Velká bitva se šťastným koncem!

Sokol Zbečník A-Slavia Hradec Králové 5:4!

Jeden z největších favoritů soutěže-Hradecká Slavia přijela na předehrávané utkání k nám povzbuzená o pondělní výhru 5:2 v Rožnově a dal se očekávat dlouhý a vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo-hrálo se přes 3 hodiny a byl to obrovský boj.

Jan Andrýs, David Hartman-R.Urubčík, D.Urubčík 2:0 (10-3, 10-5)

Naše hlavní dvojka podala téměř bezchybný a parádní výkon a ještě trochu nerozehraného bojovného soupeře prakticky za celý průběh prvního utkání nepustila do hry: 1-0!

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-J. Soukal, Č. Teichman 0:2 (9-10, 9-10)

Velmi vyrovnaný průběh mělo druhé utkání, v prvním setu se vedení přelévalo ze strany na stranu, domácím se podařilo otočit z 6-8 na 9-8, za stavu 9-9 tam však poslal Jirka Soukal neskutečné eso po lajně a vedení se tak ujal Hradec. Zbečnickou dvojici to nepoložilo a ve druhém setu se bojovným výkonem ujala vedení 6:3. Tady nastal zlomový moment, kdy se nám nedařilo proměnit své útoky, naopak jsme dvakrát chybovali a stav se zastavil až na 6-7. Od té doby to bylo bod za bod, za stavu 8-8 se nám podařilo chytit těžký útok, avšak jsme se nešťastně téměř srazili a míč přes tak už nepřehráli. Podařilo se nám znovu vyrovnat na 9-9 a Culda za tohoto stavu skvěle zasáhl v poli, ubránili jsme se ještě dvakrát a sice z těžkých pozic, ale útočili, přesto se radoval opět soupeř: 9:10 a srovnáno na 1-1-škoda!

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-M.Stejskal, L.Vlček, P.Černý 2:0 (10-9, 10-7)

V souboji naší první trojice se soupeřovou druhou jsme si v prvním setu vypracovali vedení 8-5, Slavia ale srovnala, naštěstí za devítkách jsme to poprvé urvali i my. Soupeř hrál velice slušný zápas a pořádně kousal, jak mladý Černý se snažil a dařilo se mu, tak především Martin Stejskal hrál výborně a chytře. Ve druhém setu jsme začali hůře a hned prohrávali 1-4. Od té doby jsme ale zlepšili mezihru a skvěle otočili až na konečných 10-7: 2-1!

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-Č.Teichman, R.Urubčík, D.Urubčík 1:2 (5-10, 10-9, 9-10)

Jedna z nejlepších trojic v kraji nastoupila proti ZPZ trojici, která se v úvodu držela do stavu 4-4, bohužel obrovské množství chyb v útoku doslova darovalo 1.set Hradci. Ve druhém setu přišlo naše zlepšení, zabojovali jsme a dostali se do nadějného vedení, soupeř dokázal vyrovnat, ale poslední útok Kebab nekompromisně trefil. Ve třetím setu pokračovala velká bitva, Zbečník se dostal do vedení 8-7 a v tuto chvíli balon od Lukáše hraný zadarmo skončil milimetry v autu, zřejmě rozhodující bod za stavu 8-8 získala Slavia, my pak ještě v předlouhé výměně doslova ubojovali srovnání na devítky, poslední útok Česti bez bloku byl však nekompromisní-2:2!

Lukáš Doležal, Matěj Šimek-M.Stesjkal, P.Černý 2:0 (10-6, 10-6)

Veledůležitou vloženku jsme začali fantasticky, když jsme se hned na začátku ujali vedení 7:1. Matěj fantasticky servíroval, skvěle fungovala mezihra a zdálo se, že 1.set už bude náš. Pak však přišel výpadek a nervózní chvíle, když Hradec stáhl na 5-7. Naštěstí po našem time-outu jsme už zaútočili přesně, mladý Černý vzápětí chyboval a vyhráli jsme tak 10-6. Velmi dobrý výkon naší dvojice pokračoval i ve druhé sadě, naopak soupeř se trápil. Neustále jsme vedli a dokráčeli k zaslouženému vítězství-3:2!

Jan Andrýs, David Hartman, Matěj Šimek-Č.Teichman, Urubčík, J.Soukal 0:2 (4-10, 9-10)

Neuvěřitelný výkon-jiné slovo mě nenapadá k výkonu Česti Teichmana především v 1.setu, kde doslova kouzlil a vycházelo mu naprosto vše, na co sáhl. K tomu se navíc přidal výborný výkon v poli Soukala s Urubčíkem, našim se nedařilo příliš bodovat a výsledkem toho všeho byla jasná prohra v 1.setu. Podobně začal i druhý set, v polovině jsme se však už chytili, když se především Honza na útoku rozstřílel a srovnali stav, ve vyrovnaném závěru ovšem Česťa znovu prokázal své zkušenosti i to, že měl skutečně mimořádný den a posledním útokem za stavu 9-9 vytloukl náš blok-znovu srovnáno 3:3!

Lukáš Doležal, Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-M.Stejskal, L.Vlček, P.Černý 2:0 (10-6, 10-3)

Za stavu 3-3 nastupovala naše trojka s nutností zvítězit a zvládla to na podtrženou jedničku! Bojovným výkonem, který podpořilo jak výborné pole, tak tentokrát bezchybný útok obou útočících hráčů jsme zvládli 1.set a ve 2.setu to byl doslova koncert od Kebaba na bloku, kdy M.Stejskala několikrát nekompromisně zavřel-zaslouženě jsme tedy jasně zvítězili a znovu vedli-4:3!

Jan Andrýs, David Hartman-Č.Teichman, J.Soukal 1:2 (10-9, 9-10, 9-10)

Skvělý nohejbal a obrovsky vyrovnaný zápas byl k vidění v utkání prvních dvojic! V prvním setu jsme se dostali v závěru do dvoubodového vedení, soupeř dokázal vyrovnat na 9-9, ale poslední útok patřil nám. Ve druhém setu to bylo přesně naopak. O 2 body jsme prohrávali, v závěru parádně zabojovali, otočili na 9-8 a vypracovali si tak 2 mečboly. Česťa srovnal a my malinko za devítek přetáhli příjem, což se nám stalo osudným, soupeř to potrestal a vynutil si 3.set. Tam jsme navíc prostříhali volbu a soupeř měl tak výhodu útoku. Na úvod přišlo naše zkažené podání, vzápětí jsme vybojovali srovnání. Poté se šlo bod za bod, za osmiček jsme chytili útok, ale do vedení se nedostali. Ještě jsme znovu srovnali na devítky, ale v ligové formě hrající Česťa opět nechytatelným klepákem zakončil a Hradec tak srovnal na 4:4-velký ,,pešek,,!

Zdeněk Prouza, Lukáš Vlach-R.Urubčík, D.Urubčík 2:0 (10-8, 10-5)

Zápas druhých dvojic měl tedy rozhodnout o osudu nekonečného utkání a my dobře věděli, co nás čeká. V obou vzájemných utkáních v minulém roce jsme s touto mimořádně fyzicky vybavenou a bojovnou bratrskou dvojicí naprosto stejně prohráli ve 3.setu 9-10. Culda nastoupil do utkání s chutí a obrovským odhodláním. Dařilo se nám v 1.setu bodovat podařenými útoky do stran i středu, ujali se vedení a to přes mírné starosti v závěru udrželi-10:8! Také na začátku druhého setu jsme se hned soupeři utrhli a poté trpělivým, téměř bezchybným výkonem podpořeným výbornou obranou a velkou bojovností, zvyšovali náskok. Celkově jsme podali jeden z nejlepších výkonů v mistrovském zápase za Zbečník, byli v zápase lepší a po zásluze ho dotáhli do vítězného konce-10:5 a 5:4!

 Ani 4 body fenomenálně hrajícího Česti Teichmana nestačily na nadšeně bojující zbečnický tým. Krásný zápas s vítěznou tečkou, celý mančaft se zasloužil rovnoměrně o body-bravo hoši a jen tak dál!