Roba obhájil, Lukáše po roce znovu přetlačil Ftačník

V Týnu nad Vltavou se konalo MČR dorostenců v kategorii jednotlivců. Největší naše želízko v ohni Lukáš Kábrt zahrál ve skupině parádně. Nejprve zdolal Zrnu (ČB), když po výborném výkonu v 1. sadě (10:6), pak ve druhém setu parádně zabojoval a otočil ze 3:7 až na 10:7. Poté si to rozdal o vítězství ve skupině se svým východočeským kamarádem Mariánem Příhodou (odchovanec TJ Peklo). Dal se čekat vyrovnaný duel, Lukáš ale zahrál skvělý zápas, prakticky nic nezkazil a nedal soupeři vůbec šanci (10:4, 10:5)! Ve skupinách došlo k mnoha překvapením, nevyhráli je Roba, Hanus ani Ftačník a právě tahouna prvoligového Prostějova Ftačníka Lukáš vyfasoval při losu již pro osmifinále (vloni ho přitom Kuba vyřadil na žácích). V něm se hrál kvalitní a naprosto vyrovnaný zápas, který dvakrát dospěl do devítek. Poprvé Lukáš trochu laciněji zkazil do sítě, podruhé Ftačník trefil svou bombu přesně na lajnu. Opět se ukázal nesmyslný a velmi krutý systém republikového turnaje, když přes své výborné výkony Lukáš skončil po 1. porážce již v osmifinále. Michal po očekávané prohře s Ftačníkem sehrál velmi dobrý zápas s Kovaříkem (který nakonec překvapivě skončil celkově 4.), v 1. setu vedl 9-8 a v tom druhém dokonce 9-6, ale ani to mu k výhře nestačilo a prohrál dvakrát 9-10. V předkole se zvěrkovickým Hrdličkou vedl v 1. setu 9:7, ale znovu to bohužel nedotáhl do vítězného konce a po boji ztratil i 2. set. Pavel v těžké skupině neměl příliš šanci, v předkole se Součkem zahrál ale slušně, vzal mu set a dost ho potrápil. Oba tak skončili před branami osmifinále. Snad budeme mít ve středu na poháru v Lounech více štěstí i na devítkách, které jsme všechny tentokrát prohráli..
12188898_1140876249273437_79107325961761296_n

Naše výsledky Kábrt-Zrna 10:6, 10:7, Kábrt-Příhoda 10:4, 10:5, 1. místo sk. E, osmifinále: Kábrt-Ftačník 9:10, 9:10. Středa-Hanus 4:10, 7:10, Středa-D. Hrdlička 4:10, 1:10, 3. místo sk., předkolo: Středa-Souček 1:2 (10:8, 3:10, 7:10) Pošepný-Ftačník 6:10, 5:10, Pošepný-Kovařík 9:10, 9:10, 3. místo sk., předkolo: Pošepný-V. Hrdlička 9:10, 8:10 všechny výsledky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/12k6roRbaA2jtYRU_aPHA3BQFnFc7nNNdMgc2iQgP60k/edit?pli=1#gid=1177627042https://docs.google.com/spreadsheet…

Konečné pořadí MČR 1 D: 1. Roba (Prostějov), 2. Belko (Vsetín), 3. Hanus (Modřice), 4. Kovařík (Chabařovice A), 5.-8. Ftačník (Prostějov), Žikeš (České Budějovice), Burian (Modřice), Tůma (Zvěrkovice), 9.-16. Kábrt (Zbečník), Souček (Čelákovice), V. Hrdlička, D. Hrdlička (Zvěrkovice), Š. Krunert (Šacung), D. Višvader (České Budějovice), M. Příhoda (Prostějov), J. Malý (Karlovy Vary).