Zbečník v Havl. Brodě 1 míč od bronzu

IMG_1508 (1) IMG_1512
Vynikající, nečekaný a parádní výsledek: Zbečník (sestava Valášek, Kábrt, Vlach) v ohromné konkurenci 19 týmů vybojoval 4. místo na skvěle obsazeném turnaji v Havlíčkově Brodě! Na bednu a zisk poháru mu scházel po skoro zázračně chyceném míči za devítek 1 jediný míč a proměněný útok proti modřické sestavě v čele s výborně hrajícím Filipem Halvou, doplněným o třebíčského Spoustu. Sice jsme 1. set utkání o bronz jasně vyhráli (10:3), ale poté se nám do třetice zde již nepodařilo v klíčové chvíli v rozhodujícím setu otočit stav 5:8 a pouze se nám povedlo srovnat na 9:9. Rovněž ve druhém setu jsme dotáhli tříbodovou ztrátu, za osmiček však soupeř bodově zablokoval. Bohužel v posledních dvou zápasech už především našemu smečařskému tahounovi Tomášovi trošku došly fyzické síly (celkem jsme na turnaji sehráli 8 velice náročných zápasů), ale již 2. set v OF proti velmi dobrému a nebezpečnému týmu Jihlavy a také téměř ztracené čtvrtfinále jsme doslova vydřeli proti silné Pankráci z beznadějného stavu 5:8 ve 3. setu, navíc se až za námi umístilo několik (prvo)ligových sestav jako Start Praha, nebo Žďár nad Sázavou, i proto se jedná jednoznačně o velký úspěch, přestože ten poslední míč turnaje hlavně v první chvíli hodně zamrzel..
V turnaji zvítězilo podle očekávání TN v čele s fenomenálním Milanem Kučerou před Šacungem v sestavě s železným mužem extraligy Kadeřábkem.
Maňasova trojka vypadla ve 3 setech v osmifinále s Padělkovou trojicí, Honza Andrýs se Startem padl ve čtvrtfinále podobně jako my v duelu o bronz až 9:10 ve 3. setu s Halvovou trojicí.
Velmi dobře u nás zahrál v poli i mladý Lukáš Kábrt. Jak trefně poznamenal Valda, tak to na naší plazivé chůzi na zpáteční cestě od vlaku vypadalo, jako když se vracíme z války, únava byla a je obrovská..