R.U.M. Holubice-TJ Sokol Zbečník 6:2

Nohejbalisté Zbečníka zavítali k dalšímu zápasu 2. ligy mužů do Holubic.

Úvod zápasu se hostům vydařil nad očekávání, když dvojice Kábrt, Řehák po skvělém výkonu senzačně zdolala posledním možným míčem ve 3. setu favorizovanou dvojici domácích (Bubniak, Pacejka) a Zbečník se ujal vedení: 0-1. Valášek s Vlachem nezačali ale v druhém utkání dvojic dobře, a ačkoliv na konci 1. setu mohutně ztrátu dotahovali, už set nezachránili. Naopak ve druhém setu byli jasně lepší a po zásluze srovnali. Bohužel zkrácený set jim nevyšel a především svými chybami zápas ztratili: 1-1. Řehákova trojice začala slušně, ovšem vedení 9:8 v úvodním setu k vítězství nedotáhla a to ji poznamenalo do dalšího průběhu: 2-1 pro domácí. Valáškova trojice sice v 1. setu prohrávala 4:7, ale pak parádně zabojovala, otočila na 10:8 a ve druhém setu už jasně dominovala: 2-2. Zlomovým okamžikem celého utkání se ukázalo býti utkání vložených dvojic, kde Bernard s Hartmanem v 1. setu nehráli dobře a Holubice se ujaly vedení, ve 2. setu se ale situace zcela otočila, když domácí tým získal jediný bod! Dramatický třetí set dospěl do vyrovnané koncovky, kterou zakončil za devítek bodovou hlavičkou hráč Holubic: 3-2. V singlu se překvapení nekonalo, v 1. setu bývalý několikanásobný mistr světa Bubniak jasně vyhrál, v tom druhém se sice Vlachovi podařilo ho potrápit, ale to bylo všechno: 4-2. Valáškova trojice sehrála z domácími zcela vyrovnaný zápas. První set získala, ale nakonec po boji ve 3 setech padla: 5-2. Řehákova trojice se snažila ještě vykřesat pro Zbečník naději a dovézt zápas ještě do odvetných dvojic. Začala výborně a vedla 6:3, pak však soupeř srovnal a opět za devítek byly Holubice šťastnějším týmem. Ve druhém setu pak vedly již o 4 míče, Zbečník se ale nevzdal a srovnal znovu na 9:9, ale poslední útok domácích byl nekompromisní: 6-2.

,,Pro nás velká škoda druhé dvojky, kde jsme nenavázali na senzační výhru dvojice Řehák, Kábrt, která zdolala po skvělém výkonu Bubniaka s Pacejkou a vůbec nezvládli zkrácený 3. set. Dalším a asi zcela klíčovým okamžikem bylo pak utkání vložených dvojic, které jsme za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy měli vyhrát, ale přestože jsme získali 2. set jednoznačným poměrem 10:1, tak jsme nakonec bohužel padli posledním možným míčem.,, posteskl si vedoucí Zbečníka Lukáš Vlach

,,Nemohu být tedy spokojen, přestože jsme znovu nic neodevzdali a chvílemi nehráli vůbec špatně. Byl to podobný zápas jako všechny předchozí. Měli jsme perfektní začátek, když kluci zaskočili první dvojku soupeře, pak jsme bohužel nedotáhli druhou dvojku do vítězství a zlomovou se ukázala vložená dvojka za stavu 2:2, kterou jsme ztratili posledním míčem. Pak domácí Bubniak podle očekávání v singlu nezaváhal, a přestože jsme pak ještě v obou trojicích bojovali, opět jsme je obě ztratili v úplných koncovkách. Nejlepším a nejúspěšnějším naším hráčem byl ten nejmladší: Lukáš Kábrt, s jehož výkony jsem zatím nadmíru spokojen a je pro nás velkým příslibem, do solidní formy se dostává také Tomáš Valášek. Zklamal jsem naopak tentokrát já, když jsem neuhrál pro nás ani bod. Hrálo se v pěkném areálu a velmi příjemném nohejbalovém prostředí, za domácí ukázal svojí obrovskou kvalitu především nestárnoucí Petr Bubniak. Musíme dosavadní výsledky hodit za hlavu a připravit se co nejlépe na následující klíčové zápasy se Zlínem a Vsetínem..,, hodnotil Lukáš Vlach

1S-1S: Bubniak-Vlach 2:0 (10-3, 10-8) 4:2

1T-2T: Žitňák, Konůpka,Bubniak-Valášek, Hartman, Kábrt 2:1 (9-10, 10-8, 10-8) 5:2

2T-1T: Krejsek, Šikl, Pacejka-Řehák, Doležal, Vlach 2:0 (10-9, 10-9) 6:2

Zbečník sehraje o tomto víkendu dva zápasy s oběma soupeři v boji o záchranu. Vyhověl žádosti soupeře o přeložení utkání a předehraje již v sobotu 2.5. od 9 hodin v hronovské hale zápas se Zlínem-Prštné a v neděli 3.5. pak zavítá do Vsetína.

Přijďte Zbečník v sobotním důležitém utkání povzbudit!!!