BDL: TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol SDS Exmost Modřice 0:7

Domácí tým začal skvěle a dvojice Šimek, Pošepný se dostala do nadějného vedení 8:5, o to však svými chybami přišla a zkušený soupeř již pak zápas dotáhl do vítězného konce: 0-1. Na druhé utkání nastoupila za Zbečník dvojice leváků Kábrt, Pohl a v 1. setu podala senzační výkon, když dvojici v čele s 19-letým Tomášem Guldou, který již nastoupil i za A tým v extralize mužů, nedala vůbec šanci a vyhrála jasně 10:5. Ve druhém setu Modřice vyrovnaly hru a po velkém boji i skóre. Začátek třetího setu začali ale opět lépe domácí a vedli 7:5, za tohoto stavu přišla jedna z mála chyb na útoku domácího Pohla a dramatickou koncovku získali nakonec hosté: 0-2. K utkání trojic nastoupila za domácí sestava Pošepný, Pohl, Kábrt a k vidění bylo zřejmě nejhezčí utkání vůbec plné pěkných výměn. Domácí Kábrt se rozehrál ke skvělému výkonu a dařil se mu jeden výstavní technický úder za druhým, ovšem vedení 9-8 Zbečník promarnil a smolně set prohrál. Zcela stejný průběh měl i druhý set, nadějně rozehraný set domácí ztratili a znovu se radoval soupeř z Brna: 0-3. V utkání jednotlivců měl dlouho navrch favorizovaný modřický Hanus, avšak Kábrt ve druhém setu zabojoval, když odvrátil 3 mečboly a doslova vydoloval 3. set. V něm se však modřický hráč ještě zlepšil a získal další bod pro hosty: 0-4. Utkání druhých trojic Zbečník nezačal dobře, ale podařilo se mu srovnat na 8:8, jak už však bylo tradicí-koncovku nezvládl. Ve druhém setu již měly navrch Modřice: 0-5. Další duel byl ze strany domácího týmu zbytečně nervózní, obrovský problém mu dělalo vysoké podání hostujícího Guldy, a tak si Modřice připsaly další zářez: 0-6. O čestný bod se snažila za domácí dvojice Kábrt, Polák, v 1. setu se držela ve vedení, ale osmička byla už zakletá. Ve druhém setu již Modřice drama nedopustily a nadělily tak domácím krutého kanára: 0-7.

,,Začali jsme velice dobře a první polovinu utkání jsme drželi s favorizovaným soupeřem krok, bohužel nám ještě chybí více zkušeností a trocha potřebného klidu v koncovkách, které jsou pro nás zatím zakleté. Největší škoda je druhého utkání, kde jsme nedotáhli vedení 7:5 ve 3. setu. Obrovské problémy nám po celý zápas dělal servis Tomáše Guldy, musíme zapracovat na příjmu half-volejem. 0 na kontě výher je sice zatím ošklivá, ale pro naše nově složené družstvo je možná dobře, že nejtěžší protivníky měl hned na začátek soutěže. U nás zahrál výborně náš nejmladší hráč, u soupeře bych vyzdvihl skvělého singlistu Hanuse. Citelně nám chyběl hlavně do dvojic Patrik Levý i nahrávač do trojky Pavel Středa, oba byli bohužel nemocní. Naši žáci Pohl s Polákem však rozhodně nezklamali, zahrát si proti takto silným a zkušeným Modřicím je pro ně parádní zkušenost,, hodnotil vedoucí domácího Zbečníku Lukáš Vlach

,,Výsledek neodpovídá realitě, rozhodovaly koncovky setů. Ti mladí kluci budou za pár zápasů zkušenější a body přijdou. Díky za pěkný a férový zápas a přeji hodně štěstí do dalších bojů.,, sympaticky hodnotil kapitán hostů Tomáš Gulda

Výsledky jednotlivých zápasů:

Pošepný, Šimek – Hanus, Burian   0:2 (8:10, 6:10) – 0:1

Pohl, Kábrt – Gulda, Svoboda   1:2 (10:5, 8:10, 8:10) – 0:2

Pohl, Kábrt, Pošepný – Gulda, Hanus, Burian   0:2 (9:10, 8:10) – 0:3

Kábrt – Hanus   1:2 (3:10, 10:9, 6:10) – 0:4

Polák, Kábrt, Šimek (Pošepný) – Gulda, Hanus, Svoboda   0:2 (8:10, 3:10) – 0:5

Pošepný, Šimek – Gulda, Svoboda   0:2 (5:10, 4:10) – 0:6

Polák, Kábrt – Hanus, Burian   0:2 (8:10, 5:10) – 0:7

K dalšímu zápasu zavítají dorostenci Zbečníka v neděli do Zvěrkovic.