Skvělý úspěch Lukáše, nevídaný kolaps Vaška

12187764_1142164379144624_6868123227684423028_n 12191663_1142164205811308_8403554159692946131_n

Na další turnaj Českého poháru do Loun jsme odjeli s 5 hráči a přáním zabojovat o stupně vítězů především v žákovské kategorii, kde jsme si dělali mnohem větší naděje, také Lukáš Kábrt si po smolné neděli chtěl spravit chuť, dopadlo to tak nějak napůl a převažuje po neuvěřitelném průběhu v žácích spíše zklamání.
Dorostenecká kategorie byla znovu velmi nabitá prakticky stejně jako na MČR v Týnu, přihlásilo se 18 hráčů a z těch úplně nejlepších hráčů chyběl snad pouze modřický Hanus, který se účastnil velice úspěšně souběžně hraného MČR mužů (čtvrtfinále). Naopak žákovská kategorie nebyla tak kvalitně obsazena a rýsovala se tak zde pro nás velká šance na dobrý výsledek, z první osmičky MČR se představil pouze L. Musil, který patřil společně s našimi kluky a s Václavem Koudelkou k největším favoritům, narozdíl od MČR se ale zúčastnili oba singlisté Kotlářky Truc s Ungermanem a právě mladý Vilda svými výkony (ne)příjemně překvapil. V obou kategoriích postupovali první 2 ze základních skupin přímo do čtvrtfinále.
Míša chytil do skupiny prostějovského Příhodu, zvěrkovického Tůmu a budějovického Z. Koudelku. Všichni hráči jsou velmi kvalitními singlisty a Michalovi se nepodařilo získat přes veškerou snahu set, přestože např. 1. utkání s Koudelkou bylo velmi pohledné a do půlky obou setů zcela vyrovnané. Také Pavel se snažil a několikrát byl poměrně blízko k zisku setu (např. s Ftačníkem vedení v 1. setu 9-6), ale nepovedlo se, oběma se tak postoupit do čtvrtfinále nepovedlo.
Lukáš Kábrt chytil na úvod silného soupeře-karlovarského Knappa. Hrál se velice pohledný zápas plný hezkých výměn, Lukáš byl přeci jen o něco lepší a sice po boji, ale zcela zaslouženě vyhrál ve 2 setech a velmi důležitý zápas v boji o postup ze skupiny tak zvládl. Ve druhém zápase s D. Krunertem začal Lukáš výborně a jasně vedl, soupeř ho maličko uspal a v závěru mu chvíli trvalo, než set ukončil. Druhý set již zvládl v pohodě a mohl si to tak rozdat se slovenským reprezentantem Belkem ze Vsetína o 1. místo ve skupině. Vícemistr republiky z neděle Belko má hru založenou na svém brutálním servisu, který dělal Lukášovi velké problémy. Přestože se Lukáš snažil, soupeř hrál výborně a ve 2 setech vyhrál.
Lukáš tak postoupil ze 2. místa a čekal tedy na to, kterého vítěze skupinu mu los přidělí. Nikoho už snad ani příliš nepřekvapilo, že vyfasoval jako již tradičně do čtvrtfinále prostějovského Ftačníka…
V žácích měl David pouze tříčlennou základní skupinu, v prvním zápase ho čekal Vilém Ungerman. David si vypracoval vedení 7-4, jenže pak přišlo několik chyb, k tomu Vilda trefil krásnou patu a byl konec 7-10. Ve druhém setu to bylo znovu vyrovnané do stavu 8-8, v koncovce byl znovu úspěšnější hráč Kotlářky: 8-10. Ve druhém zápase se snaživým karlovarským hráčem tak k postupu ze skupiny potřeboval David min. lepší remízu. První set vyhrál poměrem 10-5 a mělo to být jak se říká pohodové. Ve druhém setu mi ale poprvé vstávaly vlasy hrůzou, když David kazil neuvěřitelné věci a soupeř, kterému stačilo držet míč ve hře, vedl 4-9 a David byl tak jediný míč od vyřazení. Pak David dal naštěstí 4 body za sebou, což mu stačilo i po prohře 8-10 k postupu. Vašek neměl v základní skupině žádný problém a všechny 3 zápasy jasně vyhrál ve 2 setech. Mělo dojít k přelosování, za což jsem byl docela rád, protože kluci měli jít podle původního pavouku na sebe. Vašek šel tedy losovat a vytáhl si i tak ,,vtipně,, za soupeře pro čtvrtfinále Davida.
První set bratrovražedného boje dospěl do stavu 9-9, kde David zkazil servis. V tom druhém byl ale lepší David a vyhrál poměrem 10-6. Ve třetím
setu vedl David 8-5, Vašek srovnal na 8-8. David získal devátý bod a při mečbolu trefil z podání bodové prasátko, jenže při něm spadl kůlek a byl tak nařízen nový míč. Ten získal Vašek a v rozhodující výměně poslal David míč do autu. David se podobně jako na republice oproti skupině opět výrazně zlepšil a proto je škoda, že tak jeho pouť skončila již ve čtvrtfinále. Vedle na kurtu Truc nakonec přetlačil V. Koudelku, což po nás nebyla dobrá zpráva, protože se oba hráči Kotlářky, se kterou jsme měli bojovat o 3. místo v poháru, dostali do semifinále.
Lukáš nastoupil vzápětí na Ftačníka a začátek byl z obou stran poměrně nervózní, postupem času ale Lukáš přestal kazit a výbornou hou nutil k více chybám soupeře. Za stavu 9-6 pro Lukáše už jsem nepochyboval o jeho vítězství, žel Ftačník najednou nechyboval, uspěl i v dlouhé výměně a když za devítek obětavý zákrok Lukáše smolně a lehce lízl strop, šel do vedení prostějovský hráč.
Nejprve z povzdálí jsem sledoval jak na 2. kurtu Vašek vlétl do semifinále s L. Musilem (4. z nedávného MČR SŽ v Prostějově) a skvělou hrou svého soupeře doslova ničil. První set získal poměrem 10-3 a když v tom druhém vedl 6-0, na Musila by nikdo nevsadil ani pětník, protože Vašek byl o několik tříd lepším hráčem. Jenže chyba lávky, Vaška jasné vedení ukolébalo, několikrát zahrál nedůsledně a špatně vysoký balon na střed, který si Musil vzal z voleje a proměňoval. Budějovický hráč se viditelně chytil a zabojoval, naopak náš postupem času znervózněl. Stav se zastavil až na 6-6. Pak to Vašek zlomil a utekl znovu na poklidných 9-6 a disponoval tak 4 mečboly. V koncovce se však porazil naprosto sám a Musil tak zázračně srovnal. Ve 3. setu Vašek znovu vedl, tentokrát 8-6, ani tomu však nestačilo a Musil otočil na 8-9. Ještě bylo srovnáno, za devítek však zahrál náš hráč dvojdotek a bylo hotovo: 10-3, 9-10, 9-10. Podobný kolaps a ztrátu jasně vyhraného zápasu nepamatuji a je to obrovská škoda, protože Vašek měl herně na to, celý turnaj vyhrát, pro nás to bohužel znamená prakticky také konec nadějí na stupně vítězů v celkovém hodnocení poháru. Navíc když Vašek v podobném průběhu ztratil i zápas o bronz, kde získal 1. set s Ungermanem z Kotlářky znovu jasně 10-4, opět ale podlehl ve 3 setech, Musil turnaj nakonec vyhrál, když ve finále zdolal Truce..
Lukáš svůj zápas s Ftačníkem a jeho prokletí nakonec zlomil a zaslouženě zápas otočil. Postoupil tak mezi nejlepší 4, což bylo opravdu velkým úspěchem, radost mi však výrazně kalil závěr v žácích. V semifinále čekal na Lukáše Marián Příhoda, který senzačně zdolal Robu. Nutno říci, že ,,Mája,, hrál oproti republice o 120 % lépe a v 1. setu zahrál opravdu skvěle. Lukáš ho ztratil 7-10, v tom druhém se ale zlepšil a zajistil si do  3. setu volbu (10-5). Začátek rozhodujícího setu se ale vydařil lépe Mariánovi, a přestože Lukáš snížil na 7-9 a měl jasně nalitý bodový míč, tak ho zkazil a do finále tak postoupil Marián. V něm pak překvapivě zdolal Belka a zastoupil tak vítězstvím v turnaji své favorizované kolegy Ftačníka s Robou. Lukáše čekal v boji o bronz zvěrkovický Tůma. Tento hráč získal vloni ještě v žácích na MČR jednotlivců zlato a také v tomto zápase začal výborně. Na Lukášovi byla vidět menší deka po prohře v semifinále a prohrával o 3 míče. Ze stavu 5-8 se mu podařilo vydřít několik dlouhých výměn, na konci zakončil dvěma skvělými vítěznými údery a set tak získal 10:8! Situace se zcela otočila a pánem na hřišti byl najednou Lukáš, Tůma byl psychicky dole a Lukáš mu ve 2. setu už nedal žádnou šanci-10:3! Kábrtka tak potvrdil výborné výkony z Týna, znovu ukázal srdce bojovníka a zaslouženě si tak spravil chuť ziskem poháru za 3. místo.
V kategorii dorostu jsme se tak především díky Lukášovi posunuli na průběžné 3. místo, které ale bude obrovsky těžké v této konkurenci na posledních dvou turnajích v Týnu a Prostějově udržet.
V žácích, kde byla šance o mnoho větší, to bohužel dopadlo pro nás téměř nejhůře, jak mohlo a místo toho, abychom stáhli Kotlářku, tak nám utekla až na 50 bodů. Mohli jsme se v případě včerejšího umístění jednoho našeho kluka alespoň na 3. místě dostat před Čakovice na průběžnou bronzovou příčku, ani to ale bohužel nedopadlo a v posledním turnaji ve dvojicích bychom tak museli skončit lépe než právě ČAKO. U Vaška by neškodilo méně mluvení a hledání chyb všude jinde, kterého je v poslední době už přespříliš. To mě štve mnohem více, než nějaká smolná prohra, ztracené body, či finanční dotace za pohárové stupně vítězů..

Výsledky Louny Dorost
Pošepný-Z. Koudelka 0-2 (7-10, 7-10), Pošepný-Příhoda 0:2 (4-10, 3-10), Pošepný-Tůma 0:2 (7-10, 5-10), 4. místo sk.
Středa-
Zrna 0:2 (9-10, 8-10),Středa-V. Hrdlička 0:2, Středa-Hyžák 0:2, Středa-Ftačník 0:2 (9-10, 6-10), 5. místo sk.
Kábrt
-Knapp 2:0 (10-6, 10-5), Kábrt-Krunert 2:0 (10-7, 10-4), Kábrt-Belko 0:2 (7-10,  6-10), 2. místo sk., čtvrtfinále: Kábrt-Ftačník 2:1 (9-10, 10-7, 10-8), semifinále: Kábrt-Příhoda 1:2 (7-10, 10-5, 7-10), o 3. místo: Kábrt-Tůma 2:0 (10-8, 10-3)

Konečné pořadí Louny Dorost
1. Příhoda (Prostějov)
2. Belko (Vsetín)
3. Kábrt (Zbečník)
4. Tůma (Zvěrkovice)
5.-8. Ftačník, Roba (oba Prostějov), Žikeš (Č. Budějovice), V. Hrdlička (Zvěrkovice)

Výsledky Louny Žáci
Polák-Ungerman 0:2 (7-10, 8-10), Polák-Syrový 1:1 (10-5, 8-10), 2. místo, sk., osmifinále: Polák-Pohl 1:2 (9-10, 10-6, 9-10)
Pohl-Krška 2:0 (10-3, 10-3), Pohl-Krunert 2:0 (10-5, 10-4), Pohl-Murin 2:0 (10-6, 10-5), 1. místo sk., čtvrtfinále: Pohl-Polák 2:1 (10-9, 6-10, 10-9), semifinále: Pohl-L.Musil 1:2 (10-3, 9-10, 9-10), o 3. místo Pohl-Ungerman 1:2 (10-4, 6-10, 7-10)

Konečné pořadí Louny Žáci

1. Musil (České Budějovice)
2. Truc (Kotlářka)
3. Ungerman (Kotlářka)
4. Pohl (Zbečník)
5.-8. Polák (Zbečník), V. Koudelka, L. Potůček (oba České Budějovice), Murin (Karlovy Vary),
9-14. Levý (Dolní Radechová), T. Musil (České Budějovice), Syrový, Krška, Toman (všichni Karlovy Vary), L. Krunert (Šacung).