Velký úspěch Dva a půl chlapa v Bydžově, vyhodnocení žáků na plese, zklamání a ztráta na poháru

Na skvěle obsazeném turnaji v Novém Bydžově v sobotu obsadila zbečnicko-petrovická trojice Dva a půl chlapa (Valášek, Bernard, Pohl) senzačně 2. místo z 19 týmů. Za tímto celkem skončili mj. extraligoví hráči jako Mrákava, Flaks a mnoho dalších (Frank, Bareš, Červinka, Šafr, Padělek atd.). Slušně se dařilo také Maňasově trojce, která skončila 4. Naopak družstvo ZPZ nepostoupilo ani ze skupiny, když v posledním a rozhodujícím zápase o postup s Míňou a spol. dokázalo vtipně a neuvěřitelně promarnit ve 2. setu i vedení 9:3… Trojka Lukáš Kábrta se do čtvrtfinále také neprobojovala, když po dobrém výkonu ve skupině vypadla v předkole PO s Míňovou trojicí.
12593843_1669610049955038_3127034896779649695_o
10580801_533945783472617_720389303708213260_o
12027375_1669608676621842_7611179165086977779_o
12795071_1669611629954880_8953303381021730823_o
10575281_1669606359955407_5312077676631721617_o
12513730_1669609386621771_7934488263572753487_o 12513737_1669611979954845_4523076726782682245_o 12513943_1669612329954810_3244591546928022093_o
12052651_1669610426621667_2152372646311730618_o
Konečné pořadí
1. Velký Osek (Ešner, Holas, Štěpař)
2. Dva a půl chlapa (Valášek, Bernad, Pohl)
3. Dynamo Pardubice (Mrákava, Hezina, Němec)
4. Černčice (Řehák, Poláček, Koutný)

V sobotu došlo k významnému ocenění našich žáků, kteří byli na plese sportu města Hronova vyhodnoceni jako kolektiv roku 2015 (Pohl, Polák, Vávra a nemocný Beran).
12473812_533947313472464_1508697296128128048_o
Až v neděli ale Zbečník čekala ta klíčová akce celého víkendu-pohár žáků ve Žďáře nad Sázavou, kam jsme odjeli v sestavě Pohl, Vávra, Mareček (znovu tedy chyběl tentokrát nemocný Beran), a ta bohužel nakonec dopadla neslavně, ačkoliv tomu zprvu nic nenasvědčovalo.
Po poměrně solidních výkonech a bez větších problémů jsme skupinu, po výhrách se Žďárem i Chabařovicemi a lepší remízou s Radomyšlí, vyhráli a šli v pozici jasného favorita ve čtvrtfinále na velmi hratelného soupeře z Karlových Varů. Začátek naši ovšem dost podcenili a nehráli vůbec dobře,  soupeř držel krok a vyrovnaný stav, za devítek jsme pak 1. set díky naší chybě ztratili. Druhý set byl sice devastace soupeře a zcela na jednu bránu pro nás (10:2), ale třetí set jsme od stavu 5:5 opět nezvládli hlavně psychicky (začátek 5:8) a asi zaslouženě s bojovnějším soupeřem vypadli (poslední míč opět po prakticky nulové komunikaci mezi našimi v obraně a 8:10). Největší překvapení celého turnaje tak přišlo zcela zbytečně na náš účet a nezbývá než doufat, že podobný zkrat přišel včas a klukům dojde, že se žádný soupeř neporazí sám a bez zodpovědného přístupu již od začátku.. Turnaj ve starších po našem vyřazení dopadl dle očekávání: vyhráli Čakovice, před Modřicemi a Radomyšlí.
12440395_533944153472780_1856583530807448048_o
Naše výsledky:
Zbečník-Žďár nad Sázavou 2:0 (10:4, 10:4), Zbečník-Chabařovice 2:0 (10:3, 10:7), Zbečník-Radomyšl 1:1 (10:8, 9:10), čtvrtfinále: Zbečník-K.Vary 1:2 (9:10, 10:2, 8:10)
SŽ: 1. Čakovice (Kalous, Hozman, Hozmanová), 2. Modřice (Boleloucký, Jonas, Brenner), 3. Radomyšl (Hokr, Zemen, Věženský), 4. K. Vary (Krška, Rendl ,Toman), 5.-8. Zbečník (Pohl, Vávra, Mareček), Čelákovice A, Český Brod, Čelákovice B
MŽ: 1. Vsetín, 2. Peklo, 3. Stříbro, 4. Modřice A

Přes ztrátu cenných bodů jsme na tom stále velmi dobře v celkovém hodnocení poháru se slušném náskokem na 2. místě před Radomyšlí.
Průběžné pořadí Českého poháru starších žáků po jarní části
1. Čakovice 203 bodů, 2. Zbečník 165 bodů, 3. Radomyšl 120 bodů, 4. Modřice 86 bodů, 5. K.Vary 83 bodů, 6. Peklo 78 bodů, 7. Český Brod 72 bodů.

V pátek se koná v domácím prostředí prestižní pohár dorostu, na kterém nebude chybět kompletní republiková špička