jsme zvládli. V kombinaci s ostatními výsledky jsme nakonec skončili na 2. místě, což jsme si snad ani nezasloužili. To se však neukázalo jako přílišné vítězství, protože na nás vyšla ve čtvrtfinále jediná kompletně druholigová sestava na turnaji a jeden z favoritů turnaje tým H2O-Lukáš Kašpar s Radimem Voříškem z Bělé a Honza Marek z Hlavence.
Závěr skupiny jsme hodili za hlavu a nastoupili jako vyměnění výborně a bojovně. Vypracovali jsme si vedení 8-6, to jsme však ztratili a najednou prohrávali 8-9, aby jsme nakonec 10-9 vyhráli. Ve druhém setu se však stav zastavil hned na 0:5, Martin se nemohl trefit do kurtu a soupeř srovnal. Ve 3. setu to byla velká bitva a tahanice o každý míč. Hráli jsme výborně v poli a po jednom takovém těžkém zákroku od Vaška musel Maňas za stavu 8-7 hlavou z autu nahrát a já poprvé za celý turnaj kopal přes síť. Balon jsem doslova převalil přes pásku-parádní prase na 9-7 a zřejmě rozhodující okamžik (dalo by se říct, že to byla vracečka Kašparovi za prohraný singl v Bělé, kdy mi dal za stavu 9-8 dvě prasátka za sebou, což jsme si taky po utkání s úsměvem připomněli). Vyhráli jsme 10-8, klíčový zápas turnaje jsme doslova vydřeli a soupeř neskrýval zklamání, nezapomněl ale sympaticky ocenit náš dobrý a bojovný výkon.
V dalším napínavém čtvrtfinále Černčice ve 3. setu přetlačily Mladé Buky s Míňou a Romanem 10-9.
Podruhé jsme narazili v semifinále na Bezdíčka. A proti němu se nám znovu v 1. setu nedařilo najít příliš recept, přestože jsme se snažili bojovat a srovnali na 6-6, prohráli 7-10. Ve druhém setu jsme ale začali výborně a zaslouženě vedli 5-2. Pak však přišla nevídaná série snad 50 našich útoků bez bodu, kdy soupeř vybral naprosto vše a Maňas byl už zcela zoufalý a mrtvý. Stav se zastavil až na 5-9, přestože pak ještě přišly 2 body na naší stranu, už to nešlo: znovu 7-10.
Ve druhém semifinále obrovský boj rozsekl znovu poslední míč ve 3. setu a znovu se radovaly Černčice, které přetlačily Janky a vrátily jim porážku ze skupiny, vyhecovaný Láďa Rund byl tedy v extázi, postup zakončil oslavou a velkým vítězným rykem. Na Lukáše Kábrta tedy čekalo finále.
V boji o 3. místo nás tedy čekali znovu ,,Pupákovi,, Janci. Zprvu jsme dotahovali, za sedmiček jsme se ale dostali poprvé do vedení a získali v poslední době osudový náskok 9-7. V této chvíli jsme měli navrch, ale nedotáhli to dokonce a Maňas dvakrát zkazil, poslední útok zakončil do pásky. Ve druhém setu hrál povzbuzený soupeř v pohodě až do stavu 4-7. V této chvíli by na nás zřejmě nevsadil ani největší optimista a i například Petra nás už odepsala. Našli jsme ale v sobě zničehonic ještě poslední zbytky sil a podařilo se nám vydřít srovnání na 7:7, pak Dvořáček sice přidal 8. bod pro Janky, ale srovnali jsme a dostali se dokonce do vedení. Martin zkazil a byly tu znovu devítky. Do posledního útoku dal ale všechno a výtlukem bloku jsme dokončili zázračný obrat, vstali tak z mrtvých a šlo se do 3. setu. To nás nesmírně nakoplo a najednou jsme hráli povzbuzení a ve velké pohodě. Začali jsme 3-0, pak už jsme vedli 7-2, přes drobnou křeč a time-out rozhodčího jsme si sladkou výhru už vzít nenechali a získali tak bronzovou pozici.
Tohoto výsledku si cením jasně nejvíc za všechny letošní odehrané turnaje. Tentokrát jsme se na rozdíl od Pecky v průběhu hodně trápili a nezvykle hodně kazili, navíc Maňas od poloviny turnaje vypadal, že mele z posledního, proto je konečné umístění malým vítězstvím. Bylo to spíše silou vůle a velkou bojovností a právě takové výhry srdíčkem jako ty ve čtvrtfinále a o 3. místo jsou prostě ty nejlepší.. Samozřejmě jsem rád o to víc, že se to podařilo s mladým Vaškem.
Ve finále Bezdíčkovi Včerejší ve 2 setech přehráli Černčice a celkově tak zvítězili.
Naše výsledky skupina:
Polas team-Janci 2:0 (10-6, 10-5), Polas team-Černčice 1:1 (10-3, 4-10), Polas team-Soderling (1:1 (10-8, 4-10), Polas team-Ti včerejší 0:2 (6-10, 2-10), Polas team-Votýpkáři 2:0 (10-6, 10-4), 2. místo, 9 bodů sk. B

Čtvrtfinále: Polas team-H2O 2:1 (10-9, 3-10, 10-8)
Semifinále: Polas team-Ti včerejší 0:2 (7-10, 7-10)
O 3. místo: Polas team-Janci 2:1 (9-10, 10-9, 10-5)