Prostějovské zkušenosti pro náš mladý tým

11071600_392897930910737_2007199005535914345_n

NM

Začali jsme bez bázně a hany-nevěřil jsem svým očím, když dvojice Matěj, Vašek získala po výborném výkonu založeném na výborném servisu 1. set proti Ftačníkově dvojici poměrem 10-3! Ve 2. setu jsme nevydrželi s tvrdým servisem, který držel soupeře daleko od sítě, a navíc přišly chybičky v naší mezihře. Soupeř se dostal do vedení, přesto jsme ještě dotáhli na 7-7, bohužel v závěru přišly 2 chyby Vaška vřadě na útoku a soupeř srovnal (8-10). Ve 3. setu to byl znovu boj, bohužel v koncovce prokázal svou kvalitu a zkušenost Ftačník (znovu 8-10), a přestože na míče jsme vyhráli (celkem 26-23), do vedení se dostal Prostějov: 0-1 (tohoto utkání asi vůbec největší škoda!). Ve druhém zápase naše hlavní dvojka Lukáš, Patrik po prohraném 1. setu v tom druhém hrála s dvojicí Příhoda, Roba naprosto parádně a dostala se do vedení 7-4, pak však přišel menší výpadek našich na přítahu i útoku a za devítek zkazil Lukáš servis! 0-2.. Jediným opravdu špatným zápasem bylo 1. utkání trojic, kde se nám nedařila mezihra a zkazili jsme spoustu míčů, nepomohla ani 2 střídání a hladce jsme prohráli: 0-3. V pohledném singlu byl v 1: setu lepší Ftačník, pak však Lukáš náramně zabojoval a zaslouženě získal 2. set. V tom třetím vedl ještě 7-6, přeci jen v závěru udržel nervy na uzdě a uspěl útočnější Ftačník: 0-4. V 1. setu nám hlavní trojka Prostějova nedala příliš šancí, ovšem kluci zabojovali a po výborném výkonu 2. set získali poměrem 10-7! Dream team soupeře byl v úzkých i na začátku 3. setu a my vedli 7-5, bohužel jsme psychicky nevydrželi a především zcela zbytečně zkažený míč za stavu 7-7 rozhodl o osudu celého utkání, přesto velmi dobrý výkon v tomto zápase a bylo tam i to pověstné srdíčko: 0-5. V dalším zápase kluci nezačli dobře, příležitost tak dostal David a odpočinek Lukáš, ani po střídání ve 2. setu zpět už to nebylo ono a ani tady jsme tedy bod nezískali:0-6. V poslední dvojici začal Matěj s Míšou a hráli proti Robovi s Příhodou na začátku velice dobře. Vedli dokonce 8-6, ovšem znovu jsme nezvládli úplnou koncovku a smolně 9-10 prohráli. Začátek druhého setu nám pak vůbec nevyšel a nepomohl ke zlepšení už ani střídající Vašek: 0-7.
Pozitivem je i to, že si všichni alespoň trochu zahráli. Cituji Jardu Volhejna, který jel s námi: ,,Líbilo se mi to, na zápas s hlavním favoritem ok, chtělo to trochu více štěstí a zkušeností, nic víc..,,
V dalším zápase nastoupíme v domácím prostředí proti loni druhým týmem BDL Modřicím, i zde nás tedy čeká znovu favorizovaný soupeř. Věřím, že s podporou publika kluci zabojují a třeba i ty 2 zápasy a bod tentokrát už třeba uhrají. Zatím nevím, zda bude hrát Vašek (fotbal?), jinak bychom měli být snad kompletní.

TJ Sokol I Prostějov- TJ Sokol Zbečník 7:0
1D-2D Ftačník, A. Pospíšil-Šimek, Pohl 2:1 (3-10, 10-8, 10-8) 1-0
2D-1D Příhoda, Roba-Kábrt, Levý 2:0 (10-6, 10-9) 2-0
1T-1T Ftačník, Roba, O. Pospíšil-Šimek, Středa, Levý (Polák) 2:0 (10-2, 10-3) 3-0
1S-1S Ftačník-Kábrt 2:1 (10-5, 8-10, 10-7) 4-0
2T-2T Ftačník, Roba, Příhoda (A. Pospíšil)-Pošepný, Kábrt, Pohl 2:1 (10-4, 7-10, 10-7) 5-0
1D-1D Ftačník, A. Pospíšil- Kábrt (Polák), Levý 2:0 (10-5, 10-7) 6-02D-2D Příhoda, Roba-Šimek (Pohl), Pošepný 2:0 (10-9, 10-3) 7-0