Senzace na dosah, po 4 hodinách boje Zbečník nakonec padl!

R.U.M. NK Holubice-TJ Sokol Zbečník 6:4
13217098_554777838056078_3963715322043534318_o 13130875_554778294722699_6795691106665743451_o 13123154_554779641389231_7557259138510609318_o 13147323_1148091138617352_3818796416354514099_o 13131731_554779688055893_2706002216500828431_o 13161733_554778341389361_9114184442003360822_o 13086958_554779141389281_1862483482049601455_o
Po dosud nepříliš povedených výkonech Zbečník čekal výjezd do krásného areálu v Holubicích, kde nás čekal další z favoritů celé soutěže domácí R.U.M., který za 2 roky v této soutěži a její základní části doma prohrál jen 1 jediný zápas a bez bodu a z debaklem odjížděla vloni i např. rezerva Modřic. Domácí tým také nastoupil v 10 lidech, navíc poprvé i s posilou z Rozvízu Šamalíkem, nám stále citelně chyběl zraněný Valášek.
První dvojku odehrál Polda s Lukášem V. proti Bubniakovi s Feichtingerem a drželi se statečně, v koncovce 1. sady za stavu 8:9 zůstal Ondrův útok bohužel na pásce a ve 2. setu již byli domácí lepší a zajistili tak domácím vedení: 1-0.
Maňase s Kábrtkou čekali Pacejka s Šamalíkem a zápas byl velice pohledný a vyrovnaný. V prvním setu jsme byli o chloupek lepší a nejtěsnějším poměrem ho získali. Ve druhém setu byli přesnější domácí a pěkný zápas vrcholil v rozhodující sadě. Za stavu 7:7 zaútočil Maňas ze druhé přes pouze do sítě, což byl asi rozhodující moment a Holubice si poté koncovku zkušeně pohlídaly: 2-0.
Poldova trojka proti Pacejkově neměla v 1. setu téměř šanci (znovu nám vázla souhra a nedařilo se nám příliš bodovat) a přes mírné zlepšení ve 2.setu poměrně hladce podlehla: 3-0.
V tuto chvíli to vypadalo na brzký odjezd domů, ovšem za stavu 0:3 hrajeme asi nejlépe, což jsme dokázali i minulý týden, navíc ze strany domácích přišlo zřejmě mírné uspokojení a podcenění pod dojmem jasného náskoku. Na Bubniakovu trojici jsme vlétli a hned vedli 6:1, Maňase však nepříjemně píchlo a vypadalo to na střídání, nicméně nakonec k němu nedošlo. Vedli jsme 9:3 a přes problémy dát poslední bod, set nakonec získali. Ve druhém setu jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu až do stavu 7:4. Opět jsme si neodpustili tradiční menší zkrat, když po několika chybách na příjmu, náhře a v úplném závěru i v útoku, set zcela zbytečně ztratili a museli do rozhodující sady (8:10). Naštěstí jsme se zkoncentrovali, hned získali potřebný náskok, který jsme již nepustili a zaslouženě snížili: 3-1.
Do hry nás mohla vrátit vloženka, které se však letos zatím příliš nedaří a doposud, několikrát i smolně, všechny své zápasy prohrála. Znovu nám nachystala až nevídané a nervy-drásající drama. Nezačali jsme znovu příliš dobře a ztráceli ještě 6:8. Pak jsme však zabojovali a otočili na 9:8, aby za stavu 9:9 poslal Culda svou útočnou hlavičku do volného prostoru, soupeř mu ji však zablokoval, na což jsme nezareagovali! To byla pro nás další rána, naštěstí 2. set kluci po zlepšeném výkonu získali a šlo se do rozhodující sady. V ní jsme 8:6 vedli, znovu náskok ztratili a stav dospěl do tradičních devítek. Zakončili jsme nedůrazně, soupeř míč vybral, naštěstí svůj háček poslal hráč domácích na svou stranu: 3-2! Prokletí snad tedy prolomeno :-)
Kábrtka nastoupil proti Bubniakovi a domácí tradičně počítali s jistým bodem. Náš hráč však na soupeře vlétl zcela bez respektu a hrál od začátku skvěle. Tlačil soupeře dlouhými a přesnými údery za kurt a ten více kazil. První set Lukáš zaslouženě vyhrál (10:7) a i ve 2. sadě od začátku vedl. Bubniak občas předvedl záblesky své geniality, jenže Lukáš pokaždé hned skvělým úderem odpověděl. Soupeř prostě neměl nárok a mimořádně cenný skalp bývalého mistra světa v singlu byl na světě 10:6 a 3-3! S ústy dokořán a potleskem našeho hráče vyprovodily i zaplněné tribuny a slova chvály si Lukáš vysloužil např. od přítomného Zemánka, hájícího v současné době barvy úspěšného Prostějova.
Začínalo se tedy znovu a domácí byli naším návratem do utkání viditelně zaskočeni. Využít toho chtěla Maňasova trojice.
Opět jsme začali parádně, především právě Martin doslova kouzlil a soupeř si s jeho útoky naprosto nevěděl rady, když jsme k tomu přidali i nepropustnou obranu, výhra 10:4 byla na světě! Věděl jsem však, že druhý set bude výrazně těžší a tak se také stalo. Probudilo se domácí publikum i lavička, načež jsme přeci jen udělali některé chybičky a soupeř se dostal do vedení 7:5. Tentokrát jsme ale 3. set nepřipustili a opět zabojovali. V důležité chvíli nám pomohl chybou Pacejka ke srovnání a po úspěšném Maňasově útoku a vzápětí také Kebabově bodovém bloku jsme otočili až na 9:7. V tuto chvíli si Maňas evidentně věřil asi až moc, když z ničeho nic vytáhl smečovaný servis a poslal ho do autu! Naštěstí hned vzápětí přišla oprava, nekompromisní útok a obrovská radost v našem týmu: 3-4!
Bohužel druhá trojice na náš výkon nedokázala navázat, přes střídání se vůbec nedokázala na hřišti srovnat, uhrála pouze 4 míče za 2 sety a rozhodnout tak musely poslední dvojice: 4-4.
Maňas s Lukášem versus Bubniakova sestava a nejkrásnější zápas celého dne. Nastoupili jsme nahecovaní, začali skvěle a získali vedení 8:5. Zdaleka však nebyl konec, především ,,Buben,, vytáhl dva neskutečné míče v obraně, které pak navíc proměnil a domácí najednou 9:8 vedli! Tribuny byly na nohou, naštěstí se nám povedlo srovnat a soupeřův poslední útok skončil v milimetrovém autu! Domácí sice mohutně protestovali, ale rozhodčí (modřický Pelikán) svůj výrok nezměnil. Nyní jsme tedy byli již opravdu blizoučko bodovému zisku a měli z vedení také náležitou radost. Ve druhém setu nám však utekl začátek, Lukáš se najednou začal na útoku trápit a soupeř odskočil až na 8:3. V závěru jsme ještě zabojovali a dokázali stáhnout na 8:9, když Lukášův servis skončil v síti! Ve třetím setu pokračovala velká bitva, bohužel pro nás v klíčových chvílích i delších výměnách rozhodly zřejmě i větší zkušenosti soupeře (především skvělého Bubniaka), který byl v koncovce nekompromisní a zajistil domácím minimálně bod: 5-4.
Poldu s Lukášem tedy čekala těžká šichta. Pacejka s Šamalíkem byli favority, ale začali jsme bojovně a ihned 3:0 vedli. Mírný náskok se nám podařilo držet a když Ondra zablokoval na 8:5, vypadalo to nadějně. Poté jsme však několik útoků neproměnili a soupeř srovnal na 8:8. Stav dospěl do devítek, kde k naší radosti Polda prokopl obranu středem a znovu jsme byli po 1. setu k vítězství blíže! Ve druhém setu pokračoval vyrovnaný boj do stavu 5:5, po mém špatném příjmu soupeř odskočil na 2 bodový rozdíl a koncovku pak zvládl lépe. Šlo se tedy do 3. setu, ve kterém byli domácí, přes naší veškerou snahu, o něco lepší a vyhráli o 2 míče: 10:8 a 6-4.
Po 4 hodinovém boji se tedy radovali domácí ,,Rumíci,, a v našem táboře zavládl velký smutek, protože minimálně bod jsme měli opravdu na dosah a možná jsme si ho i zasloužili, což sympaticky přiznali i domácí příznivci a hráči v čele s Bubniakem. Tentokrát se tedy nemáme za co stydět, letos jsme odehráli zatím nejlepší utkání a musím družstvo za bojovnost a úžasný návrat do utkání pochválit. Přes statečný odpor zůstáváme se 2 body v tabulce a klesli jsme na 7. místo, navíc nyní jedeme do Vsetína, kde nás čeká další silný soupeř.
Mnohem horší zprávou je ale pro nás zranění (tentokrát v Holubicích již opět neuvěřitelného) Maňase, který si natáhl přitahovač svalů a měl by být dle doktora min. 3 týdny bez nohejbalu, do Vsetína odcestujeme tedy zřejmě bez obou hlavních smečařů Valáška i Řeháka. Následný domácí duel s Dalečínem (21.5.) pak pro nás bude možná klíčovým duelem celé sezony, kde budeme potřebovat bodovat, doufejme i za větší podpory našich příznivců..