Důstojné zakončení úspěšné sezony: Babí-Zbečník B 3:2

V posledním utkání sezony náš čekala v utkání o 3. místo cesta na Babí. Milan je na dovolené, a tak jsme zápas museli sehrát bez klasického smečaře do trojky. Opět dostali hodně prostoru naši dva žáci. Vaškovi se tentokrát vůbec nedařilo, naopak David zahrál velmi dobře a dokázali jsme poměrně překvapivě obě dvojky vyhrát. Silný soupeř byl na zápas natěšený a v plné zbroji. Obzvláště jeho trojka byla vynikající, bylo pro nás tak obrovsky těžké vůbec dát útokem nějaký bod. Na utkání se přišla podívat půlka vesnice a Babí tak mělo i výraznou podporu publika. My se v utkání trojic drželi pouze v předlouhém 1. setu, kde jsme dotáhli čtyřbodovou ztrátu z úvodu a podlehli po obrovské bitvě až na devítkách. Ve třetím setu pak už hráli a kopali na síti oba naši mladí. Co trošku mrzí je pak za stavu 1-2 prohra druhé dvojky Vaška s Danem. 1.set kluci doslova zahodili z vedení 9:6, druhý sice ze stavu 8:9 pro změnu otočili, ale rozhodující set svými chybami opět domácímu týmu poměrně darovali. Ani výhra 3:2 by nám však na 3.místo už kvůli výrazně horšímu poměru setů z obou vzájemných utkání nestačila a Babí do poslední dvojice pak vystřídalo a mohlo slavit zasloužený bronz, na jehož oslavu koupil místní starosta domácím flašku zelené. Také my ale nemusíme vůbec truchlit, opět jsme zápas odbojovali a nemáme se za výkony v tomto zápase ani v celé sezoně za co stydět. Herní úroveň okresu mě příjemně překvapila, až 10 týmů mělo velice slušnou kvalitu. B tým, který jsem před sezonou hlavně kvůli mladým Vaškovi a Davidovi znovu po letech obnovil a sestavil, je pro mě srdeční záležitost a celá sezona byla nad očekávání vynikající! Velké poděkování ode mě patří zkušeným, kteří do toho po letech šli (Milan, který prakticky vše smečařsky odtáhl a hrál ve většině zápasů naprosto parádně, taktéž výborný byl srdcař Bíťa, dále Libor, který toho pro zranění bohužel příliš neodehrál a další, kteří vypomohli, např. Pepa Meiwald). Nejlepším utkáním bylo bezesporu vítězné a vyhecované domácí derby se Dřevíčem, na které s hrdostí stále vzpomínáme, velkým úspěchem byly nesporně také výhry s Jetřichovem (zde skvělý Vašek 3 body), na VOŠ Náchod, nebo v Jaroměři. Nebyl jediný zápas, který bychom soupeři odevzdali. Vždy jsme prohráli se ctí (i třeba v Rychnovku proti oběma Součkům v sestavě). Vynikající výkony podávala především naše trojka s Milanem na síti a Vaškem na zadáku, která měla dlouho neskutečně úspěšnou bilanci. Podzimní zápasy odehrál všechny už po zranění (a velice solidně) i David Polák, což je další pozitivum. Navíc v týmu za celou dobu nedošlo k žádnému sporu, nikdo nebyl nikdy (například pro vystřídání) naštvaný a táhlo se opravdu za jeden provaz. Za to Vám všem děkuji, dělali jste mi radost a doufám, že i příští rok bude béčko pokračovat!