Výborné představení zbečnických nohejbalistů v Letovicích

fotky z Letovic

Report: Dorazili jsme do Letovic nakonec vlakem a hned si s námi zalaškoval těžký los, když navíc na 1. zápas ve skupině proti sobě určil právě účastníky zájezdu: PPP (Valášek, Hartman, Bernard) versus Zbečník. Tradiční sestava (ZPZ) doznala v pátek v půl 11 večer na poslední chvíli změny, když místo Culdy jel a hrál se mnou a s Kebabem malej Váša. V brutální konkurenci spousty ligových hráčů, která na nás čekala (zúčastnili se například Kop, Topinka, Šlézar a další), bych považoval každý uhraný set za úspěch, nakonec jsme se však drželi až překvapivě více než slušně. První zápas s našimi kluky byl z obou stran spíše rozehřívací a dopadl čistou plichtou (z čehož jsme přílišnou radost neměli ani 1 tým, vzhledem k tříbodovému systému (za vítězství 2-0 3 body, za lepší remízu 2 body) jsme totiž oba ztratili 2 body, my navíc ve 2. setu ztratili čtyřbodový náskok.) Po tomto utkání se Valdův tým PPP v čele právě s Tomášem rozehrál k úžasné jízdě, když kosil jednoho soupeře za druhým a neztratil od zápasu s námi až do semifinále ani jediný set! My ve druhém zápase narazili na dalšího kvalitního soupeře (Lenin), po vydařeném 1. setu se nám ale druhý už tak nepovedl a výsledkem byla horší remíza a teda znovu 1 bod. Ve 3. zápase náš čekal Smrček A a na síti výborný modřický dorostenec Halva (vítěz Poličky, či naposledy v Letovicích druhý), znovu jsme se však drželi výborně. První set jsme za devítek po velkém boji urvali a ve druhém setu vedli ještě 9-7! Bohužel jsme nedokázali ani jeden ze 3 mp proměnit a zajistit si tak postup ze skupiny. Zavládlo tak zklamání, protože jsme tak ve výborně rozehraném utkání získali znovu pouze bod a v posledním zápase s dalším nabitým týmem (Lezník B-Maňas, Geba, Honza Marek) jsme nesměli prohrát, protože to by byla pro nás stopka. Znovu jsme bojovali a dotáhli vyrovnaný první set do stavu 9-9, opět však koncovku po výborném zkrácení od Geby získal právě soupeř. Když jsme ve 2.setu prohrávali 3-5 a měli už trochu svěšené hlavy, zdálo se, že to je náš poslední zápas. Pak však přišlo naše zmrtvýchvstání, velkou bojovností jsme dokázali srovnat a v napínavém závěru doslova vydřít vítězství 10-8 a tedy i postup ze skupiny (ze 3. místa), což beru za dané konstelace a silné skupině jako velký úspěch. O tom, že nám los vůbec nepřál, svědčí pak konečné výsledky turnaje, když jsme se utkali v naší skupině s celkově 3. a 4. týmem turnaje a v osmifinále nás čekal pozdější finalista Čunín-ten ze druhého místa šel ze základní skupiny pouze proto, že v ní měl suverénního vítěze turnaje Kopovy Holice.. V prvním setu s Čunínem jsme však předvedli nejlepší výkon dne a dokázali i proti tomuto soupeři v čele s ligány Pírkem a Šlézarem získat velice cenný set poměrem 10-7. Ve druhém setu už soupeř ukázal svoji velkou kvalitu a nedal nám šanci (3-10). Ve třetím setu jsme se ještě snažili bojovat, nekompromisní klepák do paty od Šlézara však ukončil zápas, padli jsme však se ctí poměrem 8-10. Celkově tedy spokojenost s naším vystoupením, o naději na osmičku nás připravil nedotažený 2. set s Halvovým Smrčkem, což nás stálo 2. místo ve skupině, na druhou stranu to vypadalo v průběhu druhého setu s Maňasovým týmem, že ani po slušných výkonech ze skupiny vůbec nepostoupíme. Pro Vaška to jsou další obrovské zkušenosti, Kebab si odtáhl celý turnaj na síti a zahrál celkově velice dobře. Valdův tým rozjetý jako lokomotiva doslova přejel ve skupině Smrček, Lezník i Lenin, uspěl lehce i v osmifinále, ve čtvrtfinále si pak smlsl na Eskadře smrti, které znovu nedal vůbec šanci a v semifinále ho tak čekal právě Čunín. K vidění byl krásný a bojovný zápas, o něco lepší však byl bohužel soupeř, který hrál skvěle a bodovali zde jak Pírek, tak Šlézar. Po prohře 8-10, 7-10 tak na kluky čekal boj o 3. místo. Maňasův tým už ve skupině kluci porazili 10-6, 10-3 a když získali i 1. set zápasu o bronz 10-5 zdálo se, že se bude ve vlaku na zpáteční cestě slavit ,,bedna,,. Bohužel však už 8. zápas dne zanechal na Valdovi a spol. stopy a značnou únavu, zápas nakonec urval ve 3 setech Lezník. I tak výkon a výsledek PPP na tomto nabitém turnaji vynikající, také 3. místo Maňase skvělé (nejtěžší chvílí si Martinův tým prošel ve čtvrtfinále, kdy ve 3. setu proti Padělkovým Tukánkům otočil ztracený stav 6-9) a celkově tak turnaj pro Zbečník více než slušný. Třešinkou na dortu byla již téměř tradiční individuální cena pro Vaška, který znovu ohromil místní pořadatele, kteří při konci turnaje pochválili zbečnickou mládež (ta si zde dala zřejmě i nejvíce palačinek..) Finále jako celý turnaj bylo jednoznačně v režii Holic a hlavně nejlepšího nohejbalisty roku 2014 Pavla Kopa..

Výsledky Zbečníka (Lukáš Doležal, Václav Pohl, Lukáš Vlach):

Zbečník-
PPP (Valášek, Hartman,Bernard) 1:1 (8-10, 10-8), Zbečník-Lenin 1:1 (10-8, 6-10), Zbečník-Smrček A (Halva, Bednář, Bednář) 1:1 (10-9, 9-10), Zbečník-Lezník B (Řehák, Marek, Kysilka) 1:1 (9-10, 10-8), 3. místo sk. A, 5 bodů, osmifinále: Zbečník-Čunín (Pírek, Pírek, Šlézar) 1:2 (10-7, 3-10, 8-10)
Výsledky PPP (Tomáš Valášek, Tomáš Bernard, David Hartman)
PPP-Zbečník 1:1 (10-8, 8-10), PPP-Smrček 2:0 (10-9, 10-4), PPP-Lenin 2:0 (10-5, 10-4), PPP-Lezník 2:0 (10-6, 10-3). 1. místo 10 bodů, sk. A, osmifinále: PPP-Pivovar 2:0, čtvrtfinále: PPP-Eskadra 2:0, Semifinále: PPP-Čunín 0:2 (8-10, 7-10), O 3. místo PPP-Lezník B 1:2 (10-5, 8-10, 8-10)
Finále: Holice-Čunín 2:0 (10-6, 10-6)
Celkové pořadí: 1. Holice (Kop, Hoffman, Kučera), 2. Čunín (Pírek, Pírek, Šlézar), 3. Lezník B (Kysilka, Řehák, Marek), 4. PPP (Valášek, Hartman, Bernard)