Zbečník na Modřickou rezervu nestačil

ll 011

Nohejbalisté Zbečníka přivítali ve 3. kole 2. ligy vedoucí tým 2. ligy-Modřice B. V Hronovské hale se kromě ostřílených modřických borců Novotného a spol. po týdnu a zápasu v BDL představili dorostenci Hanus s Burianem, z nadějných mladíků chyběl pouze Tomáš Gulda, který hrál v sobotu za A tým v extralize.

V úvodu zápasu měli domácí hráči (Řehák, Hartman) ze zvučného soupeře zřejmě zbytečně velký respekt a úvodní dvojku neodehráli dobře, soupeř se tak bez problémů ujal vedení: 0-1. Druhá dvojice (Valášek, Vlach) v obou setech do úplného závěru vedla, ale oba sety v koncovkách za devítek nezvládla a poměrně zbytečně prohrála: 0-2. První trojice (Řehák, Doležal, Vlach) po prohraném 1. setu zabrala a trochu se štěstím se jí podařilo vyhrát ve 3 setech: 1-2. Druhá trojice Zbečníka (Valášek, Prouza, Hartman) měla výborně rozehrané utkání a vedla 1-0 na sety a ještě 8-7 v tom druhém, závěr však patřil Modřicím: 1-3. V utkání vložených dvojic dostal poprvé ve 2. lize příležitost dorostenec Lukáš Kábrt a zápas zvládli se Zděnkem Prouzou velice dobře, ve 3. setu se jim podařilo hráče z Brna zaslouženě přetlačit: 2-3. Utkání jednotlivců rozehrál domácí Vlach proti siglovému specialistovi Hanusovi nadějně, ovšem tříbodové vedení v 1. setu promarnil a pak už měl navrch talentovaný Hanus: 2-4. Řehákova trojice zahrála proti lepší trojici Modřic výborně a znovu snížila na kontakt: 3-4. Valáškově trojici se však vůbec nezadařilo a prakticky se nedostala do hry: 3-5. Zbečník ještě věřil, že ho vrátí do hry jeho první dvojice, ale v koncovce úvodního setu dostali domácí laciné eso ze servisu, které rozhodlo a ve 2. setu už zbečnický tým tahal za kratší konec: 3-6.

,,Někteří hráči nám sice chyběli (Andrýs, Kleandr, Hoffmann), ale ti co naskočili poprvé do druholigového utkání rozhodně nezklamali. Rozhodly zbytečné porážky druhé dvojice, kde jsme prohráli oba dobře rozehrané sety v koncovkách na devítky a druhé trojice z vedení 1:0 na sety a 8-7. Nedokázali jsme tak stav utkání dvakrát srovnat a pak už po celý zápas jen marně dotahovali náskok soupeře.

Viděli jsme, že se dá hrát s každým, proto jsme nastoupili možná až ze zbytečně velkým respektem a utekl nám začátek zápasu. Bohužel zatím se nám ještě nesešel dobrý výkon u všech hráčů a stále nás svazuje zbytečná nervozita. Na minimálně remízu jsme asi znovu měli, nicméně neházíme flintu do žita a budeme bojovat dál. Vypadá to, že klíčovými v boji o záchranu budou pro nás zápasy s oběma soupeři z Valašska. Nejlepším naším hráčem byl znovu Martin Řehák, solidně zahráli při své premiéře také mladý dorostenec Lukáš Kábrt a zbečnický odchovanec Zdeněk Prouza.,, hodnotil vedoucí domácího Zbečníka Lukáš Vlach

Další utkání 2. ligy sehraje Zbečník v neděli 26.4. od 14 hodin na hřišti Holubic v sestavě s bývalým mistrem světa Petrem Bubniakem.

TJ Sokol Zbečník-TJ Sokol SDS EXMOST Modřice 3:6

Průběh utkání

1D-1D: Martin Řehák, David Hartman-L. Novotný, F. Halva 0:2 (5-10, 7-10) 0:1

2D-2D: Tomáš Valášek, Lukáš Vlach-J. Hanus, P. Iláš 0:2 (9-10, 9-10) 0:2

1T-1T: Marin Řehák, Lukáš Doležal, Lukáš Vlach-F. Halva, L. Novotný, J. Štěpánek 2:1 (7-10, 10-6, 10-9) 1:2

2T-2T: Tomáš Valášek, David Hartman, Zdeněk Prouza-P. Iláš, J. Hanus, M. Kadlec 1:2 (10-6, 8-10, 6-10) 1:3

3D-3D: Zdeněk Prouza, Lukáš Kábrt-D. Burian, M. Kadlec 2:1 (7-10, 10-4, 10-9) 2:3

1S-1S: Lukáš Vlach-J. Hanus 0:2 (7-10, 5-10) 2:4

1T-2T: Martin Řehák, Lukáš Doležal, Lukáš Vlach-P. Iláš, J. Hanus, M. Kadlec 2:1 (10-6, 9-10, 10-8) 3:4

2T-1T: Tomáš Valášek, David Hartman, Zdeněk Prouza-F. Halva, L. Novotný, J. Štěpánek 0:2 (6-10, 6-10) 3:5

1D-2D: Martin Řehák, David Hartman-P. Iláš, J. Hanus 0:2 (9-10, 7-10) 3:6