Pátý triumf za sebou!!!

NM

2LM sk. B: TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol Třebíč 6:2

Nohejbalisté Zbečníka přivítali v domácím prostředí Třebíč a chtěli soupeři oplatit porážku z 1. utkání.
Do úvodní dvojice nastoupili Řehák s Kleandrem a proti slabší formaci soupeře neměli problém jasně ve 2 setech zvítězit: 1-0.
Do druhé dvojice postavili domácí Valáška s Vlachem proti hlavní dvojici Třebíče a k vidění byl dramatický souboj. První set urvali za devítek domácí, v tom druhém se nejtěsnějším poměrem radovala Třebíč. V rozhodujícím setu se Zbečník dostal do vedení a dotáhl důležitý zápas k vítězství: 2-0.
První trojice Zbečníka nastoupila ve složení Valášek, Kleandr, Kábrt a po trpělivém výkonu zvítězila ve 2 setech: 3-0.
V dalším duelu trojice Řehák, Hartman, Vlach nejprve ztrácela 2 body, ale po zlepšeném výkonu, když znovu především Řehák předváděl na síti úžasné věci, nakonec oba sety získala poměrem 10-8: 4-0!
Vložená dvojice nastoupila v sestavě Prouza, Hartman. Tentokrát se domácím hráčům příliš nedařilo a vybrali si slabší chvilku. Přes střídání ve 2. setu Kábrta do hry domácí neustále jen dotahovali ztrátu, v obou setech těsně podlehli a Třebíč tak získala první bod: 4-1.
S napětím se očekával singl, kde dostal za Zbečník příležitost nejmladší hráč týmu Kábrt (15 let) a se svou rolí se popasoval znamenitě. Po zodpovědném, bojovném a taktickém výkonu s minimem chyb zvítězil ve 2 setech: 5-1.
Valáškova trojice mohla zápas ukončit, ale 1. set jí příliš nevyšel. V tom druhém zlepšila hru a šlo se do rozhodující sady. V něm se dařilo více hostům a ti tak ještě snížili: 5-2.
Řehákova trojice však byla proti druhé formaci Třebíče favoritem a svou roli zvládla bez větších problémů, když nedala svému soupeři šanci: 6-2!

,,Důležitým momentem byla vyhraná druhá dvojice, kterou jsme urvali po boji ve 3 setech a po tentokrát nepříliš povedené vložené dvojce pak definitivně rozhodl vítězný singl, který při své premiéře sehrál mladý Lukáš Kábrt skvěle.,, popisoval zlomové momenty utkání Lukáš Vlach.

,,Jsem spokojený s výsledkem i výkonem. Soupeř byl oproti prvnímu zápasu oslabený, přijel pouze v 6 hráčích a celkově jsme tak měli vyrovnanější tým. Nejlepším naším hráčem byl znovu Martin Řehák a největší radost nám udělal výborně odehraný singl Lukášem Kábrtem. Vyhráli jsme popáté za sebou, což je malá pohádka, ale zůstaňme pokorní. Jsme rádi, že jsme touto výhrou už prakticky zachránění.,, hodnotil vedoucí domácího týmu Lukáš Vlach

Sestava Zbečníka: Hartman (C), Valášek, Vlach, Řehák, Kleandr, Prouza, Kábrt, Bernard
Další utkání sehraje Zbečník u vedoucího celku 2. ligy v Modřicích B v sobotu 13.6. od 10 hodin.